Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce masura sa luat,m-ati exmatriculat la Fight Club

    Comentariu


    • Postat în original de Dantim Vezi post
      Ce masura sa luat,m-ati exmatriculat la Fight Club
      Dupa cele scrise de dvs acolo cred, cu sinceritate, ca v-ati "exmatriculat" singur. Temporar desigur (5 zile).
      Probabil ati observat ca si altii au fost banati pentru nerespectarea regulilor forumului.
      Va asigur ca daca respectati ceea ce este scris in regulamentul forumului nu aveti de ce sa va faceti probleme legat de banare.
      BUTTERFLY Romania
      Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
      E-mail: office@prosoftbn.ro
      BUTTERFLY Store Bucuresti
      Tel. Mihai: 0736-887467
      E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
      Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
      Instagram: @butterflyromania
      YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

      http://www.tt-shop.ro
      http://www.butterfly.tt
      http://www.tenisdemasa.ro

      Comentariu


      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
        Am si eu o intrebare: ce s-ar fi intamplat daca Simon ar fi trantit meciul dar nu la modul ostentativ, asa cum se vede in filmare, ci ar fi luat bataie intr-un mod mai teatral asa, adica s-ar fi prefacut ca ii pare rau ca a pierdut unele puncte etac, teatru ieftin ce mai. Ar mai fi fost penalizat? Ca pana la urma nu putea pierde Simon Csaba un meci la acel domn decat daca era blat. Dar Simon nu poate pierde meciuri decat la cine vrem noi? Poate are si el o zi proasta. Eu am fost acuzat de Octavian din Tecuci ca am trantit un meci cu o fetita din București foarte talentata dar pe care Tavi nu o cunostea, Maria Garlea, care mi-a dat exact 3-0 si sa se califice ea in dauna lui Octavian. Eu niciodata nu am cedat vreun meci, nici la prieteni. De ce nu are dreptul si Simon sa piarda un meci? Adica la urmatorul meci prost al lui Simon ii luam iar jumatate din puncte fiindca el nu are voie sa piarda decat prin blat?
        Pana la urma penalizam teatrul ieftin?
        Buna seara...imi permit sa va raspund eu...domnul Simon a mai pierdut un meci ...in semifinală la turneul de la Brașov...cu un prieten de la Targu Mureș...eu l-am trecut la capitolul surprize...însă ceea ce s-a întâmplat la Targu Secuiesc...a fost diferit...de ce... pt ca a favorizat un jucător in defavoarea altuia...si modul cum a facut acest lucru...stiind ca printre spectatori erau foarte multi din Brașov...afiș?nd un aer superior ca el cedează meciul la cine vrea...a gresit ....este omenește sa-ti mai "pierzi capul" uneori...iar cand esti campion ...esti in atentia tuturor...si ma repet ca "decizia" este cam aspră si ar trebui revizuita

        Comentariu


        • Postat în original de rasvan Vezi post
          Dupa cele scrise de dvs acolo cred, cu sinceritate, ca v-ati "exmatriculat" singur. Temporar desigur (5 zile).
          Probabil ati observat ca si altii au fost banati pentru nerespectarea regulilor forumului.
          Va asigur ca daca respectati ceea ce este scris in regulamentul forumului nu aveti de ce sa va faceti probleme legat de banare.
          Daca nu am filmat blatul nu sa luat in considerare(de blat era vorba nu de stilul in care scriu )

          Comentariu


          • Salutări. Precizez de la început că nu aprob ce au facut cei doi protagoniști. Dar, există un principiu care spune "tot ceea ce nu e interzis de lege (in cazul nostru, de regulament) e permis. Există un regulament, destul de stufos, in care fapta respectivă nu există si deci, pe cale de consecință nu poate fi pedepsită.

            Comentariu


            • Postat în original de Bucur Alin Vezi post
              Salutări. Precizez de la început că nu aprob ce au facut cei doi protagoniști. Dar, există un principiu care spune "tot ceea ce nu e interzis de lege (in cazul nostru, de regulament) e permis. Există un regulament, destul de stufos, in care fapta respectivă nu există si deci, pe cale de consecință nu poate fi pedepsită.
              Ce tare! Felicitări! Vă doresc la cât mai multe blaturi!!! Dar să fiți cel păgubit! [emoji38]

              Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
              Blade: Andro Treiber H
              Fh: Nittaku Fastarc G-1
              Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

              Comentariu


              • Postat în original de Dantim Vezi post
                Daca nu am filmat blatul nu sa luat in considerare(de blat era vorba nu de stilul in care scriu )
                Da, cu siguranta, situatia creata la Tg. Secuiesc a avut "nesansa" de a fi filmata si de aceea se "bucura" de un asa mare "succes".
                BUTTERFLY Romania
                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                E-mail: office@prosoftbn.ro
                BUTTERFLY Store Bucuresti
                Tel. Mihai: 0736-887467
                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                Instagram: @butterflyromania
                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                http://www.tt-shop.ro
                http://www.butterfly.tt
                http://www.tenisdemasa.ro

                Comentariu


                • Postat în original de rasvan Vezi post
                  Da, cu siguranta, situatia creata la Tg. Secuiesc a avut "nesansa" de a fi filmata si de aceea se "bucura" de un asa mare "succes".
                  Rasvan, să-i pregătești un tricou... Surpriză... Pentru TURNEUL CAMPIONILOR... �� �� ��
                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                  Blade: KAZAK
                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                  Comentariu


                  • Comentariu


                    • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                      Rasvan, să-i pregătești un tricou... Surpriză... Pentru TURNEUL CAMPIONILOR... �� �� ��
                      Blatistul anului!!! 50% off... La reducere! [emoji23][emoji23][emoji23]

                      Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                      Blade: Andro Treiber H
                      Fh: Nittaku Fastarc G-1
                      Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                      Comentariu


                      • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                        Blatistul anului!!! 50% off... La reducere! [emoji23][emoji23][emoji23]

                        Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                        Nici chiar așa! Simon Csaba nu e blatistul anului... Că a făcut "un gest" pentru a-și ajuta un tovarăș nu trebuie catalogat ca blatist... Să vedem Turneul A+ de la Pitești... Cred că a pierdut la Gabi Gogu, dacă mi aduc bine aminte... Asta e... A vrut să facă "ceva"... Părerea mea e că trebuia să le dea meciul celor doi adversari din grupa superioară și nu mai deranja pe nimeni... Seară bună!!!
                        BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                        Blade: KAZAK
                        FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                        Comentariu


                        • Voi l-ai primit sa ne umileasca ,asa ca nu il interziceti dupa ce l-ati lasat sa fie campion(chiar il cunosc destul de bine)frumos ar fi sa nu il depunctati si sa va ginditi la imbunatatirea circuitului Amatur pe noul an(o propunere sa primim si liga Chineza sa avem ce vedea sa fim spectatori )

                          Comentariu


                          • Postat în original de Dantim Vezi post
                            Voi l-ai primit sa ne umileasca ,asa ca nu il interziceti dupa ce l-ati lasat sa fie campion(chiar il cunosc destul de bine)frumos ar fi sa nu il depunctati si sa va ginditi la imbunatatirea circuitului Amatur pe noul an(o propunere sa primim si liga Chineza sa avem ce vedea sa fim spectatori )
                            Dănuț, nu e așa... Poate o mare parte a jucătorilor din AmaTUR și-ar dori să joace cu Csobi... Dar, pentru demonstrație și spectacol, organizatorii ar putea invita, pentru deliciul spectatorilor, 2-3-4 jucători de SL, Divizia A...
                            BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                            Blade: KAZAK
                            FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                            Comentariu


                            • ,,te amesteci cu tarata,te mananca porcii”

                              Comentariu


                              • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                Nici chiar așa! Simon Csaba nu e blatistul anului... Că a făcut "un gest" pentru a-și ajuta un tovarăș nu trebuie catalogat ca blatist... Să vedem Turneul A+ de la Pitești... Cred că a pierdut la Gabi Gogu, dacă mi aduc bine aminte... Asta e... A vrut să facă "ceva"... Părerea mea e că trebuia să le dea meciul celor doi adversari din grupa superioară și nu mai deranja pe nimeni... Seară bună!!!
                                Johnny, știu ca sunt răutăcios și îmi cer scuze! însă nu ma pot abține când văd că dl. Csaba pozează pe rețelele de socializare în victimă și toți "prietenii" dânsului îl plâng pe aici afirm?nd că decizia a fost drastică...
                                Meciul a fost blat. Sancțiunea nu este deloc incorecta. Pentru blat a fost depunctat ferm și i s-a retras posibilitatea de a mai fi premiat anul acesta. Ar fi fost de-a dreptul penibil să-l mai și aplaudăm la turneul final!!!
                                In plus, nu a fost eliminat din Amatur. Dl. Csaba este o racheta a tenisului de masa și cu siguranță își va recâștigat punctele foarte ușor. Nu-l mai plângeți atâta. în plus, voi, blatistilor și care nu sunteți avioane ca dl. Csaba, poate vă veți g?ndi de două ori înainte să mai comiteți astfel de măgării. Sunt convins că nu vă ca fi ușor să că recuperați punctele... Bine, poate vă veți g?ndi un pic și la jucătorul păgubit care a cheltuit timp și bani să întâlnească astfel de specimene pe la turnee...
                                Păcat că scuzați astfel de acțiuni în loc să fiți fair-play în primul rând cu voi înșivă...

                                Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                                Blade: Andro Treiber H
                                Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                Comentariu


                                • Postat în original de Vlase Gheorghe Vezi post
                                  ,,te amesteci cu tarata,te mananca porcii”
                                  Sau te calca in picioare si te amesteca cu noroi.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                                    Johnny, știu ca sunt răutăcios și îmi cer scuze! însă nu ma pot abține când văd că dl. Csaba pozează pe rețelele de socializare în victimă și toți "prietenii" dânsului îl plâng pe aici afirm?nd că decizia a fost drastică...
                                    Meciul a fost blat. Sancțiunea nu este deloc incorecta. Pentru blat a fost depunctat ferm și i s-a retras posibilitatea de a mai fi premiat anul acesta. Ar fi fost de-a dreptul penibil să-l mai și aplaudăm la turneul final!!!
                                    In plus, nu a fost eliminat din Amatur. Dl. Csaba este o racheta a tenisului de masa și cu siguranță își va recâștigat punctele foarte ușor. Nu-l mai plângeți atâta. în plus, voi, blatistilor și care nu sunteți avioane ca dl. Csaba, poate vă veți g?ndi de două ori înainte să mai comiteți astfel de măgării. Sunt convins că nu vă ca fi ușor să că recuperați punctele... Bine, poate vă veți g?ndi un pic și la jucătorul păgubit care a cheltuit timp și bani să întâlnească astfel de specimene pe la turnee...
                                    Păcat că scuzați astfel de acțiuni în loc să fiți fair-play în primul rând cu voi înșivă...

                                    Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                                    Doamne, este ultima dată când spun asta, nu poti să sancționezi pe cineva orice ar face, doar ca asa vrei tu. Omule nu înțelegi? Trebuie să ai reguli. Maine ma sancționează pe mine deoarece scriu ca nu sunt de acord cu ce spune comitetul director. Asta este subiectul, nu Simon. Faptul că Simon renunță la Amatur este o pierdere pentru voi, nu pentru el.

                                    Comentariu


                                    • Sancțiunea aceasta face parte din ciclul "pentru că putem".

                                      Comentariu


                                      • Tot s-a menționat clipul filmat de mine... principala probă.
                                        Să vă spun cum a stat treaba, povestea din spatele filmării.
                                        Eu am intenționat sa îl filmez pe Bondoc Alexandru vs. Simon Csaba, deoarece Alex joacă f. bine împotriva celor cu materiale (mai buni ca valoare), în special a ierbarilor.
                                        Chiar eram curios cum va decurge meciul.
                                        Am montat repede trepiedul, surprins de începerea meciului, cred că am și pierdut primul punct. A fost nevoie să părăsesc sala, auzind că se pregăteau și grupele sup. la Open.
                                        P?nă am ajuns din nou în sală, la telefon, meciul dintre Alex și Csaba se încheiase (nici nu a fost nevoie să mai întreb pe cineva scorul) iar la masă jucau, deja, Simon Csaba si Irsai Istvan. Necunoscand cum au decurs lucrurile, am oprit filmarea, chiar după primul set.
                                        Ca să aflu de la Alex, în tribună, despre cele întâmplate și povestite chiar de el, mai sus.
                                        Când am ajuns acasă mi-am dat seama ca filmasem ceva din meciul celor doi și zic...ia să văd, cum a fost.
                                        Eu... care am filmat nenumărate meciuri ale lui Simon Csaba, (făcând chiar și colaje cu Șarpele [emoji216] pe pagina de FB pe care o administrez) am rămas cu un gust amar și mi-am dat seama după primele 2 puncte că nu a procedat corect. Toți colegii de la sală așteptau, bucuroși că Alex câștigase cu 3-0 vs Irsai, aștept?nd să îl vadă în superioare, pt că Simon să ia măcar 1 set la Irsai avea cotă 0,05 [emoji28]
                                        Surpriză!!! Din show-man-ul Simon s-a transformat ?n... ce vreți voi (?n meciul cu Irsai). Nu le venea să creadă, unii erau uimiți, alții r?deau. Fiasco total! Dacă as fi văzut live setul, filmam tot meciul. Il promovam pe banii mei și îl putea viziona toată țara. Sunt un fan al său, dezamăgit [emoji26]
                                        Am mai scris la început de moralitate, bun simț, etc. S-au luat decizii, unii le aplaudă, alții le contestă. Eu nici măcar nu le voi comenta, deoarece nu fac parte din acel Comitet și părerea mea nu contează, ca a multor altora de pe aici. Să facem propuneri unde sunt contabilizate, zic!

                                        Dacă vreți să vedeți întreaga filmare (la care am adăugat și scurtul colaj), meciul Bondoc vs Simon, urmat de primul set Simon - Irsai, cu reacțiile jucătorilor, neîntrerupt, vă las aici nr. meu de cont și mă contactați în privat.
                                        Glumesc! [emoji2]
                                        Prea multă încordare pe aici, îl urc pe YouTube și revin cu link, dacă își manifestă cineva curiozitatea.
                                        Deci?

                                        https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

                                        https://www.facebook.com/309680636343003

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                                          Johnny, știu ca sunt răutăcios și îmi cer scuze! însă nu ma pot abține când văd că dl. Csaba pozează pe rețelele de socializare în victimă și toți "prietenii" dânsului îl plâng pe aici afirm?nd că decizia a fost drastică...
                                          Meciul a fost blat. Sancțiunea nu este deloc incorecta. Pentru blat a fost depunctat ferm și i s-a retras posibilitatea de a mai fi premiat anul acesta. Ar fi fost de-a dreptul penibil să-l mai și aplaudăm la turneul final!!!
                                          In plus, nu a fost eliminat din Amatur. Dl. Csaba este o racheta a tenisului de masa și cu siguranță își va recâștigat punctele foarte ușor. Nu-l mai plângeți atâta. în plus, voi, blatistilor și care nu sunteți avioane ca dl. Csaba, poate vă veți g?ndi de două ori înainte să mai comiteți astfel de măgării. Sunt convins că nu vă ca fi ușor să că recuperați punctele... Bine, poate vă veți g?ndi un pic și la jucătorul păgubit care a cheltuit timp și bani să întâlnească astfel de specimene pe la turnee...
                                          Păcat că scuzați astfel de acțiuni în loc să fiți fair-play în primul rând cu voi înșivă...

                                          Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                                          Costi, oare, între noi, de câte ori am jucat, nu puteam aranja un meci? Pentru tine.. Sau... Pentru mine... Noblesse oblige...!!! Parca asa se scrie..
                                          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                          Blade: KAZAK
                                          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                          Comentariu


                                          • Salut...Constantine inteleg de unde vine supărarea ta...dar nici nu poti sa iei o astfel de decizie, nu are niciun temei legal...sunt atatia care au făcut anumite lucruri cu premeditare ...domnul Simon Csaba a avut un moment de scapare ...eu as spune chiar de prostie...am inteles ca organizatorii nu pot lua nicio decizie în aceste situații...atunci de ce s-a luat decizia asa rapid...si am inceput acest "circ"...

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de ivamaistru Vezi post
                                              Penalizarea domnului Simon Csaba este absurda si in afara regulamentului. Cate meciuri am vazut in asa fel (de exemplu, domnu Gelu de la Brașov a pierdut intentionat un meci cu un jucator amator, pentru ca nu dorea sa joace cu acea persoana) si nu a fost penalizat in niciun fel.

                                              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                              In primul rand nu cred ca in urma acelui "non-combat" mentionat de dvs a avut neaparat de castigat sau de pierdut un anume jucator din grupa lor ... Eu personal, cunoscandu-l (poate MULT mai bine) pe Gelu Vladoiu, va spun ca, cu siguranta acest non-combat a fost o reactie adversa la un caracter sau atitudine nesportiva a acelui adversar. Fac pariu ....
                                              Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                                              FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                                              BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                                Domnilor sunt deacord cu luarea de masuri drastice asupra blatistilor.
                                                Va rog sa va puneti in pielea celui care a fost dat deoparte datorita acestui fapt.
                                                Eu am avut aceasta ,nici nu stiu cum sa-i spun,amaraciune in suflet la Botoșani unde doi tovarasi de-ai nostri BUCAUANI la origine si-au dat meciul pentru a ma inlatura din lupta competitionala.
                                                De aceea m-am retras din competitia amatur ca ma dezgusta cate nereguli se produc si cat de urat sa ajuns .
                                                Imi pare rau sa o spun dar acest AMATUR nu mai este AMATUR orice vreti voi sa fie dar nu mai este ce era.
                                                Cat despre blatisti ar trebui CLAR SI HOTARATOR sa li se dea sanctiunea cea mai aspra este HOTIE ,DESCONSIDERARE,INJOSIRE,JIGNIRE etc.ADUS UNUI SPORTIV.
                                                Va rog sa nu mi-o luati in nume de rau dar eu am incercat sa fiu cat mai corect cu dumneavoastra si sa nu fiti si voi in pielea mea.
                                                Voi ramane organizator de turnee si voi incerca pe cat posibil sa fiu cat mai corect si sa respect cu strictete REGULAMENTUL FRTM si AMATUR.
                                                Cu stima si mult respect.
                                                Si eu am fost jucat de un brasovean si un dornean la un turneu de la Bistrița, dar noi nu avem voie sa comentam nimic. I-am iertat si n-am facut tan-tam!!! Impotriva lor nu veti lua masuri??? Nu, pentru ca locurile de unde vin beneficiaza de inamovibilitate! Revin maine cu comentariul despre acest subiect.

                                                Comentariu


                                                • buna seara tuturor.durerea mea nu este ca a avut loc o "trantela"sau un spectacol ieftin oferit de doi jucatori, durerea este ca vad comentarii si oameni care se cred mironosite si integri.toti suntem curati,nici unul nu a acordat macar asa din prietenie un set unui prieten ca sa ii fie mai bine.vrem capul lui motoc deci sa il luam.au fost pedepsiti, minuanat vor spune unii adevarul si binele au triumfat.csoby nu mai iese campion amatur zau ca il doare la bascheti are 6 titluri de campion national.se pare ca se infiereaza omul mai mult decat gestul.curiozitatea mea este daca la festivitatea de premiere locul doi care devine automat campion o sa ridice cupa fara un gol in stomac.atat,in rest sanatate,onestitate si victorii pe linie !

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                    Si eu am fost jucat de un brasovean si un dornean la un turneu de la Bistrița, dar noi nu avem voie sa comentam nimic. I-am iertat si n-am facut tan-tam!!! Impotriva lor nu veti lua masuri??? Nu, pentru ca locurile de unde vin beneficiaza de inamovibilitate! Revin maine cu comentariul despre acest subiect.
                                                    o fi grupa asta bat-o vina?

                                                    10 Georgiu Dragos Padurariu Costel Kantor Imre-zoltan Tintas Adrian

                                                    Daca da ,atunci inseamna ca "blatu" e frate cu Burebista.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X