Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Coloana Infinitului", Târgu Jiu - 02.11.2019

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Marius_Ducu Vezi post
    Ok, sunt de, acord cu dvs referitor la bani și resurse....Atunci nu te mai "înscri" pentru organizarea unui turneu final. Lași pe alți care o pot face mai bine. Totuși un Turneu Final se vrea și este o sărbătoare anuală, unica. Nu cred ca anunțul lui EMI a făcut sa nu se mai poată acoperi geamurile sau sa nu fie schimbate becurile stricate din sala.... asta ca un simplu exemplu. [emoji6] Toate bune!

    Mr. Tomahawk
    si asta a facut ca acest turneu sa fie unic !
    Felicitari si salutari prietenilor din Tg.Jiu! !
    Respect!

    Comentariu


    • Postat în original de Ana Anna Vezi post
      P.s...lumea care venea de la distante mari sau mici, se astepta sa fie conditiile prezentate la inceputul turneului, pe forum...erau promise conditii, nu s.au respectat promisiunile. .simplu.

      Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
      Eu zic să-l ascultam puțin pe marele Eugen Ionescu prin vocea lui Dem Rădulescu. Când ceva nu pare ok, sa compari cu lucruri mult mai rele și at o sa fie minunat! Probabil ca aceste pilde ar trebui sa ne călăuzească pe toți romanii de pretutindeni la, ce am făcut, ce facem și ce vom face de acum inainte

      https://www.facebook.com/10000590680...1620393044841/

      Comentariu


      • si cand imi reamintesc acele vorbeierdem cazarea si miroase a puci nasol.....iar emi este in spital !

        Comentariu


        • Și mie mi se pare bună ideea lui Gelu de a se organiza viitorul Turneul al Campionilor într-o singură sală cu toate categoriile.
          ?n felul acesta nu vor mai fi condiții de joc diferite, ca anul ăsta, participanții or să fie tratați în mod egal, întrucât toți plătesc aceeași cotizație.

          Dar nu pe durata a 4 zile, pentru că ar fi mai greu de gestionat pentru jucători, inclusiv d.p.d.v. financiar, ci 2 zile, într-un weekend: 2 categorii sâmbătă și 2 categorii duminică, chiar dacă pentru asta s-ar micșora numărul participanților pe fiecare categorie. E doar Turneul Campionilor, trebuie să participe cei mai buni dintre cei buni! Trebuie calitate, nu cantitate!

          Și pentru că primează calitatea, organizatorii trebuie să-și dozeze efortul pentru a oferi cele mai bune condiții de joc.

          Numărul de participanți la fiecare categorie se va calcula de către organizatori astfel încât să se joace rezonabil, fără ?nt?rzieri mari între meciuri.

          Și, foarte important, cum zicea cineva, acest număr trebuie cunoscut din timp, pentru ca fiecare să-și facă niște calcule de participare!

          Toate cele bune!

          Comentariu


          • A fost odata
            Ca niciodata
            Ca daca n-ar fi
            Nu s-ar povesti....

            Asa incepeau povestile copilariei mele, dar ceea ce va voi spune in continuare nu sunt nici povesti, nici fictiuni, ci fapte reale din zilele premergatoare Turneului Campionilor de la Tg Jiu.

            Joi 31 octombrie orele 11h20..Pe forum apare mesajul lui Emi, prin care ne anunta ca din motive de sanatate, nu poate asigura logistica turneului, cu toate ca organizatorii locali aveau contract cu el si platisera si avansul.

            Cei care aveati biletele de tren cumparate, cazarile rezervate, invoirile de la neveste, serviciu, etc...nu e asa ca ati simtit un gol in stomac?

            Ei bine, noi, incapabilii din Comitetul Director am avut si un fior pe sira spinarii, deoarece trebuia gasita rapid o rezolvare. Binenteles ca cea mai simpla solutie, aceea de a anula(decala) turneul nici nu a fost luata in consideratie.

            Am inceput cu telefoane in stinga si-n dreapta, pe la prieteni, dusmani, etc, pentru a vedea intai daca reusim sa stringem logistica. Primul ce a sarit in ajutorul nostru, a fost Sorin Botirca,de la Topoloveni ce s-a oferit sa ne ajute cu 20 de mese si 100 mantinele. A urmat apoi Lucian Bozga, de la Baicoi, cu 14 mese si 100 de mantinele, Octavian Luca de la Tulcea cu 16 mese si 100 de mantinele, si eu cu 12 mese si 24 de mantinele. Toate aceste telefoane, discutii, intrebari, tatonari au fost coordonate de Marcel Giosan, el fiind si cel ce centraliza aceste informatii, astfel ca dupa 1h 30 de la anuntul lui Emi, pentru linistirea jucatorilor, si a organizatorilor locali, a postat urmatorul anunt....

            Postat în original de marcelgiosan Vezi post
            Prin amabilitatea domnilor Toma Florin - Pitești, Sorin Botirca - Topoloveni, Lucian Bozga - Baicoi, Luca Octavian - Tulcea și Ion Marius - Brăila am reușit să identificăm cele 60 mese necesare și aproape 400 de mantinele.
            Momentant se fac eforturi pentru găsirea unor transportatori care să poată să le ducă rapid la Targu Jiu.
            ?n momentul în care vom avea organizat și transportul vom face anunțul mult dorit: Toate pregătirile pentru TC sunt sub control!
            Va multumim pentru intelegere!

            P.S.
            Multă sănătate lui Emi!
            In paralel au mai sosit 2 mesaje ce m-au emotionat pina la lacrimi, si mi-am dat seama ca nu suntem singuri in aceasta lupta contracronometru.
            Le multumesc si pe aceasta cale acestor prieteni adevarati!!

            Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
            Dacă este nevoie si este mai aproape atunci si de la Reghin se pot duce mese.
            Postat în original de pedrosyto Vezi post
            Avem si noi la Oravița si Reșița, daca va putem ajuta cu mese,cu mare placere!!Zile linistite!!
            La citeva ore de la anuntul lui Marcel, Sorin Botirca deja anunta ca a reusit sa gaseasca un transportator si ca este in drum spre Tg Jiu cu un prim transport. Din pacate, doar 17 mese..atit a incaput.
            Lucian Bozga a transmis ca nu-i problema, are el un camion mai mare cu care poate sa treaca prin Topoloveni sa preia restul de mese si mantinele, plus mesele si mantinelele de la Pitești, asa ca joi seara ne-am dus linistiti la treburile noastre.

            Vineri dimineata, alte informatii via Marcel:
            - transportatorul de la Lucian Bozga dupa ce a incarcat 14 mese si 100 de mantinele, a spus ca nu prea mai are loc in masina
            - Tulcea inca nu a gasit transportator.....

            Rapid incep sa caut transportator local, sa negociez tarif, dimensiune camion, oameni la incarcat, cite zile sa stea la Tg Jiu, etc Intr-un final reusesc sa conving un transportator si in jurul orei 13, dupa ce am incarcat mesele si mantinelele de la Pitești si am recuperat ceva mantinele de la Topoloveni, am plecat spre Tg Jiu.

            De la Tulcea nci-o veste....

            Eu in drum spre Tg Jiu, Marcel in drum spre București pentru a ridica medaliile si Distinctiile Amatur, tot faceam socoteala la mese si mantinele, si ne dadea cu virgula. Asa ca iarasi pe telefoane, si au raspuns la apelul nostru Bogdan Lupsa de la Rm Valcea, ce ne-a promis ca simbata dimineata aduce 20 de mantinele, Gica Vlase de la Slobozia ce era deja pe drum cu 20 de mantinele, Florin Vijaica de la Drobeta Tr Severin ce era si el pe drum cu mese si mantinele.

            De la Tulcea nici-o veste......

            Intr-un final Marcel primeste confirmarea ca au reusit sa gaseasca un transportator si dupa ce au incarcat 16 mese si 100 de mantinele, sunt in drum spre Tg Jiu, unde vor ajunge in jur de 12-1 noaptea.

            Calvarul insa nu a luat sfirsit, deoarece asa cum citiva dintre dvs ati observat, vineri seara nu era nimic montat in nici-o sala.....inca erau competitii sportive pina la ora 21. Asa ca in noaptea de vineri , echipa locala de organizatori a inceput munca titanica de descarcat camioanele, aranjat mese, filee, mantinele. Personal am fost cu Marcel sa inspectam salile, in jurul orelor 22, pentru a masura tarcurile, si pentru ultimele retusuri.

            Surpriza neplacuta am avut-o la sala rezervata jucatorilor de la OPEN, unde chiar in ziua respectiva a avut loc un scurtcircuit la instalatia electrica, ceea ce a facut ca o parte din iluminat sa nu functioneze.
            Ne cerem scuze inca odata pentru acest aspect, dar nu ne-am gindit niciodata ca o sala noua, recent data in folosinta, poate sa aibe asemenea probleme.

            In final ne-am oprit la Sala Polivalenta, unde pina la ora 2 noaptea Marcel Giosan si Bogdan Visan (multumim Bogdane pt ajutor) au aranjat pe cele 4 categorii medaliile, tricourile, distinctiile, cupele si tot ce era nevoie pentru premiere, in asa fel incit simbata dimineata totul sa fie in ordine.

            Intre timp a sosit si camionul de la Tulcea, camion ce a fost descarcat incepind de simbata la ora 6 dimineata, de aceeasi echipa inimoasa de organizatori locali: Sergiu Cruceru, Laurentiuu Gatman, Cornel Bradusca, Toni Carstea, familia Botanel, Radu Teica si multi altii carora le multumim din suflet.

            In final...
            Am incalecat pe-o sa
            Si v-am spus povestea mea....

            P.S. Pentru jucatorii de la Incepatori, vreau sa le spun ca finala de superliga dintre Dacia Mioveni si Pristavu Cimpulung, s-a desfasurat intr-o sala identica cu cea in care au jucat ei...acelasi linoleu ce aluneca, aceleasi reflectoare ce bat aiurea, si aceleasi geamuri prin care intra soarele...
            Probabil ca la ei, ca sunt profesionisti, se poate. In schimb la noi, in Amatur...nu

            Si inca un lucru...nici in Sala Polivalenta nu a fost mai bine.....
            Dorel Nistor, jucator de la Elite, a recunoscut ca tot turneul a fost un dezastru.....Jenant

            Comentariu


            • Pentru jucatorii de la Incepatori, vreau sa le spun ca finala de superliga dintre Dacia Mioveni si Pristavu Cimpulung, s-a desfasurat intr-o sala identica cu cea in care au jucat ei...acelasi linoleu ce aluneca, aceleasi reflectoare ce bat aiurea, si aceleasi geamuri prin care intra soarele...
              Probabil ca la ei, ca sunt profesionisti, se poate. In schimb la noi, in Amatur...nu
              Domnule Toma.

              Va rog sa nu va revărsati impotenta asupra noastră. V ati asumat organizarea acestui turneu? Va rog sa va asumați si criticile. Ce doriti, sa laud condițiile de la începători? Ati fost acolo sa le vedeti? Sa va fie rusine ca veniti cu astfel de comparatii. Nu cred ca nu găsim în toată țara organizatori care să facă treaba ca la carte. Ce mi pasa mie ca si in superliga sunt alti dezorganizatori.
              Trageți linie, vedeti ce nu a mers bine si la anul sa nu mai avem astfel de probleme. Dacă nu sunteți în stare, sigur alții se vor descurca mult mai bine.

              Comentariu


              • Am stat si am citit tot felul de explicatii insa trebuie pus punctul pe ,,i''. Ii doresc domnului Emi insanatosire grabnica dar nu datorita dansului:
                1. la masa de joc au fost alocati cu indulgenta 28 mp in loc de minim 40 mp cat este necesar si cati au fost promisi; de fapt nu trebuiesc promisi , acest lucru este stipulat in abecedarul tenisului de masa (cred ca a trecut domnul Emi in seara precedenta turneului si a mutat mantinelele)
                2. in sala, pe toata partea cu tribunele nu mergeau proiectoarele. (explicatie: nu rezista instalatia , iar daca le aprindem si pe acestea se opresc toate - sau tot domnul Emi a umblat la instalatie pe 31.10.2019?).
                Vorbesc strict de sala de open...chestia cu intarzierea mingiilor si a pixurilor mi se pare prea putin relevanta ..sincer nici nu ma deranjeaza.
                Deci eu zic sa incetam sa dam explicatii..turneul a fost un fiasco ...trebuie sa invatam din asta pentru turneele care vor urma.
                Cum au spus si alte persoane in posturile anterioare, sunt de parere ca acest turneu al campionilor trebuie sa se desfasoare cu un numar mai restrans de jucatori daca nu avem logistica necesara.
                BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                FH: KOKUTAKU BLutenkirsche 868 TENSION SUPER TACKY
                BH: Tibhar super defence 40

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X