Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare paletă de control maxim pentru joc de lângă masă

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare paletă de control maxim pentru joc de lângă masă

    Bună ziua,
    Apelez la acei cunoscători de pe acest minunat site pentru a mă ajuta să configurez o paletă pentru control maxim.
    Mă interesează o paletă care să fie foarte ușoară în primul rând, foarte ușoară.
    Vreau să pun mingile pe masă constant, cât mai scurte posibil.
    Nu mă interesează neapărat spinul, vreau ca fețele în combinație cu lemnul să arunce foarte puțin, nu vreau să fie foarte elastice.
    Am încercat multe dimensiuni de burete, aș dori ca fețele să aibă cam 1 mm grosime la burete, pe forehand să fie față lisă iar pe backhand short pips.
    Joc de lângă masă în general, schimburi de mingi scurte, trag foarte tare cu backhandul, trag și cu forehandul dar plat.
    Nu joc cu topspin, am reflexe foarte bune și în general scot mingi imposibile pe masă.
    Ca să rezum vreau o paletă foarte ușoară, foarte lentă pentru control maxim dar care să-mi permită să și trag dacă apare oportunitatea.
    Sunt deschis la orice marcă, nu am buget fix.
    Mulțumesc anticipat!
    DONIC "Appelgren Exclusive AR" ST
    BH: DONIC ALLIGATOR DEF
    FH: DONIC ALLIGATOR ANTI

  • #2
    Lemn de aparare gen Donic Caiman (60-70g)
    Pentru FH - Tibhar Super Defence (normal sau soft)/Donic Slice/Xiom Yanus DF
    Pentru BH, nu iti pot recomanda deoarece sunt foarte multe fete SP, principala caracteristica de sortare fiind spinul sau lipsa acestuia (spin reversal), iar tu nu ai precizat cum ai dori sa fie... (pt contre/joc de atac iti trebuie un SP care sa genereze ceva spin, iar pentru block/chop block/push iti trebuie un SP cu spin reversal mare.

    Comentariu


    • #3
      Butterfly tackinnes drive
      Friendship/729 Dr. Evil
      Re-Impact - Tachi - Mid-Sized Defensive Blade

      - - - Actualizat - - -

      Lemnele de la re-impact sunt cele mai usoare, executate din balsa. Unele au si manerul din balsa

      - - - Actualizat - - -

      Re-impact hydra are in jur la 50 de grame, https://tabletennisshop.com.au/index...roducts_id=838
      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

      Comentariu


      • #4
        Pentru control ?ți recomand lemn Spinlord Ultracarbon Def + Spinlord Gigant ( 1,2 mm) anti + Spinlord Degu 2,0 mm sp. Cu Degu se generează spin și se și atacă cu topspin dar e alta mișcare față de soft, iar cu Gigant anti ai un control fantastic și mingile sunt scurte. Ca sa ataci și cu backendul trebuie sa ?nveți sa rotești paletă în m?nă. Succes!

        Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
        Blade : Spinlord Ultracarbon Def
        FH : Spinlord Degu 2.1 mm
        BH : Spinlord Sternenfall OX

        Comentariu


        • #5
          Buna dimineata, un lemn all ( sau combi cu All/ Off - ) marca dl Levi( cu strat exterior de nuc pe rever pentru short pips) cu Tibhar Super Defence 40 cu burete de 1.3 pe FH si pe rever Dr. Neubauer Killer cu burete de 1.2 si cu siguranta veti face ravagii! [emoji57]

          Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X