Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"WTTD - AmaTur România", Blaj - 06.04.2019 (E/O/A/Î)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    WTTD 2019 BLAJ B+ in imagini 3

    B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj - 06.04.2019 - in imagini 3





























































    Comentariu


    • #52
      B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj - 06.04.2019 - in imagini 4















































































































































































































      Comentariu


      • #53
        Postat în original de fulop Vezi post
        Accidentarea de la Arad arecidivat!!Multumim Blaj,multumim Zedler,multumim Ciobanu si nu in ultimu rind lui Lulu pt.spectacolu oferit.
        în calitate de blăjean cu acte în regulă (de fapt din Satu’ Blajului), ”emigrat” de 41 d ani la Brașov, doresc să aduc cele mai calde mulțumiri organizatorilor pentru modul exemplar/dibaci(!) cu care au manageriat(să nu mă repet cu organizat) Turneul B + WTTD Ama Tur România.
        De la sosire am remarcat pasiunea, entuziasmul, profesionalismul organizatorilor Iuliu Zedler, Daniel Ciobanu, a întregii echipe care a făcut să petrecem o zi superbă la concurs și la ”concluziile” after(!).
        Felicitări câștigătorului!
        Răm?n cu regretul că prietenul meu Lulu Roman nu a fost, din motive ”TEHNICE”(nu de altă natură), la nici 50% din capacitatea de joc(din cele mai proaste zile).
        Mă simt vinovat că am insistat să vină cu mine și durerile de la umăr să recidiveze(după story-ul de la Arad. Am vrut să i arăt un ORAȘ de care sunt EXTREM de mîndru cel mai frumos și mai drag din lume mie.
        Lulu a fost foarte impresionat de tot ce a văzut. Școli românești centenare, Crucea(pour les connaisseurs), Campia(Câmpul) Libertății, Catedrala, alte monumente care clocotesc de patriotism și trăire românescă .
        Și culmea…!
        ?n cochetul și foarte curatul oraș Lulu nu a fost impresionat, în primul rând, de vinul de Blaj sau de vinarsul(cognacul) de Blaj așa cum se insinuează, în glumă.
        2 lucruri l-au impresionat
        1. Meniul de la Pensiunea Montana unde am mîncat ceva…ce ne dorim cu toți iii…! Atașez foto!( veți vedea pe cartea de menu ce am mîncat la 18 lei...!!!!!)
        Merită să încercați, alături de un vin sec, rece și mult… Greșesc???
        2. Visli de la Basu’. Orice preparate în formă de c?rnăciori pălesc în fața acestora(Excepție, poate vișli de capră de la Brad).
        Cam ăsta ar fi periplul natal!




        Comentariu


        • #54
          Postat în original de BUKSA IOAN SORIN Vezi post
          ?n calitate de blăjean cu acte în regulă (de fapt din Satu’ Blajului), ”emigrat” de 41 d ani la Brașov, doresc să aduc cele mai calde mulțumiri organizatorilor pentru modul exemplar/dibaci(!) cu care au manageriat(să nu mă repet cu organizat) Turneul B + WTTD Ama Tur România.
          De la sosire am remarcat pasiunea, entuziasmul, profesionalismul organizatorilor Iuliu Zedler, Daniel Ciobanu, a întregii echipe care a făcut să petrecem o zi superbă la concurs și la ”concluziile” after(!).
          Felicitări câștigătorului!
          Răm?n cu regretul că prietenul meu Lulu Roman nu a fost, din motive ”TEHNICE”(nu de altă natură), la nici 50% din capacitatea de joc(din cele mai proaste zile).
          Mă simt vinovat că am insistat să vină cu mine și durerile de la umăr să recidiveze(după story-ul de la Arad. Am vrut să i arăt un ORAȘ de care sunt EXTREM de mîndru cel mai frumos și mai drag din lume mie.
          Lulu a fost foarte impresionat de tot ce a văzut. Școli românești centenare, Crucea(pour les connaisseurs), Campia(Câmpul) Libertății, Catedrala, alte monumente care clocotesc de patriotism și trăire românescă .
          Și culmea…!
          ?n cochetul și foarte curatul oraș Lulu nu a fost impresionat, în primul rând, de vinul de Blaj sau de vinarsul(cognacul) de Blaj așa cum se insinuează, în glumă.
          2 lucruri l-au impresionat
          1. Meniul de la Pensiunea Montana unde am mîncat ceva…ce ne dorim cu toți iii…! Atașez foto!( veți vedea pe cartea de menu ce am mîncat la 18 lei...!!!!!)
          Merită să încercați, alături de un vin sec, rece și mult… Greșesc???
          2. Visli de la Basu’. Orice preparate în formă de c?rnăciori pălesc în fața acestora(Excepție, poate vișli de capră de la Brad).
          Cam ăsta ar fi periplul natal!
          Multumim Domnului Buksa pentru aprecieri. Ne bucuram ca v-ati simtit bine la Blaj, "Mica Roma". Ne face placere sa constatam ca Lulu a fost impresionat de oraselul nostru, mic ca intindere dar mare in istorie, traditie si cultura. Si n-ar fi primul ... Micile orase pot ascunde comori nebanuite, peisaje impresionante, monumente istorice si de cultura celebre, ... oameni deosebiti.
          Cei care s-au indragostit de Blaj vor reveni, cu siguranta.
          Voi reveni insa cu concluziile si multumirile mai tarziu, dupa ce voi reusi sa postez ultimele calupuri de fotografii.

          Comentariu


          • #55
            WTTD 2019 BLAJ B+ in imagini 5

            B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj - 06.04.2019 - in imagini 5 - superioare + eliminatorii







































































































































            Comentariu


            • #56
              WTTD 2019 BLAJ B+ in imagini 6 - semifinale

              B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj - 06.04.2019 - in imagini 5

              - semifinala 1: Roman Iulian - Kovaci Richard = 3-0
              - semifinala 2: Ciobanu Daniel - Lunca Razvan = 3-2










































































              Comentariu


              • #57
                WTTD 2019 BLAJ B+ in imagini 7 - finala

                B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj - 06.04.2019 - in imagini 7 - finala mica + finala mare

                - finala mica: Kovaci Richard - Lunca Razvan = 1-3
                - finala mare: Roman Iulian - Ciobanu Daniel = 2-3


















































































































                Comentariu


                • #58
                  WTTD 2019 BLAJ B+ in imagini 8 - festivitatea de premiere

                  B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj - 06.04.2019 - in imagini 8 - festivitatea de premiere






























































                  Comentariu


                  • #59
                    WTTD 2019 B+ BLAJ 06 April - Multumiri, Concluzii

                    In primul rand tinem sa Va multumim, dragi participanti, ca ati ales Balajul in acest weekend minunat de primavara, plin de evenimente dedicate Zilei mondiale a tenisului de masa - WTTD 2019, editia cu nr. 5, a treia sarbatorita in Romania gratie implicarii AMATUR ROMANIA, intelegerii si sprijinului acordat de autoritatile locale, entuziasmului sutelor de voluntari. Au fost doar sambata, 6 Aprilie, 50 de turnee B+ organizate in localitati din tara, asa ca alegerea Blajului din multitudinea de "oferte" ne bucura si ne onoreaza.

                    Multumim deasemenea tuturor participantilor la acest turneu B+ pentru intelegerea acordata organizatorilor si fair play-ul aratat.
                    Va siguram de faptul ca ne-am straduit sa va simtiti cat mai bine la acest turneu, la Blaj. Suntem constienti ca putea fi si mai bine ...
                    Speram insa ca stradaniile noastre v-au multumit indeajuns. Si cum putem proba acest lucru ? Intalnindu-ne din nou, la Blaj, anul viitor, sarbatorind impreuna editia cu nr. 6 a WTTD 2020.

                    Multumiri desebite Domnului Buksa pentru aprecieri si pentru reusita convingerii lui Lulu Roman sa-l insoteasca la Blaj, spre a cunoaste nemijlocit Mica Roma, cu tot ce are mai de pret. Au confirmat ca s-au reintors la Brașov cu impresii deosebite si ca s-au simtit bine la noi.

                    Multumim lui Iulian Roman in primul rand pentru faptul ca s-a lasat convins sa vina la Blaj, apoi pentru pledoaria sportiva, "recitalul" t.m. acordat (desi accidentat la umarul drept) in special tinerilor dornici de a performa in acest sport, veniti sa-l vada si sa-l asculte, dar si localnicilor participanti la acest turneu, neinregistrati inca in circuitul Amatur. A fost realmente o placere si o onoare sa-l avem printre noi.
                    Multumim, Lulu !

                    Multumim lui Attila borat, blajan adoptat, pentru constanta prezenta la turneele noastre, prietenia aratata, verva deosebita, molipsitoare.
                    Multumim lui Dorel Mihu, Mediaș, pentru aceeasi constanta prezenta la turneele blajene dedicate WTTD.
                    Felicitari tinerei armade din Târnaveni, condusa de vesnicul tanar antrenor Csiki bacsi, pentru rezultate.

                    Multumim colaboratorilor, voluntarilor si tuturor celor care au pus umarul la desfasurarea in bune conditii a acestui turneu, primul oficial de o asa anvergura.

                    Felicitam inca o data toti participantii pentru alegerea facuta.

                    Felicitari castigatorilor, cinste invinsilor !

                    Nu uitati insa ca orice participare la un astfel de turneu este in sine o victorie, indiferent de rezultatul obtinut si asta mai ales pentru incepatorii in ale acestui sport.

                    Concluzii ?

                    - un turneu cu o participare peste asteptari, atat numeric cat si valoric, care ne obliga pe viitor;
                    - raportat la conditiile tehnice, spatiu, dotari, sper ca am corespuns exigentelor majoritatii participantilor;
                    - sper ca am corespuns si exigentelor de alta natura, desi se putea si mai bine.

                    Daca am omis sau gresit ceva, va rugam raportati sau iertati.

                    Va multumim !

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X