Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce credeti, se poate?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    E necesara deschiderea unui topic nou, strict pe subiectul legitimatilor, dupa ce se mai linistesc spiritele, desigur.

    Opinia mea, jucator la categoria avansati, e ca singurii care isi pot exprima un vot pro sau contra sunt jucatorii de la elite, deoarece doar ei joaca cu legitimatii. Oricat ne-am da cu parerea noi, cei de la categorii inferioare, suntem in necunostinta de cauza.

    Personal, raman cu incantarea pe care o (re)simt urmarind meciurile spectaculoase de la Elite si cam atat. Nu sunt in masura si cred ca nici altii cu nivelul meu de joc nu pot emite pareri avizate.

    Va multumesc!

    PS cei care invoca spiritul frumos al Amaturului de pe vremuri, folosind epitete ca "scursuri", contrazic fix ceea ce sustin.

    PS1 ca propunere: in 3 luni pot vota toti jucatorii de la Elite pentru lamurirea acestui aspect in felul urmator - la fiecare turneu, odata cu inscrierea, completeaza un tabel cu fix 3 coloane: prenume-nume, legitimat/neligitimat, pro/contra. Se colecteaza datele si Comitetul Director ia o decizie in baza voturilor exprimate

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

    Comentariu


    • #52
      1. S-a facut sondaj anul trecut, printre jucatorii de la elite si peste 70% au dorit acceptarea divizionarilor.
      2. Toata problema cu divizionarii deriva de la Simon. Daca nu ar fi fost acceptati divizionarii, Simon oricum avea drept de joc pentru ca nu era legitimat.

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de Kralizec Vezi post
        1. S-a facut sondaj anul trecut, printre jucatorii de la elite si peste 70% au dorit acceptarea divizionarilor.
        2. Toata problema cu divizionarii deriva de la Simon. Daca nu ar fi fost acceptati divizionarii, Simon oricum avea drept de joc pentru ca nu era legitimat.
        Domnul Krazilec sondajul s-a făcut strict de jucători divizionari care s-au plimbat cu listele de adeziune în mana pe la turnee! Și scandalul nu deriva de la Simon. Orice mare jucător mai ales divizionara dacă făcea asa ceva era la fel. Credeți că dacă Enciu sau Petrescu făceau asa un "meci" mai rezistau din clipa aia în Amatur? Cred ca se făcea un "Tam Tam" și mai mare! Va spun sincer și cu mana pe inima Ciobi dacă juca ceva în meciul ala și pierdea lumea zicea ca prob "a gustat ceva" și e de înțeles. Conducerea și Amaturul în general a pedepsit modul jalnic în care a pierdut! Oricum își pierdea credibilitatea și dacă nu exista Bondoc în ecuație!
        Ca o paranteza puteți sa ne spuneți nr total a juc de la Elite anul trecut și nr de voturi exprimate? Ca a-ți dat un procent de 70% pentru! Din nr de voturi exprimate sau din totalul juc de la Elite? Ca dacă e prima varianta sa ma ierte Dumnezeu ca divizionarei s-au plimbat cu listele în mana!!! Cred ca știți la ce ma refer!

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de buzatu vasile Vezi post
          Domnul Krazilec sondajul s-a făcut strict de jucători divizionari care s-au plimbat cu listele de adeziune în mana pe la turnee! Și scandalul nu deriva de la Simon. Orice mare jucător mai ales divizionara dacă făcea asa ceva era la fel. Credeți că dacă Enciu sau Petrescu făceau asa un "meci" mai rezistau din clipa aia în Amatur? Cred ca se făcea un "Tam Tam" și mai mare! Va spun sincer și cu mana pe inima Ciobi dacă juca ceva în meciul ala și pierdea lumea zicea ca prob "a gustat ceva" și e de înțeles. Conducerea și Amaturul în general a pedepsit modul jalnic în care a pierdut! Oricum își pierdea credibilitatea și dacă nu exista Bondoc în ecuație!
          Ca o paranteza puteți sa ne spuneți nr total a juc de la Elite anul trecut și nr de voturi exprimate? Ca a-ți dat un procent de 70% pentru! Din nr de voturi exprimate sau din totalul juc de la Elite? Ca dacă e prima varianta sa ma ierte Dumnezeu ca divizionarei s-au plimbat cu listele în mana!!! Cred ca știți la ce ma refer!
          Tocmai pentru a elimina toate suspiciunile, am propus "referendumul". Asa vom sti cati non divizionari si cati divizionari au votat. Si cum...

          Sent from my SM-G975F using Tapatalk
          Ultima editare de ovidiu t; 31.oct.2019, 10:01.

          Comentariu


          • #55
            Un vot la vedere a celor cu MP Mai mare sau egal cu 30 cred ca ar satisface pe toată lumea ca altfel s-ar putea sa aj în situația de mai jos:

            https://www.facebook.com/10000971232...2591163407952/

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de buzatu vasile Vezi post
              Un vot la vedere a celor cu MP Mai mare sau egal cu 30 cred ca ar satisface pe toată lumea ca altfel s-ar putea sa aj în situația de mai jos:

              https://www.facebook.com/10000971232...2591163407952/
              Da, e si asta o varianta. Transparenta si usor de pus in practica!


              Sent from my SM-G975F using Tapatalk

              Comentariu


              • #57
                Nu stiu cum au facut altii sondajul. Eu l-am facut prin sms si, tocmai pentru a nu "trage" rezultatul intr-o parte sau alta, am intrebat doar jucatorii de la elite care mergeau constant in Amatur. Adica am exclus legitimatii de la ACS Dumbravita si CSM Arad care mergeau la turneu doar cand se organiza acolo.
                O sa caut rezultatul meu. Momentan nu l-am gasit dar am fisierul prin calculator, acasa.

                Comentariu


                • #58
                  Buna ziua!Mi-am zis ca nu ma mai amestec in apele "tulburi" ale Amatour-ului dar,nu pot sa tac cand vad cata ipocrizie se invarte pe aici....Nu trebuie sa ai studii prea inalte ca sa-ti dai seama pe cine favorizeaza aceasta primire a legitimatilor in acest (fost) frumos curent.La inceputurile acestor turnee aveau voie doar ADEVARATII amatori,apoi s-a permis si celor care erau divizionari B,deoarece aceasta divizie era formata in majoritate din sportivi amatori si cadeti-juniori.Nu cred ca pe timpurile acelea erau prea multi care comentau aceasta decizie dar,a venit momentul cand s-a pus problema primirii si celorlalti divizionari....oare de ce,oare de cine a fost imbratisata aceasta propunere?!?Hmmm,este f.clar....de coorodonatorii de competitii si de conducatorii acestui circuit...(sunt f.sigur ca 9 din 10 coordonatori au imbratisat aceasta idee).Motivul acestei aprobari sunt finantele deoarece,daca sunt mai multi participanti,sunt mai multi bani....SIMPLU.Cordonatorul competitiei incaseaza mult mai multi bani si in contul AMATOUR se varsa multi mai multi bani....LOGIC...Va doresc SUCCES la cea mai tare competitie a anului!!

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                    Buna ziua!Mi-am zis ca nu ma mai amestec in apele "tulburi" ale Amatour-ului dar,nu pot sa tac cand vad cata ipocrizie se invarte pe aici....Nu trebuie sa ai studii prea inalte ca sa-ti dai seama pe cine favorizeaza aceasta primire a legitimatilor in acest (fost) frumos curent.La inceputurile acestor turnee aveau voie doar ADEVARATII amatori,apoi s-a permis si celor care erau divizionari B,deoarece aceasta divizie era formata in majoritate din sportivi amatori si cadeti-juniori.Nu cred ca pe timpurile acelea erau prea multi care comentau aceasta decizie dar,a venit momentul cand s-a pus problema primirii si celorlalti divizionari....oare de ce,oare de cine a fost imbratisata aceasta propunere?!?Hmmm,este f.clar....de coorodonatorii de competitii si de conducatorii acestui circuit...(sunt f.sigur ca 9 din 10 coordonatori au imbratisat aceasta idee).Motivul acestei aprobari sunt finantele deoarece,daca sunt mai multi participanti,sunt mai multi bani....SIMPLU.Cordonatorul competitiei incaseaza mult mai multi bani si in contul AMATOUR se varsa multi mai multi bani....LOGIC...Va doresc SUCCES la cea mai tare competitie a anului!!
                    Banuiesc/sper ca nu pe mine ma banuiti de ipocrizie! Nu organizez turnee, nu am activitati comerciale legate de tenis de masă etc
                    De ce nu acceptati varianta votului? Nu sustin nici participarea legitimatilor, nici neparticiparea lor...
                    Vot exprimat de cei indreptatiti (valoare MP mai mare de X), concluzii si decizii...
                    Asa functioneaza democratia, cred

                    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                      ADEVARATII amatori
                      "Adevaratii amatori" au progresat si au ajuns sa joace in divizia B si chiar A. Iar multi dintre ei continua sa vina si in Amatur. Unii si-au facut echipe si-si platesc singuri o deplasare in divizia B. Si-atunci de ce sa nu fie primiti? Credeti ca, brusc, si-au ridicat nivelul de joc pentru ca merg doua weekend-uri sa joace in divizie?

                      Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                      Cordonatorul competitiei incaseaza mult mai multi bani
                      Asta-i complet fals! Coordonatorul nu incaseaza niciun ban! De foarte multe ori pune bani de la el.

                      Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                      contul AMATOUR se varsa multi mai multi bani
                      Bani care se intorc tot la jucatori. Chiar acum se premiaza patru jucatori (cu mici exceptii) din fiecare judet cu niste medalii foarte frumoase si personalizate cu fiecare judet in parte. Nu cu medalii de 1, 2 lei.

                      Ma retrag din discutie ca n-are rost. Orice s-ar face, NU E BINE!

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                        Motivul acestei aprobari sunt finantele deoarece,daca sunt mai multi participanti,sunt mai multi bani....SIMPLU.Cordonatorul competitiei incaseaza mult mai multi bani si in contul AMATOUR se varsa multi mai multi bani....LOGIC
                        Iarasi acuze ca organizatorii care is ahtiati pe bani... acuze fara nicio acoperire...
                        Ban 10 zile de data asta.
                        Trebuie sa incetati cu calomnii si acuze nefondate.
                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                          Buna ziua!Mi-am zis ca nu ma mai amestec in apele "tulburi" ale Amatour-ului dar,nu pot sa tac cand vad cata ipocrizie se invarte pe aici....Nu trebuie sa ai studii prea inalte ca sa-ti dai seama pe cine favorizeaza aceasta primire a legitimatilor in acest (fost) frumos curent.La inceputurile acestor turnee aveau voie doar ADEVARATII amatori,apoi s-a permis si celor care erau divizionari B,deoarece aceasta divizie era formata in majoritate din sportivi amatori si cadeti-juniori.Nu cred ca pe timpurile acelea erau prea multi care comentau aceasta decizie dar,a venit momentul cand s-a pus problema primirii si celorlalti divizionari....oare de ce,oare de cine a fost imbratisata aceasta propunere?!?Hmmm,este f.clar....de coorodonatorii de competitii si de conducatorii acestui circuit...(sunt f.sigur ca 9 din 10 coordonatori au imbratisat aceasta idee).Motivul acestei aprobari sunt finantele deoarece,daca sunt mai multi participanti,sunt mai multi bani....SIMPLU.Cordonatorul competitiei incaseaza mult mai multi bani si in contul AMATOUR se varsa multi mai multi bani....LOGIC...Va doresc SUCCES la cea mai tare competitie a anului!!
                          Nu are nici o logica în cea ce spui. AMATURULUI ii revine stric 1 LEU! Că-ți divizionarei A sau superliga au jucat în 2019? Foarte putini II numeri pe degetele de la m?ini și de la picioare. Pai ce reprez 20 lei pe sapt(sa zicem ca într-o sapt vin toți)? ?nseamnă fix 960 pe an.

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de Kralizec Vezi post
                            "Adevaratii amatori" au progresat si au ajuns sa joace in divizia B si chiar A. Iar multi dintre ei continua sa vina si in Amatur. Unii si-au facut echipe si-si platesc singuri o deplasare in divizia B. Si-atunci de ce sa nu fie primiti? Credeti ca, brusc, si-au ridicat nivelul de joc pentru ca merg doua weekend-uri sa joace in divizie?


                            Asta-i complet fals! Coordonatorul nu incaseaza niciun ban! De foarte multe ori pune bani de la el.


                            Bani care se intorc tot la jucatori. Chiar acum se premiaza patru jucatori (cu mici exceptii) din fiecare judet cu niste medalii foarte frumoase si personalizate cu fiecare judet in parte. Nu cu medalii de 1, 2 lei.

                            Ma retrag din discutie ca n-are rost. Orice s-ar face, NU E BINE!
                            Toate Turneele organizate de mine la Oravița,.. si colegii mei,au fost pe minus!!dar nu a fost o problemă, lumea sa fie multumită!!Pe mine ma deranjeaza doar retragerile in ultimile 2 zile!!Va rog incercati sa se faca cu cel putin 3-4 zile inaintea Turneului!!Zile bune si gînduri linistite!!Sa ne vedem cu bine!!��������

                            Comentariu


                            • #64
                              Domnule Fodoran eu am avut curiozitatea sa fac un calcul al banilor care intra intr-un turneu si al cheltuielilor pe:
                              - inchirierea salii
                              - inchirierea meselor, al mantinelelor si al transportului
                              - achizitionarea cupelor, medaliilor si diplomelor
                              - plata celor care asigura caratul meselor si curatarea salii dupa concurs
                              - consumabile la toaleta
                              - apa minerala
                              - o gustare sau o cafea
                              Si va spun ca balanta financiara se echilibreaza. Daca se mai cauta si o ambulanta care sa asigure asistenta medicala deja e nevoie de o sponsorizare destul de substantiala.
                              Nici un organizator nu se imbogateste dintr-un turneu si nici Amaturul nu se imbogateste dintr-o cotizatie de un leu.
                              Ca sa va convingeti va rog/va rugam sa organizati dumneavoastra un turneu A si sa ne prezentati balanta finaciara, poate gasiti o reteta de succes la care nimeni nu s-a gandit pana acum.
                              In rest e foarte usor sa stai pe margine si sa critici!
                              Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                              FH: Butterfly Dignics 05
                              BH: Tibhar Grass D.TecS

                              Comentariu


                              • #65
                                SONDAJ ZONA 7

                                Postat în original de marcelgiosan
                                1. Sunteți de acord cu participarea jucătorilor din divizia a în circuitul amatur?

                                A. Da
                                b. Da cu condiția să fi jucat deja cel puțin 30 sau 50 (sau altă cifră) în amatur.
                                C. Nu
                                19 4 5
                                67,86% 14,29% 17,86%
                                Da Da (30-50) Nu

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de pedrosyto Vezi post
                                  Toate Turneele organizate de mine la Oravița,.. si colegii mei,au fost pe minus!!dar nu a fost o problemă, lumea sa fie multumită!!Pe mine ma deranjeaza doar retragerile in ultimile 2 zile!!Va rog incercati sa se faca cu cel putin 3-4 zile inaintea Turneului!!Zile bune si gînduri linistite!!Sa ne vedem cu bine!!��������
                                  Sper sa nu supar pe nimeni,toti imi,sunt,au fost colegi in această frumoasa miscare,,Amatur".Suntem amatori,nu profi',adevarat??Apoi de ce sa nu ne bucuram de titluri,medali,si distincții!?-Eu unul si altii ca mine,nu am avut nici o legătură cu Tenisul,doar il fac din placere,la fel ca multi alții ca mine!!Apoi daca il bat pe un coleg azi,maine ma bate el,care e supararea!!Apropo,adevarat ca se fac jocuri cu trecerea de la o categorie la alta..dar asta tine doar de noi,fiți oameni!!Multe sunt supararile..in care ma includ si Eu!!Dar vreti sa stiti ce am câștigat eu prin participarea in AMATURrieteni,oameni minunati din toate colțurile țării, nu frustrati,nu mincinosi,nu egoiști..ma bucur ca v-am cunoscut!Acesta este Amatur!!Va salut pe toți!!Gînduri bune!Apropo, ca organizator de turnee,nu am avut nici o răsplată, decat cea sufleteasca care va implica ve voi,pe mine,adica oamenii!!Zile linistite!!����Am revenit aici cu mesajul de pe facebook!!Sper sa intelegem si sa ne intelegem, sa renuntam la ...va rog,doar atat,jucați Tenis de masă si haideți sa fim mai buni,ințelepti,mai liniștiți, mai sufletisti!!Nu conteaza cine cu cine joaca,conteaza,oamenii de la masa de joc!!O seară liniștită tuturor, dragi colegi și prieteni de la masa de joc, si,sa ne vedem cu bine la Targu Jiu !!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de clau Vezi post
                                    Iarasi acuze ca organizatorii care is ahtiati pe bani... acuze fara nicio acoperire...
                                    Ban 10 zile de data asta.
                                    Trebuie sa incetati cu calomnii si acuze nefondate.
                                    Mi se pare exagerat ban ptr asemenea post. Din afara( daca nu ai organizat turnee) este foarte usor sa crezi cele spuse de dnul Fodoran. Si a expus o idee, o parere. Sunt de acord, fiind implicat la un moment dat și stiind ce si cum ca ce spune este fals, dar sa fie Banat 10 zile ptr asta este nedrept, mai ales ca altii, dealungul timpului ai adus zeci de acuze, in valuri, si nu au primit asemenea ban. Incepeti sa exagerati, si cu Dantim la fel, s a scris ca a fost banatbptr offtopic, la fel sunt zeci de oameni care posteaza valuri de offtopic si nu au fost banati. Si credeti ma ca nu sunt de acord cu ce posteaza, e complet deplasat in 90% din cazuri.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de sevraj Vezi post
                                      Mi se pare exagerat ban ptr asemenea post. Din afara( daca nu ai organizat turnee) este foarte usor sa crezi cele spuse de dnul Fodoran. Si a expus o idee, o parere. Sunt de acord, fiind implicat la un moment dat și stiind ce si cum ca ce spune este fals, dar sa fie Banat 10 zile ptr asta este nedrept, mai ales ca altii, dealungul timpului ai adus zeci de acuze, in valuri, si nu au primit asemenea ban. Incepeti sa exagerati, si cu Dantim la fel, s a scris ca a fost banatbptr offtopic, la fel sunt zeci de oameni care posteaza valuri de offtopic si nu au fost banati. Si credeti ma ca nu sunt de acord cu ce posteaza, e complet deplasat in 90% din cazuri.
                                      Mihai, din cauza unor asemenea declarații unii neștiutori și unii nemulțumiți au pus "botul" iar cei din urma au vrut sa boicoteze Turneul Campionilor.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Pentru a se evita jocul punctelor, în ideea evitării coborarii în categorie inferioară, consider obligatorie rămânerea intr o categorie superioară minim 6 luni de cand punctajul a depășit limita de departajare.
                                        Deci, daca ai facut 10,01 puncte ai trecut la avansați și stai acolo minim 6 luni, sau până la sf?rșitul anului competițional. Astfel se rezolva multe blaturi.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de sarcani Vezi post
                                          Pentru a se evita jocul punctelor, în ideea evitării coborarii în categorie inferioară, consider obligatorie rămânerea intr o categorie superioară minim 6 luni de cand punctajul a depășit limita de departajare.
                                          Deci, daca ai facut 10,01 puncte ai trecut la avansați și stai acolo minim 6 luni, sau până la sf?rșitul anului competițional. Astfel se rezolva multe blaturi.
                                          Asta ar trebui sa se aplice daca ai minim 6 turnee. Pentru ca 2 sunt eliminate din start odata ce treci de 3 turnee si, daca ai facut un turneu mai bun, nu inseamna ca si esti de categoria urmatoare. Daca faci un 5-8 si la alte doua turnee nu treci de superioare, inseamna ca esti de categoria ta, nu de cea superioara. Sa fii blocat 6 luni pentru "nenorocul" de a fi iesit in 5-8 cand, poate, valoarea ta nu e aia, mi se pare cam drastic.

                                          Plus ca nu ajuta nimic. Cei care vor face jocuri vor sti ce sa faca astfel incat sa nu treaca la categoria imediat superioara, deci masura asta nu aduce mai nimic bun si penalizeaza jucatorii onesti. Caz concret: Eu sunt la open, MP 29. Cu cateva turnee mai bune, poate trec la Elite. Sa ma fortezi sa joc la Elite si 6 luni de zile abia sa trec in superioare cand si cand e cam drastic si demoralizator. Daca nu fac fata, mi se pare normal sa scad acolo unde mi-e valoarea. Daca incep sa cresc in valoare, urc din nou la Elite si-mi "fortez" norocul si stiinta

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de sarcani Vezi post
                                            Pentru a se evita jocul punctelor, în ideea evitării coborarii în categorie inferioară, consider obligatorie rămânerea intr o categorie superioară minim 6 luni de cand punctajul a depășit limita de departajare.
                                            Deci, daca ai facut 10,01 puncte ai trecut la avansați și stai acolo minim 6 luni, sau până la sf?rșitul anului competițional. Astfel se rezolva multe blaturi.
                                            https://www.facebook.com/10000064489...2143656483770/

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              buna dimineata.ganduri de ora 5arca imi pare rau ca l-am oprit pe tatal unui copil sa faca un dezastru !

                                              Comentariu


                                              • #73

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                                  buna dimineata.ganduri de ora 5arca imi pare rau ca l-am oprit pe tatal unui copil sa faca un dezastru !
                                                  Si de data asta ai spus tot si totul despre tine!
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • #75

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X