Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

robot de tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • robot de tenis

    si eu m-am gandit la asa ceva, eu o sa aloc pt o masa un spatiu de 12 m lungime 6 latime si intre 3 si 4 inaltime.
    insa din lipsa de partener cu timp mult de antrenament (cat ameu), m-am gandit si la un robot, insa unul second hand, sau ceva improvizatii cum ar fi un compresor sa impinga mingile cu putere pe masa,.
    voi ce ziceti? ce putere ar trebui sa aiba compresorul, ca apoi mai fac eu ceva pe langa el ca sa mearga pe masa, niste ghidaje, un releu pt contact cu ce frecventa sa le impinga si altele.
    astept si eu sugestii
    Blade: BUTTERFLY ZHANG JIKE SUPER ZLC
    FH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1
    BH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1

  • #2
    Re: masa de tenis acasa, cat spatiu e nevoie minim ptr a fi ok?

    Postat în original de marcel
    si eu m-am gandit la asa ceva, eu o sa aloc pt o masa un spatiu de 12 m lungime 6 latime si intre 3 si 4 inaltime.
    insa din lipsa de partener cu timp mult de antrenament (cat ameu), m-am gandit si la un robot, insa unul second hand, sau ceva improvizatii cum ar fi un compresor sa impinga mingile cu putere pe masa,.
    voi ce ziceti? ce putere ar trebui sa aiba compresorul, ca apoi mai fac eu ceva pe langa el ca sa mearga pe masa, niste ghidaje, un releu pt contact cu ce frecventa sa le impinga si altele.
    astept si eu sugestii
    Compresor, cam haioasa idee! Un robot ca lumea stie da topsin in forta, balonat, chopuri mai mult sau mai putin energice, mingi cu efect lateral, combinat, variaza directia si frecventa mingilor, samd.Las-o mai incet, au inventat altii ce era de inventat....
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Re: masa de tenis acasa, cat spatiu e nevoie minim ptr a fi ok?

      de ce spui asta? poate vrea sa fie inventator, nu?
      Blade: Yasaka Dynamix 17
      FH: Mark V GPS 2.0
      BH: Mark V GPS 2.0

      Comentariu


      • #4
        Re: masa de tenis acasa, cat spatiu e nevoie minim ptr a fi ok?

        http://www.gtengineers.com/Aaron/Table% ... s%20Robot/

        http://www.tabletennis.gr/forum/forum_p ... ?TID=11265

        Comentariu


        • #5
          Re: robot de tenis

          Pentru cei cu posibilitati financiare mai mici:
          lemn: Waldner Dotec Carbon
          fețe: Dignics 05/Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Re: robot de tenis

            Pentru cine are rabdare si pricepere (scos din linkul de mai sus al lui ciprian):
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X