Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare fete pentru Michael Maze

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare fete pentru Michael Maze

    Salut,

    Sunt in cautarea unei recomandari de fete pentru un lemn Michael Maze OFF.

    L-am achizitionat de curand, SH, avand pe el 2 fete Stiga Calibra LT.
    Fetele mi se par un pic prea rigide.
    Paleta veche a fost un 729 Dynasty Hinoki pe care aveam Rhyzm-P si Rhyzm 425, insa care a inceput sa mi se para prea inceata .


    Despre nivelul meu de joc:
    Am jucat destul de mult si, destul de bine, in perioada liceului tenis, insa au urmat apoi mai multi ani in care am cam agatat paleta-n cui si acum ma reapuc de tenis de masă. Joc aproape zilnic la birou si avem niste conditii ok

    Joc de la o distanta medie intr-un stil mai degraba ofensiv.
    Cea mai mare dificultate este ca inca nu am inceput sa ma misc suficient de mult la masa, dar e work in progres.
    Lovesc mai bine si mai consistent in acest moment cu FH. Cu BH reusesc sa pun pe masa si sa ma apar, insa mai am de lucru la consistenta topspiunului, partial si datorita faptului ca nu ajung in fata mingii in timp util pentru a avea timp sa "finalizez" miscarea.

    Am incercat sa ma documentez despre diverse variante precum Rasanter R42, Tibhar EL-S, insa nu am avut ocazia sa dau cu ele.

    Va multumesc pentru eventualele propuneri
    D09C - Mizutani ZLC - D09C

  • #2
    Postat în original de RazvanO Vezi post
    Salut,

    Sunt in cautarea unei recomandari de fete pentru un lemn Michael Maze OFF.

    L-am achizitionat de curand, SH, avand pe el 2 fete Stiga Calibra LT.
    Fetele mi se par un pic prea rigide.
    Paleta veche a fost un 729 Dynasty Hinoki pe care aveam Rhyzm-P si Rhyzm 425, insa care a inceput sa mi se para prea inceata .


    Despre nivelul meu de joc:
    Am jucat destul de mult si, destul de bine, in perioada liceului tenis, insa au urmat apoi mai multi ani in care am cam agatat paleta-n cui si acum ma reapuc de tenis de masă. Joc aproape zilnic la birou si avem niste conditii ok

    Joc de la o distanta medie intr-un stil mai degraba ofensiv.
    Cea mai mare dificultate este ca inca nu am inceput sa ma misc suficient de mult la masa, dar e work in progres.
    Lovesc mai bine si mai consistent in acest moment cu FH. Cu BH reusesc sa pun pe masa si sa ma apar, insa mai am de lucru la consistenta topspiunului, partial si datorita faptului ca nu ajung in fata mingii in timp util pentru a avea timp sa "finalizez" miscarea.

    Am incercat sa ma documentez despre diverse variante precum Rasanter R42, Tibhar EL-S, insa nu am avut ocazia sa dau cu ele.

    Va multumesc pentru eventualele propuneri
    salut,

    1. ia legatura cu cineva care vinde fete de tenis de masă si-ti va face o recomandare dupa ce-i descrii jocul tau, ce te nemultumeste, ce vrei in plus, in minus...etc. ca sa nu experimentezi pe banii tai...
    2. daca vrei dupa capul tau, riscand: incearca niste fete mai moi, dar sh, nu da banii direct pe fete patrate, pentru ca s-ar putea sa nu-ti placa sau sa nu se potriveasca lemnului ori jocului tau
    3. daca elimini primele doua variante si tot nu se rezolva problema, inseamna ca lemnul asta nu e pentru tine...fiind un lemn destul de rapid!

    sper sa te fi ajutat!
    Viscaria
    FH - tenergy 05
    BH - tenergy 05 fx

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Red1978 Vezi post
      salut,

      1. ia legatura cu cineva care vinde fete de tenis de masă si-ti va face o recomandare dupa ce-i descrii jocul tau, ce te nemultumeste, ce vrei in plus, in minus...etc. ca sa nu experimentezi pe banii tai...
      2. daca vrei dupa capul tau, riscand: incearca niste fete mai moi, dar sh, nu da banii direct pe fete patrate, pentru ca s-ar putea sa nu-ti placa sau sa nu se potriveasca lemnului ori jocului tau
      3. daca elimini primele doua variante si tot nu se rezolva problema, inseamna ca lemnul asta nu e pentru tine...fiind un lemn destul de rapid!

      sper sa te fi ajutat!
      Mulțumesc pentru răspuns.
      Am preferat să întreb aici în eventualitatea în care mai aflu de setup-uri de la oameni care folosesc Maze, in afară de combinația cu t05.

      întreb?ndu-i pe cei care au magazine, cu toate că sunt convins de calitatea sfaturilor, aș primi recomandări din "aria lor de expertiză" și anume, din produsele pe care le comercializează. Ceea ce e și normal, vorbești despre lucrurile pe care le cunoști.

      Aș evita să tot încerc fețe SH, vreau sa îmi fac o idee și să iau niște fețe noi pe care să le păstrez măcar vreo 6 luni.

      Nu prea sunt adeptul schimbării echipamentului. Cred că și cu niște fețe care nu se potrivesc 100% cu stilul tău, tot te poți provoca să te adaptezi și să te concentrezi pe tehnică și perfecționarea mișcărilor.

      Mulțumesc


      Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
      D09C - Mizutani ZLC - D09C

      Comentariu


      • #4
        Reteta de la maze e:

        Limba Arylate-Carbon (ALC) Limba Ayous Limba Arylate-Carbon (ALC) Limba

        Acest lucru il face pretabil pentru bureti tari dar la aspectul acesta trebuie luat in calcul si nivelul de joc. Daca scoti tenergy din ecuatie, poti sa mergi pe oricare firma, toate au la momentul acesta cauciucuri bune. Avand in vedere diferentele de nivel intre fh si bh pe care le-ai prezentat in descriere consider ca ar trebui sa alegi o fata mai moale la bh si o fata tare la fh.

        Ca sa nu gresesti alegerea, mergi pe clasice(in afara de rhyzer care e mai noua. Nu am jucat cu ea dar din ce am discutat cu unii care o joaca ar fi o fata buna, mai rapida ca t05):

        Fete pentru fh:
        Joola Rhyzer 48
        Tibhar Evolution MX-P
        Blufire m1/m1turbo
        XIOM Vega Pro

        Fete pentru bh:
        Yasaka rakza 7 soft
        Andro razant beat
        Blufire m3
        XIOM Vega Europe
        Ultima editare de eres01; 23.mar.2019, 22:16.
        FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de RazvanO Vezi post
          Mulțumesc pentru răspuns.
          Am preferat să întreb aici în eventualitatea în care mai aflu de setup-uri de la oameni care folosesc Maze, in afară de combinația cu t05.

          întreb?ndu-i pe cei care au magazine, cu toate că sunt convins de calitatea sfaturilor, aș primi recomandări din "aria lor de expertiză" și anume, din produsele pe care le comercializează. Ceea ce e și normal, vorbești despre lucrurile pe care le cunoști.

          Aș evita să tot încerc fețe SH, vreau sa îmi fac o idee și să iau niște fețe noi pe care să le păstrez măcar vreo 6 luni.

          Nu prea sunt adeptul schimbării echipamentului. Cred că și cu niște fețe care nu se potrivesc 100% cu stilul tău, tot te poți provoca să te adaptezi și să te concentrezi pe tehnică și perfecționarea mișcărilor.

          Mulțumesc


          Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
          Razvan,

          esti din bucuresti?
          daca vrei, ne auzim putin la telefon si mai vorbim...
          Viscaria
          FH - tenergy 05
          BH - tenergy 05 fx

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Red1978 Vezi post
            Razvan,

            esti din bucuresti? ca poate ne vedem sau poate ne auzim putin la telefon, daca vrei...
            Salut.

            Da, sunt din București.
            Dă-mi un număr de telefon prin MP.
            Mersi

            Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
            D09C - Mizutani ZLC - D09C

            Comentariu


            • #7
              cea mai buna combinatie a fost cu donic baracuda...........pentru mine.
              *** T05/JWM/GD 612

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X