Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate?

    am nevoie de niste sfaturi de la avizati !! am o paleta maeze si am incercat tot felul de fete pe lemn dar nu prea sint multumit si as vrea sa stiu cu ce fete sar potrivi cel mai bine!! am pe el acum sriver-fx maxuri dar sint prea incete cel mai multumit am fost de donic vario dar greseala este ca sut tot maxuri ! si am mai incercat thibar rapid detecs si de 2 si mi sau parut tare ciudate as vrea niste sfaturi daca sunteti draguti si daca ati avea fetele necesare as fi profud recunoscator binenteles sa fie secand !
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

  • #2
    Re: ce fete se potrivesc pe lemnu maze??????????

    1.cum adica ai o paleta "maeze? maze scris corect? o paleta hobby la care i-ai dezlipit fetele si vrei sa pui alte fete pe lemnul acela? sau e un lemn M.Maze?
    2.la cum ai scris putina lume te va intelege!
    3.daca sriver fx ti se par prea incete incearca un g2 fx! sau daca lipesti cu apa incearca g3 fx!
    4.daca e lemn maze precizeaza de care e!

    Comentariu


    • #3
      Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze??????????

      Furk are dreptate,lemnul Maze are vreo 4-5 modele.
      Daca ai Maze-ul cel cu Arylate incearca Tenergy 64 cu solutie pe baza de apa si o sa ai viteza dorita.

      Comentariu


      • #4
        Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze??????????

        Sar putea ca Tenergy 64 sa fie mult prea rapide, avand in vedere ca cu donic vario i-a placut!
        Acuma depinde de ce "maeze" ai!Precizeaza!E important!

        Comentariu


        • #5
          Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze??????????

          Postat în original de furk
          Sar putea ca Tenergy 64 sa fie mult prea rapide, avand in vedere ca cu donic vario i-a placut!
          Acuma depinde de ce "maeze" ai!Precizeaza!E important!
          spune ceva prietene!
          Butterfly Viscaria fl
          Butterfly tenergy05

          Comentariu


          • #6
            Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

            Ok, a-ti schimbat titlul. Acum putem sta de vorba. Primul lucru pe care pot sa vi-l spun, este ca cele mai "bune fete" pt un lemn, sunt in functie de jucator. Daca voiam sa "scapam" usor de dvs, va spuneam ca cele mai bune fete pt lemnul "Michael Maze Arilate-Carbon", sunt fetele pe care le foloseste.....M. Maze! Dar pt ca nu asta este interesul, trebuie sa stim in primul rand la ce distanta de masa jucati cu precadere si ce tip de joc va caracterizeaza?
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

              sint un jucator de atac dar imi place si sa ma apar !!!!!!!!!!! adica vreau sa am si forta necesara si in acelasi timp si un bun control!!!!!! cam asta ar fi vreau sa pot da ori ce posibil daca e sa dau o scurta sa o pot da sper ca intelegi ce vreau sa spun de aceia miam luat acest lemn dupa atitea cautari acum incerc sa ai potrivesc niste fete si nu vreau sa mai pierd o groaza de timp incercind daca cineva poate sa ami dea un sfat bun !!!!!!!!! cu respect va multumesc !
              Butterfly Viscaria fl
              Butterfly tenergy05

              Comentariu


              • #8
                Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                cred ca merg orice fel de fete pe lemnul asta
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • #9
                  Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                  Postat în original de vali
                  cred ca merg orice fel de fete pe lemnul asta
                  adica explicam de ce te rog !
                  Butterfly Viscaria fl
                  Butterfly tenergy05

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze??????????

                    Postat în original de teodorus29
                    Furk are dreptate,lemnul Maze are vreo 4-5 modele.
                    Daca ai Maze-ul cel cu Arylate incearca Tenergy 64 cu solutie pe baza de apa si o sa ai viteza dorita.
                    omule eu mam gindit la tenergy 05 cele mai mici ce zici ?
                    Butterfly Viscaria fl
                    Butterfly tenergy05

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                      Postat în original de VISCO
                      Ok, a-ti schimbat titlul. Acum putem sta de vorba. Primul lucru pe care pot sa vi-l spun, este ca cele mai "bune fete" pt un lemn, sunt in functie de jucator. Daca voiam sa "scapam" usor de dvs, va spuneam ca cele mai bune fete pt lemnul "Michael Maze Arilate-Carbon", sunt fetele pe care le foloseste.....M. Maze! Dar pt ca nu asta este interesul, trebuie sa stim in primul rand la ce distanta de masa jucati cu precadere si ce tip de joc va caracterizeaza?
                      apropo cu ce fete joaca maze acum?
                      Butterfly Viscaria fl
                      Butterfly tenergy05

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                        haide la hunedoara si iti dau eu tenergy 05 sati lipesti pe lemnu tau sa vezi cum merge...! DAMI MP SI VOROVIM!salut

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                          Maze acum ceva timp juca cu bryce speed pe FH si Tenergy05 pe Bh iar acum joaca cu pereche Bryce Speed dar sigur baga si booster in ele.
                          Tenergy05 sunt f tari nu cred ca o sa iti placa ,am zis Tenergy 64 pt ca sunt un pic mai moi si imita mai bine efectul de proaspat lipit,au viteza si spin f bun.Totul e sa nu ti se para ca sar prea tare.Cel mai bine probeaza mai intai 05 ca sa iti faci o idee.

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                            Postat în original de teodorus29
                            Maze acum ceva timp juca cu bryce speed pe FH si Tenergy05 pe Bh iar acum joaca cu pereche Bryce Speed dar sigur baga si booster in ele.
                            Tenergy05 sunt f tari nu cred ca o sa iti placa ,am zis Tenergy 64 pt ca sunt un pic mai moi si imita mai bine efectul de proaspat lipit,au viteza si spin f bun.Totul e sa nu ti se para ca sar prea tare.Cel mai bine probeaza mai intai 05 ca sa iti faci o idee.
                            sinteti de viata baieti!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            va multumesc !!!!!!!1
                            Butterfly Viscaria fl
                            Butterfly tenergy05

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                              pai eu zic sa vina la hunedoara si ii dau eu sasi lipeasca tenergyu meu sa vada cum e!si daca ii place sasi ieie!

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                Eu am bagat trei straturi de booster in Bryce Speed FX si s-au facut rachete si nu mai aveam nici un control!!! Acum astept sa mai treaca efectul, ca era prea mult pt mine.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                  Pe acest lemn am pus o pereche de T64. Simit ca am nevoie de mai multa viteza (le am de apoximativ 6 luni). Daca as folosi booster credeti ca ar afecta intr-un fel negativ buretele ??? Stiu ca aceste fete pe baza de apa sunt destul de sensibile.
                                  Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                                  DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                                  Just do it !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                    Si eu am acceiasi problema insa cu tenergy 05 iar spin nu mai este aproape deloc. Daca dau cateva straturi de booster va reveni la normal?
                                    Schlager Carbon
                                    Acuda S1
                                    Acuda S1

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                      ar trebui schimbata fata... si eu am aceeasi problema...
                                      Blade-Darker speed 90
                                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                      Bh- Testing

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                        shimbata tot cu un tenergy, nou!
                                        Blade-Darker speed 90
                                        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                        Bh- Testing

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                          Daca mi-o da cineva moka pe vremurile astea de criza schimb,schimb.
                                          Dar daca ia-s da cateva straturi de SG?
                                          Schlager Carbon
                                          Acuda S1
                                          Acuda S1

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                            Deci care ar fi concluzia ?
                                            Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                                            DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                                            Just do it !

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                              Postat în original de radu0
                                              Dar daca ia-s da cateva straturi de SG?
                                              De tusit nu tuseste
                                              Blade DHS PG 2
                                              FH: DHS Hurricane 3
                                              BH: Stiga Airoc Astro M

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                                Am pus eu de curand T05 de 2.1 pe acest lemn si nu mi se par prea tari... din contra pe fh mi se pare chiar un pic prea moale. Fetele sunt aproape noi deci nu este cazul sa se mai fi inmuiat. Este adevarat ca depind f mult de temperatura din sala iar acum este foarte cald. Sunt curios cum o sa le simt la iarna Nu cred ca cele de 2.1 sunt prea rapide pentru M Maze, depinde si de nivelul tau ca jucator...
                                                Blade: Viscaria, FL
                                                fh: T05, 2,1 mm, black
                                                bh: T05, 2,1 mm, red

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: ce fete se potrivesc pe lemnu michael maze arylate??????????

                                                  Postat în original de yodasory
                                                  Pe acest lemn am pus o pereche de T64. Simit ca am nevoie de mai multa viteza (le am de apoximativ 6 luni). Daca as folosi booster credeti ca ar afecta intr-un fel negativ buretele ??? Stiu ca aceste fete pe baza de apa sunt destul de sensibile.
                                                  Stiu ca Bryce Speed FX este din aceeasi generatie cu Tenergy.
                                                  Ce zici Visco ?
                                                  Blade : DHS Hurricane King / Butterfly M. Maze
                                                  DHS Skyline TG3 (Blue Sponge) & Tibhar Evolution MX-P / JOOLA Maxxx 450
                                                  Just do it !

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X