Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare masa de tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare masa de tenis

    Salutare,

    Sunt incepator si caut o masa de tenis pentru mai multa practica acasa.

    Ceva constrangeri :
    - buget aprox 1300 lei
    - masa ar trebui sa reziste la umiditate 60% - va fi depozitata in beci pe perioada rece. Vara cel mai probabil o voi scoate afara si depozita cu husa.

    Stiu ca o masa strict de exterior nu e asa indicata din cauza modului in care sare mingea, insa nu stiu daca gasesc o masa de interior care sa reziste in beci. Nu am alta optiune momentan pt depozitare.

    Ce am gasit eu pana acum, si consider ar merita :
    - https://www.emag.ro/masa-tenis-kondi...ch-Action=view

    - O masa de exterior cu blatul de 6 mm

    - https://www.tatbiliard.ro/Mese-Tenis...Maris-890.html

    - O masa de interior produsa in Romania, cu blat de mdf care i-ar oferi o rezistenta mai crescuta.

    Ce parere aveti de alegerile mele ? Voi ce v-ati lua in conditiile date?

    Multumesc!

  • #2
    Salutare tuturor, sunt nou pe forum dar nu neaparat incepator la tenis. Am descoperit acest forum cautand o masa de tenis pentru exterior (in ciuda controverselor legate de acest subiect). Prefer o masa de exterior deoarece spatiul nu-mi permite sa o pastrez la interior iar o masa de interior se va deteriora foarte repede in mediul exterior. In aceste conditii, as prefera o masa care, chiar daca o pot folosi si in interior, sa-mi permita sa o tin si pe terasa (eventual cu o husa de protectie). Am vazut ca in paralel cu modelele "clasice"de exterior cu blat de 4, 5, 6mm, se mai gasesc de la Kettler modele cu blat cu aluminiu de 22mm. (KETTLER - CHAMP 5 OUTDOOR). As vrea sa stiu daca cele din urma sunt de preferat celor cu blat de 5, 6mm sau ce optiuni as avea la aceasta data de cumparare. As aprecia experienta celor care au vreun model de masa de exterior. Am vazut ca la postarea anterioara nu s-a primit nici un raspuns, dar n-am vrut sa deschid un subiect nou considerand ca pot primi un raspuns si aici. Cu multumiri anticipate

    Comentariu


    • #3
      Pacat de site ca este bine organizat dar fara membri ...

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Senoval Vezi post
        Salutare tuturor, sunt nou pe forum dar nu neaparat incepator la tenis. Am descoperit acest forum cautand o masa de tenis pentru exterior (in ciuda controverselor legate de acest subiect). Prefer o masa de exterior deoarece spatiul nu-mi permite sa o pastrez la interior iar o masa de interior se va deteriora foarte repede in mediul exterior. In aceste conditii, as prefera o masa care, chiar daca o pot folosi si in interior, sa-mi permita sa o tin si pe terasa (eventual cu o husa de protectie). Am vazut ca in paralel cu modelele "clasice"de exterior cu blat de 4, 5, 6mm, se mai gasesc de la Kettler modele cu blat cu aluminiu de 22mm. (KETTLER - CHAMP 5 OUTDOOR). As vrea sa stiu daca cele din urma sunt de preferat celor cu blat de 5, 6mm sau ce optiuni as avea la aceasta data de cumparare. As aprecia experienta celor care au vreun model de masa de exterior. Am vazut ca la postarea anterioara nu s-a primit nici un raspuns, dar n-am vrut sa deschid un subiect nou considerand ca pot primi un raspuns si aici. Cu multumiri anticipate
        Nimeni din cei de aici nu o sa recomande materiale de tenis de masă hobby. Asta include mesele de exterior.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Eu m-am distrat cu o placă din Dedeman, am făcut o masă mai mult decât decentă, cu 150 de Ron, incluz?nd aici placa, vopseaua și fileul (pe care încă nu l-am montat).

          Urmează 3 sau 4 capre din astea și nu voi mai sta sa improvizez cu scaune și cărți
          https://www.hornbach.ro/shop/Capra-p...51/produs.html

          Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            ai pus si sigla ...
            un singur lemn DEF
            zeci de fețe diverse

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Senoval Vezi post
              Pacat de site ca este bine organizat dar fara membri ...
              Incerc o comparatie cat mai sugestiva, pentru a intelege de ce nu ti se raspunde: e ca si cum pe un forum de gastronomie ai intreba cat trebuie sa stea la microunde un semipreparat...

              No offense, dar practicam sporturi diferite

              Sent from my SM-G975F using Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Aurelian Mihail Vezi post
                Eu m-am distrat cu o placă din Dedeman, am făcut o masă mai mult decât decentă, cu 150 de Ron, incluz?nd aici placa, vopseaua și fileul (pe care încă nu l-am montat).

                Urmează 3 sau 4 capre din astea și nu voi mai sta sa improvizez cu scaune și cărți
                https://www.hornbach.ro/shop/Capra-p...51/produs.html

                Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
                Din ce material ai debitat-o?
                Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Liuian Vezi post

                  Din ce material ai debitat-o?
                  Pal clasic, 18mm, ieri am dat o joacă outdoor, a fost magnific. Eu am tăiat-o, cu șoricelul.

                  Comentariu


                  • #10
                    Intrebam, pentru ca si eu am mesterit o masa pentru la serviciu, si am dat cu tot cu debitat profesional 170, la Hornbach. Materialul insa era DMF tot de 18. Am facut-o din doua bucati, pentru o manevrabilitate mai usoara. Pingpongareala placuta!
                    Mi-am propus sa traiesc vesnic. Deocamdata sunt in grafic..

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Liuian Vezi post
                      Intrebam, pentru ca si eu am mesterit o masa pentru la serviciu, si am dat cu tot cu debitat profesional 170, la Hornbach. Materialul insa era DMF tot de 18. Am facut-o din doua bucati, pentru o manevrabilitate mai usoara. Pingpongareala placuta!
                      A mea e din pal hidrofugat, e 98 in Dedeman cu tot cu transport. Aș fi luat de la Leroy sau Hornbach, dar nu livrau/debitau. Acum are 2.10 lungime, o făcusem pentru un dormitor, tot din două bucăți, dar e greu cu doamna, așa că e outdoor și acum am un singur regret, acela că am scurtat-o, deși s-a putut juca magnific pe ea ieri, chiar așa scurtă

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de dolly Vezi post
                        ai pus si sigla ...
                        Aia e aroganța supremă, făcută cu o coperta de caiet ))

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Aurelian Mihail Vezi post

                          A mea e din pal hidrofugat, e 98 in Dedeman cu tot cu transport. Aș fi luat de la Leroy sau Hornbach, dar nu livrau/debitau. Acum are 2.10 lungime, o făcusem pentru un dormitor, tot din două bucăți, dar e greu cu doamna, așa că e outdoor și acum am un singur regret, acela că am scurtat-o, deși s-a putut juca magnific pe ea ieri, chiar așa scurtă
                          Si pentu susținere ce ai folosit? Diferența față de o masa profi cam cate mare mare a fost?

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Aurelian Mihail Vezi post
                            Eu m-am distrat cu o placă din Dedeman, am făcut o masă mai mult decât decentă, cu 150 de Ron, incluz?nd aici placa, vopseaua și fileul (pe care încă nu l-am montat).

                            Urmează 3 sau 4 capre din astea și nu voi mai sta sa improvizez cu scaune și cărți
                            https://www.hornbach.ro/shop/Capra-p...51/produs.html

                            Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
                            Ce fel de placa este si poate fi debitata contra cost??Si cam cat de mare este diferenta fata de o masa profesională

                            Comentariu


                            • #15
                              Am făcut o masă mai mică, deoarece intenționam să o țin în casă, dar nevastă-mea mi-a făcut scandal așa că o scot din când în când afară și se comportă foarte bine, deși e mai mică decât una normală, mingea sare bine. Toate magazinele au debitare, dar momentan cred că doar la Hornbach mai debitează. Așa ceva e foarte bun dacă e debitat https://www.hornbach.ro/shop/Placa-P...92/produs.html

                              Comentariu


                              • #16
                                Aici e o mica filmarehttp://cloud.tapatalk.com/s/5eaeccc5...4479599940.mp4

                                Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

                                Comentariu


                                • #17
                                  Va multumesc pentru raspunsuri,Nu merge să deschid filmarea.

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X