Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Roboti de antrenament

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de mariandan Vezi post
    Salut.Merg destul de rar la antrenament cu robotul,poate o data la doua saptamani.Am insistat pe revere.Colegii de joc imi spun ca se cunoaste antrenamentul.Reusesc in meci 2-3 revere topspin foarte frumoase.Stiu ca 2-3 nu sunt multe dar inainte era 0.Atasez cum am setat robotul.Sageata rosie este returul dat de mine.O zi buna
    Ce tip de robot folositi?
    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de Liuian Vezi post

      Ce tip de robot folositi?
      Salut. Este butterfly amicus.O zi buna

      Comentariu


      • #53
        Salut.Ma antrenez si la topspin forehand.Aici stateam ceva mai bine si inainte de robot.Cred ca si aici se vede un plus.Setez robotul in asa fel incat mingea sa treaca putin de marginea mesei,poate 15-20 cm.Cred ca aceste lovituri foarte apropiate de masa cu o minge fara viteza mare sunt mai greu de dat.Daca mai pot fizic fac acelasi exercitiu dar cresc viteza sa stau cam la 1 m de masa.O zi buna
        Sper sa fie cuiva de folos

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de mariandan Vezi post
          Sper sa fie cuiva de folos
          Orice experienta impartasita, negresit o sa fie de folos cuiva! In cazul in care aveti setat robotul ca sa va serveasca topspin, v -as sugera sa-l setati sa va dea si backspin cu intensitati diferite, iar dvs sa returnati cu topspin. Succes!
          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

          Comentariu


          • #55
            Neata.O sa incerc si cu backspin.Banuiesc ca se mai complica treaba.Multumesc

            Comentariu


            • #56
              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

              Comentariu


              • #57
                Salut.Antrenamentele continua.Intradevar minge cu efect back e mai dificila.Setez robotul la inceput fara efect (rotesc capul spre stanga mea) si execut backhand cateva minute de incalzire,apoi reglez 6 efecte diferite in cele 6 pozitii ale aparatului si incep.Apoi reglez capul spre dreapta mea si urmeaza forehand cu aceleasi efecte.Cred ca daca asi avea timp sa merg de 2-3 ori pe saptamana asi avea progrese vizibile.Se pot face multe antrenamente nu doar de tras.Se poate regla sa imite o serva si tu sa o returnezi in un anume colt.Parere personala : este foarte util

                Comentariu


                • #58
                  Buna ziua,

                  Cunoasteti cumva o locatie in Bucuresti unde se ofera posibilitatea jocului contra robotului de masa?

                  Va multumesc.

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de rzvntz Vezi post
                    Buna ziua,

                    Cunoasteti cumva o locatie in Bucuresti unde se ofera posibilitatea jocului contra robotului de masa?

                    Va multumesc.
                    Da, la sala Laurei, Topspin Body and Mind din pantelimon, e 20 sau 25 ora. Poate mai sunt si altele, tot asa sali mici gen la Sun Plaza.

                    Comentariu


                    • #60
                      Va multumesc pentru raspuns!

                      Daca mai cunoaste cineva si alte sali care pun la dispozitie robot de antrenament va rog sa ma anuntati.

                      Toate cele bune!

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post

                        Da, la sala Laurei, Topspin Body and Mind din pantelimon, e 20 sau 25 ora. Poate mai sunt si altele, tot asa sali mici gen la Sun Plaza.
                        La Sun Plaza, nu este.
                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                        Comentariu


                        • #62
                          Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                          Comentariu


                          • #63

                            Ma puteti sfatui in legatura cu informatii desre acest robot va rog .
                            intentionez sa il achizitionez pentru cei doi copii ai mei si pt mine ))

                            Comentariu


                            • #64
                              Ar trebui sa stim ce indicativ are acest robot de la Newgy, pentru a-i afla vechimea si caracteristicile. Din pozele publicate, nu se vede indicativul. Vorbind la modul general, totul depinde de cati bani sunteti dispus sa cheltuiti pe un robot. Acesta, prezentat de dvs, pare a fi din primele generatii si o varianta mai slabuta de Newgy. Un plus la el este sistemul de recirculare al mingilor. Daca merita sa-l cumparati, sau nu, depinde si de cat de mult timp a fost folosit si de uzura anumitor parti componente, si de pretul la care il cumparati si mai depinde si de asteptarile pe care le aveti de la acest robot. Personal, nu l-as recomanda, ptr ca fiind mai vechi,(cum cred eu ca este) o eventuala defectiune, nemaifabricandu-se piese ptr el, ar trebui sa-l aruncati.
                              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                              Comentariu


                              • #65
                                Multumesc de raspuns , pretul ar fi aprox 550 lei

                                Comentariu


                                • #66
                                  Uitati-va la roata de cauciuc, care angreneaza mingile, mai exact la starea cauciucului care imbraca rotita, pentru ca aceasta este prima componenta a carei uzura se observa. Testati robotul cu viteza maxima si ascultati-l. Observati daca la viteza maxima nu are zgomote "urate". Observati si viteza cu care arunca mingile. O rotita care are cauciucul uzat, v-a arunca mingile incet. Succes!
                                  Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Multumesc mult!!!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de Liuian Vezi post
                                      Uitati-va la roata de cauciuc, care angreneaza mingile, mai exact la starea cauciucului care imbraca rotita, pentru ca aceasta este prima componenta a carei uzura se observa. Testati robotul cu viteza maxima si ascultati-l. Observati daca la viteza maxima nu are zgomote "urate". Observati si viteza cu care arunca mingile. O rotita care are cauciucul uzat, v-a arunca mingile incet. Succes!
                                      Dacă are problemele respective, i-l trimiteți domnului Iulian și vi-l face ca nou, cu condiția să și accepte

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post

                                        Dacă are problemele respective, i-l trimiteți domnului Iulian și vi-l face ca nou, cu condiția să și accepte
                                        Nuuuu, prima conditie (vorbind de conditii) este sa mai existe piese la producator, apoi "sa mai si accepte"
                                        Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Multumesc de atentie si informatii, am renuntat la el ...functioneaza cu mingi de 38 mm deci, e foarte vechi am considerat ca nu merita investitia .

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Din seria buget redus ce imi recomandati dintre:
                                            hp- 07 si joola v 300 ambele sh . Multumesc

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Eu as merge pe mana lui V300, chiar si numai prin prisma faptului ca are in spate numele lui Joola, iar o eventuala defectare, poate fi remediata prin intermediul distribuitorilor din Romania. Succes!
                                              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Multumesc Liuian , o sa merg pe joola ...

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Ce credeti despre acesti roboti? Sunt prea scumpi sau e o investitie buna?
                                                    Best Ping Pong Robots 2022
                                                    Primele 3 au toate functiile care ne trebuie pentru a face mare inaintare in tenis de masa.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X