vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 31 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 454

Subiect: A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

cadet
    Data înscrierii
    26.09.2017
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    36
    Postări
    25
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    2 z 21 h 28 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    47

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Buna seara,astăzi am participat la acest turneu,Felicitari tuturor pentru rezultate ,după ce am terminat meciurile am vrut sa îl văd pe Mr Simion pe care pana astăzi îl consideram un jucător legenda și despre care am citit destul de mult,bun...in grupe superioare vin sa ma uit la meciul Simon-Bondoc,rezultatul 3-0 pentru Simon este corect,următorul meci Simon cu Irsai ,stau sa ma uit și realizez ca nea Simon care este Nr 1 in Amatur a făcut un blat ordinar pe care nu știu cum îl va explica (0-3),nea Pali,cu tot respectul dar in loc sa căutați scuze ar fi trebuit sa acționați!Au urmat câteva discuții contradictorii si la care organizatorii au fost chiar depășiți,daca se vede de pe luna un blat nu se reacționează?Ma simt ca la PSD-oști...La categoria la care am participat m-am simțit foarte bine si tot respectul pentru cei au Participat!Toate bune,Adrian Ciobanu

organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    42
    Postări
    7.668
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 47 m
    Reputație
    15540
    Nea Ciobanu, va rog inca o data sa va mai imformati despre ce vorbiti.

Niciodata nu strica.

O seara buna!
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

3. Îmi place Catalin1976 le-a plăcut acest mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    26.09.2017
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    36
    Postări
    25
    Timp total online
    2 z 21 h 28 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    47
    Nea Pali,am văzut meciul...pe Simion îl bat unul sau doi inși din amatur!Va este frica sa luați măsuri ,am asistat la un blat ca in politica!Daca voi ca organizatori nu luați măsuri drastice se va duce pe râpa toată munca voastră depusă in 13 ani!Respect persoanelor care au înțeles acest subiect și care nu accepta blaturi și alte c*caturi!

5. Îmi place Oktaw Marius, remusvasilescu le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    42
    Postări
    7.668
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 47 m
    Reputație
    15540
    Nea Ciobanu, inca o data va rog frumos sa va informati despre subiect.

Din pacate pe acest site oricine poate afirma orice. Totusi, daca analizati subiectul mai bine inainte de a scrie (si ati scris deja de doua ori), o sa gresiti mai putin.

In AmaTur NU exista solutii de pedepsire a blaturilor. V-am atras atentia si personal, dar vad ca in zadar.
    V-am rugat sa ne oferiti exemple de pedepsire a blaturilor (sau macar unul), dar n-ati reusit.

Daca doriti sa formulati o propunere in acest sens, e altceva. Dar puteti s-o faceti si civilizat, fara a ataca.

Si, o ultima idee: cred ca nici regulamentul FRTM sau cel international nu pedepsesc blatul. E o chestiune grea.

Va salut.

7. Îmi place Zac, tavy, Catalin1976, Mihai905, vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    26.09.2017
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    36
    Postări
    25
    Timp total online
    2 z 21 h 28 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    47
    Nea Pali,Încă o data va repet ,dacă nu luați atitudine vom ajunge in situația in care toți vor face blaturi,ce veți face atunci?

9. Mulțumesc Alexandrel Bv13 au mulțumit pentru mesaj
    Nu-mi place vasile fodoran nu le-a plăcut mesajul
    organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    42
    Postări
    7.668
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 47 m
    Reputație
    15540
    Citat Postat în original de Adrian Ciobanu Vezi post
    Nea Pali,Încă o data va repet ,dacă nu luați atitudine vom ajunge in situația in care toți vor face blaturi,ce veți face atunci?
    Vad ca trebuie sa va las, din trei postari s-ar intelege ca dintre noi doi Dvs. cunoasteti mai bine regulamentele si aceasta ramura sportiva.

Inchei acest dialog, ramanand cu respect.

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.928
    Timp total online
    134 z 1 h N/A
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15850
    Cunosc cazul, asa este, se vede din avion, păcat! Faptul că blatul este evident nu inseamnă că organizatorii de la acest turneu pot face dreptate. Nici vorbă! In schimb , Alex, are dreptul să nu-i primească la turneele organizate in Brasov. Nu le mai pronunț numele că deja le fac publicitate.

In numele echipei cu care am venit transmit multumirile noastre organizatorilor!

12. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Nu-mi place vasile fodoran nu le-a plăcut mesajul
    maestru
    Data înscrierii
    08.06.2015
    Locație
    Brașov
    Vârstă
    33
    Postări
    1.047
    Timp total online
    5 z 12 h 56 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    1485
    Nu pot să mă abțin, deși voi fi catalogat ca părtinitor sau cu atitudine subiectivă. Fără a jigni pe nimeni, în modestia mea fata de acest sport pe care îl practic de câțiva ani, nu pot spune decât că domnul care a orchestrat acest blat este privit ca pe un model în acest circuit, însă a rămas corigent la lecția de "moralitate".
    Se pare că în viață nu este destul sa fii foarte bun în ceva anume, să ai un talent. Este mai bine să ai din toate câte puțin...să lași loc de bună ziua!
    De altfel, turneul a fost organizat ca la carte. Felicitări Paly și Andras!

În semn de "protest", eu voi șterge toate meciurile cu acest domn, postate pe canalul de YouTube din semnătură!
    https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w
    Ultima modificare făcută de Oktaw Marius; 19.10.2019 la 23:19.

Banned

Data înscrierii
    12.01.2013
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    699
    Timp total online
    3 z 15 h 14 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    1868
    Citat Postat în original de Adrian Ciobanu Vezi post
    Buna seara,astăzi am participat la acest turneu,Felicitari tuturor pentru rezultate ,după ce am terminat meciurile am vrut sa îl văd pe Mr Simion pe care pana astăzi îl consideram un jucător legenda și despre care am citit destul de mult,bun...in grupe superioare vin sa ma uit la meciul Simon-Bondoc,rezultatul 3-0 pentru Simon este corect,următorul meci Simon cu Irsai ,stau sa ma uit și realizez ca nea Simon care este Nr 1 in Amatur a făcut un blat ordinar pe care nu știu cum îl va explica (0-3),nea Pali,cu tot respectul dar in loc sa căutați scuze ar fi trebuit sa acționați!Au urmat câteva discuții contradictorii si la care organizatorii au fost chiar depășiți,daca se vede de pe luna un blat nu se reacționează?Ma simt ca la PSD-oști...La categoria la care am participat m-am simțit foarte bine si tot respectul pentru cei au Participat!Toate bune,Adrian Ciobanu
    buna dimineata.nu am participat la turneu asa ca nu ar trebui sa imi dau cu parerea.dar cred ca si corifeii au momentele lor de ratacire.csobi a mai avut un astfel de moment cam acum o luna si nimeni nu a spus nimic. culmea tot cu cineva din targu mures.deh zona crepusculara !

15. Îmi place silvinio, manea mihaita le-a plăcut acest mesaj
    junior

Data înscrierii
    15.02.2019
    Locație
    zalau
    Postări
    105
    Timp total online
    2 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    77
    Ca un proaspăt recrut in cadrul circuitului amatour,si jucător la categoria unde Csabi "cam face legea",jucând cu domnul Irsai Istvan la tg mures,tin sa precizez ca este un jucător dificil de jucat pt orice jucător din amatour,si văzând un meci pe youtube cam simte mingea de la Csabi asa ca de la anti la anti,asa sa acordam prezumția de nevinovăție,dar sunt de acord cu încercarea de a elimina din fasa blaturile din amatour,care devine un circuit tot mai puternic ,prin repatrierea jucătorilor de divizia A deocamdata,iar domnul Pali Hr pe care nu il cunosc personal dar care ma impresionat la bistrita prin felul cum traieste la masa de joc,cred ca gestionat ok situatia apărută ,aplicand regulamentul amatour. PS:termenul de model pt jucătorii din amatour ca fiind jucătorul care este acuzat este un pic cam forțat.

17. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Catalin1976, vasile fodoran, Radu Serban, Dan Universal le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    42
    Postări
    7.668
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 47 m
    Reputație
    15540
    Cu blaturile as reveni altundeva.

La Targu Secuiesc au fost undeva la 7-20 de non-combaturi in ce priveste scorul final al partidei jucate. (Tot asa si la alte zeci de turnee din ultimele saptamani.)

Sa luam un singur caz prea vizibil sub lupa nu ar fi just. De o luna-doua zeci sau sute de jucatori calculeaza inainte de un nou concurs (sau ii pun pe altii sa calculeze) media lor in jur de x,99-y,oo, la limita uneia dintre categorii. Cum zicea ieri unul dintre actorii acestei scene nasoale, sistemul ii pune la truc, pentru ca la categoria superioara n-ar prinde loc la turneul final.
    Poate sefii AmaTur (si nu organizatorii cum scria eronat cineva) aici ar putea decide ceva: locurile la turneul final sa fie alocate pe baza unui clasament din vara, ba mai mult, probabil ar fi mai indicat sa avem numai clasamente semestriale.

Domnului Ciobanu i-am sugerat aceste detalii aseara, dar oamenii erau prea entuziasti, durerea cauzata de furt nu lasa loc pentru ratiune si argumente.

maestru
    Data înscrierii
    08.06.2015
    Locație
    Brașov
    Vârstă
    33
    Postări
    1.047
    Timp total online
    5 z 12 h 56 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    1485
    Deși eu sunt un exemplu concret că nu am făcut non combat pentru nu știu ce tricou sau pentru a nu trece la categoria superioară, acest lucru ar fi de necomparat cu non combatul făcut doar la un meci, în favoarea unui adversar (prieten) și defavoarea altuia, pentru calificarea dintr-o grupa.
    O să vă arăt un scurt colaj video cu 4-5 puncte cadou, într-un singur set. Domnul de mai sus avea dubii, trebuie să îl lămurim!

https://www.facebook.com/309680636343003
    Ultima modificare făcută de Oktaw Marius; 20.10.2019 la 12:00.

20. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Alexandrel Bv13, Aly78, tobyas69 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    42
    Postări
    7.668
    Timp total online
    176 z 4 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 47 m
    Reputație
    15540
    Marius nu stiu despre care domn vorbesti, dar daca tii neaparat sa faci diferenta intre x care "preda" meciul si i grec care face acelasi lucru, atunci avem probleme mari. Talharul A e de condamnat, Talharul B pentru aceeasi fapta nu.

Cred ca trebuie sa inchei si discutia asta.

Te salut cu respect.

22. Îmi place vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    08.06.2015
    Locație
    Brașov
    Vârstă
    33
    Postări
    1.047
    Timp total online
    5 z 12 h 56 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    1485
    Citat Postat în original de PaliHR Vezi post
    Marius nu stiu despre care domn vorbesti, dar daca tii neaparat sa faci diferenta intre x care "preda" meciul si i grec care face acelasi lucru, atunci avem probleme mari. Talharul A e de condamnat, Talharul B pentru aceeasi fapta nu.

Cred ca trebuie sa inchei si discutia asta.

Te salut cu respect.
    Despre dl Patraulea 1980 și prezumția de nevinovăție. Asta se aplică înainte de a avea probe, înaintea unei hotărâri definitive. Dar cine îl poate judeca? Eu pun doar probele la dispoziție.

24. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    junior

Data înscrierii
    15.02.2019
    Locație
    zalau
    Postări
    105
    Timp total online
    2 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    77
    Citat Postat în original de Oktaw Marius Vezi post
    Despre dl Patraulea 1980 și prezumția de nevinovăție. Asta se aplică înainte de a avea probe, înaintea unei hotărâri definitive. Dar cine îl poate judeca? Eu pun doar probele la dispoziție.

Departe de mine sa fiu un Victor Ciorbea pt Csabi,cred ca ai inteles gresit,atata timp cat va câștiga 1000 de turnee nu va reprezenta un "model pentru mine,nici ca joc nici ca comportament.

26. Îmi place Oktaw Marius, Alexandrel Bv13 le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Putem avea una dar nu si cealalta! Pe care o preferati?
    De Adrian Veres în forumul Antrenamente
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 04.05.2017, 15:26
  2. pt incepatori, putem invata multe di prezentarile de aici
    De valentin79 în forumul Antrenamente
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 09.11.2013, 16:22
  3. A fost cazut siteul ?
    De cubbusiness în forumul Modificări și sugestii pentru www.tenisdemasa.ro
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 29.07.2010, 13:21
  4. cumpar masa second blat 22 si vand una cu blat de 15