Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Văii Carașului", Oravița - 05.10.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de bestnr1girl Vezi post
    Cred ca ar fi binevenit un concurs numai intre ierbari. Spectacol 0. Vezi postarea mea de la turneul din Simeria.
    Nu cred ca e cazul sa generalizezi....
    Exista "ierbari" - si pot sa-ti dau cateva exemple daca vrei - care au un joc foarte frumos si elegant/ eficient. Te asigur ca pot genera mai mult spectacol decat multi softisti.

    Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

    Comentariu


    • Postat în original de bestnr1girl Vezi post
      Cred ca ar fi binevenit un concurs numai intre ierbari. Spectacol 0. Vezi postarea mea de la turneul din Simeria.
      ....si nu ai spus nimic de celelalte materiale (antispin, etc). Iti dai seama ce de concursuri ar fi...
      Bafta la spectacol


      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Multumim dragi colegi și prieteni de la masa de joc!!Am incercat sa va facem sa va simțiți cat mai bine in compania Tenisului de masa si a partenerilor de joc!!A fost u Turneu tare cu meciuri disputate si valori egale !!Felicitări tuturor..si va mai asteptam pe la Oravita!!Dacă am deranjat pe cineva ,va rugam sa ne iertati!!Doar jucați tenis de masă și bucurati-vă de viață!Multumim Claudiu, Ghiță..si prietenilor si colegilor mei din echipa Oraviței, fara de care nu puteam duce la bun sfarsit Turneul!!Va multumesc tuturor!!

        Comentariu


        • Postat în original de bestnr1girl Vezi post
          Cred ca ar fi binevenit un concurs numai intre ierbari. Spectacol 0. Vezi postarea mea de la turneul din Simeria.
          Desigur, ar fi frumos un concurs doar între jucători cu material. Primii doi din amatur folosesc materiale. Alți 3 foști nr 1, pe care mi-i amintesc acum, foloseau material. Și era spectacol pt cei care înțelegeau ce se întâmplă.
          Ar fi interesant un concurs doar între oameni care știu sa piardă, unul pentru stângaci, altul pt cei cu probleme de a accepta înfrângerea, indiferent cu ce joacă adversarul. Poate și unul pt cei cu alt fel de manifestări nesportive. Cine știe, se pot găsi și alte criterii de participare sau de înlăturare a participării. Astăzi, la elite, au fost 4 din 15 cu material. Roman ar fi fost al 5-lea,dar a renunțat de când cu dispariția super block din amatur... Deci, 33%.
          Mai e normal să se tolereze aruncarea cu total nepotrivite cuvinte în acești jucători? Mărturisesc cu convingerea că nu greșesc câtuși de puțin, că aceste refulări depășesc cu mult ceea ce se numește libertate de exprimare, iar dacă mai există oameni care nu înțeleg cum se poate participa la concursurile de tenis de masă și ce trebuie făcut acolo și în afara lor, poate ar trebui trași de mînecă de către cei ce le organizează și explicat pe înțelesul lor. Toleranța oamenilor cu lipsă de fair play la masă nu duce la progresul mișcării acesteia. Eu îmi asum să fac aceste judecăți indiferent pe cine ar viza. Nicio presupusă poziție de superioritate pe care cineva și-o arogă, de vârstă, de fost jucător, de clasat pe locuri fruntașe sau altele, nu au ce să caute la masă de joc în amatur pt a DERANJA în vreun fel, prin ?nt?rziere, atitudine nesportiva sau afirmații ulterioare pe forum pe alt participant! Cei care fac astfel de fapte de necinste, ar trebui să se simtă de acum încolo, ar trebui să fie atenționați de organizatori, sa fie blamați public s.a.m.d, până când sistemul ori ?i va cizela, ori ?i va arunca. Și, e cam valabil pt întreaga societate românească de acum, atât pt progres cât și pt desfășurarea sănătoasă a oricărei activități.
          Nu cred ca e cineva forțat sa intre la masa de joc dacă are alte reguli decât cele general acceptate și consacrate într-un statut, regulament ș.a.

          Comentariu


          • P. S. Nu cunosc, cel puțin nu după user, pe cei care au făcut la Simeria și la Oravița afirmațiile despre jucătorii cu material.
            Postarea mea vizează mult mai mult decât acestea.

            Comentariu


            • Postat în original de Kralizec Vezi post
              Clasament Elite

              1. Sorescu Deian - Resita
              2. Verdet Adrian - Timișoara
              3. Mutrescu Eugen - Timișoara
              4. Glisa Valentin - Timișoara
              5 -- 8
              Boru Lucian - Timișoara
              Roman Bogdan - Arad
              Put Gabriel - Oravita
              Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin
              9 -- 12
              Costache Rosioru Cristian - Timișoara
              Mihalescu Dinu - Timișoara
              Ciucioiu Dorin - Timișoara
              Parvu Nicolae - Resita
              13 -- 1v gr.inf.
              Curut Gabriel - Timișoara
              14 -- 15 0v gr.inf.
              Mirza Sorin - Arad
              Kaposta Victor - Arad
              Bine, Adi felicitări (Adi Verdeț )

              Trimis de pe al meu SM-A505FN folosind Tapatalk

              Comentariu


              • Postat în original de daviris Vezi post
                Am avut o zi reusita,ca de obicei,la Oravita,datorita unor gazde de mare calitate, unei organizari fara cusur dar si unor participanti de inalt nivel care au dus la un turneu foarte echilibrat.Cred ca daca,mai stateam putin,Petre Bozosan castiga finala. Stie el de ce ?.Oricum, il felicit !
                Mulțumesc, nu-i rău nici așa

                Trimis de pe al meu SM-A505FN folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Postat în original de daviris Vezi post
                  Am avut o zi reusita,ca de obicei,la Oravita,datorita unor gazde de mare calitate, unei organizari fara cusur dar si unor participanti de inalt nivel care au dus la un turneu foarte echilibrat.Cred ca daca,mai stateam putin,Petre Bozosan castiga finala. Stie el de ce ?.Oricum, il felicit !
                  Eu am promis ca va facem buletin de CS,cu domiciliul in Oravita!La următorul Turneu o să-l primiți!!Multumim frumos pentru tot si va asteptam de fiecare data cu mare drag !!

                  Comentariu


                  • Ai dreptate Gabi!!Toti suntem la fel,dar unii mai diferiti..dar toti jucam la fel ,cu aceeasi minge,pe aceeasi masa,doar cu paleta,fete si ..mana diferită !!😉😆De aceea e frumos acest sport,miscare...daca am fi la fel ,unde ar mai fii distracția, nebunia,lupta..prietenenia la masa de joc!!Doar bucurati-vă de viata si jucați tenis de masă!!

                    Comentariu


                    • mai ales de viata !

                      Comentariu


                      • Comentariu


                        • PREMIERE INCEPATORI

                          Comentariu


                          • PREMIERE AVANSATI


                            Comentariu


                            • PREMIERE OPEN

                              Comentariu


                              • PREMIERE ELITE



                                Comentariu


                                • http://www.amatur.ro/tenisdemasa/jucatori?searchj=greon

                                  Care este numele corect? Sau ambele-s?
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Si eu am vrut sa corectez. Le-am zis dimineata sa vina la mine, dupa ce incepe turneul, n-au venit, apoi i-am prins fix in strada cand plecau. Cu prima ocazie sper sa clarific.

                                    Comentariu


                                    • OK, acum vad ca mai au turnee ... atata timp cat nu le incurca intre ei, nu ma deranjeaza.
                                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X