Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

propunere de turneu B la București

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • propunere de turneu B la București

    Pentru ca ca organizatorii din București nu se prea inghesuie sa organizeze, propun un nou turneu in 19 feb. Conditiile de concurs le vom stabili de comun acord ulterior. Inscrierile se fac pana sambata seara..
    Felicitari catre Cluj si Oradea, unde se simte pasiunea si spiritul de initiativa. Cum stati cu "taria de Bihor"?

  • #2
    Eu sigur nu pot veni duminica pe 19...am alta intalnire, cu un alt club...
    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

    Comentariu


    • #3
      cu`palinca de bihor` stam foarte bine (a nu se confunda cu produsul scos pe piata de o anumita firma), cu initiativele de asemenea. Daca cineva din bucuresti doreste sa `deguste` o palinca adevarata anuntati.

      Comentariu


      • #4
        Re: propunere de turneu B la București

        Postat în original de Dan2
        Pentru ca ca organizatorii din București nu se prea inghesuie sa organizeze, propun un nou turneu in 19 feb. Conditiile de concurs le vom stabili de comun acord ulterior. Inscrierile se fac pana sambata seara..
        Felicitari catre Cluj si Oradea, unde se simte pasiunea si spiritul de initiativa. Cum stati cu "taria de Bihor"?
        Sunt primul inscris, la ce ora sa il facem si unde?

        Comentariu


        • #5
          ma inscriu si eu

          Comentariu


          • #6
            Ma inscriu si eu, daca se poate. Sunt nou pe acest forum, joc tenis de masă ocazional, de placere. Numai ca de la un timp a inceput sa-mi creasca pasiunea pentru acest sport. Si as vrea sa vad cam de ce sunt in stare.

            Comentariu


            • #7
              concurs

              E rost de bataie? Ma bag si eu!

              E perfect duminica? Unde si ce banuti sa strangem pana atunci ?
              Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
              Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
              Oricine se joaca insa putini joaca...

              Comentariu


              • #8
                eu sper ca d-l Bodeanu sa se implice si de data asta in organizare, pt ca turneul trecut a iesit foarte bine...daca nu , ne intalnim noi duminica si vedem ce iese

                Comentariu


                • #9
                  ma bag shi eu duminica spuneti la ce ora shi cand ca sunt acolo cu eugen

                  Comentariu


                  • #10
                    Pana la urma, se ocupa careva de organizare?
                    Daca se incepe pe la 9:30-10:00, ca data trecuta, as veni si eu, ca tot nu ies din grupe si am timp sa ajung si la cealalta intalnire care e la 12:00.
                    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                    Comentariu


                    • #11
                      Oameni buni....m-am sfatuit intens cu Eugen si desi nu prea ne pricepem noi la organizat.....o sa avem sigur parte de un turneu B duminica la IDM.
                      O sa inceapa la ora 9:30......ora pana la care se mai pot face si inscrieri pe loc.....desi ar fi de preferat sa anuntati din timp pe forum pentru ca pana sambata seara sa putem face si un calcul privind taxa de participare.

                      O sa revin ceva mai incolo cu o prezentare "formala" a turneului !!

                      Comentariu


                      • #12
                        Impreuna cu Eugen si Elefantelul organizam turneul AMATouR in București in data de 19.02.2006. Iata detaliile de organizare:

                        localitatea: BUCURESTI
                        data: duminica, ora 9:30
                        sala IDM
                        Ora de prezentare 9:00
                        Locatia: aceleasi prime mese din dreapta daca vom reusi sa le rezervam;
                        numarul de mese: 4 (pentru 16 inscrisi) - 6 (pt 24 inscrisi)
                        Numarul maxim admis de participanti: 24.
                        Durata probabila 9:30- 14:00
                        Taxa pentru mese: 100000 lei pentru fiecare inscriere.
                        Taxa pt organizator 0 lei si 0 bani
                        Daca numarul de jucatori inscrisi va fi mai mare de 20 (pana in acest moment sunt inscrisi 9 jucatori) se pot organiza doua turnee separate, fiecare cu punctaj propriu conform regulamentului Amatour. Jocurile vor fi in sistemul 3 din 5. Modul de desfasurare in functie de numarul de inscrieri il voi transmite dupa incheierea inscrierilor pe site.
                        Premii: toti banii care vor ramane dupa plata meselor pentru primii 3 clasati (50% pt locul 1; 33% pt locul 2; 17% pt locul 3).
                        Capi de serierimii 4 din turneul anterior.
                        Cei care doresc sa participe si nu sunt inca inscrisi sunt rugati sa confirme participarea inca din aceasta seara. Inscrierile se vor putea face (limitat) si maine pana la ora 9:15.

                        Comentariu


                        • #13
                          Salut, ma inscriu si eu pentru turneul de duminica 19 feb. de la IDM.
                          Bafta tuturor, sa dati multe tushuri si sa va ajute fileul mai mult ca niciodata...
                          Mihai-Gabriel

                          Comentariu


                          • #14
                            ...vin si eu

                            iosif daniel
                            succes participantilor!
                            Lemn: Joola K5
                            Fete: Yasaka Mark V 30

                            Comentariu


                            • #15
                              salut,

                              vin si yo maine.......

                              Vasilica Vlad

                              Bafta
                              blade>>butterfly Andrezj Grubba
                              FH>>sriver el 2.1 red
                              BH>>sriver el 2.1 black

                              Comentariu


                              • #16
                                Sper ca m-ai pus si pe mine pe lista.
                                Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                Comentariu


                                • #17
                                  Niculescu Alin, voi fi si eu acolo.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Cateva poze de la turneul de azi. Data viitoare promit ca vin cu trepiedul sa fac mai multe. Daca tot nu stiu sa joc, macar poze sa fac.

                                    http://pg.photos.yahoo.com/ph/adytzu...bum?.dir=/2ea1
                                    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Eu de ce nu apar domne ???? Tocmai eu ....... asa mare jucator .....sa nu se mai repete.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Cu mici peripetii legate de conditiile nu prea convenabile organizarii unui turneu intr-un club interesant dar pestrit si foarte zgomotos, am incheiat un turneu bun, cu meciuri disputate atat la mese cat si alaturi de ele.
                                        Interesul nu a fost insa indreptat numai spre jocuri ci si spre spectatori, mai ales spre sora unuia dintre participanti-Mihai Badescu- care, discret, si-a sfatuit favoritul pentru un rezultat cat mai bun. Cred ca ati ghicit despre cine este vorba...
                                        Concurentii au fost ceva mai multi ca la primul turneu, 18 aspiranti la punctele AMATouR, care au fost impartiti in doua grupe de cate 9, din care s-au calificat primii 4, dupa care s-a jucat in sistem eliminatoriu. Rezultatele au fost putin surprinzatoare... pentru mine cel putin, Dar iata rezultatele:
                                        sferturi:
                                        Dona-Dinu
                                        Bodeanu Dan-Mircea Valentin
                                        Badescu-Manaila
                                        Bodeanu Mihai- Angelescu Mihai
                                        semifinale:
                                        Bodeanu Dan- Dona Eugen
                                        Bodeanu Mihai- Badescu Mihai

                                        finala: Bodeanu-Bodeanu

                                        Clasamentul arata astfel:

                                        1. Bodeanu Mihai 10 p
                                        2. Bodeanu Dan 8 p
                                        3. Dona Eugen 6 p
                                        4. Badescu Mihai 5 p
                                        5. Dinu Gheorghe 4 p
                                        6. Angelescu Mihai 4 p
                                        7. Mircea Valentin 3p
                                        8. Manaila Mihai Gabriel 3 p

                                        9-16
                                        Rozescu Valentin (4v)
                                        Macabinski Robert((4v)
                                        Serban Suchea(3v)
                                        Iosif Daniel (2v)
                                        Iacob Lucian((2v)
                                        Nastase Gheorghe(2v)
                                        Binda Marius((1v)
                                        Niculescu Alin(1v)
                                        Constandache Adrian(0v)
                                        Vlad Vasilica(0v)

                                        Doua mentiuni speciale:
                                        In rimul rand pentru Eugen care cred ca merita sa joace finala, dar...asa e-n tenis!!
                                        In al doilea rand pentru spiritul pur de amator al turneului: Primii 4 au primit un premiu de -65000 lei pe care i-au scos din buzunar pentru ultimele plati.
                                        Otilia ne-a promis ca ne va pune la dispozitie sala pentru urmatorul turneu
                                        daca va primi cele 4 mese noi-noute!! Poate asa vom mai avea si ceva bani de premii...

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          bine era de erati 20 sa aveti puncte mai multe!!!!
                                          asa ati fi dat puncte in plus la 16 persoane in loc de 8
                                          si inca o chestie. jucatorii noi care nu mai apar in alte turnee sa-i inscriu in circuit?

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Dan2
                                            Constandache Adrian(0v)
                                            GRESIT!!! Ultimul meci cu Alin Niculescu l-am castigat eu cu 3-1.

                                            Va rog corectati rezultatul..
                                            Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                            FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                            BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Daca nu au vrut sa vina si altii... era mai simplu si de organizat, doua grupe de 9 au insemnat foarte multe meciuri si un timp mult mai mare decat ne-am propus.
                                              Cred ca este corect sa-i inscriem pe participanti automat, pentru ca oricum se vor selecta la urmatoarele turnee cei care vor avea constanta in prezente, iar cei care nu vor avea minimul de participari nu vor intra in clasament.
                                              Am facut un fisier in excel cu toti jucatorii si rezultatele la toate turneele de pana acum, din care se poate extrage orice clasament (pe zone, pe categorii de varsta. Ti-l trimit imediat cum completez ultimele rezultate si il vom pune pe site.
                                              Ce date ai despre turneul de la Bistrița? Trebuie bine gandit, si daca nu ne putem incadra langa turneul national nu trebuie sa riscam. Mai bine decalam turneul decat sa ratam primul nostru turneu; nu e usor sa parcurgi 1000 km doar ca sa ai de unde sa te intorci!!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Salut!!

                                                A fost din nou un tuneu foarte animat, am jucat cu maxima placere toate meciurile...

                                                in primul rand nu meritam sa joc finala, de vreme ce nu am jucat-o , a meritat-o dl. Bodeanu din plin, mai ales ca spre mandria sa este prima finala tata-fiu din istoria competitiei...

                                                in al doilea rand, premiul de - 65.000. lei l-am primit cu mare emotie, mai ales ca am luat locul 3, un loc foarte onorant pt mine avand in vedere valoarea ridicata a turneului...

                                                Astept sa ne revedem cu totii la turneul urmator din București, care ne va da dreptul sa participam la turneul A de la Bistrița, unde sper sa ne vedem cati mai multi dintre forumisti...

                                                in al treilea rand amintiti-va ca nu conteaza neaparat rezultatele, ci frumusetea acestui sport minunat care ne leaga si ne face sa batem ca nebunii tara in lung si lat ca sa jucam unii cu altii si mai ales ca sa ne cunoastem...

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de adytzu
                                                  Postat în original de Dan2
                                                  Constandache Adrian(0v)
                                                  GRESIT!!! Ultimul meci cu Alin Niculescu l-am castigat eu cu 3-1.
                                                  Va rog corectati rezultatul..
                                                  Scuze, adytzu, rezultatul a fost inregistrat in foaie de acel personaj care a mai fost contestat acum cateva luni si care la acest turneu a dat o mana (sau un pumn?) de ajutor...! Era bine (tii minte indicatiile de la primul turneu?) ca fiecare castigator sa-si verifice inregistrarea corecta in fisa.
                                                  Nu-i nimic, ramai cu victoria de palmares, punctajul este acelasi...

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X