Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B2 Cluj - 19 FEB 2006

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B2 Cluj - 19 FEB 2006

    Descrierea turneului
    LOCALITATEA: Cluj-Napoca
    DATA: duminica 19 feb 2006
    ORA: 12:00
    SALA: SALA SPORTURILOR, corpul din spate, intrarea pe partea laterala stanga
    ADRESA+INDICATII ACCES: in apropierea stadionului U ; tramvai de la gara
    TIP MESE: Stiga Expert
    NR. MESE: 4
    SPATIU DE JOC: conditii de joc bune
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: intre 11:00 si 18:00
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 24
    TAXA PROBABILA PER JUCATOR: 5-10 ron, depinde de nr. jucatorilor
    TAXA ORGANIZARE: 0 ron
    MATERIALUL DE PREMIERE: diplome, premii locurile 1-3
    SISTEMUL PROBABIL DE JOC: grupe (2din3 sau 3din5) + grupa finala (3 din 5)
    CAPI DE SERIE: DA
    POSIBILITATE GRUPE SATELIT: in limita spatiului si timpului disponibil
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: CEL TARZIU SMBATA 18 feb ora 23. forum ; telefonic (0740 665821 sau 0721 012229);
    Observatii:
    - Accesul in sala se face incepand cu ora 11. Pana la ora 11.45 se fac tragerile la sorti si distribuirile in grupe. La 12 incepe concursul.
    - Inscrierile la fata locului se accepta doar daca doritorii se prezinta in timp util iar prezenta lor nu perturba evolutia concursului.
    - Jucatorii sunt rugati sa aiba mingi si palete proprii. Prietenii stiu de ce!
    Butterfly Grubba Carbon-AN All+
    FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

  • #2
    Problema este cam asa: noi venim cu una sau doua masini dar depinde de mai multi factori (meteo, bani etc) care ne pun in imposibilitatea de a spune in acest moment cu certitudine daca venim sau nu. Oricum noi vrem sa mergem si la Cluj si la Alesd deci parjoliti recoltele, otraviti fantanile..............

    Comentariu


    • #3
      Vine cineva de la Oradea la turneul de duminica?
      Blade: Butterfly Schlager Carbon
      FH:TENERGY 05
      BH:TENERGY 05

      Comentariu


      • #4
        Aproximativ 6 persoane+nevestele(ele nu joaca nu va speriati):
        Iacob Claudiu
        Borodan Cristian
        Tranulov Ianos
        Tic Ioan
        Nutiu Mihai
        Lele Mihai

        ..................da` venim daca veniti si voi la Alesd................(trebuie sa promiteti).........

        Comentariu


        • #5
          Se anunta un meci interesant intre Oradea si Cluj Speram sa mergem si noi cativa la Alesd.....ar fi ft frumos!!!
          Blade: Butterfly Schlager Carbon
          FH:TENERGY 05
          BH:TENERGY 05

          Comentariu


          • #6
            Pai la Alesd vor fi meciurile interesante ca acolo vom juca la final si un turneu pe echipe intre Oradea, Cluj si Alesd.

            Comentariu


            • #7
              Vesti bune de pe toate fronturile !

              Miine va fi o lupta MARE !!!!!!!!!!

              Vreau sa va fac o surpriza tuturor (si mai ales tie, filo !!!) ; sper sa reusesc (sunt 80% sanse ) ....

              Ne vedem miine.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de ciprian
                Vesti bune de pe toate fronturile !
                Miine va fi o lupta MARE !!!!!!!!!!
                Vreau sa va fac o surpriza tuturor (si mai ales tie, filo !!!) ; sper sa reusesc (sunt 80% sanse ) ....
                Ne vedem miine.
                Cipriane lasa-ma cu surprizele ca sunt slab de inima!!!!

                Comentariu


                • #9
                  hy!

                  Sper sa castig si eu macar un meci la Cluj!! loooooool ar fi fain daca ar face separat si pt juniori !!! hahaah oricum cred ca o sa fie fain la cluj !!!
                  Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                  FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                  BH : Donic Desto Metalic 2,1

                  Comentariu


                  • #10
                    Si am fost si la Cluj si a fost misto de tot, mecuri tari (cel mai tare turneu b din cate s-au facut pana acum), multe, sala buna, mesele bunute (nu m-am prea obisnuit cu ele dar nu e vina meselor) organizatori meseriasi, FEBRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA pe picioare, mana, spate, abdomen si alte zone care nu se pot pronunta.

                    Daca o tinem tot asa se vor intampla fenomenele ( in ordine cronologica) si nu ma refer la mine ci la noi toti:

                    -devenim din ce in ce mai buni=
                    -participam la din ce in ce mai multe turnee=
                    -castigam din ce in ce mai multe trofee, diplome si premii=
                    -nevestele ne exmatriculeaza din familie=

                    deci aveti grija cu AMATouR-ul asta ca provoaca dependenta=

                    Comentariu


                    • #11
                      Rezultate Turneu B2 - Cluj

                      Aproximativ la ora 19 s-a incheiat si concursul B2 de la Cluj. Au fost multi participanti, veniti si din alte orase: Oradea, Alesd, Campia Turzii, Zalău. Filo ne-a vizitat impreuna cu alti jucatori din Oradea si speram sa se fi simtit cu totii bine la Cluj. In final, cu tot cu jucatorii legitimati care au jucat, dar ale caror jocuri n-au contat in clasamentul final, au fost 25 de persoane.

                      Se pare ca la aceasta editie am putut testa o noua varianta de desfasurare care pana la urma ni s-a parut mult mai eficienta decat cea folosita data trecuta: doua turnee in paralel de cate 12 persoane (respectiv 13) din care cei calificati din grupe au format cate o grupa finala in fiecare turneu. In grupa finala s-au pastrat rezultatele din grupe, acest lucru reducand timpul de joc si efortul depus de jucatori.

                      Clasamentul pe turnee a fost urmatorul

                      Turneul I
                      Locul 1 - Dezso Soos (hades) - Campia Turzii (v)
                      Locul 2 - Rusu Calin (calin) - Cluj-Napoca
                      Locul 3 - Toth Laszlo - Cluj-Napoca
                      Locul 4 - Florica Andries (cica) - Cluj-Napoca (v)
                      Locul 4 - Borodan Cristian - Oradea
                      Locul 6 - Tic Ioan - Oradea (v)
                      Locul 6 - Cipou Radu - Alesd
                      Locul 8 - Furdui Andrei (andrei16) - Campia Turzii

                      Turneul II
                      Locul 1 - Iacob Claudiu (filo) - Oradea (v)
                      Locul 2 - Zamblau Ionut (tycutz) - Cluj-Napoca
                      Locul 3 - Bacotiu Ciprian (ciprian) - Cluj-Napoca
                      Locul 4 - Bartos Vlad - Cluj-Napoca
                      Locul 5 - Tranulov Ianos - Oradea (v)
                      Locul 5 - Lele Mihai - Alesd

                      (v) - desemneaza jucatorul ce a invins in meciul direct intre el si cel ce a repurtat un numar egal de victorii in grupa.

                      Alti participanti:
                      Vlasan Dorin - Cluj-Napoca
                      Costin Claudiu - Cluj-Napoca
                      Sorohan Anca - Cluj-Napoca
                      Spânu Paul - Cluj-Napoca
                      Coroian Gheorghe - Cluj-Napoca
                      Chivu Mircea - Zalău
                      Campian Cornel - Campia Turzii

                      Detalii si observatii vor fi adaugate intr-un mesaj ulterior.
                      Butterfly Grubba Carbon-AN All+
                      FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

                      Comentariu


                      • #12
                        Dupa cum mentionam si in mesajul anterior, alaturi de noi au jucat si cativa jucatori legitimati sau fosti legitimati dar care (inca) nu au drept de participare in AMATouR. Ii amintesc astfel pe Stefan Rusu, Tiberiu Camarasiu, Mihai Iusan si Alexandru Carpaci care ne-au oferit si de data aceasta ocazia sa vedem niste meciuri spectaculoase.

                        Am avut si un invitat cu totul si cu totul special - Dorin Gabudean, care a jucat cateva meciuri demonstrative fascinante si care ne-a dat ocazia sa vedem pe viu cum arata frumusetea tenisului la alt nivel!!! Multumim Dorin!!!
                        Butterfly Grubba Carbon-AN All+
                        FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

                        Comentariu


                        • #13
                          Concluzii

                          Pentru ca se apropie concursul de la Alesd si mai ales A-ul de la Bistrița, cred ca sunt binevenite niste concluzii care pot fi trase din ceea ce s-a petrecut aici:
                          1. E mult mai avantajos (ca timp si ca efort depus de jucatori) sa se faca mai multe grupe preliminare cu numar mic de jucatori decat putine grupe cu numar mare de jucatori. Iata un exemplu: daca ar fi 18 jucatori, acestia pot fi impartiti in doua grupe de 9 sau in trei grupe de 6. Pentru calificari, in varianta cu grupe de 9 se joaca in total 72 de meciuri, pe cand in varianta cu grupe de 6 se joaca 45 de meciuri.
                          2. Am vazut ca e mult mai bine ca nr. de seturi din calificari sa fie acelasi cu nr. de seturi din grupa finala, ptr ca jucatorii sa-si poata duce cu ei rezultatele din grupele preliminare.
                          3. Daca conditiile permit, ni s-a parut mult mai bun un sistem cu doua turnee in paralel, cu mai multi jucatori calificati din grupele preliminare, decat un singur turneu in care sa fim nevoiti sa apelam la meciuri eliminatorii ptr. scurtarea timpului.

                          Desigur, ramane la latitudinea fiecarui organizator sa aleaga sistemul de concurs, ceea ce am scris mai sus fiind doar observatii personale.

                          Alte amanunte care cred ca pot fi utile:
                          - A existat o situatie in care paleta folosita de un jucator (ambele fețe de aceeasi culoare - una "iarba", cealalta normala) a deranjat cativa parteneri de joc. Daca la concursurile urmatoare se intentioneaza respectarea si acestei reguli (fiind totusi amatori), atunci ar trebui sa precizam acest lucru.
                          - De asemeni, a existat o situatie in care tricoul alb al unui jucator a afectat vizibilitatea mingii ptr. oponentul sau. Cred ca ar fi mult mai bine ca jucatorii sa aiba grija fiecare la acest aspect si sa poarte un tricou corespunzator.
                          Butterfly Grubba Carbon-AN All+
                          FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

                          Comentariu


                          • #14
                            Da filo, ai perfecta dreptate cu efectele participarii in circuitul AMATour, mai ales partea cu exmatricularea

                            Tin sa multumesc inca o data jucatorilor care au venit de la mare distanta pentru a participa la turneul de la Cluj (totusi un turneu B !), aducand un plus de valoare si contribuind astfel la cresterea nivelului competitiei.

                            De asemenea, multumim jucatorilor legitimati care au dat adevarate recitaluri pentru noi amatorii, in special d-lui Dorin Gabudean care a avut amabilitatea sa raspunda pozitiv invitatiei mele.

                            S-a transpirat din greu, s-a dus o lupta "in transee", s-a mai scrisnit din dinti, au mai explodat neuroni din cauza concentrarii, a mai tremurat mina, picioarele etc. dar pina la urma cred ca cei mai buni au invins....
                            [probabil cu exceptia mea, caci trebuie sa recunosc ca am avut mare noroc, cistigind "la razboiul nervilor" (tacaneala) vreo citeva partide tot in setul 5. Promit sa joc mai frumos data viitoare ]

                            Comentariu


                            • #15
                              Fain concursul de la cluj! Primul meu concurs sper sa se mai faca si altele cat de curand!
                              Felicitari organizatorilor si campionilor dta viitoare tre sa ma antrenez si eu sa fiu si eu printre ei!

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X