tt-shop.ro 468x60 3pingpongshop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60
Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 215

Subiect: Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2020!

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    48
    Postări
    9.467
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    402 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    3 h 9 m
    Reputație
    33363

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2020!

Mai sunt două luni până la Turneul Campionilor de la Târgu Jiu, perioadă în care vă rugăm să vă exprimați părerile personale despre modul în care pot fi îmbunătățite condițiile de desfășurare ale turneelor AmaTur și să veniți cu propuneri pentru modificarea Regulamentului AmaTur 2020.
    Vă rugăm să plecați de la premisa că baza unui dialog de calitate este respectul față de opinia celuilalt, indiferent dacă ni se pare că are sau nu dreptate.
    Gânduri bune!

P.S.
    Vă rugăm să înțelegeți că anul acesta nu se vor tolera postările care nu respectă Regulamentul forumului tenisdemasa.ro.
    Vă mulțumim anticipat pentru înțelegere!
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

senior

Data înscrierii
    05.11.2015
    Locație
    Moinesti
    Vârstă
    54
    Postări
    167
    Timp total online
    82 z 13 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 h 20 m
    Reputație
    357
    Buna ziua.

Deschid lista cu urmatoarea propunere, completare la art. 4.1.5 din actualul regulament: jucatorii de la o categorie superioara, care au MP mai mare cu cel mult un punct fata de limita de trecere dintre categorii, sa se poata inscrie la categoria imediat inferioara.

Conform clasamentului din luna septembrie 2019, in aceasta situatie ar fi 30 jucatori de la elite care s-ar putea inscrie la open, 54 jucatori de la open care s-ar putea inscrie la avansati si 92 jucatori de la avansati care s-ar putea inscrie la incepatori.

Aceasta modalitate de inscriere ar putea fi lasata la latitudinea fiecarui organizator.

Propunere valabila pentru inscrierea la turnee de categoria A.

Se poate analiza si varianta ca la o categorie superioara sa se poata inscrie doar jucatorii de la categoria imediat inferioara cu MP mai mic cu "x" puncte fata de limita de trecere intre categorii, sau mai bine zis, acesti jucatori sa aiba prioriate de inscriere la categoria superioara in fata competitorilor de la categoria inferioara care sunt sub acest prag.

senior

Data înscrierii
    18.05.2015
    Locație
    Străoane, Vrancea
    Vârstă
    37
    Postări
    871
    Timp total online
    14 z 5 h 34 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    910
    Vin si eu cu o prima propunere.
    Crearea unui tab pe site-ul amatur cu titulatura Hall of fame unde sa apara jucatorii care au depasit un anumit numar de participari in Amatur, un anumit numar de trofee castigate (cu punctare diferita in functie de tipul turneelor B - cel mai slab punctate si A+, Turneul Campionilor si Turneul pe echipe de la Bistrita cel mai bine punctate), un anumit numar de turnee organizate/sponsorizate (lista poate fi completata si cu alte tipuri de realizari). Ma gandesc ca sunt destui in Amatur cu merite deosebite care ar putea sa apara pe acest tablou virtual.
    Lemn: Butterfly Marcos Freitas ALC
    FH: Butterfly Dignics 05
    BH: Tibhar Grass D.TecS

4. Îmi place Emil Tudor le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    48
    Postări
    9.467
    Timp total online
    402 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    3 h 9 m
    Reputație
    33363
    Citat Postat în original de Mihai905 Vezi post
    Vin si eu cu o prima propunere.
    Crearea unui tab pe site-ul amatur cu titulatura Hall of fame unde sa apara jucatorii care au depasit un anumit numar de participari in Amatur, un anumit numar de trofee castigate (cu punctare diferita in functie de tipul turneelor B - cel mai slab punctate si A+, Turneul Campionilor si Turneul pe echipe de la Bistrita cel mai bine punctate), un anumit numar de turnee organizate/sponsorizate (lista poate fi completata si cu alte tipuri de realizari). Ma gandesc ca sunt destui in Amatur cu merite deosebite care ar putea sa apara pe acest tablou virtual.
    Un prim pas spre acest Hall of Fame îl reprezintă Club 300, din care fac deocamdată parte Gigi Spin și Pralea Constantin și în care este așteptat să intre în curând și Enciu Alexandru. Și probabil va fi evidențiat printr-un tab separat pe www.amatur.ro.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

6. Îmi place Kantor Imre-Zoltan, sterczer sandor le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    59
    Postări
    3.661
    Timp total online
    200 z 21 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h 29 m
    Reputație
    5130
    1.Turneul Final din 2020 (si urmatorii) sa se desfasoare de o maniera predictibila.Concret,cred ca e necesara stabilirea cu anticipatie a datei de desfasurare,a numarului de jucatori/categorie si a modalitatii de desfasurare propriu zisa a turneului.Fiind turneu final,e normal sa stii dinainte cate locuri sunt alocate categoriei la care te incadrezi
    2.Turneul Final 2020(si urmatorii) sa se desfasoare obligatoriu intr-o localitate situata cat mai central dpdv geografic sau in capitala
    3 Participantii la TF sa aiba minim 80%(ceva de genu) grila de turnee completata
    Aceasta prevedere pare futila intrucat dreptul de participare ti l da locul in clasament dar...... observ un trend pe care eu personal nu il inteleg,de a transforma TF intr-o competitie de amploare,de masa,nu o competitie in care sa se intreaca primii din fiecare categorie
    In aceste conditii e foarte posibil sa apara cazuri de jucatori care pot participa la turneul final desi au doar 6-7 turnee la activ intr-un an
    Ultima modificare făcută de cata_60; 11.09.2019 la 15:02.
    Of all the things i"ve lost i miss my mind the most

senior
    Data înscrierii
    02.02.2012
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    67
    Postări
    834
    Timp total online
    6 z 6 h 26 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    1807
    A propos de... Gigi Spin, 67 ani spre 68 din 02.10.2019, propunere : cei trecuti de 65 ani sa fie taxati in Amatur - 5o % , date fiind sumele '' NESIMTITE'' pt inscrierile platite in acest an. Daca am reusit sa particip la turnee departate de Bucuresti, meritul principal il au colegi-soferi care nu mi-au luat nici un leu pt transport : Sursilov, Tudor Emil, Chirica , Bonciu Daniel, Silviu Niculae, etc., etc. Datorita lor am putut ajunge la 335 prezente in 55 orase diferite. Le multumesc pe aceasta cale, caci avem in circuit multi oameni inimosi , de inalta tinuta morala, al caror exemplu trebuie urmat !

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    22.03.2006
    Locație
    Reghin
    Vârstă
    53
    Postări
    1.749
    Timp total online
    60 z 11 h 46 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    2361
    Citat Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    A propos de... Gigi Spin, 67 ani spre 68 din 02.10.2019, propunere : cei trecuti de 65 ani sa fie taxati in Amatur - 5o % , date fiind sumele '' NESIMTITE'' pt inscrierile platite in acest an. Daca am reusit sa particip la turnee departate de Bucuresti, meritul principal il au colegi-soferi care nu mi-au luat nici un leu pt transport : Sursilov, Tudor Emil, Chirica , Bonciu Daniel, Silviu Niculae, etc., etc. Datorita lor am putut ajunge la 335 prezente in 55 orase diferite. Le multumesc pe aceasta cale, caci avem in circuit multi oameni inimosi , de inalta tinuta morala, al caror exemplu trebuie urmat !
    La Reghin va asteptam cu mare drag si nu va vom percepe taxa de inscriere!!!

junior Avatarul lui Daniel SIMA
    Data înscrierii
    01.10.2018
    Locație
    Mioveni / Argeș
    Postări
    74
    Timp total online
    2 z 21 h 34 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    46
    Salutare!

Ca tată pentru "subsemnatul profil", aparținând fiului meu Daniel SIMA , deși acesta participând în normele agreate de dvs în organizarea Amatur, ca și junior legitimat - 9 ani- ne întâlnim cu fel și fel de reacții opresive, recalcitrante, șicanante... Din partea amaturiștilor (aș zice în mai mare măsură din partea bucureștenilor - pățite pe proprie piele, dar nu numai! )
    Apreciem, prin participare, a sistemului d-voastră, gândit și practicat! Solicităm Federației aidoma!!! Deși par a prefera în continuare sistemul de afișaj non-transarent "pix-scoci-geam-corecție microfinică"
    Solicităm fair-play și înțelegere în formarea juniorilor noștri ca reprezentați ai tenisului de masă la nivel internațional, de către colegii amaturiști !
    Recunoaștem aportul d-voastră și vă mulțumim!

Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

11. Îmi place Cornel 67, ovidiu t, Dantim le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    02.02.2012
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    67
    Postări
    834
    Timp total online
    6 z 6 h 26 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    1807
    Dragut ca intotdeauna ! Multam fain, Dle Kantor. Pana acum, doar Dl. Botirca din Topoloveni a initiat acest gen pur uman, scutind la inscriere toti sportivii > 65 de ani, de unde si ideea mea de mai sus. P.S. Mai vin cu a doua propunere : Odata cu intrarea in CLUB 300 a Dlui Enciu Alexandru, cei trei membri de onoare Amatur - Dinu, Pralea si Enciu sa nu mai plateasca taxa de inscriere, in schimb fiind EI rasplatiti de catre organizatorii locali pt onoarea de a-i avea in competitii, asa cum se intimpla in China. HA,ha ! Am gumit, desigur .....

13. Îmi place Cornel 67, Dantim, Cristian Istrate le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.423
    Timp total online
    132 z 11 h 58 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    1871
    Citat Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Si as mai adauga ,ca peroanele pensionate(dovada cuponul de pensie),ori sa fie scutite de taxa de inscriere sau aceasta taxa sa fie redusa cu 50%.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    22.03.2006
    Locație
    Reghin
    Vârstă
    53
    Postări
    1.749
    Timp total online
    60 z 11 h 46 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    2361
    Finalele la OPEN SI ELIT sa se joace pana la scorul de 4. ( 4 din 7)... asemeni concursurilor mari.

16. Îmi place ovidiu t, ursuleanvasile, Ion Marius, FinalDestiny le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    42
    Postări
    592
    Timp total online
    27 z 21 h 53 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    888
    Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Si as mai adauga ,ca peroanele pensionate(dovada cuponul de pensie),ori sa fie scutite de taxa de inscriere sau aceasta taxa sa fie redusa cu 50%.
    Eu zic sa vorbiti cu Veorica, sa dea o ordonanță de urgenta pentru asta

Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
    JOOLA Rossi Emotion
    JOOLA Rhyzm-P
    JOOLA Rhyzer Pro 45

18. Îmi place Dantim le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    18.05.2015
    Locație
    Străoane, Vrancea
    Vârstă
    37
    Postări
    871
    Timp total online
    14 z 5 h 34 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    910
    Consider ca aceasta chestiune a scutirii totale sau partiale de plata taxei de inscriere pentru anumite persoane/categorii de persoane, sa fie lasata la latitudinea fiecarui organizator in parte deoarece acestia cunosc in detaliu resursele financiare de care dispun in organizarea turneului si mi se pare oarecum deplasat sa le facem noi bugetul prin regulament. Sunt sigur ca toti sunt de buna credinta si vor avea in atentie atat copiii, persoanele cu dizabilitati, doamnele si domnisoarele cat si orice alte categorii de persoane care ar putea beneficia fie de o reducere a taxei fie chiar de scutirea totala a acesteia (poate sunt organizatori care pot acorda chiar mai multe reduceri/gratuitati datorita unor sponsorizari etc.), urmand sa se specifice in anuntul turneului detaliile privitoare la acest aspect.
    Lemn: Butterfly Marcos Freitas ALC
    FH: Butterfly Dignics 05
    BH: Tibhar Grass D.TecS

senior
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    42
    Postări
    592
    Timp total online
    27 z 21 h 53 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    888
    1. eu si in acest an sustin sistemul cu grupe de 6 si apoi direct eliminatorii
    2. Turneul Campionilor sa devina din nou Turneul Final( am participat la vreo 3 astfel de evenimente fara sa fi castigat niciodata un loc 1 indiferent de categorie. Ce fel de campion sunt cand particip ? Doar unul ratat, evident)
    3. toate categoriile sa inceapa dimineata
    JOOLA Rossi Emotion
    JOOLA Rhyzm-P
    JOOLA Rhyzer Pro 45

Banned

Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Giurgiu
    Vârstă
    52
    Postări
    2.783
    Timp total online
    106 z 11 h 46 m
    Timp online pe zi
    51 m
    Reputație
    4931
    Citat Postat în original de Daniel SIMA Vezi post
    Salutare!

Ca tată pentru "subsemnatul profil", aparținând fiului meu Daniel SIMA , deși acesta participând în normele agreate de dvs în organizarea Amatur, ca și junior legitimat - 9 ani- ne întâlnim cu fel și fel de reacții opresive, recalcitrante, șicanante... Din partea amaturiștilor (aș zice în mai mare măsură din partea bucureștenilor - pățite pe proprie piele, dar nu numai! )
    Apreciem, prin participare, a sistemului d-voastră, gândit și practicat! Solicităm Federației aidoma!!! Deși par a prefera în continuare sistemul de afișaj non-transarent "pix-scoci-geam-corecție microfinică"
    Solicităm fair-play și înțelegere în formarea juniorilor noștri ca reprezentați ai tenisului de masă la nivel internațional, de către colegii amaturiști !
    Recunoaștem aportul d-voastră și vă mulțumim!

Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk
    Fiind din provincie probabil ca nu cunosti multe lucruri legate de jucatorii Bucuresteni respectiv copii care au jucat tenis aici fiindca daca ai fi fost prezent ai fi observat ca majoritatea copiilor care astazi fac parte din loturile Romaniei de copii, dar si multi alti copii valorosi au fost crescuti in turneele din Bucuresti. Toti am indurat o gramada de plansete, tipete, nervi fara sa ne suparam si i-am incurajat sa continue.

Subiecte similare

1. Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 581
    Ultimul post: 02.12.2018, 11:50
  2. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018
    Răspunsuri: 323
    Ultimul post: 29.11.2017, 19:51
  3. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.
    Răspunsuri: 132
    Ultimul post: 31.12.2016, 19:02
  4. AmaTur 2015-2016. Propuneri pentru imbunatatirea Circuitului !
    De Corcoz Costin în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 249
    Ultimul post: 16.03.2016, 15:38

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •