tt-shop.ro 468x60 2pingpongshop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60
Pagina 8 din 31 PrimulPrimul ... 67891018 ... UltimulUltimul
Rezultate 106 la 120 din 454

Subiect: A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

senior
    Data înscrierii
    17.01.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    51
    Postări
    752
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    55 z 5 h 9 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    840
    Citat Postat în original de buzatu vasile Vezi post
    Singur și-a călcat reputația în picioare. Și în mod sigur nu e prima oara! Uitați-vă la Enciu și Vlase. Îl duce Gica prin toată tara, se antrenează cu el, e șeful lui la munca și patron,ii da salariu, se susțin la masa de joc dar niciodată în ultimii 4 ani nu l-am văzut pe Enciu sa îl lase pe Vlase sa castige la vre-un concurs! Și de întâlnit la masa de joc sau întâlnit mai mult decât oricare alte perechi de prieteni. Dar spre deosebire de ceilalți impricinati Vlase și Enciu au COLOANA VERTEBRALA. Nevertebratele nu au ce cauta în Amatur și mai ales sa reprezinte România si în competițiile internationale fie ele și de veterani cu sau fără" plimbatul pe la biserici" catolice sau ortodoxe. Dumnezeu îți dă... Nu îți baga și în sac!
    Vasile, nu esti Acela in masura sa il judeci pe acest om.
    Si nici cei care au votat pentru penalizarea lui.
    O mustrare si un avertisment poate ca erau de ajuns.
    Domnul spune asa:
    Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi. Căci cu ce judecată judecaţi veţi fi judecaţi; şi cu ce măsură măsuraţi vi se va măsura. De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău şi nu te uiţi cu băgare de seamă la bârna din ochiul tău? Sau, cum poţi zice fratelui tău: „Lasă-mă să scot paiul din ochiul tău”, şi, când colo, tu ai o bârnă în al tău?… Făţarnicule, scoate întâi bârna din ochiul tău, şi atunci vei vedea desluşit să scoţi paiul din ochiul fratelui tău. (Matei 7:1-5)
    blade : Butterfly Schlager AC; fh Tenergy 05/bh Evolution FX-S
    Speed & Power

maestru

Data înscrierii
    20.01.2015
    Locație
    buftea
    Vârstă
    52
    Postări
    1.010
    Timp total online
    44 z 3 h 35 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    1942
    Citat Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
    La Fieni din păcate, de fiecare dată dl. Vlase a picat in eliminatorii cu Enciu și nu au făcut blat niciodată!
    Enciu a câștigat de fiecare dată!
    Sunt de apreciat amândoi!
    Nu numai la Fieni Claudiu :cred ca au căzut cel puțin o data mai prin toată tara unde sau organizat concursuri. Nu zic ca nu mai greșesc și ei în competitii dar când se întâlnesc la masa de joc fiecare își vede de jocul lui. Am spus-o de la turneul de la Chiajna când am pățit-o și eu.....cand 2 participanți sunt din aceeași localitate sa se introducă în regulament sa joace obligatoriu primul meci. Obligatoriu nu înseamnă că e stipulat ceva de genul.... Organizatorul poate decide sa se joace primul meci între concurenții din aceeași localitate!

Banned

Data înscrierii
    12.01.2013
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    699
    Timp total online
    3 z 15 h 14 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    1868
    Nu numai la Fieni Claudiu :cred ca au căzut cel puțin o data mai prin toată tara unde sau organizat concursuri. Nu zic ca nu mai greșesc și ei în competitii dar când se întâlnesc la masa de joc fiecare își vede de jocul lui. Am spus-o de la turneul de la Chiajna când am pățit-o și eu.....cand 2 participanți sunt din aceeași localitate sa se introducă în regulament sa joace obligatoriu primul meci. Obligatoriu nu înseamnă că e stipulat ceva de genul.... Organizatorul poate decide sa se joace primul meci între concurenții din aceeași localitate!
    cumetre tu nu ai liniste seara?

maestru

Data înscrierii
    20.01.2015
    Locație
    buftea
    Vârstă
    52
    Postări
    1.010
    Timp total online
    44 z 3 h 35 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    1942
    Citat Postat în original de gpopescu Vezi post
    Vasile, nu esti Acela in masura sa il judeci pe acest om.
    Si nici cei care au votat pentru penalizarea lui.
    O mustrare si un avertisment poate ca erau de ajuns.
    Domnul spune asa:
    Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi. Căci cu ce judecată judecaţi veţi fi judecaţi; şi cu ce măsură măsuraţi vi se va măsura. De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău şi nu te uiţi cu băgare de seamă la bârna din ochiul tău? Sau, cum poţi zice fratelui tău: „Lasă-mă să scot paiul din ochiul tău”, şi, când colo, tu ai o bârnă în al tău?… Făţarnicule, scoate întâi bârna din ochiul tău, şi atunci vei vedea desluşit să scoţi paiul din ochiul fratelui tău. (Matei 7:1-5)
    Georgică ai luat-o pe aratură tată! Sau nu ești în cea mai buna forma în seara asta sau te-ai transformat și propovăduiești cuvântul lui Dumnezeu pe pamant!Tu vrei să-i ducem în biserica și să-i judece preotul ortodox sau romano-catolic și reformat! Eu zic sa stai liniștit ca au timp să-și spele păcatele în prezbiteriu! Știi cum au procedat: ca unul care se scăpă pe el... In stânga are toaletă publica în dreapta e un colț de clădire și el se duce și se P.. Ă pe singurul trecător de pe alee. E mare, e mica pedeapsa nimeni nu poate spune cu certitudine dar în mod sigur trebuiesc pedepsiti și e bine ca odată și odata "s-a rupt pisica în doua". Georgică și (ca o gluma) nu uita zicala neaoș romaneasca"pana la Dumnezeu te mănâncă sfintii". NIHIL SINE DEO, NIHIL SINE LEX

5. Îmi place Adi17 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    02.02.2010
    Locație
    Sinpaul, Mures
    Vârstă
    39
    Postări
    1.374
    Timp total online
    102 z 4 h 53 m
    Timp online pe zi
    45 m
    Reputație
    603
    Nu sunt de acord cu blaturile si poate chiar afost blat insa poate ca pare absurd ce voi spune insa cum puteti dovedi acest lucru? Exista vreo inregistrare in care unul dintre jucatori ii spune celuilalt sa lase mai moale sau vreo alta dovada? Se aude acest lucru undeva? Poate omul nu si-a pus osul pur si simplu ca nu a vrut! Fara dovezi clare nu poti lua masuri impotriva cuiva pentru ca exista prezumtia de nevinovatie!
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

7. Îmi place vasile fodoran, mandelafree, laky le-a plăcut acest mesaj
    maestru

Data înscrierii
    20.01.2015
    Locație
    buftea
    Vârstă
    52
    Postări
    1.010
    Timp total online
    44 z 3 h 35 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    1942
    Citat Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
    cumetre tu nu ai liniste seara?
    Nu am Cornele când vad unul ca Popescu și alții care mai mult sau mai puțin voalat le iau apărarea ca vezi Doamne ca suntem pricinosi ca ne-a bătut de nea rupt Ciobi ca Dumnezeu a zis.... sa nu facem asa. De Enciu, Petrescu și Lukas nu s-a luat nimeni când au făcut legea în Amatur pentru ca și-au văzut de treaba lor și nu s-a întâmplat asa ceva niciodată la ei! Și apare deodată marele talent și se P.. Ă pe noi și la propriu și la figurat. Tu te-ai supărat rău de tot când ți-a servit Georgică după gat mingea dar Bondoc si colegii din Amatur cum crezi ca s-au simțit! Și vin unii acum și spun ca pedeapsa e drastica? ca e prima măsură care se ia când au fost aceste fapte și în trecut. Au fost și poate vor mai fi dar nici una nu a fost atât de evidenta și ostentativa. Și ca să umple paharul cu vârf nici unul din cei doi nu au ieșit pe forum sa se apere, sa facă "mea culpa" sau să-și toarne cenușă în cap! Probabil în capul lor Amatur ul i-a pedepsit pt talentul lor și nu pentru mizeria pe care au arătat-o la masa de joc.

senior
    Data înscrierii
    11.11.2009
    Locație
    Arad
    Vârstă
    29
    Postări
    989
    Timp total online
    37 z 18 h 29 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    1270
    Mi se pare nedrept ca munca unui om, bani cheltuiți,zile petrecute în Amatur (Simon Csaba) timp de un an sa nu fie răsplătită asa cum trebuie și sa ii se șteargă jumătate din puncte, doar sa nu fie campion amatur 2019 ( sincer are mulți hateri dar nici chiar asa).. De unde și pana unde se schimba peste noapte niște reguli? Unde scrie în regulament sa se taie jumătate din puncte....��De ce nu s-au tăiat 20 de puncte sau 25? Sau 39 de puncte..?

PS : Câți nu au făcut blaturi evidente, meciuri trucate și asa mai departe.. Un avertisment credca era suficient și eventual descalificat în timpul turneului.
    Ultima modificare făcută de victor.arad; 22.10.2019 la 00:54.

senior
    Avatarul lui Constantin Sursilov
    Data înscrierii
    28.03.2016
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Postări
    586
    Timp total online
    25 z 18 h 43 m
    Timp online pe zi
    28 m
    Reputație
    1893
    Citat Postat în original de victor.arad Vezi post
    Mi se pare nedrept ca munca unui om (Simon Csaba) timp de un an sa nu fie răsplătită asa cum trebuie și sa ii se șteargă jumătate din puncte, doar sa nu fie campion amatur 2019 ( sincer are mulți hateri dar nici chiar asa).. De unde și pana unde se schimba peste noapte niște reguli? Unde scrie în regulament sa se taie jumătate din puncte....��De ce nu s-au tăiat 20 de puncte sau 25? Sau 39 de puncte..?

PS : Câți nu au făcut blaturi evidente, meciuri trucate și asa mai departe.. Un avertisment credca era suficient și eventual descalificat în timpul turneului.

Mai uitați-vă odată... Poate v-a scăpat!

Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
    Blade: Butterfly Primo Power Feeling
    Fh: Nittaku Fastarc G-1
    Bh: Nittaku Fastarc P-1

senior

Data înscrierii
    11.04.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    41
    Postări
    224
    Timp total online
    6 z 6 h 17 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    508
    Citat Postat în original de krisztalori Vezi post
    Nu sunt de acord cu blaturile si poate chiar afost blat insa poate ca pare absurd ce voi spune insa cum puteti dovedi acest lucru? Exista vreo inregistrare in care unul dintre jucatori ii spune celuilalt sa lase mai moale sau vreo alta dovada? Se aude acest lucru undeva? Poate omul nu si-a pus osul pur si simplu ca nu a vrut! Fara dovezi clare nu poti lua masuri impotriva cuiva pentru ca exista prezumtia de nevinovatie!
    Buna seara,

Probabil nu ati urmarit filmuletul atasat ca dovada incontestabila... nu cred ca este nevoie de nici o proba audio .... Dl Csabi face parte din acea categorie de jucatori cu care dupa ce joci nu pleci suparat de la masa... alta rasa ... In schimb dl Irsai este din aceeasi plamadeala cu restul amatorilor, adica un jucator cu care se poate compara orice jucator de la Elite .... Problema este aceea ca un jucator din categoria lui Csaba nu are cum sa piarda cu 3-0 in fata unui jucator din aceasta categorie nici daca joaca 2 ani la rand ... stiti treaba cu apa si uleiul ... Apropos, am vazut meciul cu pricina. Filmuletul este doar un scurt rezumat a ceea ce a fost la masa de joc. Rar am putut fi de fata la un blat atat de flagrant. La 2-0 pentru Irsai am plecat de la masa lor pentru ca imi venea sa vomit ....
    Sper ca aceste sanctiuni sa aibe efect si in viitor, iar cei care apeleaza la aceste "giumbuslucuri", sa inteleaga ca se expun la anumite riscuri....

Seara buna,

Alin Hutanu
    Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
    FH - Butterfly Tenergy 05 FX
    BH - Butterfly Tenergy 05 FX

12. Îmi place Oktaw Marius, buzatu vasile, Adi17, Johnny Plaiasu le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    11.11.2009
    Locație
    Arad
    Vârstă
    29
    Postări
    989
    Timp total online
    37 z 18 h 29 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    1270
    Este evident ca a dorit sa piardă anumite mingi, a jucat în dorul lelii... Și cel mai probabil sa piardă meciul sa se califice și el și tovarășul lui Irsai. Dar ce nu înțeleg de unde și pana unde trebuia pedeapsa asta luata care nici nu este scrisa în regulamentul Amatur? Este cel puțin ciudata anularea a jumătate din puncte acumulate în un an..eu cred ca alte variante erau mai corecte decât aceasta decizie.

Daca locul 2 în Amatur avea sub 50% din punctele lui Simon ce se intampla? Ii tăiau 70% din puncte.. Mi se pare ridicol și cel puțin se observa o premeditare la mijloc..sper sa nu o luam razna cu toții și sa încercăm sa nu dezbinam cu totul aceasta mișcare amaturista construita cu greu în atâția ani.
    Ultima modificare făcută de victor.arad; 22.10.2019 la 01:29.

junior

Data înscrierii
    23.01.2019
    Locație
    Brasov
    Postări
    74
    Timp total online
    1 z 10 h 25 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    109
    Se mai zice si ca litera ucide si spiritul da viatza. In absenta bunului simt degeaba dam citate din biblie ca sunt ca nuca in perete. Asa vine unu si face .. treaba mare pe o masa la un concurs si hai sa nu l judecam ca vom fi judecati... Si hai ca si noi am pacatuit , ca fiecare facem chestiunea cu pricina, e drept ca folosim WC ul dar tot facem ) asa ca realizati penibilul postarii... nu am nimic cu nimeni dar unele lucruri sunt flagrante si trebuie penalizate.

senior
    Data înscrierii
    17.01.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    51
    Postări
    752
    Timp total online
    55 z 5 h 9 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    840
    Georgică ai luat-o pe aratură tată! Sau nu ești în cea mai buna forma în seara asta sau te-ai transformat și propovăduiești cuvântul lui Dumnezeu pe pamant!Tu vrei să-i ducem în biserica și să-i judece preotul ortodox sau romano-catolic și reformat! Eu zic sa stai liniștit ca au timp să-și spele păcatele în prezbiteriu! Știi cum au procedat: ca unul care se scăpă pe el... In stânga are toaletă publica în dreapta e un colț de clădire și el se duce și se P.. Ă pe singurul trecător de pe alee. E mare, e mica pedeapsa nimeni nu poate spune cu certitudine dar în mod sigur trebuiesc pedepsiti și e bine ca odată și odata "s-a rupt pisica în doua". Georgică și (ca o gluma) nu uita zicala neaoș romaneasca"pana la Dumnezeu te mănâncă sfintii". NIHIL SINE DEO, NIHIL SINE LEX
    Vasile, daca as avea niscaiva puteri Divine, as scoate vreo cativa draci din tine ca vad ca ai o armata...

Eu cred ca de la fumat ti se trage si esti asa de hain.
    Cand nu o sa mai fumezi, o sa intelegi poate cuvantul lui Dumnezeu!. Pana atunci, Satan e stapanul tau.
    blade : Butterfly Schlager AC; fh Tenergy 05/bh Evolution FX-S
    Speed & Power

16. Nu-mi place sevraj, razvan_cj nu le-a plăcut mesajul
    maestru

Data înscrierii
    20.01.2015
    Locație
    buftea
    Vârstă
    52
    Postări
    1.010
    Timp total online
    44 z 3 h 35 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    1942
    Vasile, daca as avea niscaiva puteri Divine, as scoate vreo cativa draci din tine ca vad ca ai o armata...

Eu cred ca de la fumat ti se trage si esti asa de hain.
    Cand nu o sa mai fumezi, o sa intelegi poate cuvantul lui Dumnezeu!. Pana atunci, Satan e stapanul tau.
    Gata... Te-am pierdut și pe tine!

senior

Data înscrierii
    14.10.2006
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    610
    Timp total online
    21 z 19 h 25 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    561
    Citat Postat în original de GeluBv Vezi post
    Cunosc cazul, asa este, se vede din avion, păcat! Faptul că blatul este evident nu inseamnă că organizatorii de la acest turneu pot face dreptate. Nici vorbă! In schimb , Alex, are dreptul să nu-i primească la turneele organizate in Brasov. Nu le mai pronunț numele că deja le fac publicitate.

In numele echipei cu care am venit transmit multumirile noastre organizatorilor!
    Daca-i pronunti numele lui Simon Csaba il faci cunoscut in tenisul de masa?!?))))Esti TARE ....simpatic)))))

senior

Data înscrierii
    14.10.2006
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    610
    Timp total online
    21 z 19 h 25 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    561
    Citat Postat în original de sevraj Vezi post
    Pe bune ca ma "riscam" sa fiu blamat, dat afara din randul organizatorilor, orice... Si l dadeam afara din concurs. Omul asta nu cumva e "campionul amatur" anul asta?
    Nu vreau sa-i iau apararea lui Simon Csaba dar,l-am avut jucator in Portugalia si-l cunosc FFF.bine.Cam asa facea cand nu era platit la timp sau cand intra in "sevraj" din cauza bauturii.Nu stiu ce s-a intamplat acolo dar va spun sub cuvant de onoare ca nu este pt.prima data cand vad asemenea scene cu el...

Subiecte similare

1. Putem avea una dar nu si cealalta! Pe care o preferati?
    De Adrian Veres în forumul Antrenamente
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 04.05.2017, 15:26
  2. pt incepatori, putem invata multe di prezentarile de aici
    De valentin79 în forumul Antrenamente
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 09.11.2013, 16:22
  3. A fost cazut siteul ?
    De cubbusiness în forumul Modificări și sugestii pentru www.tenisdemasa.ro
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 29.07.2010, 13:21
  4. cumpar masa second blat 22 si vand una cu blat de 15