Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dignics 05 versus Tenergy 05 pentru backhand

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de Mihai905 Vezi post
    Pentru mine diferenta intre fetele chinezesti si fetele euro-japoneze s-a masurat astfel:
    Setup Friendship 729 Bomb Forehand DHS H3 Neo Backhand DHS Skyline TG2 Neo. Cu 3 parteneri de antrenament stabili aveam infrangeri pe linie de obicei la 7-8 (rar luam un set). Pun T05 (SH) pe forehand si Donic Baracuda (si ea tot SH) pe rever si din ziua aceea i-am batut permanent sub 7.
    Ia incearca cu DHS H3 Neo pe forehand si cu Dignics 05/T05 pe rever.

    "Fetele chinezesti nelipicioase din fabrica mi-au dat impresia ca sunt doar niste incercari palide de a imita fetele euro-japoneze." Ai incercat si Palio AK47 Red? O am pe traseu din China, cine stie cand o probez, e oricum de backup pe rever.

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de Calin Galban Vezi post
      Despre Dignics 09C are cineva o parere? Poate sa mi spună cineva cum este fata? Se potrivește pe lemn cu Hinoki+ZLC?
      Eu personal nu am testat aceasta fata. Am inteles insa ca este foarte eficienta in schimburi topspin- retopspin ( genereaza f mult spin, anihiland cumva efectul imprimat de adversar). Pe de alta parte, date fiind lipiciozitatea top sheet- ului si duritatea buretelui, este cumva lipsita de viata. Fara o tehnica potrivita, preluarile scurte vor lovi fileul, iar serviciile - daca nu reusesti sa folosesti incheietura- vor fi cam fara efect. Cu siguranta insa , in mainile potrivite, Dignics 09 C este letala.


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Calin Galban Vezi post
        Despre Dignics 09C are cineva o parere? Poate sa mi spună cineva cum este fata? Se potrivește pe lemn cu Hinoki+ZLC?
        N-am probat inca Dignics 09c, poate voi reusi sa fac o proba in perioada care vine. Pana atunci adaug doua videoclipuri. Ambele sunt surse de incredere si cam tot ce spun jucatorii respectivi s-a confirmat si cand am probat eu o fata. Sper sa te ajute cat de cat.

        Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
        FH: Butterfly Dignics 05
        BH: Tibhar Grass D.TecS

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de dani 0205 Vezi post

          Eu personal nu am testat aceasta fata... genereaza f mult spin,....... iar serviciile - daca nu reusesti sa folosesti incheietura- vor fi cam fara efect. ...
          Sent from my iPhone using Tapatalk
          In legatura stransa cu tenisul de masa: Nu stiu cum se impaca afirmatia despre o fata, ca "genereaza f mult spin" apoi ca "serviciile... vor fi cam fara efect".
          Ultima editare de Liuian; 29.iun.2020, 19:44.
          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de Liuian Vezi post

            In legatura stransa cu tenisul de masa: Nu stiu cum se impaca afirmatia despre o fata, ca "genereaza f mult spin" apoi ca "serviciile... vor fi cam fara efect".
            Daca nu gresesc, ati mai fost rugat odata sa incetati a ne da lectii. Vad ca nu va abtineti si tineti mortis sa poluati topicurile. ? in stransa legatura cu tenisul de masa?, daca ati fi citit ce am scris, ati fi remarcat cuvintele ?incheietura , tehnica potrivita?....Si tot in stransa legatura, executia unui serviciu scurt si cu efect are o dinamica total diferita de cea a unui topspin in forta . Sau nu ati vazut jucatori capabili sa execute un topspin bun, dar sa nu reuseasca servicii incarcate de efect???


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comentariu


            • #31
              La ce am spus, nu mai am nimic de adaugat.
              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

              Comentariu


              • #32
                Zici de ma lin si xu xin?
                un singur lemn DEF
                zeci de fețe diverse

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de dolly Vezi post
                  Zici de ma lin si xu xin?
                  Este evident faptul ca sunteti un fin cunoscator in ale tenisului de masa. Va felicit!


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X