Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
    Alooo... nea Mandela pe care post și-a expus punctul de vederee Realitatea, B1 TV.,TT Concept sau Facebook? După atâtea zile chiar nu mai așteptăm nimic.Vad regrete numai din partea avocaților! Pă "persoana fizica" nimic!
    Asa a inceput acest circ. Adrian Ciobanu, cel care a aprins chibritul il face pe d-l Simon "nea Simon", Pali il face "nea Ciobanu" pe d-l Adrian Ciobanu, d-l Adrian Ciobanu il face "nea Pali" pe Pali si acum d-l Buzatu il face "nea" pe Mandela. Va spun ceva. Mandela nu a fost si nu va fi niciodata "nea". Inteleg ca d-l Simon a vorbit cu conducerea Amatur si si-a mai cerut si scuze d-lui Alexandru Bondoc. Mai mult de atat Vasile ca vad ca suntem de aceeasi varsta te rog sa scoti TT Concept de dupa B1 TV. Multumesc.
    Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
    https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
    Va rog sa aveti o viata frumoasa.

    Comentariu


    • Postat în original de mandelafree Vezi post
      Asa a inceput acest circ. Adrian Ciobanu, cel care a aprins chibritul il face pe d-l Simon "nea Simon", Pali il face "nea Ciobanu" pe d-l Adrian Ciobanu, d-l Adrian Ciobanu il face "nea Pali" pe Pali si acum d-l Buzatu il face "nea" pe Mandela. Va spun ceva. Mandela nu a fost si nu va fi niciodata "nea". Inteleg ca d-l Simon a vorbit cu conducerea Amatur si si-a mai cerut si scuze d-lui Alexandru Bondoc. Mai mult de atat Vasile ca vad ca suntem de aceeasi varsta te rog sa scoti TT Concept de dupa B1 TV. Multumesc.
      ...circul a început mai devreme...in Sala Sporturilor din Targu Secuiesc...si observ ca inca subiectul se trateaza superficial sau mai bine zis "copilareste" ...Domnul Bodeanu a fost explicit

      Comentariu


      • Domnule Nelson probabil ca suntem de aceeași vârstă dar avem alta mentalitate, alta cultura și alt așezăm?nt! Sa înțeleg din expresia"Inteleg ca d-l Simon a vorbit cu conducerea Amatur si si-a mai cerut si scuze d-lui Alexandru Bondoc"ca scuzele pt Bondoc au fost asa..... Un bonus?

        Comentariu


        • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
          Domnule Nelson probabil ca suntem de aceeași vârstă dar avem alta mentalitate, alta cultura și alt așezăm?nt! Sa înțeleg din expresia"Inteleg ca d-l Simon a vorbit cu conducerea Amatur si si-a mai cerut si scuze d-lui Alexandru Bondoc"ca scuzele pt Bondoc au fost asa..... Un bonus?
          Tot n-ai scos TT Concept de unde te-am rugat.
          Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
          https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
          Va rog sa aveti o viata frumoasa.

          Comentariu


          • Postat în original de mandelafree Vezi post
            Asa a inceput acest circ. Adrian Ciobanu, cel care a aprins chibritul il face pe d-l Simon "nea Simon", Pali il face "nea Ciobanu" pe d-l Adrian Ciobanu, d-l Adrian Ciobanu il face "nea Pali" pe Pali si acum d-l Buzatu il face "nea" pe Mandela. Va spun ceva. Mandela nu a fost si nu va fi niciodata "nea". Inteleg ca d-l Simon a vorbit cu conducerea Amatur si si-a mai cerut si scuze d-lui Alexandru Bondoc. Mai mult de atat Vasile ca vad ca suntem de aceeasi varsta te rog sa scoti TT Concept de dupa B1 TV. Multumesc
            ?mi fac mea culpa pentru exprimarea cu “nea”��intrați pe Facebookul meu�� *sper ca se simte umorul in exprimare seara faina,Adi

            Comentariu


            • buna seara domnilor combatanti.va duelati in pareri si adevaratii blatisti isi rad in barba !

              Comentariu


              • Comentariu


                • incredibil !!! da ce vreti domnilor , sa-si puna omul tarana in cap si sa se tavaleasca in piata civica ? Deaja vad ca au aparut intrebari referitoare la facturi fiscale , de impozite... Aveti nevoie ca acesta disputa sa se prelungeasca ? V-am spus ca s-ar putea ca lovitura sa se intoarca ca un bumerang , oamenii incep sa-si puna tot felul de intrebari si s-ar putea sa doreasca sa afle si raspunsuri . Probabil ca unii au uitat ca acest amatur este finantat de cei care vin si au placerea sa joace tenis . Ar trebui sa nu uitati lucrul acesta , ar fi pacat ...

                  Comentariu


                  • Postat în original de mandelafree Vezi post
                    Tot n-ai scos TT Concept de unde te-am rugat.
                    S-a rezolvat și ma scuzați ca v-am "perturbat intimitatea"

                    Comentariu


                    • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                      Cred ca știu cine-i în gura motanului!!!!!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                        Cine nu greseste niciodata sa ridice primul piatra ... Sa fim seriosi . Csabi merita din plin sefia Amatur !
                        Dupa umila mea parere cred ca s-a mers prea departe,oare cati dintre noi n-a gresit.tot mereu au fost party-priuri,mai mult ori mai putin elegante.
                        Nu mai este cazul in care uni de-a nu promova,ori de a retrograda au trantit nu un singur meci,ci turnee la rand !!!
                        Care au fost masurile,nici una.
                        Dar in acest caz pentru titlu AMATUR PE TARA se i-a o masura drastica !!!
                        Nu demult s-a iscat o furtuna pentru un turneu B,care a decis titlul !
                        Contestatari au fost si atunci pro si contra !!!
                        Dar asa masura nu s-a luat.
                        Timp mai este pana la TF si pentru bunul mers al circuitului !
                        SPER SA NU-L DIVIZATI
                        Cu stima si respect.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Bogdan A Vezi post
                          Tin sa mentionez ca nu il cunosc pe Simon, dar am avut placerea sa il cunosc pe Alex Bondoc la un concurs la Brașov.
                          Cred ca masura aplicata a fost rezultatul unei exagerari datorata faptului ca totul a fost prins pe viu, dar acum multi ani, am asistat la evenimente si mai neplacute, cum ar fi pierderea tuturor meciurilor in inferioare in mod voit cu 3-2 ( a se vedea "jucatorul" Ciortescu aici : http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post320809) sau a tuturor meciurilor din inferioare ( http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post310009 ) ca mai apoi sa castige A+ de la Gura Humorului si titlul de campion la amatori in acel an, in defavoarea lui Iacob Gabriel.

                          Acest tertip a fost observat de mai multi jucatori si membri ai conducerii Amatur ( Marcel Giosan, Emi, Pali, Gelu etc ) care nu au luat nici o masura impotriva acestui jucator, desi era destul de clar ceea ce se intampla.
                          Daca atunci s-ar fi luat masuri drastice, cu siguranta nu am fi ajuns la acest moment.
                          In semn de protest in acel an, am donat tricoul de Campion Amatur pe care l-am castigat domnului Ion Plaiasu .
                          Frumusetea acestui circuit nu consta in castigarea unei cupe sau a unui tricou, ci cred ca prin ceea ce faci ( la masa si in afara ei ) ajuti o comunitate sa creasca si iti faci o familie, alaturi de care petreci timp de calitate.
                          Ei bine acesti jucatori care fac acest tip de lucruri nu fac cinste Amaturului si nici lor, deoarece data viitoare cand ii vei avea in fata, vei sti ca nu sunt din "familia" ta si , asa cum simt eu, ei ajung sa scarbeasca si sa intineze aceasta comunitate frumoasa.

                          Din pacate, vad ca se pune accentul din ce in ce mai mult pe obtinerea de titluri, tricouri, cupe prin orice mijloace si cred ca trebuie luate masuri in acest sens, masuri ce au fost exprimate de catre ceilalti membri ai forumului ( un singur titlu de campion judetean, aplicarea de sanctiuni si pentru non combat si pentru blaturi, respectarea mai atenta a regulamentului ITTF cu privire la comportamentul jucatorilor si desemnarea unui arbitru la fiecare meci etc ). Nu am nimic personal cu niciunul din cei care fac acest tip de "intelegeri" dar trebuie sa inteleaga ca prin ceea ce fac ii jignesc pe cei din jur si jignesc acest sport care ne ofera atatea si atatea momente frumoase.
                          Salut Bogdane,trebuie sa faci precizarea ca EMI NU a facut parte NICIODATA din membri conducerii Amatur ,ci a fost cel care ia sustinut, propus ,ajutat si a fost cel care le-a sesizat de foarte multe ori anumite nereguli, a fost cel care a propus formarea unei Comisii de disciplina si a unui Comitet Director,si a facut lobby pt membri lor,si a fost cel care a facut statistici in cazul retragerilor si a propus reglementarea lor ,a fost cel care a initiat FOARTE multe Turnee scoala (inclusiv Turneul Campionilor de la ALBA Iulia a fost technic vorbind un concept EMI cap coada) pentru diferite sisteme si solutii si a si gasit dar din pacate foarte putine s-au implementat,si multe nu,a fost cel care an de an a sprijinit la imbunatatirea regulamentului si conceperea lui intr-o forma cat mai clara,a fost cel care a sesizat mai multe cazuri de blat si le-a sustinut cu probe,daca ai amintit cazul Ciortescu ,Priza Tok ,Trocan etc (a se intelege ca nu am nimic cu persoanele numite ci cu actiunile lor) si a fost foarte multa vreme un apropiat al conducerii Amatur ,dar din cauza sustineri corectitudini si adevarului a devenit un dusman de-al lor, si s-a luptat impotriva neregulilor si a nepasarii si a indolentei si a ipocriziei ,din cazul careia am pierdut mai multi organizatori si jucatori.
                          Cazul acesta a aratat incaodata ,si a nu stiu cata oara "incapacitatea " (imi cer scuze Domnului Toma dar nu gasesc alt cuvant in dictionar) conducerii Amatur de a gestiona acest fenomen,ma refer strict la fenomenul ,blaturilor.

                          Degeaba am luptat eu cu Pali in aceasta directie de a atrage un semnal de alarma ca acest Circuit s-a dezvoltat foarte mult in ultimi ani si are nevoie de o gestionare cat mai buna si nu poate continua sub continua scuza a VOLUNTARIATULUI .Trebuie o forma gasita pt a putea sprijini o conducere competenta si implicata pt a gestiona in continuare acest Circuit,acest fenomen.De ce Florin Apian poate fi motivat si ceilalti nu? De ce Florin Apian presteaza niste servicii impecabile si reuseste sa tina intr-o forma de top tot acest sistenm de Calendar si clasament si de interactiune cu el, pana la urma se pare ca e singurul care face un serviciu excelent pt acest circuit.

                          Si vreau sa inchei cu un copy-paste a orgranigramei Conducerii Amatur sa nu mai planeze suspiciuni asupra altora.

                          Comitetul Director AmaTur:
                          1. Giosan Marcel - Președinte
                          2. Apian Florin
                          3. Toma Florin
                          4. Vela Claudiu
                          5. Vlădoiu Gelu

                          Coordonatorii naționali:
                          1. Apian Florin
                          2. Bodeanu Dan
                          3. Corcoz Costin
                          4. Cozma Cătălin
                          5. Frătea Aurel
                          6. Giosan Marcel
                          7. Kantor Imre Zoltan
                          8. Roman Bogdan
                          9. Toma Florin
                          10. Vela Claudiu
                          11. Vlase Gheorghe
                          12. Vlădoiu Gelu



                          Si a unui citat celebru in acest caz ,care ne arata ca defapt nu sunt 12 coordonatori ci 13.
                          "Comitetul Director AmaTur (cu sustinerea a 11 Coordonatori, o abținere și un vot pentru suspendare 3 luni) a decis penalizarea celor doi jucători implicați cu 50% din punctele cu care sunt înregistrați în grila de punctare."

                          P.S.Discutile imediat dupa turneul de la Vatra
                          Postat în original de Zosim1 Vezi post
                          Am discutat cu toate persoanele din grupa ,am urmarit cateva meciuri ,si de fata este acuma si Cristi Ciortescu care imi confirma ca astazi starea fizica si mai ales cea psihica ,incarcatura mentala de a castiga si a trece la categoria superioara au facut ca aceste rezultate reale,omologate de toti adversari sa il claseze pe ultima pozitie din grupa.
                          Postat în original de PaliHR Vezi post
                          E, glumim si noi.
                          Si-mi si cer scuze pentru interventie, poate am prea mult timp liber azi, când din cauza unei raceli n-am putut sa vin cu tine spre Dorna. Apropo, La multi ani, nea Marcu!!
                          întrebam numai pentru ca s-a întâmplat fix asa mi se pare la Humor, fix înainte de A+, si mi se pare tot cu Cristi, tot 0 victorii, numai ca atunci nu s-au publicat meciurile din grupa si credeam ca nici n-a ajuns la turneu.
                          O idee ar fi ca favoritii sa-si primească MP-ul si in caz de 0 victorii.
                          Merci, oricum.
                          Ultima editare de Zosim1; 23.oct.2019, 20:35.

                          Comentariu


                          • Te rog să nu mă dai pe mine de exemplu privind motivarea; chestiunile tehnice s?nt mult mai ușor de gestionat decât restul ... dacă nu ar fi fost partea de programare pe care o fac din plăcere aș fi renunțat de mult la treaba asta cu coordonare, comitete etc.
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Postat în original de mandelafree Vezi post
                              Am inteles. Il urati pe om.
                              Nu am absolut nimic cu el, dar mi-a iesit brusc in fața, cand tocmai vorbeam cu dvs.
                              Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                              Comentariu


                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Te rog să nu mă dai pe mine de exemplu privind motivarea; chestiunile tehnice s?nt mult mai ușor de gestionat decât restul ... dacă nu ar fi fost partea de programare pe care o fac din plăcere aș fi renunțat de mult la treaba asta cu coordonare, comitete etc.
                                Bunul simt si modestia sunt niste caracteristici de baza la tine Florine ,si stiu ca esti trup si suflet implicat in chestiunile tehnice ,si de aceaea am facut precizarea sa te disociez de anumite hotarari ale Comitetului director unde nu iti e locul si nu te regasesti acolo decat mai mult fortat de imprejurari ,si sau din refuzul unora de a nu accepta o raspundere.Imi cer scuze daca te-m periat prea tare.

                                Comentariu


                                • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                  Bunul simt si modestia sunt niste caracteristici de baza la tine Florine ,si stiu ca esti trup si suflet implicat in chestiunile tehnice ,si de aceaea am facut precizarea sa te disociez de anumite hotarari ale Comitetului director unde nu iti e locul si nu te regasesti acolo decat mai mult fortat de imprejurari ,si sau din refuzul unora de a nu accepta o raspundere.Imi cer scuze daca te-m periat prea tare.
                                  De acord.

                                  Comentariu


                                  • Nici eu nu am fost si nu sint de acord cu gestul lui Ciobi, chiar daca acum mi se pare prea mult sa i se ia titlul.

                                    Cu atat mai mult cu cat esti nr.1 nu poti face asa ceva ... nici in alte vremuri cand venea obosit la turnee nu putea pierde 3-0 cu nimeni. Meciul nici macar nu se poate numi blat, a fost doar o bataie de joc la adresa tuturor din sala care vroiau sa-l vada pe Ciobi facand un meci frumos - asa cum de altfel au fost toate cele din ultima vreme.
                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      Dupa umila mea parere cred ca s-a mers prea departe,oare cati dintre noi n-a gresit.tot mereu au fost party-priuri,mai mult ori mai putin elegante.
                                      Nu mai este cazul in care uni de-a nu promova,ori de a retrograda au trantit nu un singur meci,ci turnee la rand !!!
                                      Care au fost masurile,nici una.
                                      Dar in acest caz pentru titlu AMATUR PE TARA se i-a o masura drastica !!!
                                      Nu demult s-a iscat o furtuna pentru un turneu B,care a decis titlul !
                                      Contestatari au fost si atunci pro si contra !!!
                                      Dar asa masura nu s-a luat.
                                      Timp mai este pana la TF si pentru bunul mers al circuitului !
                                      SPER SA NU-L DIVIZATI
                                      Cu stima si respect.
                                      buna seara nea deni.imi aduc aminte de discutia purtata in dimineata turneului de la gradistea la o cafea !tot respectul.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                        Nici eu nu am fost si nu sint de acord cu gestul lui Ciobi, chiar daca acum mi se pare prea mult sa i se ia titlul.

                                        Cu atat mai mult cu cat esti nr.1 nu poti face asa ceva ... nici in alte vremuri cand venea obosit la turnee nu putea pierde 3-0 cu nimeni. Meciul nici macar nu se poate numi blat, a fost doar o bataie de joc la adresa tututror din sala care vroiau sa-l vada pe Ciobi facand un meci frumos - asa cum de altfel au fost toate cele din ultima vreme.
                                        Dar cu Priza Tok la Cluj cand l-am pus impreuna cu Neascu de fata cu tine sa recunoasca ca a schimbat toate rezultatele ,nu am avut suportul regulamentului sa il pedepsim pt furt ,lipsa de fair play etc.
                                        Asta ma doare mult,ca am cazut in derizoriu in fata blatistilor si acuma ditamai "tsunamiul".

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Comitetul Director AmaTur:
                                          1. Giosan Marcel - Președinte
                                          2. Apian Florin
                                          3. Toma Florin
                                          4. Vela Claudiu
                                          5. Vlădoiu Gelu
                                          1,4,5 - neaparat de inlocuit cu alte persoane
                                          2,3 - de pastrat

                                          Comentariu


                                          • REZUMAT, dar necesită răbdare [emoji16]

                                            Referitor la titlul topicului, constat că toată lumea s-a convins: a fost blat/non combat, cum vreți să ?i spuneți.
                                            S-au aplicat sancțiuni, ca urmare a vocii celor nemulțumiți și a probelor în cauză. Ca o mică paranteză, de când a luat amploare subiectul m-am temut de o decizie drastica, de parcă aș fi avut o parte din vină, că am postat clipul. Când îl vizionam din nou...nu mai aveam niciun regret. Nicio vorbă de la Mureș... liniște totală. Fără decizia comitetului, vorbeau singuri pe aici doar brașovenii și cei care s-au pus în pielea lor.
                                            Apoi...[emoji95]... decizia care dezleagă limbile, activează grupurile de Facebook, pagini personale, toată lumea murmură. Simon Csaba postează pe FB ceva de genul "hoțul strigă hoții", atrage empatia apropiaților și a unora care nu au știut exact cum a stat treaba.
                                            între timp, se răscolește trecutul și sunt date în vileag (față de cei mai noi, ca mine) fapte față de care nu s-au luat măsuri și sub acest pretext... De ce s-au aplicat sancțiuni tocmai în acest caz?

                                            A doua parte din titlu: ce măsuri putem lua, ce sancțiuni se pot aplica?
                                            Părerea strict personală, poate și prin prisma meseriei mele, ar fi destul de elaborată, dar antevorbitorii mei au surprins detaliile esențiale, sau mai adaug eu câteva:
                                            prima abatere, gradual, proporțional cu urmările create, raportată la evenimentul în cauză (deoarece activitatea anterioară prin care au fost obținute punctele nu a fost una ilicită/imorală). Aceasta este părerea mea despre SANCȚIUNE (credeam că vor fi două, distincte. Chiar dacă autorul/co-autorul se pedepsesc la fel, instanța individualizează pedeapsa - vb. de Dr. Penal)

                                            Au fost și niște propuneri pt. eliminarea sau diminuarea situațiilor de blat, le consider oportune pe cele cu "NU aceeași localitate în superioare" sau chiar "fără superioare" , eventual cu repoziționare sau grupe inf. mai mari.

                                            Ca o concluzie, tot acest eveniment a fost un semnal de alarma pentru niște adevăruri/neajunsuri ale acestui circuit.
                                            Sper sa depindă de NOI dacă putem schimba ceva, vocea noastră să fie auzită și măcar aici... VOTUL NOSTRU SĂ CONTEZE.
                                            O noapte liniștită, tuturor!


                                            https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

                                            https://www.facebook.com/309680636343003
                                            Ultima editare de Oktaw Marius; 23.oct.2019, 22:43.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                              Te rog să nu mă dai pe mine de exemplu privind motivarea; chestiunile tehnice s?nt mult mai ușor de gestionat decât restul ... dacă nu ar fi fost partea de programare pe care o fac din plăcere aș fi renunțat de mult la treaba asta cu coordonare, comitete etc.
                                              Florine, in ultima saptamana mi-ai (re)confirmat ca ai (cel putin) 2 mari calitati: modestia si umorul...

                                              Te asigur de respectul meu!

                                              Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Oktaw Marius Vezi post
                                                REZUMAT, dar necesită răbdare [emoji16]

                                                Referitor la titlul topicului, constat că toată lumea s-a convins: a fost blat/non combat, cum vreți să ?i spuneți.
                                                S-au aplicat sancțiuni, ca urmare a vocii celor nemulțumiți și a probelor în cauză. Ca o mică paranteză, de când a luat amploare subiectul m-am temut de o decizie drastica, de parcă aș fi avut o parte din vină, că am postat clipul. Când îl vizionam din nou...nu mai aveam niciun regret. Nicio vorbă de la Mureș... liniște totală. Fără decizia comitetului, vorbeau singuri pe aici doar brașovenii și cei care s-au pus în pielea lor.
                                                Apoi...[emoji95]... decizia care dezleagă limbile, activează grupurile de Facebook, pagini personale, toată lumea murmură. Simon Csaba postează pe FB ceva de genul "hoțul strigă hoții", atrage empatia apropiaților și a unora care nu au știut exact cum a stat treaba.
                                                între timp, se răscolește trecutul și sunt date în vileag (față de cei mai noi, ca mine) fapte față de care nu s-au luat măsuri și sub acest pretext... De ce s-au aplicat sancțiuni tocmai în acest caz?

                                                A doua parte din titlu: ce măsuri putem lua, ce sancțiuni se pot aplica?
                                                Părerea strict personală, poate și prin prisma meseriei mele, ar fi destul de elaborată, dar antevorbitorii mei au surprins detaliile esențiale, sau mai adaug eu câteva:
                                                prima abatere, gradual, proporțional cu urmările create, raportată la evenimentul în cauză (deoarece activitatea anterioară prin care au fost obținute punctele nu a fost una ilicită/imorală). Aceasta este părerea mea despre SANCȚIUNE (credeam că vor fi două, distincte. Chiar dacă autorul/co-autorul se pedepsesc la fel, instanța individualizează pedeapsa - vb. de Dr. Penal)

                                                Au fost și niște propuneri pt. eliminarea sau diminuarea situațiilor de blat, le consider oportune pe cele cu "NU aceeași localitate în superioare" sau chiar "fără superioare" , eventual cu repoziționare sau grupe inf. mai mari.

                                                Ca o concluzie, tot acest eveniment a fost un semnal de alarma pentru niște adevăruri/neajunsuri ale acestui circuit.
                                                Sper sa depindă de NOI dacă putem schimba ceva, vocea noastră să fie auzită și măcar aici... VOTUL NOSTRU SĂ CONTEZE.
                                                O noapte liniștită, tuturor!


                                                https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

                                                https://www.facebook.com/309680636343003
                                                Uitasem să mai menționez că, în ultimul ceas... Simon Csaba vine din nou "pe post"(pagina personală FB) cu mult așteptatele scuze, însă nelipsit de rețineri, ca și cum îl învinovățeste pe Alexandru Bondoc de tot "deranjul" creat:
                                                "Alex îmi pare rău am greșit nu ești băiat rău poate aș fi procedat și eu la fel". Trebuia să pună punct după "am greșit".

                                                Asta nu schimbă cu nimic ce am scris mai sus, doar că nu am mai putut edita postarea.


                                                https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

                                                https://www.facebook.com/309680636343003

                                                Comentariu


                                                • ... De ce s-au aplicat sancțiuni tocmai în acest caz?

                                                  A doua parte din titlu: ce măsuri putem lua, ce sancțiuni se pot aplica?
                                                  Părerea strict personală, poate și prin prisma meseriei mele, ar fi destul de elaborată, dar antevorbitorii mei au surprins detaliile esențiale, sau mai adaug eu câteva:
                                                  prima abatere, gradual, proporțional cu urmările create, raportată la evenimentul în cauză (deoarece activitatea anterioară prin care au fost obținute punctele nu a fost una ilicită/imorală). Aceasta este părerea mea despre SANCȚIUNE (credeam că vor fi două, distincte. Chiar dacă autorul/co-autorul se pedepsesc la fel, instanța individualizează pedeapsa - vb. de Dr. Penal)

                                                  Vazand ca sunteti specialist in drept penal, respectuos va rog sa scrieti definitia infractiunii, pentru a vedea toata conducerea ne aflam in situatia unei fapte pedepsibile si in functie de aceasta sa fie individualizata fapta celor doi!!! Dupa mine ati uitat sa scrieti esenta acestei spete!!! Puteti pedepsi o persoana care a savarsit o fapta care nu este prevazuta de lege??? Aceasta intrebare reprezinta esenta deslusirii spetei!!! Sa aveti o zi buna.
                                                  P.S. Probele au fost concludente individualizati fapta!!!... si conform regulamentului in vigoare va rog sa aplicati sanctiunea. Ca specialist poate mai deschideti ochii si mintea decidentilor care vor solutiona spetza.

                                                  Comentariu


                                                  • Am urmarit cap coada toata aceasta sarabanda, pro si contra sanctionarii celor 2 protagonisti.
                                                    Daca cel care a sesizat ''blatul'' a mers la organizatori sa raporteze, ce au facut organizatorii?
                                                    Au mers la masa celor doi sa i avertizeze ca nu e frumos ce fac?

                                                    "Un popor care votează corupți, impostori, hoți și trădători, nu este victimă, este complice."

                                                    George Orwell
                                                    Atunci sunt complici si organizatorii sau cei carora a fost raportata aceasta situatie si nu au facut nimic.
                                                    Macar sa fi mers la masa lor sa le bata obrazul.Chiar daca ei ar fi continuat in aceeasi maniera.
                                                    Si parerea mea este ca prea drastica este sanctiunea.
                                                    Si pe mine ma acuza un ''domn''care era mai mult in jurul sticlei, ca am pierdut la nu stiu cine sa nu se califice el.
                                                    Persoana, care pentru mine nu a fost niciodata problema cine va castiga.

                                                    Mai jos redau cateva sintetizari.


                                                    Postat în original de ivamaistru
                                                    Penalizarea domnului Simon Csaba este absurda si in afara regulamentului. Cate meciuri am vazut in asa fel (de exemplu, domnu Gelu de la Brașov a pierdut intentionat un meci cu un jucator amator, pentru ca nu dorea sa joace cu acea persoana) si nu a fost penalizat in niciun fel.

                                                    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                                    ‘’Nu stiu ce zici! Care amator? Plus că nu are legătură sula cu prefectura.
                                                    Daca vreau joc daca nu vreau nu joc, dar daca nu joc nu inseamna că prin refuzul meu ii afectez pe alții’’

                                                    Un blat recunoscut, fara urmari.

                                                    ‘’daca Razvan este fratele neegalabilului Adi Crisan’’

                                                    Este lesne de inteles de la cine a venit sanctiunea
                                                    ‘’?n 2008, la Campionatul Național de la Constanța, s-a întrerupt meciul meu cu Adrian Crișan, pe care l-aș fi bătut. A văzut o țară întreagă cum am fost oprit pentru că le era frică tuturor să nu-l bat, el avea de pierdut contracte mari de publicitate. ?i tremurau picioarele, îl dominam, dar meciul a fost întrerupt’’.

                                                    ‘’Daca sangele apa nu se face’’.Inteleg de ce este asa de drastica sanctiunea.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X