Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

alegere paleta aparare

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • alegere paleta aparare

    buna ziua/seara, sunt nou pe grup asa ca va rog sa ma scuzati daca nu vorbesc ca si un jucator cu experienta mare, dar am si eu nevoie de ceva sfaturi in achizitionarea unei palete care pe BH sa se inteleaga bine cu iarba, iar pe FH sa nu fie nici foarte tare(am incercat in trecut yasaka razka X si era extrem de tare), dar nici foarte moale sau sa sara inegal (am folosit butterfly rozena ), am aruncat in trecut multi bani aiurea si nu am gasit un set-up bun, asa ca am venit aici ca sa cer ajutor, multumesc frumos (acum am un spinlord sternenfall Ox si rozena pe lemn yinhe 980)

  • #2
    Postat în original de cipprian Vezi post
    buna ziua/seara, sunt nou pe grup asa ca va rog sa ma scuzati daca nu vorbesc ca si un jucator cu experienta mare, dar am si eu nevoie de ceva sfaturi in achizitionarea unei palete care pe BH sa se inteleaga bine cu iarba, iar pe FH sa nu fie nici foarte tare(am incercat in trecut yasaka razka X si era extrem de tare), dar nici foarte moale sau sa sara inegal (am folosit butterfly rozena ), am aruncat in trecut multi bani aiurea si nu am gasit un set-up bun, asa ca am venit aici ca sa cer ajutor, multumesc frumos (acum am un spinlord sternenfall Ox si rozena pe lemn yinhe 980)
    Depinde de stilul de apărare: clasic sau modern. Dacă dorești neapărat lemn de dimensiuni mari sau unul normal. Am jucat cu ambele variante, dar pt apărare moderna este mai bun un setup de dimensiuni normale, pt a fi destul de rapid în inițierea atacului. Ma refer la rapiditatea jucătorului, manevrabilitatea paletei. Am următoarele recomandări, cu care am jucat sau despre care am studiat:
    1. Apărare clasică- lemne f bune ar fi Der materialspezialist defensor (puțin mai moale) cu control bun pe orice tip de lovitura, cu fh rasanter r42 (2 mm) și der materialspezialist kamikaze ox, sau Andro fibercomp def II cu rasanter r37 (2mm) și der materialspezialist kamikaze ox.
    2. Apărare modernă - lemne din gama der materialspezialist sau Dr neubauer (dar sunt mai rigide), eventual un combi cu ox și pe fh ceva moale gen rasanter r37, rakza 7 soft, Tsp ventus spin.

    https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

    https://www.facebook.com/309680636343003

    Comentariu


    • #3
      multumesc frumos

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X