Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pitești/Topoloveni - 22.06.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Apropos de sugestii... Nu mai schimbati, fratilor, mingea de concurs pe parcursul turneului ! Este echivalent cu schimbarea culorii fetelor unei palete cu material : negru-rosu cu rosu-negru !

    Comentariu


    • Postat în original de Mihai905 Vezi post
      Am o sugestie, sper eu constructiva pentru anii ce vor veni, daca e buna sau rea, cei in masura vor decide. Din toata discutia aceasta cred ca cel mai bine ar fi ca turneele A+ sa se organizeze primavara sau toamna, cel putin atat timp cat este posibil, si restul turneelor sa se fixeze in functie de ele. La A+ afluenta jucatorilor este mult mai mare si este si normal sa fie asa, se aduna oameni care fac sute de kilometri. Daca se face un A vara poti sa te duci sau nu, deoarece poti oricand sa-ti completezi grila de A, la A+ insa e mai dificil de facut acest lucru fiind mult mai putine turnee.
      Sunt 6 turnee importante (4A+, 1A+reg si TC):
      -ianuarie = foarte frig, drumuri blocate
      -februarie = foarte frig, drumuri blocate
      -martie = posibil
      -aprilie = nu prea se potriveste unul după altul asa cum a fost anul acesta
      -mai = se potriveste
      -iunie = prea cald
      -iulie = prea cald
      -aug = prea cald
      -septembrie =A+regional
      -oct =este posibil, dar este prea scurt intre cele două
      -Nov =Turneul Final
      -dec =nu se potriveste

      In concluzie, după cum observ, sunt numai două A+ si două nu prea au loc, daca ar fi să ocolim vara.

      Este mai simplu:
      Ianuarie
      Februarie
      Martie =A+ (la începutul lunii)
      Aprilie = A+ (la sfarsitul lunii)
      Mai =NU
      Iunie = A+ (la începutul lunii)
      Iulie =A+ (la sfarsitul lunii)
      August =NU
      Septembrie =A+reg
      Octombrie -NU
      Noiembrie =Turneul Final
      Decembrie =NU

      Singurul turneu A+ care se expune la căldură este cel din iulie, acesta poate fi luat de un organizator care-si permite si cunoaste capacitatea /posibilitatile locatiei. Eu m-as angaja la Brașov sau Cheile Grădistei să tin A+ in luna Iulie, numai că la anul nu se poate, ne sare rândul

      In postul anterior am uitat să felicit si să-i multumesc Dlui Florin Toma, care este unul din organizatorii cu experientă, altfel turneul se termina cel putin la ora 3 dimineata. Chiar am vb inainte de turneu si am zis că este lume multă, numai că Dl Florin a spus că este mai bine să-i multumească si pe cei care nu ar fi prins loc, acum cei care au prins loc nu-i văd să aprecieze cu nimic acest aspect, asa este când facem compromisul de a nu lăsa participantii pe lista de asteptare, oricum nu mă asteptam ca acest turneu să se termine la o oră decentă.

      M-am uitat numai la Elite, unde au fost numai 58 participanti si au fost:
      In inferioare 562 seturi : 10 mese =56 seturi pe masă
      In superioare 228 seturi : 10 mese = 23 seturi pe masă
      In eliminatorii 73 seturi

      Turneu f valoros!!!
      Ultima editare de GeluBv; 24.iun.2019, 14:08.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Grila de turnee A+ pe care am propus-o in urma cu cateva saptamani ar acoperi multe neajunsuri:

        1 Martie (s2 sau s3) A+1
        2 Mai (s2 sau s3) A+2
        3 Iunie (sapt 2 sau 3) A+3
        4 Septembrie ( s2 )A+Reg
        5 Octombrie (s 2 sau s3) A+4
        6 Noiembrie (s2 sau s3) TC

        Avantaje:
        - Evita luna Feb sau inceput de martie, de multe ori inzapezite;
        - Evita luna aprilie, cu Florii si Pasti;
        - Evita intreaga perioada calda sf iunie, iulie, august;
        - Echilibreaza numarul de turnee A+ pentru lunile de toamna, oferind un turneu A+ la mimim o luna distanta si in octombrie celor care din diferite motive au fost indisponibili primavara;
        - Evita programarea a doua turnee A+ in aceeasi luna.

        Calendarul 2020 ar trebui sa inceapa cu programarea acestor turnee, oferind in acelasi timp PRIORITATE pentru organizatorii care doresc sa pastreze datele din Calendar 2019.

        Comentariu


        • Postat în original de GeluBv Vezi post
          Sunt 6 turnee importante (4A+, 1A+reg si TC):
          -ianuarie = foarte frig, drumuri blocate
          -februarie = foarte frig, drumuri blocate
          -martie = posibil
          -aprilie = nu prea se potriveste unul după altul asa cum a fost anul acesta
          -mai = se potriveste
          -iunie = prea cald
          -iulie = prea cald
          -aug = prea cald
          -septembrie =A+regional
          -oct =este posibil, dar este prea scurt intre cele două
          -Nov =Turneul Final
          -dec =nu se potriveste

          In concluzie, după cum observ, sunt numai două A+ si două nu prea au loc, daca ar fi să ocolim vara.

          Este mai simplu:
          Ianuarie
          Februarie
          Martie =A+ (la începutul lunii)
          Aprilie = A+ (la sfarsitul lunii)
          Mai =NU
          Iunie = A+ (la începutul lunii)
          Iulie =A+ (la sfarsitul lunii)
          August =NU
          Septembrie =A+reg
          Octombrie -NU
          Noiembrie =Turneul Final
          Decembrie =NU

          Singurul turneu A+ care se expune la căldură este cel din iulie, acesta poate fi luat de un organizator care-si permite si cunoaste capacitatea /posibilitatile locatiei. Eu m-as angaja la Brașov sau Cheile Grădistei să tin A+ in luna Iulie, numai că la anul nu se poate, ne sare rândul

          In postul anterior am uitat să felicit si să-i multumesc Dlui Florin Toma, care este unul din organizatorii cu experientă, astfel turneul se termina cel putin la ora 3 dimineata. Chiar am vb inainte de turneu si am zis că este lume multă, numai că Dl Florin a spus că este mai bine să-i multumească si pe cei care nu ar fi prins loc, acum cei care au prins loc nu-i văd să aprecieze cu nimic acest aspect, asa este când facem compromisul de a nu lăsa participantii pe lista de asteptare, oricum nu mă asteptam ca acest turneu să se termine turneul la o oră decentă.

          M-am uitat numai la Elite, unde au fost numai 58 participanti si au fost:
          In inferioare 562 seturi : 10 mese =56 seturi pe masă
          In superioare 228 seturi : 10 mese = 23 seturi pe masă
          In eliminatorii 73 seturi

          Turneu f valoros!!!
          Gelule solutii exista dar se pare ca unii nu inteleg ca supraaglomerarea salilor mai ales pe timp de vara este o solutie proasta,multumesti foarte putini jucatori dar in schimb reusesti sa scoti din sarite pe restul.S a mai zis si poate nu ar mai trebui sa repet dar la turneele A+ trebuie sa participe jucatorii care merg la turnee nu cei ce se trezesc si vor sa joace tenis doar cand este vorba de turnee A+,uitati va in liste si o sa vedeti ca sunt unii pe acolo cu cate un turneu,doua pe an si alea facute pe aproape ca deh doar prostii merg la restul turneelor prin tara.In ultuima vreme la turneele A nu s au ocupat locurile,in ritmul asta lumea o sa participle doar la turneele A+ si eventual la Turneul Final.Turneul s a terminat la 12 noaptea,foarte tarziu.Lipsa mantinelelor dintre mese a facut ca meciurile din inferioare si superioare sa dureze cu cel putin 2-3 ore in plus .Caldura nu le o pot imputa Organizatorilor ca asa e vara si nu putem noi ca Organizatori sa modernizam salile in care se desfasoara aceste turnee in schimb lipsa mantinelelor si supraaglomerarea salilor li se pot imputa Organizatorilor care,la experienta lor, ar fi trebuit sa si dea seama la ce deznodamant se va ajunge in conditiile date.
          Spor la antrenamente si sper ca cei ce conduc acest circuit sa analizeze cu intelepciune cele relatate de participantii la turneele A+ din ultimul an si poate reusesc sa impuna niste reguli mai stricte referitoare la numarul de jucatori/sala si la dotarile minime pentru ca aceste turnee ce ar trebui sa fie turnee Etalon sa ajunga asa.
          FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
          BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
          BH:Stiga Energy Absorber

          Comentariu


          • Reducerea nr de locuri e una din solutii. Se poate aplica impreuna cu eliminarea grupelor superioare. Cel putin la A+ nu vad rostul lor. Daca in acelasi timp castigatorii gr inferioare au bye in eliminatorii atunci mai multi ar juca inca 2 meciuri in mod garantat (adica 1 singur meci in minus vs varianta cu grupe superioare de 4). S-ar reduce nr de meciuri cu aprox 25-30%. Astfel s-ar evita/ameliora conditiile si in acelasi timp cei care ajung in fazele finale nu ar mai fi atat de obositi.

            Comentariu


            • Postat în original de Albeback Vezi post
              Reducerea nr de locuri e una din solutii. Se poate aplica impreuna cu eliminarea grupelor superioare. Cel putin la A+ nu vad rostul lor. Daca in acelasi timp castigatorii gr inferioare au bye in eliminatorii atunci mai multi ar juca inca 2 meciuri in mod garantat (adica 1 singur meci in minus vs varianta cu grupe superioare de 4). S-ar reduce nr de meciuri cu aprox 25-30%. Astfel s-ar evita/ameliora conditiile si in acelasi timp cei care ajung in fazele finale nu ar mai fi atat de obositi.
              Ca sa fi odihnit suta la suta poate ca ar trebui sa stai acasa, eventual sa urmaresti turneul pe Facebook.

              Comentariu


              • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                Ca sa fi odihnit suta la suta poate ca ar trebui sa stai acasa, eventual sa urmaresti turneul pe Facebook.
                M-am iluminat...

                Comentariu


                • Ma bag si eu in seama,nu pentru ca as avea vreo mare valoare dar,o oarecare experienta pot spune ca am. La turneele A+ fiind turnee selective cred ca se poate renunta la grupe superioare.Turneele A+ regionale ,nefiind foarte aglomerate,ar putea fi programate in una din lunile cu semn de intrebare.Asta asa ca sa linistim spiritele.Eu personal, imi asum orice deplasare ,oricand.

                  Comentariu


                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Sunt 6 turnee importante (4A+, 1A+reg si TC):
                    -ianuarie = foarte frig, drumuri blocate
                    -februarie = foarte frig, drumuri blocate
                    -martie = posibil
                    -aprilie = nu prea se potriveste unul după altul asa cum a fost anul acesta
                    -mai = se potriveste
                    -iunie = prea cald
                    -iulie = prea cald
                    -aug = prea cald
                    -septembrie =A+regional
                    -oct =este posibil, dar este prea scurt intre cele două
                    -Nov =Turneul Final
                    -dec =nu se potriveste

                    In concluzie, după cum observ, sunt numai două A+ si două nu prea au loc, daca ar fi să ocolim vara.

                    Este mai simplu:
                    Ianuarie
                    Februarie
                    Martie =A+ (la începutul lunii)
                    Aprilie = A+ (la sfarsitul lunii)
                    Mai =NU
                    Iunie = A+ (la începutul lunii)
                    Iulie =A+ (la sfarsitul lunii)
                    August =NU
                    Septembrie =A+reg
                    Octombrie -NU
                    Noiembrie =Turneul Final
                    Decembrie =NU

                    Singurul turneu A+ care se expune la căldură este cel din iulie, acesta poate fi luat de un organizator care-si permite si cunoaste capacitatea /posibilitatile locatiei. Eu m-as angaja la Brașov sau Cheile Grădistei să tin A+ in luna Iulie, numai că la anul nu se poate, ne sare rândul

                    In postul anterior am uitat să felicit si să-i multumesc Dlui Florin Toma, care este unul din organizatorii cu experientă, altfel turneul se termina cel putin la ora 3 dimineata. Chiar am vb inainte de turneu si am zis că este lume multă, numai că Dl Florin a spus că este mai bine să-i multumească si pe cei care nu ar fi prins loc, acum cei care au prins loc nu-i văd să aprecieze cu nimic acest aspect, asa este când facem compromisul de a nu lăsa participantii pe lista de asteptare, oricum nu mă asteptam ca acest turneu să se termine la o oră decentă.

                    M-am uitat numai la Elite, unde au fost numai 58 participanti si au fost:
                    In inferioare 562 seturi : 10 mese =56 seturi pe masă
                    In superioare 228 seturi : 10 mese = 23 seturi pe masă
                    In eliminatorii 73 seturi

                    Turneu f valoros!!!
                    Tocmai ca se poate sării peste "drepturile" unei regiuni sau ale unui organizator si se poate lua o decizie in folosul participantilor prin organizarea unui A+ intr o locație care face fata. Mi se pare absolut normal ca o locatie f buna sau un organizator f priceput sa primeasca mai multe turnee de toate categoriile, asta ar trebui sa fie criteriul decisiv, nu ambitii false de a avea turnee in cat mai multe locatii din tara. Calitatea sa fie pe primul loc, nu cantitatea. Si la A+ sa nu se mai faca absolut deloc compromisuri.

                    Comentariu


                    • Buna ziua.
                      Trebuie sa faceti si ceva impotriva celor cu atitudine nesportiva ma refer la dl.STANCIU din Drăgășani care a inceput sa injure ca la usa cortului si nu numai dar sa traga cu toata forta in minge catre mine la ultimele doua serve cu o ura inversunata . Daca are ceva cu ierbarii sa fie sanatos sa se antreneze daca nu stie contra ierbii nu sa aplice injuraturi .De la inceput cand a aflat ca joaca cu mine DEJA DEVENISE IRITAT .Daca se intampla sa mai pice din greseala cu mine la vreun turneu ma retrag instantaneu .Mi sa facut sila si scarba de nu am putut sa mai joc la nivelul meu la urmatorul meci cel cu SURSILOV care a si recunoscut ca nu am jucat ce joc eu dar asta a fost probabil scris in pagina mea la acest turneu. Toate cele bune va doresc.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Veris Dumitru Vezi post
                        Buna ziua.
                        Trebuie sa faceti si ceva impotriva celor cu atitudine nesportiva ma refer la dl.STANCIU din Drăgășani care a inceput sa injure ca la usa cortului si nu numai dar sa traga cu toata forta in minge catre mine la ultimele doua serve cu o ura inversunata . Daca are ceva cu ierbarii sa fie sanatos sa se antreneze daca nu stie contra ierbii nu sa aplice injuraturi .De la inceput cand a aflat ca joaca cu mine DEJA DEVENISE IRITAT .Daca se intampla sa mai pice din greseala cu mine la vreun turneu ma retrag instantaneu .Mi sa facut sila si scarba de nu am putut sa mai joc la nivelul meu la urmatorul meci cel cu SURSILOV care a si recunoscut ca nu am jucat ce joc eu dar asta a fost probabil scris in pagina mea la acest turneu. Toate cele bune va doresc.
                        Parca a fost anul trecut un turneu la Targoviște organizat de Adi Lazaroiu numai cu softisti!
                        Eu dacă eram în locul tău la următoarea confruntare îmi puneam iarba pe ambele părți! Sa vezi at injuraturi!
                        Referitor la ce a scris Vranceanu mai sus la :A+ și turneul final sa primeze calitatea condițiilor de desfasurare și locația ca și poziție și valoare istorica și geografica!
                        Asa vom putea merge împreună cu familia câte 2-3 zile și ne vom simți mult mai bine cu toții! iar organizatorii sa facă specificații la postarea turneului referitor la condițiile de desfasurare cât și la posibilitatea aprovizionării cu alimente și lichide de hidratare din împrejurimi ca nu toți au posibilitatea sa vina cu alimente și lichide la lada frigorifica.
                        Exemplu elocvent este minunata locație de la Cheile Grădiștei de unde nu puteai sa te aprovizioneze cu nimic! Cred ca dacă nu-mi luam alimente și țigări suficiente făceam *atac de panica*
                        G?ndiți-vă ca unii vin și pleacă cu trenul de la un turneu unde au fost 30 grade și nu a avut unde sa facă un dus! sau sa cumpere ceva lichide și mîncare la un preț decent. Ca sa fim serioși o apa plata din când în când amară și din când în când ff caldă și la 1,5 l nu poate satisface nici pe cel mai "?ngăduitor" participant. Organizatorii sunt din zona cunosc locația și împrejurimile și cu o minima informare se pot rezolva multe.

                        Comentariu


                        • Wel(l)come back, Mihai.

                          Felicitari, micuto Vivi!
                          Felicitari, Nicusor Bulubasa!
                          Felicitari Csaba cel Mare, sau mai bine zis cel Simon!
                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                          Tel : 0742 257 995

                          Comentariu


                          • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                            Ce simplu este sa platesti taxa si sa joci in concurs ! Dl. Sorin Botirca la un turneu recent a scos si taxa pt pensionari! Efortul de a omeni toata suflarea cu sarmalute exceptionale, premiile suplimentar-traditionale, atitudinea de gazda primitoare fac sa revii chiar in lunile incandescente in climatul drag Amatur ! Felicitari tinerilor lupisori Claudiu si Constantin.
                            Acum 2 ani la un turneu de veterani Sorin a scos taxa pt toți concurenții iar la ultimul turneu a donat taxa de înscriere de 30 lei a lui Nicu Pietriș la open familiei regretatului Ionuț!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                              Ca sa fi odihnit suta la suta poate ca ar trebui sa stai acasa, eventual sa urmaresti turneul pe Facebook.
                              O alternativa ar fi și joculețele de tenis de masă online.... gratis sau turneele de maxim 4 jucători pe categorie, în asa fel incat toată lumea sa vina/plece multumita și odihnita!

                              Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • Postat în original de PaliHR Vezi post
                                Wel(l)come back, Mihai.

                                Felicitari, micuto Vivi!
                                Felicitari, Nicusor Bulubasa!
                                Felicitari Csaba cel Mare, sau mai bine zis cel Simon!
                                Csaba cel Mare a fost mare unde ia fost locul,acum ar fi cazul sa fie tot mare dar nu printre cei mici

                                Comentariu


                                • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                  Ca sa fi odihnit suta la suta poate ca ar trebui sa stai acasa, eventual sa urmaresti turneul pe Facebook.
                                  "Intelepte" vorbe de la un organizator. Oare cata experienta de viata iti trebuie ca sa ajungi la asemenea replici?
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de vali Vezi post
                                    "Intelepte" vorbe de la un organizator. Oare cata experienta de viata iti trebuie ca sa ajungi la asemenea replici?
                                    Mi-am aruncat ocnii in stanga si am vazut la username Vali si 2006, adica cam de cand exista Amatur-ul (Amatour). Si username-ul Vali, simplu Vali, nu si-l putea lua decat cineva care a fost printre primii pe acest forum, din categoria Filo, Dan, Dan2. Asa ca jos palaria in fața ta si scuze de deranj.
                                    Ideea era ca foarte multi dintre noi vrem sa plecam obositi acasa de la turnee, chiar foarte obositi. Mai dam jos si vreun kil doua. Cred ca cel mai mult se plang de lungimea turneelor cei noi, neobisnuiti inca cu efortul. Si eu cand am inceput prin 2011 in circuit zaceam vreo doua zile dupa un turneu desi nu ieseam din inferioare. Acum nu ma simt obosit nici daca joc finala.
                                    Deci ca in orice sport inceputul este mai greu. Nu poti cere scurtarea lungimii turneului doar pentru faptul ca tu nu mai rezisti. Nu mai poti te imbraci si pleci acasa. Daca te duci la o ora de Zumba si nu mai poti nu ii ceri instructorului sa opreasca Zumba ci te duci pur si simplu la vestiar sa te schimbi.
                                    Si intradevar sunt organizator de turnee dar mai intai de toate sunt participant la turnee, inca nu m-am potolit. Iar la toate turneele organizate de mine au existat grupe superioare.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                      Mi-am aruncat ocnii in stanga si am vazut la username Vali si 2006, adica cam de cand exista Amatur-ul (Amatour). Si username-ul Vali, simplu Vali, nu si-l putea lua decat cineva care a fost printre primii pe acest forum, din categoria Filo, Dan, Dan2. Asa ca jos palaria in fața ta si scuze de deranj.
                                      Ideea era ca foarte multi dintre noi vrem sa plecam obositi acasa de la turnee, chiar foarte obositi. Mai dam jos si vreun kil doua. Cred ca cel mai mult se plang de lungimea turneelor cei noi, neobisnuiti inca cu efortul. Si eu cand am inceput prin 2011 in circuit zaceam vreo doua zile dupa un turneu desi nu ieseam din inferioare. Acum nu ma simt obosit nici daca joc finala.
                                      Deci ca in orice sport inceputul este mai greu. Nu poti cere scurtarea lungimii turneului doar pentru faptul ca tu nu mai rezisti. Nu mai poti te imbraci si pleci acasa. Daca te duci la o ora de Zumba si nu mai poti nu ii ceri instructorului sa opreasca Zumba ci te duci pur si simplu la vestiar sa te schimbi.
                                      Si intradevar sunt organizator de turnee dar mai intai de toate sunt participant la turnee, inca nu m-am potolit. Iar la toate turneele organizate de mine au existat grupe superioare.
                                      Turneele de tenis de masă nu au scopul de a pleca obosiți participanții. Dacă vrei să obosești făcând sport ai f multe opțiuni.
                                      Sunt un test sau cum vrei sa ii zici. Și nu test de rezistenta. Tenisul de masă nu se are legătură cu sporturile de anduranta. Jucătorii profesioniști care sunt pregătiți fizic mult mai bine decât noi joacă 5-6 meciuri într-o zi cu tot cu dublu. Asta se face pt a se păstra calitatea meciurilor la un nivel ridicat.
                                      La noi se joaca 12 meciuri pana în finala. Mie personal mi se pare mult prea mult. Mai ales vara. Desigur era doar o părere. Nu vreau să plec odihnit acasă dar nici asa.
                                      E mare lucru cum s-a dezvoltat circuitul și e f bine că există aceste turnee. Dar asta nu ?nseamnă că nu se mai pot âmbunătăți chestii. Una dintre ele ar putea fi calitatea meciurilor de la finalul competiției. Asta dacă cei care ajung acolo nu sunt storși înainte.


                                      Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • E obositor Amaturul, nu?

                                        Am o idee si mai buna si chiar ti o recomand.Eu as baga banii aia cheltuiti pe drum si turneu la pakanele, as lua si 3 sticle de bere ,reci, ca e vara.M as relaxa si as iesi odihnit.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Albeback Vezi post
                                          Turneele de tenis de masă nu au scopul de a pleca obosiți participanții. Dacă vrei să obosești făcând sport ai f multe opțiuni.
                                          Sunt un test sau cum vrei sa ii zici. Și nu test de rezistenta. Tenisul de masă nu se are legătură cu sporturile de anduranta. Jucătorii profesioniști care sunt pregătiți fizic mult mai bine decât noi joacă 5-6 meciuri într-o zi cu tot cu dublu. Asta se face pt a se păstra calitatea meciurilor la un nivel ridicat.
                                          La noi se joaca 12 meciuri pana în finala. Mie personal mi se pare mult prea mult. Mai ales vara. Desigur era doar o părere. Nu vreau să plec odihnit acasă dar nici asa.
                                          E mare lucru cum s-a dezvoltat circuitul și e f bine că există aceste turnee. Dar asta nu ?nseamnă că nu se mai pot âmbunătăți chestii. Una dintre ele ar putea fi calitatea meciurilor de la finalul competiției. Asta dacă cei care ajung acolo nu sunt storși înainte.


                                          Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
                                          Albeback, Dontcomeback!!! [emoji23][emoji23][emoji23]

                                          Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                                          Blade: Andro Treiber H
                                          Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                          Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                          Comentariu


                                          • Văd că inteligenți sunteți... Is curios dacă așa tari sunteți și la tenis. Poate stilul vostru nu e obositor...

                                            Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Albeback Vezi post
                                              Văd că inteligenți sunteți... Is curios dacă așa tari sunteți și la tenis. Poate stilul vostru nu e obositor...

                                              Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
                                              Eu sunt un om relaxat ,omule,incerc sa ma destind dupa o munca grea,putinele turnee la care ajung nu constituie o alta sursa de stres.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                                                Eu sunt un om relaxat ,omule,incerc sa ma destind dupa o munca grea,putinele turnee la care ajung nu constituie o alta sursa de stres.
                                                Și eu... Și dacă turneele ar fi mai scurte poate finalele ar fi văzute și cei care nu sunt în mașină cu cei care joacă. In fine... Nu contează. Oricum fiecare înțelege ce vrea aici. îmi văd de treaba mea. Dar albeback...

                                                Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                                                  E obositor Amaturul, nu?

                                                  Am o idee si mai buna si chiar ti o recomand.Eu as baga banii aia cheltuiti pe drum si turneu la pakanele, as lua si 3 sticle de bere ,reci, ca e vara.M as relaxa si as iesi odihnit.
                                                  si putin mai chel in buzunare !

                                                  Comentariu


                                                  • Sunt curios, cum vor putea organizatorii (sau Comitetul Director, de ce nu?!..), să âmbunătățească nivelul jocurilor din faza finală a competiției?!..

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X