Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Orașului Fieni", Fieni - 09/10.11.2019*

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Stanciu Mario Andrei/ începători/Fieni
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • #52
      Radu Dragos,Targoviște. Avansati.

      Comentariu


      • #53
        Buna seara,
        Docan Cristian - București - Open.

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Dorin Patrascu Vezi post
          Pătrașcu Dorin, incepatori, Pitești
          Jucătorul - Patrascu Dorin, Pitești suspendat pe o perioadă de 3 luni (08.09.2019 - 07.12.2019) și avertizat public după înscrierea la două turnee București și Pitești (de la care s-a și retras după avertizare) a participat fără a fi remarcat de Organizatori la trei turnee în luna Octombrie 2019:
          1. Turneu A Topoloveni - 12.10.2019: Locul 1 începători;
          2. Turneu A Slobozia - 19.10.2019: Locul 9-16 începători;
          3. Turneu B București - 20.10.2019: Locul 2 începători.

          Penalizari Patrascu Dorin - Pitești
          ID Turneu Data Penalizare Pct
          1018 Ramnicu Valcea - 2019.09.07 2019.09.07 - N 3
          986 București (Top Tenis) - 2019.08.03 2019.08.03 - N 3
          Total 6
          Suspendarea se prelungește până pe 07.01.2020.

          Comentariu


          • #55
            Chițu Cristian/Incepători/ Targoviște
            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
            FH - Xiom Sigma II Pro
            BH- Xiom Sigma II Pro

            Comentariu


            • #56
              Claudiu Baicu, București - Avansati.
              Multumesc
              Blade: DHS W968 (Hurricane Long 5 National)
              FH: Butterfly Tenergy 05
              BH: Butterfly Dignics 80

              Comentariu


              • #57
                Imi cer scuze pentru aceasta situatie. Nu e intentionata. Sunt in amatur de 6 luni, vazut ca apar suspendat dar daca am fost acceptat la inscriere si la turnee, am participat.
                Totusi, la turneul de la valcea, am anuntat retragerea, dupa termenul limita, deci e o retragere dupa termen (R2) nu absenta nemotivata (N) deci trebuia sa fiu penalizat cu 2 puncte. M-am inscris pe 20. 08 si mi-am anuntat retragereagerea pe 06.09 ora 18. Astept analizarea situatiei si hotararea ce va fi luata. Multumesc

                Comentariu


                • #58
                  Cei din comitetul director vor analiza situația dumneavoastră dacă este exact cum ați precizat mai sus și vor decide dacă puteți lua parte la acest concurs!
                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                  FH - Xiom Sigma II Pro
                  BH- Xiom Sigma II Pro

                  Comentariu


                  • #59
                    Multumes . O seara frumoasa.

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de Dorin Patrascu Vezi post
                      Imi cer scuze pentru aceasta situatie. Nu e intentionata. Sunt in amatur de 6 luni, vazut ca apar suspendat dar daca am fost acceptat la inscriere si la turnee, am participat.
                      Totusi, la turneul de la valcea, am anuntat retragerea, dupa termenul limita, deci e o retragere dupa termen (R2) nu absenta nemotivata (N) deci trebuia sa fiu penalizat cu 2 puncte. M-am inscris pe 20. 08 si mi-am anuntat retragereagerea pe 06.09 ora 18. Astept analizarea situatiei si hotararea ce va fi luata. Multumesc
                      Recititi va rog Regulamentul. La punctul asta cu Retragerile si Absentele este Mega-Clar!
                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • #61
                        Se inscriu la open Chivu Cornel si Cinca Daniel ,Craiova

                        Comentariu


                        • #62
                          Silviu Niculae din București se retrage de la avansati si se inscrie la incepatori

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                            Recititi va rog Regulamentul. La punctul asta cu Retragerile si Absentele este Mega-Clar!
                            Am recitit. Retragere dupa termen se penalizeaza cu 2 puncte. Eu mi am anuntat retragerea dupa termen, cu o zi inainte de inceperea turneului si am fost penalizat cu 3 puncte. Interpretez gresit retragerea dupa termen?
                            Joc cu placere tenis, imi doresc sa particip la competitiile amatur si am sa respect hotararea luată. Multumesc

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de Dorin Patrascu Vezi post
                              Am recitit. Retragere dupa termen se penalizeaza cu 2 puncte. Eu mi am anuntat retragerea dupa termen, cu o zi inainte de inceperea turneului si am fost penalizat cu 3 puncte. Interpretez gresit retragerea dupa termen?
                              Joc cu placere tenis, imi doresc sa particip la competitiile amatur si am sa respect hotararea luată. Multumesc
                              Probabil ați citit Regulamentul din 2018.
                              Iată ce spune Regulamentul din 2019:
                              Postat în original de Regulament AmaTur 2019
                              4.4.3 Penalizarea jucătorilor:
                              - retragerea jucătorilor înainte de termen nu se penalizează;
                              - retragerea jucătorilor după termen = absența nemotivată ? 3 puncte;
                              - se suspendă automat pe o perioadă de trei luni jucătorul care acumulează minim 6 puncte de penalizare (suspendarea începe din momentul constatării);
                              - punctele de penalizare se anulează la ?mplinirea termenului de 12 luni de la data turneului la care s-au acordat.
                              - monitorizarea retragerilor și absențelor de la turneele AmaTur se va face de către Coordonatorii AmaTur.
                              - punctele de penalizare vor apărea în pagina personală a fiecărui participant din circuit de pe site-ul www.amatur.ro, rubrica Clasament;
                              - organizatorul tehnic trebuie să facă în termen de maxim 48 de ore de la terminarea turneului, în postul rezervat clasamentului una din următoarele mențiuni: nu sunt jucători nemotivați sau numele și prenumele jucătorilor nemotivați;
                              - eventualele contestații se vor soluționa de către Comitetul Director.
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                Probabil ați citit Regulamentul din 2018.
                                Iată ce spune Regulamentul din 2019:
                                Aveti dreptate. Imi cer scuze pt informarea mea incompleta. Multa informatie pe site, sau poate nu sunt eu familiarizat cu el. Imi anunt retragerea la concursurile unde sunt inscris si revun in ianuarie. Succes tuturor.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Pătrașcu Dorin, incepatori, Pitești, se retrage

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Dorin Patrascu Vezi post
                                    Aveti dreptate. Imi cer scuze pentru informarea mea incompleta. Multa informatie pe site, sau poate nu sunt eu familiarizat cu el. Imi anunt retragerea la concursurile unde sunt inscris si revin in ianuarie. Succes tuturor.
                                    Răspunsul dumneavoastră merită mai mult de un "Mulțumesc"!
                                    E o alternativă respirabilă la încrîncenarea cu care ne manifestăm pe rețele sociale (acest forum fiind locul de socializare al amaturiștilor în perioadele dintre turnee). Vă așteptăm cu plăcere în Ianuarie și mi-ar face plăcere să ne întâlnim și la masa de joc.
                                    Cu deosebită considerație,
                                    Marcel Giosan.
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Multumesc pt apreciere si promptitudinea cu care ati raspuns. Pe trima pagina a Amatur apare regulamentul din 2017. Voi reveni cu siguranta si placere dupa expirarea suspendarii. Toate cele bune.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                        Răspunsul dumneavoastră merită mai mult de un "Mulțumesc"!
                                        E o alternativă respirabilă la încrîncenarea cu care ne manifestăm pe rețele sociale (acest forum fiind locul de socializare al amaturiștilor în perioadele dintre turnee). Vă așteptăm cu plăcere în Ianuarie și mi-ar face plăcere să ne întâlnim și la masa de joc.
                                        Cu deosebită considerație,
                                        Marcel Giosan.


                                        Poate ca ar fi meritat chiar o reducere a pedepsei ...


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                                        Blade : DHS W968
                                        FH: Buterfly Dignis 09C
                                        BH: Buterfly Dignis 05

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Enache Puiu Adrian/începători/Ploiesti
                                          Panaitescu Ștefan/Open
                                          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                          FH - Xiom Sigma II Pro
                                          BH- Xiom Sigma II Pro

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Franculescu Marius(Sinaia)avansați.Mulțumesc!

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Veris Dumitru - Avansați.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Potarniche Bianca -Elite
                                                Buzău
                                                Multumim!

                                                Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Inscrieri Incepatori - on 10/22/2019 at 7:57:09 PM

                                                  1. Silviu Niculae - București, 589 - 9.79 - IW
                                                  2. Contiu Mircea - Brașov, 1206 - 9.35 - I
                                                  3. Constantin Filip - Sinaia, 723 - 9.26 - I
                                                  4. Neagu Costin - Targoviște, 1090 - 9.25 - I
                                                  5. Balasescu Ionut - Campina, 2591 - 8.05 - I
                                                  6. Moldovan Mircea - Campina, 1791 - 8.03 - I
                                                  7. Enache Puiu Adrian - Ploiești, 1962 - 7.7 - I
                                                  8. Ciobanu Marius - București, 1012 - 7.4 - I
                                                  9. Negulescu Cristi - Sinaia, 1135 - 7.12 - I
                                                  10. Moise Viorel - Brăila, 865 - 6.95 - IW
                                                  11. Popescu Horia - Sinaia, 1007 - 6.73 - I
                                                  12. Toader Petru - București, 888 - 5.96 - I
                                                  13. Burducea Alexandru - Targoviște, 1729 - 5.9 - I
                                                  14. Nedelcu Marian - Sinaia, 1354 - 5.26 - I
                                                  15. Vasile Gabriel - Sinaia, 1654 - 5.2 - I
                                                  16. Grigore Denisa - Targoviște, 1559 - 5.1 - IF
                                                  17. Stancescu Ciprian - Fieni, 3789 - 5 - I
                                                  18. Stoicescu Gheorghe - Iedera, 1171 - 4.36 - I
                                                  19. Voicu Alexandra - Targoviște, 1657 - 4.25 - IF
                                                  20. Andrei Marian - Targoviște, 3817 - 4 - I
                                                  21. Serban Stancu - Targoviște, 6001 - 0
                                                  22. Nitu Maria - Targoviște, 6002 - 0
                                                  23. Stanciu Mario Andrei - Fieni, 6004 - 0
                                                  24. Chitu Cristian - Targoviște, 6005 - 0


                                                  Inscrieri Amatori - on 10/22/2019 at 7:57:33 PM

                                                  1. Popescu Apreotesei Mihai - Straoane, 222 - 19.97 - A
                                                  2. Socaci Sorin - Panciu, 226 - 19.81 - AW
                                                  3. Sterczer Sandor - Sanzieni, 261 - 19.74 - A
                                                  4. Dinu Gheorghe - București, 246 - 19.54 - AW
                                                  5. Loghin Florin - Brașov, 257 - 18.64 - A
                                                  6. Mihu Florin - Pitești, 282 - 18.2 - A
                                                  7. Veris Dumitru - Brașov, 1146 - 18.1 - A
                                                  8. Dinu Adrian - Darmanesti, 404 - 17.85 - A
                                                  9. Constantin Cristina - București, 306 - 17.84 - AF
                                                  10. Guluta Florin - București, 397 - 17.83 - A
                                                  11. Huica Petre - București, 367 - 16.22 - A
                                                  12. Baltatu Marius - Pitești, 533 - 16.11 - AW
                                                  13. Grumeza Lucian - București, 356 - 15.59 - A
                                                  14. Petre Cristian - Pitești, 492 - 15.43 - A
                                                  15. Stoica Mihai - Mioveni, 364 - 15.14 - AW
                                                  16. Dumitru George - Targoviște, 377 - 14.86 - A
                                                  17. Panait Constantin - Mizil, 667 - 14.38 - A
                                                  18. Vlasceanu Valentin - Darmanesti, 498 - 14.24 - A
                                                  19. Floarea Adrian - Valea Voievozilor, 1013 - 14.23 - A
                                                  20. Zisu Cristian - București, 555 - 13.31 - A
                                                  21. Gheorghita Vasile - Buzău, 628 - 13.15 - A
                                                  22. Tirlea Gheorghe - Brașov, 526 - 13.1 - A
                                                  23. Franculescu Marius - Sinaia, 1261 - 12.7 - A
                                                  24. Tanasov Marius - București, 513 - 12.52 - A
                                                  25. Eftimie Gabriel - Pucioasa, 1570 - 12.5 - A
                                                  26. Matei Mircea - Targoviște, 524 - 12.46 - AW
                                                  27. Raileanu Raissa - București, 952 - 12.23 - AF
                                                  28. Baicu Claudiu - București, 821 - 11.65 - A
                                                  29. Fusca Georgian - Targoviște, 605 - 11.15 - A
                                                  30. Radu Dragos - Targoviște, 762 - 11.13 - A
                                                  31. Nicolescu Victor - Razvad, 1352 - 10.8 - A
                                                  32. Ionita Adrian - Brașov, 846 - 10.56 - A
                                                  33. Vasile Gica - Vulcana Bai, 1010 - 10.2 - AH
                                                  34. Botea Marian - Fieni, 1632 - 9.7 - I
                                                  35. Sirbu Ion - București, 1601 - 8.57 - I


                                                  Inscrieri Open - on 10/22/2019 at 7:57:48 PM

                                                  1. Panaitescu Stefan - Izvoarele, 69 - 31.87 - OW
                                                  2. Istrate Cristian - București, 67 - 30.7 - OW
                                                  3. Cinca Daniel - Craiova, 141 - 30.36 - O
                                                  4. Padurariu Costel - Brașov, 82 - 28.84 - O
                                                  5. Vasilescu Remus - Curtea de Argeș, 184 - 27.25 - O
                                                  6. Stan Catalin - Curtea de Argeș, 256 - 26.71 - O
                                                  7. Zavricescu George - Curtea de Argeș, 200 - 26.58 - OW
                                                  8. Lovin Eusebiu - Comănești, 174 - 26.37 - OW
                                                  9. Ilie Octavian Marius - Brașov, 196 - 22.64 - O
                                                  10. Chirita Nicolae - Curtea de Argeș, 508 - 22.18 - O
                                                  11. Chivu Cornel - Craiova, 240 - 21.39 - O
                                                  12. Popa Mircea - Brașov, 202 - 21.23 - OW
                                                  13. Dospinescu George - Sibiu, 233 - 20.68 - OW
                                                  14. Stancalie Doru - Craiova, 380 - 20.5 - OW
                                                  15. Docan Cristian - București, 238 - 20.01 - O
                                                  16. Rusea Gheorghe - Breaza, 642 - 18.08 - A
                                                  17. Kis Istvan - Brașov, 381 - 16.05 - AW


                                                  Inscrieri Elite - on 10/22/2019 at 7:58:04 PM

                                                  1. Neagoe Costin - București, 12 - 40.83 - E
                                                  2. Potarniche Bianca - Buzău, 186 - 32.37 - OLJF
                                                  3. Manoiu Claudiu - Fieni, 614 - 25.43 - O
                                                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                                  FH - Xiom Sigma II Pro
                                                  BH- Xiom Sigma II Pro

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Ianovici Florin si Drapac Gheorghe ambii Brașov, Incepator

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X