tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3tt-shop.ro 468x60
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 16 la 18 din 18

Subiect: Nelamurire

maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.258
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    18 z 6 h 13 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1462
    chiar de-ar fi amator (de exemplu un jucător din altă grupă care nu are meci), orice ''arbitru'' vede mai bine situațiile care ridică probleme: scor, serviciu sau alte elemente de joc neregulamentare, comportament nesportiv, etc.
    oricât de echidistant sau fair-play este cineva, când e vorba să câștige un punct în loc să-l piardă...va judeca în favoarea lui, firesc.
    arbitrul nu face puncte, nu-l interesează să fie pe locul 1 sau 2 în grupă...pentru că el nu joacă

2. Îmi place gicu_licu, mariomoro, mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    54
    Postări
    2.522
    Timp total online
    51 z 6 h 6 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    3269
    Citat Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Regulamentul circuitului Amatur pe 2019, stipuleaza ca jocurile din circuitul Amatur se desfasoara respectand regulile jocului de tenis aprobate de ITTF si FRTM, care spun clar ca srviciul corect este daca inaltimea mingii fata de palma, este > 16 cm.
    Este oare atat de greu sa respectam regulile pe care noi ni le-am impus ?
    Rog conducerea Amatur sa ia masuri pentru viitor, sa se respecte toate regulile impuse de regulament, pentru a nu se mai crea premizele unor astfel de conflicte, care nu fac placere nimanui.
    Sunt situatii rare de acest fel in amatur ,dar sunt .PACAT.
    Problema solutionarii eu o vad astfel ,ca sa elimini asa ceva din amatur ar fi bine ca pe viitor la orice fel de concurs fie el B sau A sau A+ ORGANIZATORUL SA ADUCA AMINTE la inceputul fiecarui concurs cateva reguli de disciplina si mod de desfasurare.
    E o idee care sper sa duca acolo unde trebuie.
    Am avut ocazia sa vad lucruri si comportamente mult mai urate pe care unii nu gandesc ca jignesc sau mai rau ca in sala sunt si copii care sunt viitorul amaturului si ce vad aia vor face .
    Eu unde am putut am fost cu foarte multi copii dupa mine dar ceea ce au vazut si auzit ei am preferat sa nu mai gresesc si sa-i educ despre sport asa cum este de fapt scopul lui,de a forma caractere de oameni curajosi ,drepti si sanatosi prin concursuri organizate acasa.
    PACAT ,PACAT ,PACAT..........
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0
    Bh.:JOOLA RYZHM 2.0 MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

junior Avatarul lui nickis
    Data înscrierii
    11.03.2011
    Locație
    RM VALCEA
    Vârstă
    62
    Postări
    77
    Timp total online
    1 z 6 h 42 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    31
    Am incercat sa gasesc o definitie completa a tusului.
    Nu am reusit s.o gasesc.AM CITIT CANDVA ,UNDEVA .......referitor la acst aspect si din ce imi aduc aminte sunt trei situatii:
    1. locul loviturei mingei in tre liniile imaginare ca prelungire a marginei mesei-indiferent de directie punctul este considerat bun pt cel care a lovit mingea
    2. lovitura mingei este din extralateral,nu trece peste fileu ci pe linga stalpul fileului - treaiectorie ascendenta sau orizontala tus valabil
    - traiectorie descendenta tus nevalabil
    3. lovitura mingei se face in zona marginei mesei si trece peste fileu--indiferent de traiectoria mingei se considera tus valabil

INTREBARE: Poate cineva sa mi indice unde am citit asa ceva,ca sa nu mai caut .........nu spun ca cine!
    Multumesc anticipat,

Subiecte similare

1. Am o nelamurire va rog AJUTATIMA SA INTELEG
    De bosulyca în forumul Echipament
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 04.02.2010, 22:28
  2. nelamurire grosime fetze
    De gorilaz2003 în forumul Echipament
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 24.05.2009, 20:56

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi