Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"WTTD - AmaTur România", Constanța - 07.04.2019 (E/O+A/Î)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de silvinio Vezi post
    Regulamentul nu ii permite sa sara peste 2 categorii.
    MP-ul e de incepatori.
    Vad doar 2 categorii, cumulate [emoji846]...dar, dk m.a intrebat, inseamna ca se poate..

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de Ana Anna Vezi post
      Vad doar 2 categorii, cumulate [emoji846]...dar, dk m.a intrebat, inseamna ca se poate..

      Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
      Nu am nimic impotriva

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de silvinio Vezi post
        Nu am nimic impotriva
        Banuiam...

        Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de silvinio Vezi post
          Nu am nimic impotriva
          Regulamentul are, totuși, ceva împotrivă. Ana, te rog frumos nu mai insista pe tema asta.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de marcelgiosan Vezi post
            Regulamentul are, totuși, ceva împotrivă. Ana, te rog frumos nu mai insista pe tema asta.
            Nu insist...am fost intrebata, am raspuns ..Nu sunt organizator, deci...eu nu am insistat [emoji846]

            Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de marcelgiosan Vezi post
              Regulamentul are, totuși, ceva împotrivă. Ana, te rog frumos nu mai insista pe tema asta.
              Va rog sa cititi cu atentie, inainte sa ,,acuzati" , pentru ca, eu nu am spus nimic, ... m.am inscris fara sa trec vreo categorie....intrebarea adresata de organizator, e intrebarea lui...nu a mea....

              Asa ca, dnule Giosan, luati.va de cine trebuie, dk e cazul! Nu de mine..

              Multumesc pentru intelegere!

              Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Ana Anna Vezi post
                Va rog sa cititi cu atentie, inainte sa ,,acuzati" , pentru ca, eu nu am spus nimic, ... m.am inscris fara sa trec vreo categorie....intrebarea adresata de organizator, e intrebarea lui...nu a mea....

                Asa ca, dnule Giosan, luati.va de cine trebuie, dk e cazul! Nu de mine..

                Multumesc pentru intelegere!

                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                Ana, unde vezi tu acuzație, când a fost doar o rugăminte "frumoasă".
                Rugăminte care venea după 2-3 turnee în care am tot avut aceiași discuție.
                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                  Ana, unde vezi tu acuzație, când a fost doar o rugăminte "frumoasă".
                  Rugăminte care venea după 2-3 turnee în care am tot avut aceiași discuție.
                  Ok....nu trebuia sa.mi spuneti mie, nu eu am cerut...Cand scrieti ,, Ana, nu insista,,....e o ,,acuzatie"_... Nici macar nu am intrebat.....

                  Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #34
                    Este adevărat ca eu am inițiat provocarea Anei. Fiind doua categorii contopite, având mulți participanți la categoria A/I și putini la O/E și știind dorința Anei de a-si forța limitele, am lansat acea întrebare. Din punctul meu de vedere nu ar fi o problema sau o lipsa de fair-play (neconform era sa solicite un openist sa joace la A/I) , dar dacă regulamentul o fi asa strict... ne conformam! Avem însă si jucători valoroși care nu au mai participat, au 0 sau MP mic și doresc la O/E. Ce facem în situația aceasta?
                    Ultima editare de lica george; 01.apr.2019, 13:10.
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #35
                      Prăjitură Fernando și Prăjitură Paulian, Constanța - A/I
                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                      Comentariu


                      • #36
                        4. Organizarea turneelor și dreptul de participare
                        4.1. Participanții
                        4.1.1. Divizionarii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (Divizia A și SuperLigă) pot participa în circuitul AmaTur la turneele A și A+ numai la categoria Elite. Divizionarii legitimați în Div. A sau SLG nu pot participa la turneele A la care se joacă amestecat E/O.
                        4.1.2. Divizionarii legitimați în divizia B pot participa în circuitul AmaTur, la prima participare numai la categoria Elite, sau Open/Elite și începând cu a doua participare acolo unde-i recomandă media;
                        4.1.3. Pentru stabilirea categoriei valorice, jucătorul care nu figurează în clasamentul AmaTur, se repartizează astfel:
                        - dacă provine din rândul Divizionarilor prima participare va fi la categoria "Elite", MP-ul cu care intră în circuit urmând a fi stabilit de către Comitetul Director;
                        - dacă provine din rândul foștilor Divizionari prima participare va fi la categoria "Elite" sau "Elite/Open", MP-ul va fi zero, după care media obținută va avea efect de repartiție;
                        - dacă provine din rândul jucătorilor care au făcut o pauză mai mare de un an în Circuitul AmaTur organizatorul trebuie să țină cont de specificațiile din clasamentul general, unde fiecare participant are simbolul "E", "O", "A" sau "?" și prima participare va fi la categoria de care aparține sau maxim categoria imediat superioară;
                        - la turneele B, organizatorul are dreptul să modifice media jucătorilor cu MP=0 în funcție de valoarea apreciată a acestora, pentru a evita situațiile când un jucător valoros care nu participă la Turnee A este repartizat pe ultima poziție în grupa inferioară;
                        - la turneele A și A+, organizatorul are obligația să modifice media Divizionarilor care au MP=0 în funcție de valoarea apreciată de către Comitetul Director, pentru a evita situațiile când un jucător valoros care nu participă la Turnee A este repartizat pe ultima poziție în grupa inferioară;
                        4.1.4. Participanții cu drept de joc în circuitul AmaTur se pot înscrie la categoria din care fac parte, conform mediei deținute, sau la categoria imediat superioară, în ordinea înscrierilor confirmate de participant pe forum și nu se admit înscrieri la două categorii în cadrul aceluiași turneu, excepție de la această regulă se face numai la turneele A+ unde înscrierea/participarea se face în funcție de clasament, prioritate având cei din categoria respectivă, așa cum sunt menționați la art. 2 sau în cazul wild-cardurilor oferite de organizator;

                        4.4. înscrierea jucătorilor
                        4.4.1. înscrierea în circuit
                        - înscrierea participanților noi în circuit se poate face direct prin înscrierea la oricare din turneele B, B+, A sau A+ organizate în cursul anului. Participantul trebuie să transmită datele necesare înregistrării: nume, prenume, localitatea de domiciliu, județul și categoria la care dorește să fie înscris (conform anunțului postat de organizator);
                        - în situația în care participantul nu specifică la ce categorii se înscrie, acesta va fi înscris din oficiu unde sunt locuri disponibile, la aprecierea organizatorului;

                        Comentariu


                        • #37
                          Bora Robert - A/I - Constanța
                          Va mulțumesc frumos!

                          Trimis de pe al meu ASUS_Z017D folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • #38
                            Bună ziua! Asmarandei Petru - Constanța - Avansați. Vă mulțumesc!
                            DONIC Waldner Senso Carbon
                            fețe FH - DONIC Acuda Blue P1
                            BH - DONIC Acuda Blue P2

                            Comentariu


                            • #39
                              Orzali Sedan, Constanța - O/E
                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                              Comentariu


                              • #40
                                Bună seara! Se înscrie Fusca Georgian -Targoviște-incepatori.Multumesc.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Ilie Cristian-Constanța/Open

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Adoranti Raul, 13 ani și Caplescu Adrian, 14 ani, Constanța, jucători noi.
                                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Luca Laurentiu - începători - Constanța
                                      Va multumesc!

                                      Trimis de pe al meu ASUS_Z017D folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Sezciuc Codrin,Slobozia,incepatori

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Locuri disponibile, doar la A/I.
                                          Ultima editare de lica george; 06.apr.2019, 19:39.
                                          Xiom -Mitzutani - Xiom

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Nechifor Constantin, Năvodari, A/I
                                            Xiom -Mitzutani - Xiom

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Abdula Fatih, Constanța - A/I
                                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Ma retrag. Multumesc .

                                                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Se retrag: Caplescu Adrian A/I
                                                  Lică George O/E (am racit la Techirghiol)

                                                  Se înscrie Daineanu Paul, Constanța, A/I
                                                  Ultima editare de lica george; 06.apr.2019, 20:17.
                                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Se retrag Stancu George si Stefan Medeleanu - A/I
                                                    Ultima editare de lica george; 06.apr.2019, 20:18.
                                                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X