Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Yinhe / Galaxy 9000 D si E

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Yinhe / Galaxy 9000 D si E

    Va salut dragi colegi, nu ma pot abtine sa nu va impartasesc chiar acum o experienta de senzatie pe care am trait-o astazi la sala.

    De mai bine de 4 ani a dat boala in mine cu tenisul de masa(am jucat si inainte dar nu eram BOLNAV). Am inceput sa tot schimb setupuri, fete, lemne ... Am jucat cu urmatoarele fete:

    tenergy 05, 64, 80, 05fx, 25, donic blufire m1, m2, m3, joola rhizim p, joola max, Samba, expres ultra, tibhar mxp, fxp, elp, yasaka rakza 7, 7 soft, andro rasant, rasant grip, rasant beat, Hexer, Hexer Powersponge, Andro Impuls, Shifter PowerSponge, Stiga Energy Absorber, xiom vaga japan, xiom vega europe si de restul nu imi mai amintesc dar mai sunt multe fete de speed glue.

    Lemne: cam 14-15 lemne levi dupa diferite retete, de la def la off+, tibhar h 3-9, butterfly timo boll spirit normal si fluture negru, mizutani zlc, joola falcon medium joola toni hold wite spot, nittaku septear, Andro Temper Tech ALL+, STIGA INFINITY VPS V DIAMOND TOUCH, STIGA ROSEWOOD NCT V, Stiga Clipper, Stiga Emerald, or mai fi si lemne da nu imi mai aduc aminte.

    Concluzia e urmatoarea:

    Puncte forte la aceasta boala---cam stii cum si ce iti vine de la adversar cunoscand atatea fete si lemne

    Puncte minus-cam tot ce a ramas jocul meu are mari fluctuatii. Regresez enorm si de progres nici nu mai vorbim.

    Am tot cautat setupul care sa mi se potriveasca si am cheltuit o tona de bani. Cred si sper sa ma fi vindecat macar de o problema si aici ma refer la banii cheltuiti. Am descoperit cateva setupuri care imi plac enorm si care nu costa mai nimic in comparatie cu ce bani am bagat pana acum.

    Lemnele cred ca le-am descoperit si bineinteles am ramas la HOME MADE LEVI( de departe cele mai bune lemne cu care am jucat in viata mea, ce soliciti aia primesti). Momentan joc cu doua retete limba carbon limba ayous limba carbon limba(lemn de exceptie semi elastic, off, bun la toate) si limba carbon ayous ayous ayous carbon limba(mai lent, mai putin spinos dar mai controlabil, il tin ca lemn de test fete).

    E acum vine si marele eveniment al serii. Acesta se numeste:

    Yinhe / Galaxy 9000 D si E. Oameni buni aceste fete sunt tot ce e mai bun in tenisul de masa si aici ma refer la calitate pret. De departe cele mai controlabile fete cu care am jucat, viteza medie, spin mare, burete soft. Practic chiar te bucuri de ambele lumi euro/japoneze si chineze.

    Mentionez ca am jucat aceste fete doar boostate cu propriul booster.

    Cam in starea aceasta le-am lipit si pot sa spun ca am facut exact ce am vrut la masa. Asa ca ALELUIA!!!


    Acesta este un mesaj pentru toti cei care cauta controlul suprem pe jocul ofensiv, cu o paleta care nu depaseste 180 lei. Lemn levi dupa reteta de mai sus si Yinhe / Galaxy 9000 D. Fetele asa boostate se comporta ca niste europene veritabile superbe la topspin din rever si forhand, bloc usor, spin mare. Mentionez ca le recomand pentru jucatorii ca si mine, cu un nivel mediu de la incepatori/avansati in amatur. Nu stiu cum se vor descurca in mana unui openist sau elitist dar o sa incercam si asta.

    Daca mi-au scapat niste litere in plus sau in minus va rog sa ma scuzati. Scriu de pe telefon si ma uit la meci.
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

  • #2
    Mereu am zis ca toată tevatura asta cu lemnele și mai putin cu fetele de firma sunt numai și numai pentru profitul comercianților / fabricanților, din păcate majoritatea urmează turma și nu accepta alte variante.
    Am paleta de backup din semnătură care a costat per total ~120 lei, depășește cu mult setup-uri de peste 500 lei cu nume, dar na, ego-ul "sportivului" creste când tine in mana o paleta Butterfly.

    Ma uit pe aria de vânzări câți se arunca la lemne scumpe și fete Tenergy SH forjate care arata ca după război, ei au auzit ca numai cu setup de firma jocul lor mediocru se transforma intr-un joc de elita, dar ce sa le faci banii lor plăcerea lor.
    Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
    LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
    LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de traian Vezi post
      Ma uit pe aria de vânzări câți se arunca la lemne scumpe și fete Tenergy SH forjate care arata ca după război, ei au auzit ca numai cu setup de firma jocul lor mediocru se transforma intr-un joc de elita, dar ce sa le faci banii lor plăcerea lor.
      Off topic: Complet fals, dar ce sa faci, aveți si dvs. dreptul la o părere personala cu privire la calitățile fetelor Tenergy, dar nah... pana nu cumperi o fata noua si dai aprox 250 lei pe ea, nu ai de unde sa ști...

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de traian Vezi post
        Mereu am zis ca toată tevatura asta cu lemnele și mai putin cu fetele de firma sunt numai și numai pentru profitul comercianților / fabricanților, din păcate majoritatea urmează turma și nu accepta alte variante.
        Am paleta de backup din semnătură care a costat per total ~120 lei, depășește cu mult setup-uri de peste 500 lei cu nume, dar na, ego-ul "sportivului" creste când tine in mana o paleta Butterfly.

        Ma uit pe aria de vânzări câți se arunca la lemne scumpe și fete Tenergy SH forjate care arata ca după război, ei au auzit ca numai cu setup de firma jocul lor mediocru se transforma intr-un joc de elita, dar ce sa le faci banii lor plăcerea lor.
        Traian,
        Marturisesc, apartin "turmei"!
        Sa stii ca am testat si eu o multime de fete/ lemne, de la diversi producatori. Niciuna din variante insa, nu a corespuns asteptarilor mele. Si asta este un feedback al mainii si nu al ego-ului!!!!
        Daca tu ai reusit sa obtii performante maxime cu setup-ul din semnatura, esti tare.
        Felicitari si spor la joc!


        Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de eres01 Vezi post
          Va salut dragi colegi, nu ma pot abtine sa nu va impartasesc chiar acum o experienta de senzatie pe care am trait-o astazi la sala.

          De mai bine de 4 ani a dat boala in mine cu tenisul de masa(am jucat si inainte dar nu eram BOLNAV). Am inceput sa tot schimb setupuri, fete, lemne ... Am jucat cu urmatoarele fete:

          tenergy 05, 64, 80, 05fx, 25, donic blufire m1, m2, m3, joola rhizim p, joola max, Samba, expres ultra, tibhar mxp, fxp, elp, yasaka rakza 7, 7 soft, andro rasant, rasant grip, rasant beat, Hexer, Hexer Powersponge, Andro Impuls, Shifter PowerSponge, Stiga Energy Absorber, xiom vaga japan, xiom vega europe si de restul nu imi mai amintesc dar mai sunt multe fete de speed glue.

          Lemne: cam 14-15 lemne levi dupa diferite retete, de la def la off+, tibhar h 3-9, butterfly timo boll spirit normal si fluture negru, mizutani zlc, joola falcon medium joola toni hold wite spot, nittaku septear, Andro Temper Tech ALL+, STIGA INFINITY VPS V DIAMOND TOUCH, STIGA ROSEWOOD NCT V, Stiga Clipper, Stiga Emerald, or mai fi si lemne da nu imi mai aduc aminte.

          Concluzia e urmatoarea:

          Puncte forte la aceasta boala---cam stii cum si ce iti vine de la adversar cunoscand atatea fete si lemne

          Puncte minus-cam tot ce a ramas jocul meu are mari fluctuatii. Regresez enorm si de progres nici nu mai vorbim.

          Am tot cautat setupul care sa mi se potriveasca si am cheltuit o tona de bani. Cred si sper sa ma fi vindecat macar de o problema si aici ma refer la banii cheltuiti. Am descoperit cateva setupuri care imi plac enorm si care nu costa mai nimic in comparatie cu ce bani am bagat pana acum.

          Lemnele cred ca le-am descoperit si bineinteles am ramas la HOME MADE LEVI( de departe cele mai bune lemne cu care am jucat in viata mea, ce soliciti aia primesti). Momentan joc cu doua retete limba carbon limba ayous limba carbon limba(lemn de exceptie semi elastic, off, bun la toate) si limba carbon ayous ayous ayous carbon limba(mai lent, mai putin spinos dar mai controlabil, il tin ca lemn de test fete).

          E acum vine si marele eveniment al serii. Acesta se numeste:

          Yinhe / Galaxy 9000 D si E. Oameni buni aceste fete sunt tot ce e mai bun in tenisul de masa si aici ma refer la calitate pret. De departe cele mai controlabile fete cu care am jucat, viteza medie, spin mare, burete soft. Practic chiar te bucuri de ambele lumi euro/japoneze si chineze.

          Mentionez ca am jucat aceste fete doar boostate cu propriul booster.

          Cam in starea aceasta le-am lipit si pot sa spun ca am facut exact ce am vrut la masa. Asa ca ALELUIA!!!


          Acesta este un mesaj pentru toti cei care cauta controlul suprem pe jocul ofensiv, cu o paleta care nu depaseste 180 lei. Lemn levi dupa reteta de mai sus si Yinhe / Galaxy 9000 D. Fetele asa boostate se comporta ca niste europene veritabile superbe la topspin din rever si forhand, bloc usor, spin mare. Mentionez ca le recomand pentru jucatorii ca si mine, cu un nivel mediu de la incepatori/avansati in amatur. Nu stiu cum se vor descurca in mana unui openist sau elitist dar o sa incercam si asta.

          Daca mi-au scapat niste litere in plus sau in minus va rog sa ma scuzati. Scriu de pe telefon si ma uit la meci.
          Poate ai timp de un review asupra lor, saritura, caracteristici, comportament fata de o fata de referinta cunoscuta (una din seria Tenergy, Bluefire sau Rasant/Rasanter)...

          Comentariu


          • #6
            Nu contest calitatea fetelor Tenergy, ci faptul ca pentru majoritatea celor care se cred jucători de tenis de masă și care abia știu sa tina in mana o paleta (printre care ma număr și eu) diferentele sunt insesizabile.

            PS. Nu trebuie sa cumpăr aceste fete tenergy sau altele ff scumpe, este îndeajuns sa probez de la alții sa-mi fac o părere obiectiva. Si am mai zis in multe randuri, EU simt diferente la fete in schimb la lemne spre deloc.
            Ultima editare de traian; 13.mar.2019, 08:18.
            Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
            LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
            LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de traian Vezi post
              Nu contest calitatea fetelor Tenergy, ci faptul ca pentru majoritatea celor care se cred jucători de tenis de masă și care abia știu sa tina in mana o paleta (printre care ma număr și eu) diferentele sunt insesizabile.

              PS. Nu trebuie sa cumpăr aceste fete tenergy sau altele ff scumpe, este îndeajuns sa probez de la alții sa-mi fac o părere obiectiva. Si am mai zis in multe randuri, EU simt diferente la fete in schimb la lemne spre deloc.
              Cu tot respectul....cand nu sesizezi diferenta intre fete , nu stiu cat de potrivite sunt aceste postari . Trecand peste termenul de turma ( usor jignitor zic eu), ma gandesc si la influenta pe care o pot avea aceste opinii in randul celor mai putin initiati in acest sport.
              Numai bine

              Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Sunt potrivite pentru 90% dintre useri.
                Aici pe forum sunt sa zicem 100 insi care joc tenis de masă la un nivel mai ?nalt, dar majoritatea sunt începători sau au un nivel de joc scazut, pentru ei am scris cele de mai sus.

                Si scuze daca v-ati simtit lezat de faptul ca am folosit expresia "turma", oricum termenul se folosește in asemenea contexte și nu a fost cu conotație jignitoare.

                Eu ma retrag din discutie, cine intelege bine, cine nu ....sa nu mai folosesc termenul.
                Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
                LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
                LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

                Comentariu


                • #9
                  Aleluia

                  Postat în original de eres01 Vezi post
                  De mai bine de 4 ani a dat boala in mine cu tenisul de masa(am jucat si inainte dar nu eram BOLNAV). Am inceput sa tot schimb setupuri, fete, lemne ...

                  Concluzia e urmatoarea:

                  Puncte forte la aceasta boala---cam stii cum si ce iti vine de la adversar cunoscand atatea fete si lemne


                  Cam in starea aceasta le-am lipit si pot sa spun ca am facut exact ce am vrut la masa. Asa ca ALELUIA!!!



                  ).
                  Aceste boale n-are leac! [emoji1]
                  T05-ALC-T05
                  Adrian Gorum

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de kdt123 Vezi post
                    Aceste boale n-are leac! [emoji1]
                    ASAI! Aste boale nare leak!

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de eres01 Vezi post
                      Va salut dragi colegi, nu ma pot abtine sa nu va impartasesc chiar acum o experienta de senzatie pe care am trait-o astazi la sala.

                      De mai bine de 4 ani a dat boala in mine cu tenisul de masa(am jucat si inainte dar nu eram BOLNAV). Am inceput sa tot schimb setupuri, fete, lemne ... Am jucat cu urmatoarele fete:

                      tenergy 05, 64, 80, 05fx, 25, donic blufire m1, m2, m3, joola rhizim p, joola max, Samba, expres ultra, tibhar mxp, fxp, elp, yasaka rakza 7, 7 soft, andro rasant, rasant grip, rasant beat, Hexer, Hexer Powersponge, Andro Impuls, Shifter PowerSponge, Stiga Energy Absorber, xiom vaga japan, xiom vega europe si de restul nu imi mai amintesc dar mai sunt multe fete de speed glue.

                      Lemne: cam 14-15 lemne levi dupa diferite retete, de la def la off+, tibhar h 3-9, butterfly timo boll spirit normal si fluture negru, mizutani zlc, joola falcon medium joola toni hold wite spot, nittaku septear, Andro Temper Tech ALL+, STIGA INFINITY VPS V DIAMOND TOUCH, STIGA ROSEWOOD NCT V, Stiga Clipper, Stiga Emerald, or mai fi si lemne da nu imi mai aduc aminte.

                      Concluzia e urmatoarea:

                      Puncte forte la aceasta boala---cam stii cum si ce iti vine de la adversar cunoscand atatea fete si lemne

                      Puncte minus-cam tot ce a ramas jocul meu are mari fluctuatii. Regresez enorm si de progres nici nu mai vorbim.

                      Am tot cautat setupul care sa mi se potriveasca si am cheltuit o tona de bani. Cred si sper sa ma fi vindecat macar de o problema si aici ma refer la banii cheltuiti. Am descoperit cateva setupuri care imi plac enorm si care nu costa mai nimic in comparatie cu ce bani am bagat pana acum.

                      Lemnele cred ca le-am descoperit si bineinteles am ramas la HOME MADE LEVI( de departe cele mai bune lemne cu care am jucat in viata mea, ce soliciti aia primesti). Momentan joc cu doua retete limba carbon limba ayous limba carbon limba(lemn de exceptie semi elastic, off, bun la toate) si limba carbon ayous ayous ayous carbon limba(mai lent, mai putin spinos dar mai controlabil, il tin ca lemn de test fete).

                      E acum vine si marele eveniment al serii. Acesta se numeste:

                      Yinhe / Galaxy 9000 D si E. Oameni buni aceste fete sunt tot ce e mai bun in tenisul de masa si aici ma refer la calitate pret. De departe cele mai controlabile fete cu care am jucat, viteza medie, spin mare, burete soft. Practic chiar te bucuri de ambele lumi euro/japoneze si chineze.

                      Mentionez ca am jucat aceste fete doar boostate cu propriul booster.

                      Cam in starea aceasta le-am lipit si pot sa spun ca am facut exact ce am vrut la masa. Asa ca ALELUIA!!!


                      Acesta este un mesaj pentru toti cei care cauta controlul suprem pe jocul ofensiv, cu o paleta care nu depaseste 180 lei. Lemn levi dupa reteta de mai sus si Yinhe / Galaxy 9000 D. Fetele asa boostate se comporta ca niste europene veritabile superbe la topspin din rever si forhand, bloc usor, spin mare. Mentionez ca le recomand pentru jucatorii ca si mine, cu un nivel mediu de la incepatori/avansati in amatur. Nu stiu cum se vor descurca in mana unui openist sau elitist dar o sa incercam si asta.

                      Daca mi-au scapat niste litere in plus sau in minus va rog sa ma scuzati. Scriu de pe telefon si ma uit la meci.
                      e trista povestea ta si din pacate a multor amatori care cumpara, pe criterii confuze, mult si divers in speranta ca vor gasi "paleta de aur". fluctuatiile tale si regresul sunt absolut firesti, avand in vedere ca ai jucat cu lemne (si fete?) de la def la off+ (ptr ca nu stiai ce vrei/poti sa joci). poate ca acum te vei "aseza" si vei ramane la un lemn/tip de lemn cu care sa joci o perioada mai insemnata ca jocul tau sa capete consistenta. lemnul e determinant - 60-70% din aruncatura mingii o face lemnul, asa ca mare atentie daca pe viitor vrei sa treci la unul mult mai rapid sau mult mai lent.

                      PS: nu vreau sa-ti stric entuziasmul, dar nu exista in tenisul de masa X fete sunt cele mai bune pentru toata lumea. suntem personalitati diferite, cu date diferite fizice...deci si acomodarile noastre sunt la fel de diferite! "controlul suprem pe jocul ofensiv"? e o contradictie, ptr ca odata ce cresti viteza pierzi controlul, nu le poti avea pe amandoua in aceeasi masura. in plus, mai e ceva ce ne diferentiaza...mana! unii joaca si cu "cartoane"...exagerez, evident, dar vreau sa spun ca au o mana care se acomodeaza repede cu un alt set-up, pe cand altora le trebuie timp si s-ar putea sa realizeze ca tre sa se intoarca la paleta cu care jucau inainte. e mult mai complicata povestea asta cu TT-ul...dar important e ca tu sa fi gasit ce-ti lipsea...ca vb aia, paleta buna e aia pe care o simti ca o prelungire a mainii! daca nu, inseamna ca ai gresit in alegerea ei...numai bine!
                      Viscaria
                      FH - tenergy 05
                      BH - tenergy 05 fx

                      Comentariu


                      • #12
                        Claudiu pot sa compar Yinhe / Galaxy 9000 D, boostata asa cum am prezentat, doar cu simntul fetelor de pe vremea speed-glue. Buretele e moale, mai moale decat la cea mai moale fata tensor pe care o stiu eu (andro Razant beat). Nu stiu cum s-ar fi prezentat ne-boostate. Topsheetul este elastic(probabil si de la boost) si se comporta ca niste europene, nu arunca jos ca si chinezariile, miscarea de topspin din forhand este la fel ca si la europene. Am reusit niste lovituri care nu prea imi ieseau pana sa joc cu Galaxy 9000 D, flick-ul de backhand a mers super usor, capacele desi sunt fete moi nu mi-au pus mari probleme. Interesant este ca la preluarile si mingile cu underspin fetele se comporta ca niste chinezarii, tin mingea jos si liniara, probabil de la faptul ca au un grad destul de bun de lipiciozitate. Nu tin mingea pe paleta dar o ridica 10-20 cm de pe masa. Cred ca pot scoate si mai multe de la fete daca le voi folosi pe un lemn cu un alt furnir la exterior, ceva mai dur, limba e moale. Cred ca o sa fac acelas setup la Domnul Sover Levente dar o sa ii cer sa puna Koto la exterior.

                        In rest cum ziceam mai sus draga Red1978, "controlul suprem pe jocul ofensiv", la o viteza decenta chiar asa fost, nu am dat afare topspinuri, toate au fost pe masa. Voi incerca sa ridic umpic viteza din lemn prin folosirea unui furnir de koto si cred ca atunci daca se pastreaza lejeritatea cu care m-am intalnit ieri, pot sa iti spun inca o data ca pentru mine acest setup are "controlul suprem pe jocul ofensiv".

                        Referitor la restul discutiilor pe acest subiect sunt perfect de acord cu Traian. Noi avem un grup care mergem la sala de doua ori pe saptamana. Grupul este structurat in 3 ligi valorice si suntem total cam 40 de oameni la fiecare intalnire(castigatorii frecventi de la liga noastra I joaca la avansati in amatur si unul dintre ei va trece la open sigur anul acesta). Aproximativ 30% din ei joaca cu tenergy din astia 30% doar 3 joaca constant in liga I pe care o si castiga regulat. Oamenii astia(In afara celor 3) nu stiu sa serveasca bine, nu stiu sa dea topspin..... dar si-au luat Tenergy sperand ca ii va ajuta sa evolueze. Asa cum precizam mai sus pana la un nivel destul de bun zic eu(avansati in amatur) se poate juca lejer cu un setup de genul acesta. Cred ac despre acest lucru este vorba, cu tenergy fara un antrenor nu cred ca un incepator poate sa evolueze si sa isi formeze niste miscari corecte.
                        FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                        Comentariu


                        • #13
                          te rog frumos, poti sa ma faci si pe mine sa inteleg cum sunt boostate fetele astea ale tale cu propriul booster?
                          asa vin ele din fabrica, sau vin cu booster la pachet?, ca nu inteleg...
                          Multumesc!
                          blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                          Comentariu


                          • #14
                            Propriul booster inseamna un booster pe care eu l-am facut. Am tot boostat fete cu toate produsele de pe piata si nu am fost multumit de rezultate asa ca am facut eu unul.
                            FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de gpopescu Vezi post
                              te rog frumos, poti sa ma faci si pe mine sa inteleg cum sunt boostate fetele astea ale tale cu propriul booster?
                              asa vin ele din fabrica, sau vin cu booster la pachet?, ca nu inteleg...
                              Multumesc!



                              Sunt vreo 10 jucatori din Amatur care l-au folosit, si am avut numai laude la adresa lui
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • #16










                                Asa arata fetele dupa 2 turnee locale jucate, aprox 18 meciuri jucate. Astazi am ajuns pentru prima data in finala. Nu am reusit performanta aceasta cu nici unul dintre setupurile cu care am jucat. Inca paleta mai are multe necunoscute pentru mine dar ma ajutat enorm pana acum. E clar un setup care trebuie pastrat.

                                Ca tot s-a mai discutat despre intretinerea fetelor si la cele chinezesti acest lucru reprezinta o provocare, eu le intretin in felul urmator:

                                La turnee folosesc doar apa iar cand ajung acasa folosesc o solutie pe care tot eu am creat-o. Solutie e pe baza de ulei de eucalipt. La fetele chinezesti mentine mai mult lipiciozitatea si curata acele pete specifice iar la europene am sesizat ca intretine si chiar mareste aderenta si o data cu aceasta si spinul.

                                interesant este ca din fabrica, cum va spuneam aceste fete nu tineau mingea doar o ridicau. Dupa ce am folosit aceasta solutie fetele tin mingea cateva secunde deci e clar ca s-a inbunatatit lipiciozitatea. Acest lucru ar trebui sa scada viteza in driveuri, mingea ramanand mai mult in paleta. E acest lucru nu se intampla viteza a ramas constanta lucru care mi-a dat peste cap cam tot ce stiam despre aceasta treaba.
                                Ultima editare de eres01; 15.mar.2019, 22:45.
                                FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Fete lipicioase ... brrrr ... deja ma gandesc ca mi-am bagat degetele in borcanul cu dulceata
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #18


                                    Sunt 90% sigur ca nu ai gustat niciodata o asa combinatie. Daca esti dispus sa incerci, dupa ce imi ajunge coletul iti boostez o fata si ti-o trimit sa o incerci.

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Chiar, e o idee buna asa ca o lansez pe orbita:

                                    Cine doreste sa incerce aceasta combinatie, ma ofer sa comand pentru toata lumea, le boostez si vi le trimit. Sunt curios de parerile tuturor.

                                    Treaba e in felul urmator, o asemenea fata costa parca 4.3 euro plus transport. In functie de cati vom fi vom imparti transportul care la randul lui este de aprox 6 euro .
                                    Ultima editare de eres01; 15.mar.2019, 23:27.
                                    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de eres01 Vezi post


                                      Sunt 90% sigur ca nu ai gustat niciodata o asa combinatie. Daca esti dispus sa incerci, dupa ce imi ajunge coletul iti boostez o fata si ti-o trimit sa o incerci.

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Chiar, e o idee buna asa ca o lansez pe orbita:

                                      Cine doreste sa incerce aceasta combinatie, ma ofer sa comand pentru toata lumea, le boostez si vi le trimit. Sunt curios de parerile tuturor.

                                      Treaba e in felul urmator, o asemenea fata costa parca 4.3 euro plus transport. In functie de cati vom fi vom imparti transportul care la randul lui este de aprox 6 euro .
                                      Ma insctiu! Una negra / una rosie!Marius 0724075085

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Notat!!!!
                                        FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          O fata galaxy 9000 D costa aproximativ 6 eu ??(transport inclu )

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Daca te oferi sa la boostezi as dori si eu 2 fete( roșie /neagră )....0722346813 /Giani

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Ai ideie care ar fi mai buna pt fh galaxy D sau E

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            O fata galaxy 9000 d costa 4.3 si galaxy e costa 4.6 euro. Transportul coletului costa 6 euro pe care ii impartim la cati vom fi. In teorie galay e, este mai rapida si cred ca e mai pretabila la forhand. La toata afacerea se mai adauga diferenta de curs valutar, eu voi plati prin pay pall si acolo cursul e nai mare dar oricum e chilipir.
                                            FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Răm?ne 2 galaxy 9000 E ..roșu - negru

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Faci socoteala si ma suni ,,,ms

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Vreau si eu 2 rosii, D si E , cu muuuuult boost in ele!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  SiEu.

                                                  Una rosie si una neagra. D si E. Boostate!
                                                  TBS black tag FH: Dignics 05 BH: Dignics 09C

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X