Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

parere despre fetele Andro Rasanter 37 sau 42 ...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • parere despre fetele Andro Rasanter 37 sau 42 ...

    Salutare tuturor,
    De ceva vreme ma tot documentez in legatura cu fetele Andro Rasanter ... vreau sa cumpar 2 fete si un lemn care sa ma poata ajuta sa progresez. Am experienta in tenisul de masa ... joc de la 7 ani (acum am 36) .. dar am jucat numai la nivel de amatori ..(am castigat cupe pe licee, pe oras, la facultate si un loc 8 pe tara la cupele intre orase la licee) si vreau sa fac trecerea la o paleta profesionala. Stapanesc la nivel mediu poate putin spre avansat lovituri de topspin, chopuri, block ... Vreau sa va intreb ce fete imi recomandati si daca fetele de la Andro Rasanter sunt bune

  • #2
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...ngpongshop-ro)
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

    Comentariu


    • #3
      multumesc

      Comentariu


      • #4
        Super controlabile cele pe 37, agață bine, arc ?nalt la topspin, ?mperecheate cu un lemn all, all plus, fac minuni în ce privește controlul. Pentru că de asta avem nevoie cel mai mult, să simțim și să controlăm mingea. N-am încercat 42-ul, bănuiesc că e ceva mai rapidă. Rezistă și bine, eu le am pe un Temper Tech tot de la Andro, n-am încercat pe lemne rapide. încă 😊

        Comentariu


        • #5
          multumesc mult pentru parere. deci sunt potrivite pentru mine ...

          Comentariu


          • #6
            Cu potriveala e o mare problema - daca te antrenezi si faci miscarea corecta te vei invata cu ele. Trebuie sa ai rabdare mai ales ca faci trecerea de la o paleta hobby la una profi. Am trecut de la tenergy 64 pe BH la rasanter 47 - am avut nevoie de o perioada de adaptare acum este ok - poti sa faci ce vrei cu ea - topspin, chop, block.
            blade :TB ALC
            fh : joola rhyzm-P, 2.0
            bh : andro rasant grip, 2.0

            Comentariu


            • #7
              am comandat o peleta formata dintr-un lemn DHS - 7 straturi fara carbon OFF impreuna cu fetele rasanter R42 de 2.0mm...cum vi se pare combinatia?

              Comentariu


              • #8
                Aș fi mers pe un lemn off- în locul tău cu aceleași fețe pentru mai mult feeling și control, fețele fiind rapide. Urmărește multe tutoriale pentru executarea corectă a loviturilor.
                Am fost și eu ca tine, am jucat ani de zile cu paletă profesională după ureche și mi-au trebuit alți ani pentru a corecta lovuturile deprinse greșit!
                Mult succes și multă răbdare!
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  DHS pg7 este un lemn OFF- ... chiar dacă ei spun ca e OFF+ ... așa spun majoritatea de pe forumuri ... la prima vedere e ok ... îmi trebuie mult antrenament acum

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X