Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul Ionuț Nica", Cheile Grădiștei (Bv.) - 01/02.06.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • FELICITARI !!!! Avramescu Bogdan.....data viitoare obținem si locul I

    Comentariu


    • Postat în original de alexandrel bv13 Vezi post
      odihneste-te in pace prieten drag! Am facut acest turneu in memoria ta(mi-ar fii placut enorm sa mai fii printre noi), dar dumnezeu te-a vrut la el pentru alte proiecte!!!
      Pot spune ca acest turneu a fost de departe cel mai solicitant.de la gestionarea cazarilor pana la transportul meselor si a tututuror accesorilor pentru ca acest turneu sa fie la inaltime(sa fie mai apropae de ionut).
      Multumesc tuturor celor care ne-au onorat cu prezenta,castigatorilor dar si invinsilor. Multumesc gelu,marcel,apian,claudiu pentru asistenta tehnica.
      Gelu ai fost formidabil la gestionarea si solutionarea tututror problemelor survenite(apropo,? la multi ani? sanatate si sa ne mai ajuti inca mult timp de acum incolo).
      Multumesc mita,dorin,mircea,vlad, adi , patrick pentru ajutor in transportul meselor si la organizare.
      Multumesc omului de otel emi care nu stiu cum de are atata energie in tot ce-a ce face(eu unul nu as putea).
      Apropo, vineri am terminat de carat,aranjat sala la 2:30 iar azi am ajuns acasa la 1.00!!! Ma bucur enorm cand persoanele participante la turneu si care aprecieaza stresul si munca depusa si parca mai uiti de oboseala.
      Locatia a fost super tare,sala,cazare,mancare si mai ales peisaj superb. Iesi afara din sala,aer curat si... Oau munti bucegi intr-o parte iar in cealalta munti piatra craiului, ce altceva sa iti mai doresti, decat sa stai cat mai mult timp aici.
      Cred ca este primul turneu de tenis de masă din romania la aceasta altitudine de 1300 m!!!
      (poate de aici si problema cu mingile,podeaua...sus,sus,sus la munte sus aerul este mai rarefiat!!!).
      Multumim tuturor celor care doresc organizarea turneului final aici, aceptam aceasta noua provocare!!!
      Sper ca a-ti avut drum bun spre casa si sa ne vedem cu bine sanatosi la alte turnee.
      noi multumim!

      Comentariu


      • Felcitari Organizatorilor,si Participantilor,pentru acest turneu de vis,de neuitat.(JOS PALARIA)

        Comentariu


        • Odihneste-te în pace Nica Ionut!
          Un memorial superb din toate punctele de vedere cu meciuri frumoase si concurenți deosebiți care cu siguranță a mulțumit pe toată lumea
          Vă mulțumim pentru prezență sper că v-ați simțit bine si vă așteptăm si la următoarele turnee cu brațele deschise
          Felicitari Alex,Gelu,Dl Claudiu,Dl Marcel,Dl Apian ,Adi Ciobanu,Dorin,Mircea,Miță,Camy,Vlad si tuturor care s au implicat si au ajutat la organizarea perfectă a turneului
          Felicitări Dl Bivolaru pentru rezultatul foarte bun(era si timpul) si lui Tamas Vivien pentru un joc minunat si un parcurs excelent
          Totusi,as vrea sa remarc fără a supără pe nimeni atitudinea nesportivă a domnului Garaz Mircea din meciul cu Oktaw Marius. Aceste lucruri ar trebui lăsate de o parte la masa de joc măcar pentru respectul față de adversar si pentru a nu ?ți bate joc de el. Servele erau din m?nă dl Mircea nu la 16,5 cm,iar după meci vă puteați cere măcar scuze nu să luați adversarul la mișto




          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • Totul a fost de exceptie, multumim! La cat mai multe turnee aici!

            Comentariu


            • Postat în original de catalincrt Vezi post
              ... Mingi ciudate... Probabil ca pentru cei de la elite nu a fost problema dar pentru avansați și începători chiar a fost. ...
              La Elite nu au fost probleme cu mingile pentru ca jucătorii erau extrem de atenți la ele !






              Ultima editare de Corcoz Costin; 03.iun.2019, 13:52.

              Comentariu


              • De prin sală adunate...







                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • Portrete de familie













                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Festivitate de premiere Open







                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Batalia pentru supremație la Elite



                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Festivitate de premiere Elite





                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Postat în original de patrickstefan125 Vezi post
                          Totusi,as vrea sa remarc fără a supără pe nimeni atitudinea nesportivă a domnului Garaz Mircea din meciul cu Oktaw Marius. Aceste lucruri ar trebui lăsate de o parte la masa de joc măcar pentru respectul față de adversar si pentru a nu ?ți bate joc de el. Servele erau din m?nă dl Mircea nu la 16,5 cm,iar după meci vă puteați cere măcar scuze nu să luați adversarul la mișto

                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Stiu ca dvs,in cazul cand sunteti tatal acestui copil,v-ati plans nu de mult ca baiatul Patrick Stefan a fost agresat de un jucator la masa,cel reclamat fiind ulterior suspendat.
                          La concursul de acu doua zile aveam ultimul meci in gr superioare la Elite,in spatele meu juniorul juca un amical cu o domnisoara,avand mese libere si in stanga si in dreapta,mingile lor sarind frecvent in tarcul nostru.La un moment dat i am zis sa si aleaga alta masa(avea de unde,berechet)la care sa se desfasoare,el a luat mingea si s-a departat zambind zeflemitor,continuand jocul la aceeasi masa.
                          Ar fi bine sa-i atrageti atentia asupra acestor lacune comportamentale,l am rugat si pe Gelu sa-l urmareasca mai atent deoarece e posibil ca asemenea manifestari sa fie sursa unor viitoare conflicte nedorite.
                          Pe aceasta cale il rog si pe Clau sa verifice daca baiatul si tatal au conturi diferite sau este contul pustiului care foloseste date de identificare(varsta) neconforme
                          Ultima editare de cata_60; 03.iun.2019, 12:57.
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                            Poate ca acum o sa îmi atrag multe antipati, dar ieri la open și elite, nu au fost probleme cu mingile de joc, ba chiar mulți au fost mulțumiți. Astăzi la cele 2 categorii care teoretic ar trebui sa fie niște jucători mai slabi pregătiți, au probleme cu mingile, sunt de apreciat ca ?nseamnă că au un simt extraordinar al bilei. P. S. La mulți ani sănătoși și fericiți Gelu.
                            Ca un fapt divers - au fost si dintre jucatorii de Elite care au acuzat calitatea mingilor. Nu dau nume .
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

                            Comentariu


                            • Postat în original de cata_60 Vezi post
                              Stiu ca dvs,in cazul cand sunteti tatal acestui copil,v-ati plans nu de mult ca baiatul Patrick Stefan a fost agresat de un jucator la masa,cel reclamat fiind ulterior suspendat.
                              La concursul de acu doua zile aveam ultimul meci in gr superioare la Elite,in spatele meu juniorul juca un amical cu o domnisoara,avand mese libere si in stanga si in dreapta,mingile lor sarind frecvent in tarcul nostru.La un moment dat i am zis sa si aleaga alta masa(avea de unde,berechet)la care sa se desfasoare,el a luat mingea si s-a departat zambind zeflemitor,continuand jocul la aceeasi masa.
                              Ar fi bine sa-i atrageti atentia asupra acestor lacune comportamentale,l am rugat si pe Gelu sa-l urmareasca mai atent deoarece e posibil ca asemenea manifestari sa fie sursa unor viitoare conflicte nedorite.
                              Pe aceasta cale il rog si pe Clau sa verifice daca baiatul si tatal au conturi diferite sau este contul pustiului care foloseste date de identificare(varsta) neconforme
                              Contul este al meu,tatăl meu a scris doar în acel moment mesajul
                              După ce m ați rugat să mă mut la altă masă am jucat doar niștre contre si nu a mai sărit nicio mingie. Banuiesc ca daca era altul rezultatul numai era problema
                              Zi frumoasa va doresc!


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comentariu


                              • Felicitari pentru organizarea deosebita si pentru eforturile maxime ale organizatorilor. Chiar daca au fost si cativa colegi nemultumiti (partial) ba de calitatea mingiilor, ba a suprafetei de joc, sau de combinatia cu un anumit tip de masa, dupa parerea mea sunt elemente minore, care nu umbresc felul distins in care am fost tratati pe intreg parcursul turneului: conditii de cazare, masa si concurs de exceptie, oameni calzi si primitori. Fara suparare, dar cine are valoare si "mana de jucator" nu cauta scuze nesemnificative pentru un rezultat sub asteptarile lui, consecinta doar a formei mai slabe de moment (eu, personal, am jucat modest si am obtinut un loc "de mijloc" care nu ma satisface, dar imi asum si vina si rezultatul). Asadar, sa multumim, inca o data, celor care s-au implicat cu pasiune pentru a ne convinge sa fim prezenti si la urmatoarele concursuri organizate in aceasta superba locatie. Virgil Ipate, București...

                                Comentariu


                                • Postat în original de Ipate Virgil Vezi post
                                  . Asadar, sa multumim, inca o data, celor care s-au implicat cu pasiune pentru a ne convinge sa fim prezenti si la urmatoarele concursuri organizate in aceasta superba locatie. Virgil Ipate, București...
                                  Inscrierile nu se fac de pe acum Virgilus , dar daca stii tu ceva si eu nu ma inscriu si eu pentru urmatorul.

                                  Comentariu


                                  • Felicitari intregii echipe organizatorice pentru eforturile depuse. A fost din punctul meu de vedere o locatie excelent aleasa. Conditiile oferite au fost cu mult peste media cu care suntem toti obisnuiti. Nu cred ca isi au rostul aici anumite discutii/dispute, dat fiind ca acest turneu a fost dedicat unui amaturist care nu mai este printre noi, dar care speram ca a fost incantat de ceea ce a vazut de acolo de sus. Nu se merita umbrirea a ceea ce a fost o sarbatoare a tenisului de masa amaturist cu anumite aspecte mai mult sau mai putin indreptatite a fi aduse in atentia publicului (sunt sigur ca suntem toti de acord cu privire la acest lucru). Eventual discutiile pot fi mutate intr-un alt topic unde oricine doreste sa isi poata exprima deschis punctul de vedere pentru ca aspectele prezentate sa fie dezbatute/lamurite.
                                    Ultima editare de Mihai Popescu-Apreotesei; 03.iun.2019, 14:16.
                                    Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                    FH: Butterfly Dignics 05
                                    BH: Tibhar Grass D.TecS

                                    Comentariu


                                    • NICA IONUȚ "CEAUȘESCU" , de-acolo din ceruri,cred că este mîndru de prietenii organizatori ,care au reușit să facă ,un superb turneu de tenis,?n memoria sa,intr-un minunat decor cu o sală deosebită,la Cheile Grădiștei...mă felicit că am participat la acest turneu de-a dreptul special,frumos și reușit...
                                      Felicitări Gelu și Alex,pentru organizare și ajutoarelor voastre de la pupitru și celor de la standuri...felicitări tuturor participanților.La revedere !

                                      Comentariu


                                      • Felicitări pentru organizarea unui concurs de ?naltă calitate,vom reveni cu mare plăcere la următorul concurs (echipa de organizare din Bacău)

                                        Comentariu


                                        • https://postimg.cc/gallery/2okvoebga/


















                                          Comentariu




                                          • Pentru cine nu a avut onoarea să îl cunoască pe Ionuț (și nu numai), pentru cei ce nu știu cum se comporta la masa de joc, am surprins niște momente dintr-un meci al său și am creat clipul de mai sus, l-am vizionat de zeci de ori, cu lacrimi în ochi... și l-am publicat.
                                            Am ales acest moment deoarece nu am vrut să vă întristez, înainte de competiție...
                                            Să-ți fie țăr?na ușoară, Nica Ionuț!

                                            Vizionați până la final, vă rog!
                                            Ultima editare de Oktaw Marius; 03.iun.2019, 14:57.

                                            Comentariu


                                            • Câteva poze de la turneu...
                                              Felicitări organizatorilor!!!

                                              Comentariu


                                              • Pozele sunt în linkul de mai sus...

                                                Comentariu


                                                • Excelenta locatie,excelenta organizare,excelenti participanti !Merita sa-ti petreci un sfarsit de saptamana pe aceste meleaguri cu cei dragi .Cred ca v-ati depus candidatura pentru organizarea turneului final.Eu, sunt pentru.Felicitari !

                                                  Comentariu


                                                  • Multumim organizatorilor pentru un turneu reusit, intr-o locatie superba!
                                                    Am stat un pic si mi-am analizat evolutia si am încercat sa inteleg de ce am jucat atat de prost si am ajuns la concluzia ca mingea a fost de vina
                                                    Il consider pe Emi prieten si sper sa nu se supere pe mine... Inca nu am experienta de joc a celor de la Open dar cel putin din discutiile cu avansatii se pare ca nu am fost singurul care nu a putut juca cu aceasta minge. Initial am crezut ca parchetul este de vina insa am jucat sambata seara cu doi avansati cu minge Andro si nu am avut nici o problema.
                                                    Prin urmare, sala perfecta pentru Turneul Campionilor, gazde super-ok ([emoji4]). Sunt 100% convins ca daca va fi schimbata doar mingea nimeni nu va mai avea vreo obiectie!

                                                    Felicitari invingatorilor de la toate categoriile!
                                                    Felicitari brasovenilor pentru locatia aleasa!

                                                    Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                                                    Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                                                    Fh: Butterfly Glayzer
                                                    Bh: Butterfly Glayzer 09C

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X