Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

    Stiu ca nu trebuia sa postez aicea dar totusi o fac din cauza ca aici intra mai multi si este mai batator la ochi!Sa trec la subiect!
    Dupa indelungi cautari si chestii am obtinut aprobarea primarului din Hunedoara cum ca ne va acorda fonduri pentru infiintarea unui club de tenis de masă, dar a mai zis ca trebuie sai ducem actele necesare!Aici e problema ! Habar nu avem ce acte ...!
    Va's ruga frumos cei care sunt in masura si stiu despre ce este vorba sa ne lamureasca! sa stim ce sa facem pas cu pas!Avem termen pana pe 30!
    Va multumesc anticipat!

  • #2
    Re: Baieti va cerem ajutor!

    Postat în original de furk
    Stiu ca nu trebuia sa postez aicea dar totusi o fac din cauza ca aici intra mai multi si este mai batator la ochi!Sa trec la subiect!
    Dupa indelungi cautari si chestii am obtinut aprobarea primarului din Hunedoara cum ca ne va acorda fonduri pentru infiintarea unui club de tenis de masă, dar a mai zis ca trebuie sai ducem actele necesare!Aici e problema ! Habar nu avem ce acte ...!
    Va's ruga frumos cei care sunt in masura si stiu despre ce este vorba sa ne lamureasca! sa stim ce sa facem pas cu pas!Avem termen pana pe 30!
    Va multumesc anticipat!
    Nu este prea greu !Un club sportiv se poate infiinta cu un minimum de 3 semnaturi (3 membri fondatori) dupa cate am auzit mai recent.Inainte de anul 2000 era nevoie de min.22 membri.Clubul trebuie sa aiba un statut,un nume,culorile clubului,contabil,comisie de cenzori,presedinte,comitet director,cenzor.sectii sportive (cat mai multe) antrenori,eventual director tehnic in functie de schema proprie...Presedintele,eventual dvs,trebuie sa fiti inconjutat de oameni de incredere(toti).Cu prietenii dvs.va puteti acoperi intreaga schema.E bine sa aveti un cont in banca,o suma cat de cat,justificativa;apoi putina infrastructura(sala, mese de joc);daca nu le aveti le cereti de la primar .Trebuie sa obtineti o HOTARARE JUDECATOREASCA pe baza procesului verbal de constituire a clubului.Aceasta va dura mai mult ... o luna poate .Trebuie sa aveti stampila care se obtine pe baza Hotar.Jud.Veti fi persoana juridica(clubul).Dupa aceasta trebuie sa obtineti CERTIFICATUL DE IDENTITATE SPORTIVA de la București dupa care va puteti afilia la FEDERATIILE SPORTIVE pentru care aveti sectii infiintate (la care doriti).Puteti sa nu va afiliati,dar nu puteti participa la competitii spre ex.la tenis de masă in cadrul FED.ROM de TENIS de MASA in mod oficial.Dar CERTIF. trebuie sa-l aveti.La nivel judetean inainte se putea desfasura activitate si ca Asociatie ,ca tip de oraganizare.
    Deci nu era nevoie sa fie club...Dupa parerea mea primul pas trebuie facut la DIRECTIA JUD,PTR.SPORT ptr. informatii la zi,dupa care incepeti demersurile ...Cu actele pe care le veti avea, va veti prezenta la primar,dovedind ca parcurgeti traseul normal de constituire si doar timpul este prea scurt ...ptr.a va incadra in termenul fixat.Succes !

    Comentariu


    • #3
      Re: Baieti va cerem ajutor!

      Va multumesc mult... daca vom intampina ceva probleme am sa va mai cer ajutorul!Ne sunteti de mare ajutor!MULTUMESC INCA O DATA

      Comentariu


      • #4
        Re: Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

        nu e un lucru foarte simplu.cel mai simplu ar fi sa infintati sectia in cadrul unui club existent deja dupa care sa va afiliati la frtm.efoarte simplu ca in cadrul unui club ce desfasoara activitate sportiva in hunedoara sa infintati sectia de tenis de masă '
        era pe vremuri constructorul hunedoara .acest lucru se face printr o hotarire judecatoreasca de in fintare a sectiei in cadrul clubului.urmeza apoi afilierea la frtm

        Comentariu


        • #5
          Re: Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

          multumim de sfaturi domnule Darius!

          Comentariu


          • #6
            Re: Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

            Poate iti este de ajutor http://www.modeldecontract.ro/formular/ ... rtive.html

            Comentariu


            • #7
              Re: Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

              Este un topic mai vechi!Am renuntat la ideea de club , avand in vedere k nu avem nici un sponsor si ceic are ne dam cel mai mult interesul si ne dorim mai mult sunt eu si cu Mandru Bogdan!
              Ambii suntem minori!Nu ne ajuta nimeni!
              Multumesc pt sfaturi!

              Comentariu


              • #8
                Re: Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

                dragi hunedoreni mindru si furk haideti la antrenam la lupenin si vom in cerca daca rezultatele corespund o legitimare la comexim va astept!!!!!!!!!!!! furk ia legatura cu bogdan pt ca am discutat cu eldespre prog de antrenam si vom gasi solutii

                Comentariu


                • #9
                  Re: Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

                  Eu as fi deacord sa vin sa joc la lupeni!Dar e problema cu transportu! Defapt dv domnule Darius stiti probabil!Lasatimi nr dv de tell sau daca nu ma puteti contacta la 0746203220!Sanatate

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis

                    tell este 0723774909

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X