Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"SUN PLAZA", București - 21.07.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Leonard Serban Vezi post
    Limitezi profitul micșorând numărul participanților dar păstrând calitatea condițiilor de joc, sunteți penibil, cam ca și restul societății...
    Penibil e și cel care a semnat "Comitetul director", incercati sa va asumati pozițiile și nu va mai ascundeți după comitete...
    Sunteți sau nu sunteți jucători?
    Ce rol au coordonatorii și "comitetul director"?
    Eu sunt direct și cer sa ne creștem standardul la care ne raportăm.
    Cum sa spui că respecti ceilalți jucători când ai subevaluat cu bună știință necesarul condițiilor de joc?
    Asta ar fi menirea penibilului "comitet director" să vadă ce poate face astfel încât să nu existe situații în care cei care formează Amaturul, jucătorii, au parte de tratament corect si pot beneficia de condiții de joc din ce in ce mai bune.
    Foarte serios va spun că trebuie să facem mai mult fiecare dintre noi dacă vrem să simțim bine acolo unde trăim.
    Foarte serios va spun că aveți lacune majore dpdv al civilizației și al respectării regulilor de bun simt. Sau al legilor, lucru care poate fi corectat cu ușurință, fara sa ne complacem intr-o atmosfera cu nuanțe gri de complicitate...

    Sent from my ONEPLUS using Tapatalk
    Leonard, te rog fi mai explicit, argumentează-ți jignirile făță de Comitet, cu ce a greșit.?
    In Comitet sunt 5 persoane, nu este necesar sau obligatoriu să scriem toti, avem un reprezentant sau purtător de cuv?nt, si totuși, de ce esti așa deranjat incât nu poti să transmiți un mesaj civilizat?
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
      Pai s-a ajuns aici fiindca aici ati vrut sa se ajunga. In momentul in care a zis cineva si de comitetul director nu va mai convine. Poate luati si voi vreun cap in gura, cine stie.
      Si Sursilov nu vrea sa raspunda la telefon ca sa imi explice de ce as merita eu un cap in gura. Poate nu are timp acum.
      Imi cer scuze si public pentru exemplul cu capul in gura pe care l-am dat si pe care Cornel l-a interpretat ca pe o amenintare... Era un exemplu ca pot exista oameni, si stim bine asta, care chiar nubau multa carte si reactioneaza violent la astfel de situatii... Am discutat telefonic cu Cornel, mi-am cerut scuze (nu am o problema in a-mi cere scuze daca omul interpteteaza gresit spusele mele) si i-am explicat de ce raman la parerea mea ca a gresit in aceasta situatie neplacuta...

      Eu ma opresc aici... Sper din tot sufletul ca dl. Guluta sa nu fie exclus din Amatur de Comitet si ca lucrurile se vor schimba in bine referitor la condițiile egale de joc pt toata lumea. In fond, toti platim aceeasi suma...

      Respect!

      Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
      Blade: Andro Treiber H
      Fh: Nittaku Fastarc G-1
      Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

      Comentariu


      • Amatur

        Postat în original de Cornel 67 Vezi post
        Pai s-a ajuns aici fiindca aici ati vrut sa se ajunga. In momentul in care a zis cineva si de comitetul director nu va mai convine. Poate luati si voi vreun cap in gura, cine stie.
        Si Sursilov nu vrea sa raspunda la telefon ca sa imi explice de ce as merita eu un cap in gura. Poate nu are timp acum.
        Am anticipat si am vorbit si de lipsa de civilizatie.
        Sunteti penibil prin prisma argumentelor aduse.
        Pe dnul Macarenco nu il mai ajutati de ceva timp... Cred ca o sa-i fie rusine sa declare ca va cunoaste, eu cel putin asa as simti.

        Despre profit numai de bine, cel putin din punctul meu de vedere. nu am votat cu psd-ul, nu sunt atat de naiv. Sau poate a organizat pentru selectie urmand ca profitul sa apara din impresarierea viitorilor jucatori descoperiti.

        Pentru Comitetul Director - sunt multi ani de Amatur, nu e normal sa vedem doar aceste progrese... cam la fel stam si la autostrazi... Unul din motivele pentru care am folosit apelativul respectiv.
        Nu vreau un "comitet director" penibil si depersonalizat, imi doresc sa reusim mai mult de atat. Remarca mea poate fi judecata diferit, evident, in functie de standardul la care se raporteaza observatorii. Eu incerc sa-l ridic, sper sa imi acordati atentie fara sa va simtiti atacati, caz in care aveti ceva probleme personale de rezolvat...

        Profit - putem standardiza(pentru a limita efortul organizatorilor) procedura pentru afisarea rezultatelor financiare ale turneelor - astfel, jucatorii stiu unde se duc si de ce au parte de conditiile pe care le gasesc... nu ar fi o problema nici sa fiscalizam organizarea din moment ce lipseste profitul
        Putem concepe un sistem gradual de organizare si dpdv al conditiilor - "A"-urile sa respecte un standard minim dpdv al conditiilor de joc - daca lumina, condensul sunt greu de rezolvat, dar nu imposibil de imbunatatit, mesele si mingiile pot fi cu siguranta alese mai bine(vezi Sun Plaza etaj)... Declarativ, acest lucru exista, in practica tot avem scapari...
        Eu as incerca sa creez, cu ajutorul site-ului Amatur(daca e nevoie de resurse cred ca ne vom descurca, doar sa vrem), un sistem de acordare de calificative atat pentru organizatori cat si pentru turnee, astfel incat jucatorii, atunci cand decid sa participe, sa fie avizati si sa nu fie dezamagiti de ce gasesc.
        In general, in limita posibilitatilor, voi milita pentru o mai buna prezentare a Amaturului si a activitatii acestuia, cu ajutorul informatiilor pe care le putem pune colecta si apoi pune la dispozitia participantilor, pentru a putea construi progres cu ajutorul experientei fiecaruia dintre noi.
        Nu imi e teama ca deranjez daca sunt direct si nici nu ma gandesc ca gresesc daca fac propuneri. Asta pentru cei mai putin obisnuiti cu activismul .
        Motiv pentru care va multumesc pentru atentie.
        Multumesc si Dlui Dena pentru topic si exemplul "asa nu". Sunt ironic, evident. Sa fiu sigur...

        Comentariu


        • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
          Imi cer scuze si public pentru exemplul cu capul in gura pe care l-am dat si pe care Cornel l-a interpretat ca pe o amenintare... Era un exemplu ca pot exista oameni, si stim bine asta, care chiar nubau multa carte si reactioneaza violent la astfel de situatii... Am discutat telefonic cu Cornel, mi-am cerut scuze (nu am o problema in a-mi cere scuze daca omul interpteteaza gresit spusele mele) si i-am explicat de ce raman la parerea mea ca a gresit in aceasta situatie neplacuta...

          Eu ma opresc aici... Sper din tot sufletul ca dl. Guluta sa nu fie exclus din Amatur de Comitet si ca lucrurile se vor schimba in bine referitor la condițiile egale de joc pt toata lumea. In fond, toti platim aceeasi suma...

          Respect!

          Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
          Imi cer si eu scuze lui Costica, nu trebuia sa se ajunga aici. Nici eu nu vreau raul cuiva.

          Comentariu


          • Cred ca situatia tensionata ivita aici a aparut pe un fond de frustrare (justificata),pe care toti bucurestenii il avem in perioada asta ,datorat inchiderii si ultimei sali din oras in care se puteau organiza turnee.
            Sambata a aparut scanteia declansatoare,in loc de Cornel si Vasile puteau fi Ion si Gheorghe,ca in bancul cu Ceausescu,cand ploua lumea tot pe el il injura.

            Comentariu


            • Postat în original de Leonard Serban Vezi post
              Am anticipat si am vorbit si de lipsa de civilizatie.
              Sunteti penibil prin prisma argumentelor aduse.
              Pe dnul Macarenco nu il mai ajutati de ceva timp... Cred ca o sa-i fie rusine sa declare ca va cunoaste, eu cel putin asa as simti.

              Despre profit numai de bine, cel putin din punctul meu de vedere. nu am votat cu psd-ul, nu sunt atat de naiv. Sau poate a organizat pentru selectie urmand ca profitul sa apara din impresarierea viitorilor jucatori descoperiti.

              Pentru Comitetul Director - sunt multi ani de Amatur, nu e normal sa vedem doar aceste progrese... cam la fel stam si la autostrazi... Unul din motivele pentru care am folosit apelativul respectiv.
              Nu vreau un "comitet director" penibil si depersonalizat, imi doresc sa reusim mai mult de atat. Remarca mea poate fi judecata diferit, evident, in functie de standardul la care se raporteaza observatorii. Eu incerc sa-l ridic, sper sa imi acordati atentie fara sa va simtiti atacati, caz in care aveti ceva probleme personale de rezolvat...

              Profit - putem standardiza(pentru a limita efortul organizatorilor) procedura pentru afisarea rezultatelor financiare ale turneelor - astfel, jucatorii stiu unde se duc si de ce au parte de conditiile pe care le gasesc... nu ar fi o problema nici sa fiscalizam organizarea din moment ce lipseste profitul
              Putem concepe un sistem gradual de organizare si dpdv al conditiilor - "A"-urile sa respecte un standard minim dpdv al conditiilor de joc - daca lumina, condensul sunt greu de rezolvat, dar nu imposibil de imbunatatit, mesele si mingiile pot fi cu siguranta alese mai bine(vezi Sun Plaza etaj)... Declarativ, acest lucru exista, in practica tot avem scapari...
              Eu as incerca sa creez, cu ajutorul site-ului Amatur(daca e nevoie de resurse cred ca ne vom descurca, doar sa vrem), un sistem de acordare de calificative atat pentru organizatori cat si pentru turnee, astfel incat jucatorii, atunci cand decid sa participe, sa fie avizati si sa nu fie dezamagiti de ce gasesc.
              In general, in limita posibilitatilor, voi milita pentru o mai buna prezentare a Amaturului si a activitatii acestuia, cu ajutorul informatiilor pe care le putem pune colecta si apoi pune la dispozitia participantilor, pentru a putea construi progres cu ajutorul experientei fiecaruia dintre noi.
              Nu imi e teama ca deranjez daca sunt direct si nici nu ma gandesc ca gresesc daca fac propuneri. Asta pentru cei mai putin obisnuiti cu activismul .
              Motiv pentru care va multumesc pentru atentie.
              Multumesc si Dlui Dena pentru topic si exemplul "asa nu". Sunt ironic, evident. Sa fiu sigur...
              Observ ca esti ironic dar din pacate pentru tine nu si inteligent, asa cum vrei sa pari. E drept ca te ajuta si fata, o figura de intelectual, asa cu barba, cum se poarta acum ce sa mai. Numai ca spusele iti sunt goale de continut, habar nu ai despre acest circuit, joci si tu de cativa ani, esti si tu "LUP" parca, si pentru asta incerci sa urli ca lupul. Vezi ca nu scoti decat niste schelalaieli de caine maidanez plin de paduchi oricat te-ai forta sa sperii pe cineva.
              Daca vrei sa organizezi tu turnee, esti liber sa o faci, te ajut chiar eu sa lucrezi cu Excel-ul, plus ca la turneele tale fiecare isi va face de cap, va juca unde vrea si cu cine vrea.

              Comentariu


              • Este de necrezut câtă mizerie și câtă frustrare au unii în suflet.citesc și mă minunez.stimati colegi.atitudinea voastră huliganică și lipsită de respect față de organizatori va tăia elanul multora in continuarea activității.nimeni nu mai respecta lucrurile elementare ce li se cer.n or sa mai fie turnee pentru că nu vor mai fi nici organizatori și pe bună dreptate ,se vor retrage din mocirla asta bucuroși că au scăpat de ea.

                Comentariu


                • Cornele ești un om inimos ai ajutat mult mișcarea asta ai muncit pe rupte parca te vad și acum la top tenis galben la fața după două zile de alergatura drept răsplată ai ajuns ținta tuturor și ești blamat și acuzat de parcă ai fi săv?rșit nu știu ce crima//când tu ai vrut să ajuți
                  Este execrabil ceea ce se întâmplă///nici macar la turnee nu mai ?ți vine să participi

                  Comentariu


                  • sanatate

                    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                    Observ ca esti ironic dar din pacate pentru tine nu si inteligent, asa cum vrei sa pari. E drept ca te ajuta si fata, o figura de intelectual, asa cu barba, cum se poarta acum ce sa mai. Numai ca spusele iti sunt goale de continut, habar nu ai despre acest circuit, joci si tu de cativa ani, esti si tu "LUP" parca, si pentru asta incerci sa urli ca lupul. Vezi ca nu scoti decat niste schelalaieli de caine maidanez plin de paduchi oricat te-ai forta sa sperii pe cineva.
                    Daca vrei sa organizezi tu turnee, esti liber sa o faci, te ajut chiar eu sa lucrezi cu Excel-ul, plus ca la turneele tale fiecare isi va face de cap, va juca unde vrea si cu cine vrea.
                    Sincer, senzatia mea e ca va e rau si azi.
                    Pare ca nu va intereseaza ce spuneti si ati renuntat.
                    Sper sa ne vedem cu bine.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                      Din cate stiu nu ai participat la acest turneu cu atat mai putin ai fost de fata la discutii deci nu pricep de ce te bagi in seama bazandu-te pe ce ai auzit. Expresia "Ba" e scoasa din context, nu am folosit-o la adresa unuia sau altuia ci este o expresie pe care o folosesc destul de des si anume " Ba nene", mai precis am spus "Ba nene, jucati sau nu jucati, ca nu ma rog de voi".
                      Te bazezi tot pe auzite de la Dan Petrov cum ca a fost lumina slaba la balcon (loja). El se pare ca de ceva vreme este cam in bezna totala asa ca nu este de mirare ca nu a vazut lumina. Eu la turneul de anul trecut am fost repartizat tot acolo, cu Rosioara Razvan si cu inca cineva, am jucat fara sa fac vreun comentariu ba chiar mi-a placut locatia, nu veneau atatea mingi peste tine ca sa te opresti din joc.
                      In concluzie, nu mai te baga intr-o discutie daca nu ai fost de fata.
                      Psss Cornele ceva scuze ca intre tovarasi sau ajung iar exmatriculat

                      Comentariu


                      • Postat în original de Dantim Vezi post
                        Psss Cornele ceva scuze ca intre tovarasi sau ajung iar exmatriculat
                        Tu primul.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                          Tu primul.
                          Eu de ce,ce am scris nu avea treaba cu tine nici cu Maka cu Dan am ce am ca nu este primul turneu care il aglomereaza dar asta cu bezna poti sa o traduci ca nu o inteleg

                          Comentariu


                          • Am urmărit evoluția evenimentelor și, vreau cu respect să-mi spun foarte pe scurt punctul de vedere, cunoscându-i pe cei implicați.
                            Deși la prima vedere această nefericită întâmplare poate părea de neiertat și s-ar impune sancțiuni (pentru oricare persoană implicată), eu cred că lucrurile pot fi analizate și prin prisma contextului de ansamblu al circuitului Amatur. Astfel, nu poate fi sancționat cineva ce-și dorește condiții corecte de desfășurare a competiției. Mai potrivit ar fi ca în sălile în care se organizează concursurile, aceste mese improprii să fie utilizate pentru încălzire sau ca rezervă pentru unele meciuri din grupele unde acestea durează mai mult, doar dacă jucătorii acceptă această soluție. Nu trebuie ca uneori, cineva să se simtă nedreptățit, sau discriminat.
                            Organizatorul poate părea că a aplicat disproporționat măsura eliminării celor doi din concurs..
                            ?n opinia mea, cu tot respectul pentru Cornel, poate că un moment de reflecție asupra situației, ar fi conturat și alt drum al evenimentelor.. Dar g?ndiți-vă și la presiunea ce poate marca pe oricine organizează un astfel de concurs, ora limită de terminare a activității (etc.), dar și la faptul că e doar un om..
                            S-au spus cuvinte multe, unele chiar grele.. Sunt doar cuvinte.. Toți suntem supuși greșelii. Nimeni nu-i perfect.
                            Rog Comitetul Director să încheie cu echilibru și înțelegere acestă situație, în așa fel ca ulterior, cu toții să ne putem privi în ochi și strânge m?inile: lupi, zmei, dragoni, copii și.., oameni în toată firea, cuprinși de aceeași pasiune.
                            De asemenea, cred că se impune o soluție pentru București, ulterior închiderii TT Arena.

                            Cu respect și mulțumiri!
                            Marcel Enciu (un lup!..)

                            Comentariu


                            • Postat în original de Comitetul Director Vezi post
                              Comitetul Director îl roagă pe Dl. Bodeanu, ca după o consultare prealabilă cu Organizatorul principal al Turneului - Dl. Macarenco Ion, să prezinte punctul de vedere al Organizatorilor.
                              Mulțumim!
                              Buna ziua,
                              Mai intai tin sa prezint scuze tuturor celor prezenti la turneu pentru lipsa mea totala incepand cu ora 14,00 a zilei de duminica, din cauza unei situatii extrem de dificile, care tinea de viata sau moartea fetitei mele. Din fericire momentele critice au trecut, astazi se simte bine dupa o operatie foarte dificila, dar care a trecut cu bine.
                              Pana maine dimineata voi prezenta punctul meu de vedere, dar mai intai as vrea sa multumesc public lui Cornel pentru amabilitatea cu care s-a implicat benevol in organizarea acestui turneu dificil; d-lui MAcarenco pentru intelegere, lui Marcel Giosan, deasemenea.
                              Am citit pe repede inainte ceea ce s-a scris si am o rugaminte, raspunsurile mi-ar fi utile: rog pe cei care sustin punctul de vedere al d-lor Guluta si Moca sa spuna cateva cuvinte critice privind decizia lor, iar pe Cornel, daca intr-o situatie calma, lipsita de stresul momentului ar fi schimbat decizia sau exprimarea.
                              Va multumesc pentru intelegere.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                Buna ziua,
                                Mai intai tin sa prezint scuze tuturor celor prezenti la turneu pentru lipsa mea totala incepand cu ora 14,00 a zilei de duminica, din cauza unei situatii extrem de dificile, care tinea de viata sau moartea fetitei mele. Din fericire momentele critice au trecut, astazi se simte bine dupa o operatie foarte dificila, dar care a trecut cu bine.
                                Pana maine dimineata voi prezenta punctul meu de vedere, dar mai intai as vrea sa multumesc public lui Cornel pentru amabilitatea cu care s-a implicat benevol in organizarea acestui turneu dificil; d-lui MAcarenco pentru intelegere, lui Marcel Giosan, deasemenea.
                                Am citit pe repede inainte ceea ce s-a scris si am o rugaminte, raspunsurile mi-ar fi utile: rog pe cei care sustin punctul de vedere al d-lor Guluta si Moca sa spuna cateva cuvinte critice privind decizia lor, iar pe Cornel, daca intr-o situatie calma, lipsita de stresul momentului ar fi schimbat decizia sau exprimarea.
                                Va multumesc pentru intelegere.
                                Decizia nu as fi schimbat-o in nici un fel. Acest turneu a fost organizat intr-o sala unde chiria salii este 200 lei pe ora, bani pe care ii da d-l Macarenco din propriul buzunar, chiar daca sunt bani colectati din taxa de participare. Deci aceea ora in plus datorata fitelor celor doi il costa pe D-l Macarenco 200 de lei, cu mult peste taxa platita de cei doi. Vi se pare corect? Dupa cum vedeti exista suficiente persoane care reclama faptul ca au asteptat prea mult pana sa joace. E corect sa astepte aproape 40 de persoane o ora doar pentru fitele a doi jucatori?
                                Exprimarea mea a fost in regula, nu consider ca am jignit pe cineva. Dar totul este relativ, unii s-au considerat jigniti, altii poate nu. Si cred ca ei exagereaza cu exprimarea mea, nu suntem la palatul Buckingham aici sa rog frumos pe toata lumea la orice vorba atata timp cat nici ei nu o fac.
                                Asta este ultima explicatie pe care o dau, credeam ca a fost suficient ce am spus pana acum. Astept si parerea d-voastra, a d-lui Macarenco si sa ne vedem naiba odata fiecare de treaba noastra.

                                Comentariu


                                • va salut Dle Bodeanu,

                                  Inca raman neplacut surprins ca dupa atatea postari si atatea zile trecute, oameni implicati direct sau indirect in acest incident, nu au sesizat importantul fact CAUZATOR al acestei nefericite situatii. Si anume ca o grupa de 4 persoane, din care se califica doar jumatate din ei si care au muncit din greu in inferioare sa ajunga in acea grupa, sunt alocati sa-si dispute meciurile la 2 mese cu atribute foarte diferite intre ele (niciuna nu era potrivita jocului, dar macar una dintre ele avea blatul gros).
                                  Pai, nu este sanatos psihic si nici fair-play ca jucatori din aceeasi grupa sa joace pe mese cu proprietati prea diferite.

                                  Am jucat in 2017, peste 20 de turnee la Incepatori si probabil la majoritatea am jucat si pe mese proaste. Cine isi mai aminteste de mine, dintre Organizatori, isi va fi amintit ca nu am avut niciodata probleme disciplinare si nu am invocat niciodata organizatorilor mesele mai diferite de la Incepatori, atata timp cat toti jucatorii din aceeasi grupa jucau pe aceleasi conditii.

                                  Daca se va repeta situata, cu 2 mese la o grupa, mese diferite calitativ, eu ma voi retrage din turneu, cu acceptul Organizatorului, daca nu putem cumva gasi alte solutii. Pentru ca cred in echitate si fair-play. Inteleg ca nu se pot oferi conditii bune de joc intotdeauna, insa sa imparti o singura grupa (4 oameni) pe mese diferite calitativ, ca ulterior sa apara disensiuni intre jucatori si JOC, nu mi se pare de bun-augur. Astfel ca pe viitor, fara nicio suparare, ma voi retrage eu din turneu, usurand calculele grupei.


                                  Solutii alternative ar fi fost cu carul: 2 grupe la 3 mese; 3 grupe la 5 mese; asteptarea terminarii uneia dintre semifinale Open (care se disputau in paralel) si disputarea din meciurile grupei pe una din mesele eliberate; etc.
                                  Si nu se intarzia cu niciun minut, nici daca am fi continuat sa jucam la aceeasi masa, asa cum toti jucatorii grupei au fost de acord. Dupa 2-3 meciuri, s-ar fi eliberat si alte mese bune de la parter si am fi mers acolo sa disputam meciurile ramase, asa cum se intampla in mod natural, cand jucatorii, daca vad mese libere, isi joaca oficialele acolo - si nu mai vine niciun Organizator sa dea afara jucatorii ca nu s-au jucat la o anume masa specificata.

                                  Va rog sa cititi si manifestul meu de aici, unde apare o descriere mai ampla a contextului, scris la 2-3 ore dupa incident: ( al patrulea comentariu: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-din-Sun-Plaza )
                                  Ultima editare de vasile.moca; 25.iul.2019, 09:39.

                                  Comentariu


                                  • Acum d-le Bodeanu, d-voastra ca si coordonator pe zona 3 si organizator cu cea mai mare experienta din Amatur va rog sa ii explicati aici lui Vasile si tuturor celorlalti greselile de logica facute de un jucator care nu a organizat in viata lui vreun turneu de minim 12 persoane si motivele pentru care am luat aceea decizie, asta asteapta toata lumea, probabil pe d-voastra or sa va creada.

                                    Comentariu


                                    • Inteleg ca intr-o situatie similara, in care d-vs ati fi repartizat la o masa diferita de celelalte 15 dintr-o sala, d-vs ati refuza sa jucati. Veti astepta ca organizatorul sa gaseasca o alta solutie care sa va convina, sau va veti retrage din acel turneu. Am inteles corect?

                                      Privitior la propuneri, voi posta ceva mai tarziu desfasuratorul turneului, acolo veti vedea implicatiile unei modificari " pe picior" si le veti putea analiza in particular.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                        Acum d-le Bodeanu, d-voastra ca si coordonator pe zona 3 si organizator cu cea mai mare experienta din Amatur va rog sa ii explicati aici lui Vasile si tuturor celorlalti greselile de logica facute de un jucator care nu a organizat in viata lui vreun turneu de minim 12 persoane si motivele pentru care am luat aceea decizie, asta asteapta toata lumea, probabil pe d-voastra or sa va creada.
                                        Tocmai am raspuns

                                        Comentariu


                                        • Preluati tot contextul si cauza, dle Bodeanu, sunteti intr-o mare neintelegere cu ce tocmai ati scris.

                                          Eu am scris ca motivul pentru care nu am dorit sa joc la acea masa a fost pentru ca 4 jucatori din aceeasi grupa, care se luptau pentru calificare, ar fi trebuit sa joace la 2 mese complet diferite.
                                          As fi acceptat sa joc si pe masa din sufragerie, vorba cuiva, daca toata grupa ar fi jucat pe ea. Dar jucatori ale aceleasi grupe, jucat pe mese cu proprietati diferite, nu are sens.


                                          Postat în original de Dan2 Vezi post
                                          Inteleg ca intr-o situatie similara, in care d-vs ati fi repartizat la o masa diferita de celelalte 15 dintr-o sala, d-vs ati refuza sa jucati. Veti astepta ca organizatorul sa gaseasca o alta solutie care sa va convina, sau va veti retrage din acel turneu. Am inteles corect?

                                          Privitior la propuneri, voi posta ceva mai tarziu desfasuratorul turneului, acolo veti vedea implicatiile unei modificari " pe picior" si le veti putea analiza in particular.

                                          Comentariu


                                          • Vad ca exista o mare lipsire de responsabilitate in a se intelege sau a se tine seama de context, futu-l in gura. Si-acum o sa se scrie c-am injurat pe cineva.

                                            Comentariu


                                            • Exista competitii mult mai importante in care se joaca la fel, grupe si eliminatorii, cand se elibereaza o masa un arbitru primeste o fituica si sint chemati 2 jucatori dintr-o grupa oarecare... cine nu se prezinta pierde cu 3-0.
                                              Veti spune ca acolo toate mesele sint la fel, dar nu-i chiar asa ... una are peretele in stanga, alta in dreapta, una are 2 becuri deasupra, alta e mai lucioasa etc ... Mie mi se pare cam aiurea ca la un turneu care s-a terminat dupa ora 23, duminica, sa vrei sa astepti 30-45 de minute pana se elibereaza o masa mai buna.

                                              Asta asa, ca o parere de-a mea, nu spun ca la turneele mele a fost mai bine, intotdeauna am vrut sa mearga mai repede treaba dar nu am reusit mai mult ... uneori mi s-a reprosat exact lipsa unei atitudini pe care a avut-o Cornel acum ...
                                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • La competitiile importante, despre care amintiti, se aduc si mese de hobby cumva?
                                                Am scris despre grosimea blatului c-ar fi fost problema, fiind o masa de hobby, subtire. Iar ceilalti 2 jucau la o masa cu blatul normal, TIHBAR. Am pozele in telefon.
                                                Cand faceam poze la mese, dupa incident, dl Macarenco, fiind acolo, mi s-a destainuit ca nu i s-a parut in regula decizia lui Cornel si a dorit sa-mi returneze banii de participare. Apreciez puterea sa de intelegere si se poate lua declaratie de la dansul ca nu am acceptat ideea cu returnarea banilor.

                                                Contextul, fir-ar el... dvs imi vorbiti de perete stanga-dreapta, competitii de alt nivel si arbitrii care ar fi fost instruiti sa ofere, conform regulamentului, un avertisment clar.


                                                Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                Exista competitii mult mai importante in care se joaca la fel, grupe si eliminatorii, cand se elibereaza o masa un arbitru primeste o fituica si sint chemati 2 jucatori dintr-o grupa oarecare... cine nu se prezinta pierde cu 3-0.
                                                Veti spune ca acolo toate mesele sint la fel, dar nu-i chiar asa ... una are peretele in stanga, alta in dreapta, una are 2 becuri deasupra, alta e mai lucioasa etc ... Mie mi se pare cam aiurea ca la un turneu care s-a terminat dupa ora 23, duminica, sa vrei sa astepti 30-45 de minute pana se elibereaza o masa mai buna.

                                                Asta asa, ca o parere de-a mea, nu spun ca la turneele mele a fost mai bine, intotdeauna am vrut sa mearga mai repede treaba dar nu am reusit mai mult ... uneori mi s-a reprosat exact lipsa unei atitudini pe care a avut-o Cornel acum ...

                                                Comentariu


                                                • NR MESE: 18 mese : Donic, Joola, Andro 25mm ITTF

                                                  Organizator principal: Ion Macarenco, tel. 0744.528.592;

                                                  Coordonarea tehnica: Dan Bodeanu tel 0745 340 668

                                                  Respectati ce ati scris in anuntul turneului ca pentru asta a platit participantul... De ce tot încercați sa gasiti justificari? Ati scris negru pe alb...

                                                  Ati eliminat 2 concurenți fara nici un drept de apel, care au venit sa joace conform anuntului pe mese de 25 mm organizat de x si y si au fost dati afara de z (si aici va jucati cu regulamentul si fortati concurentul sa il accepte pe z desi nu a fost anuntat ca organizator si poate concurentul nu s-ar fi inscris, PE BANII LUI la acel concurs daca ar fi aflat ca z este organizator - ESTE DREPTUL LUI OAMENI BUNI - voi sunteti ati fi in state sa ii dati si R daca omul afla ca apare z ca organizator in ziua competitiei si refuza sa se mai inscrie) pentru ca nu au fost de acord sa joace pe o masa care nu era de 25...
                                                  Va bateti joc de oameni pe banii lor, schimband regulile din mers si acum incercati sa salvati aparentele... DA... Asta chiar este o acuza!!!
                                                  Oamenii au drepturi, citesc niste conditii le accepta si platesc pentru asta!

                                                  Dar daca este adevarat ce s-a scris, ca unul dintre coordonatori a facut afirmatia ca si MaLong nu ar fi comentat nimic daca i se da o masa de joc inadecvata si ar fi jucat, despre ce mai vorbim noi aici???

                                                  NU! Oamenii nu sunt obligati sa accepte orice conditie, cu atat mai mult sa li se si vorbeasca necuviincios (nu excludeti acuzatiile celor doi la adresa limbajului organizatorului Z care nu avea ce cauta acolo conform anuntului turneului ... Sunt scrise pe sus)

                                                  Si daca tot sunteți vinovati de schimbarea regulilor turneului macar aveti decenta de a fi înțelegători si cautati solutii, nu dati afara concurentul pentru ca asa aveti chef... Nu au respectat regulile pe care voi le-ati încălcat primii...

                                                  Urat domnilor! Indiferent de ce argumente veti aduce... Cele de mai sus sunt fapte... Pe care subt sigur ca le veti crea un context dupa cum va convine... Pe banul concurentului, desigur!

                                                  Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                                                  Blade: Andro Treiber H
                                                  Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                                  Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                                  Comentariu


                                                  • Lasati desfasuratorul turneului ca n-ati fost acolo. De situatia de la masa 10, cand s-a stat o ora dupa d-soara Raissa, ca nu voia sa joace cu Bucur Mario la alta masa, nu se discuta. Nu s-au luat sanctiuni.

                                                    Scrie in desfasuratorul turneului ca se dispun NR MESE: 18 mese : Donic, Joola, Andro 25mm ITTF .
                                                    Sa vad cum o rezolvati pe asta, dle Bodeanu, ca grupa 1 Superioara la avansati a fost pusa sa joace la doua mese lucioase, una TIHBAR (blat normal), si celalata KETTLER (blat subtire).
                                                    Hai... Am toate pozele. Si am poze si cu mesele de la parter, pe care am fi putut juca (Donic, Joola, Andro). Si puteam sa am si declaratii scrise si semnate cu ceea ce s-a intamplat, dar Cornel a considerat ca l-am luat la misto.

                                                    Luati toti feedbackul de la dl Macarenco si aduce-ti-l in topic. Desi, imi e rusina ca-l aduc pe dansul in aceasta mizerie si lipsa de intelegere a unei situatii care putea fi rezolvata cu alte alternative simple.

                                                    Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                    Privitior la propuneri, voi posta ceva mai tarziu desfasuratorul turneului, acolo veti vedea implicatiile unei modificari " pe picior" si le veti putea analiza in particular.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X