Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

propunere de turneu B la București

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Pana la urma frumusetea si pasiunea pt acest sport ramane, indiferent de micile noastre spaime, umori, orgolii...clasamente...

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de Mihai-Gabriel
      Pana la urma frumusetea si pasiunea pt acest sport ramane, indiferent de micile noastre spaime, umori, orgolii...clasamente...
      Era clar, pana la urma tot un filosof trebuia sa ne explice cat ramane la final dinb clasamente, orgolii, etc...

      Multumim, Mihai

      baieti, ganditi-va va rog la Bistrița, trebuie neaparat sa stim sigur daca se poate juca, finalele nationale sunt duminica, nu suntem 100% siguri daca se termina la ora 13:00, si in afara de asta pana ne organizam noi mai trece o o ora si jumatate, deci poate incepem pe la 4 sau 5... Nu stiu cati dintre voi aveti program liber lunea...

      Comentariu


      • #28
        salut,
        m-am trezit o zi mai tarziu....... mai pot spera??

        Comentariu


        • #29
          in cateva saptamani va avea loc cu siguranta inca un concurs asa ca fi pe faza

          Comentariu


          • #30
            Am remarcat cu mare deceptie faptul ca am pierdut participarea la concursul de duminica. Sunt de vreo 3 saptamani in Ungaria si imi lipseste ca naiba, dar ma intorc, marti si, daca ma primiti iarasi printre voi, abia astept sa joc un tenis.
            Am remarcat cu placere ca maestrul Eugen a terminat iarasi in top 3, si ca domnii Bodeanu devin o adevarata forta in tenisul de masa, fie el si amator. Sper sa va gasesc pe toti cu paletele lipite, zbor spre casa...

            PS. Eugene, tu poti sa stai cu fetele dezlipite, stiu ca le-ai stricat - iti aduc eu, cum am promis, niste Joola Samba din Budapesta.

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de costinC
              Am remarcat cu mare deceptie faptul ca am pierdut participarea la concursul de duminica. Sunt de vreo 3 saptamani in Ungaria si imi lipseste ca naiba, dar ma intorc, marti si, daca ma primiti iarasi printre voi, abia astept sa joc un tenis.
              Am remarcat cu placere ca maestrul Eugen a terminat iarasi in top 3, si ca domnii Bodeanu devin o adevarata forta in tenisul de masa, fie el si amator. Sper sa va gasesc pe toti cu paletele lipite, zbor spre casa...
              PS. Eugene, tu poti sa stai cu fetele dezlipite, stiu ca le-ai stricat - iti aduc eu, cum am promis, niste Joola Samba din Budapesta.
              Multumesc ma, te astept cu nerabdare...

              Comentariu


              • #32
                Salutare,
                exista cumva un program pentru antrenamete, sau se merge la nimereala in speranta ca intalnesti pe cineva cu care sa joci?

                Comentariu


                • #33
                  Asta e o idee foarte buna aplicabila pentru București si eventual daca careva dintre jucatorii mai buni si-ar lua responsabilitatea de antrenor ar fi grozav. Eu voi incerca ceva de genul asta in Oradea chiar daca eu as avea o nevoie disperata de cineva care sa ma antreneze el pe mine.........

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Dan2
                    Concurentii au fost ceva mai multi ca la primul turneu, 18 aspiranti la punctele AMATouR, care au fost impartiti in doua grupe de cate 9, din care s-au calificat primii 4, dupa care s-a jucat in sistem eliminatoriu. Rezultatele au fost putin surprinzatoare... pentru mine cel putin, Dar iata rezultatele:
                    sferturi:
                    Dona-Dinu
                    Bodeanu Dan-Mircea Valentin
                    Badescu-Manaila
                    Bodeanu Mihai- Angelescu Mihai
                    semifinale:
                    Bodeanu Dan- Dona Eugen
                    Bodeanu Mihai- Badescu Mihai
                    finala: Bodeanu-Bodeanu
                    Clasamentul arata astfel:
                    1. Bodeanu Mihai 10 p
                    2. Bodeanu Dan 8 p
                    3. Dona Eugen 6 p
                    4. Badescu Mihai 5 p
                    5. Dinu Gheorghe 4 p
                    6. Angelescu Mihai 4 p
                    7. Mircea Valentin 3p
                    8. Manaila Mihai Gabriel 3 p
                    am niste nelamuriri in privinta punctajelor:
                    de ce Dona are 6 puncte si Badescu 5? s-a jucat pentru locul 3? si de ce Dinu si cu Angelescu au mai multe puncte decat Mircea si Manaila daca au fost eliminati in aceeasi faza a competitiei?

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de filo
                      Postat în original de Dan2
                      Concurentii au fost ceva mai multi ca la primul turneu, 18 aspiranti la punctele AMATouR, care au fost impartiti in doua grupe de cate 9, din care s-au calificat primii 4, dupa care s-a jucat in sistem eliminatoriu. Rezultatele au fost putin surprinzatoare... pentru mine cel putin, Dar iata rezultatele:
                      sferturi:
                      Dona-Dinu
                      Bodeanu Dan-Mircea Valentin
                      Badescu-Manaila
                      Bodeanu Mihai- Angelescu Mihai
                      semifinale:
                      Bodeanu Dan- Dona Eugen
                      Bodeanu Mihai- Badescu Mihai
                      finala: Bodeanu-Bodeanu
                      Clasamentul arata astfel:
                      1. Bodeanu Mihai 10 p
                      2. Bodeanu Dan 8 p
                      3. Dona Eugen 6 p
                      4. Badescu Mihai 5 p
                      5. Dinu Gheorghe 4 p
                      6. Angelescu Mihai 4 p
                      7. Mircea Valentin 3p
                      8. Manaila Mihai Gabriel 3 p
                      am niste nelamuriri in privinta punctajelor:
                      de ce Dona are 6 puncte si Badescu 5? s-a jucat pentru locul 3? si de ce Dinu si cu Angelescu au mai multe puncte decat Mircea si Manaila daca au fost eliminati in aceeasi faza a competitiei?
                      S-a jucat intr-adevar pt locurile 3-4...eu inca nu stiu clar regulamentul Amatour, putem fara probleme sa recalculam punctajele daca e nevoie... numai sa ne precizati cum sunt, pt locurile 3-4 exista acelasi nr de puncte? La fel pt 5-6, 7-8, etc.

                      Comentariu


                      • #36
                        Pentru ca s-a optat pentru sistem eliminatoriu...s-a jucat si finala mica ( pentru locurile 3-4) iar cei care au pierdut in sferturi au mai jucat un meci pentru locurile 5-6.

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de elefantel_roz
                          Pentru ca s-a optat pentru sistem eliminatoriu...s-a jucat si finala mica ( pentru locurile 3-4) iar cei care au pierdut in sferturi au mai jucat un meci pentru locurile 5-6.
                          Ok. Eu am intrebat ca nu se intelegea din prezentare. In regulament nu se specifica diferente de punctaj intre jucatorii de pe locurile 3 si 4 deci eu voi omologa deocamdata rezultatul cu 6 puncte si pentru locul 4. In viitor va trebui sa modificam regulamentul in ideea de a specifica diferente de punctaj in cazul acesta desi nu cred ca se supara nimeni pe treaba asta.
                          In rest punctajele sunt ok.

                          Comentariu


                          • #38
                            Dubios

                            Anuntul a fost modificat in urma unor constatari care au baze tehnice.

                            Sper totusi sa ne organizam mai bine si sa iasa toate concursurile din ce in ce mai bine pt ca scopul e sa evoluam si nu sa ne suparam...

                            Recunosc ca am facut cateva remarci gresite si pertinente, dar daca e sa respectam regulile atunci sa le respectam pana la capat, si nu sa ne oprim doar la unele care ne convin in functie de situatie.

                            Ai si tu dreptate bebe, dar si eu am, asa ca sa ne impacam.

                            La concursuri mai bune si nervi mai putini.
                            Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                            Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                            Oricine se joaca insa putini joaca...

                            Comentariu


                            • #39
                              pana la urma au fost ambele grupe de cate noua jucatori

                              au mai fost jucatori care au avut 4 victorii si 4 infrangeri si nu s-au plans

                              probabil ca ne-ar placea tuturor sa castigam toate meciurile si sa invatam si cate ceva de la adversari si sa avem si experienta de competitie cat mai buna

                              totusi cred ca trebuie gasit un echilibru pe care sa-l constientizam

                              Comentariu


                              • #40
                                Makaroane ... stii ce nu inteleg eu? Atat timp cat eugen nu a comentat nimik in legatura cu acel meci la care te refereai tu (cel cu Bodeanu senior) nu inteleg de ce te bagi tu? Poate o sa ajungi si tu la varsta tatalui meu si sa joci atatea meciuri ... si o sa vezi ce inseamna! Au fost mereu comentarii pe baza acestor concursuri ... de ce nu va bagati voi fratilor sa le organizati??? Ca vad ca la comentariile de dupa sunteti cei mai buni toti! Cel mai bine ... de acum incolo facem turneu eliminatoriu ... cu 2 sau 4 favoriti ... si atunci nu o sa mai aveti ce comenta! AAA ba da! Atunci o sa comentati ca ati platit 5 lei noi ... si ati jucat un singur meci! Eu sunt de parerea ca nici tata si nici eu nu ne vom mai implica in organizarea unor astfel de concursuri! Sa vedem noi ce faceti voi atunci! Daca tu zici ca te-am furat si pe tine si pe manaila ... te inseli amarnic!

                                Inca o data te rog sa imi raspunzi la urmatoarea intrebare: Organizezi tu urmatorul concurs? Sa vedem ce iese! (eu sincer nu cred ca o sa organizezi vreodata un concurs)

                                Este exact ce v-am zis (asta pentru toti care au participat la cele 2 concursuri din bucuresti si nu numai) NICIODATA NU SE VA ORGANIZA UN CONCURS CARE SA MULTUMEASCA PE TOTI!! MEREU VOR FI ORI PREA MULTE MECIURI ORI PREA PUTINE ORI CA EU TREBUIA SA MA CALIFIC CA AVEAM N VICTORII!!! PE BUNE ACUMA NOI NU MAI ORGANIZAM CONCURSURI IN BUCURESTI PENTRU CA NU ARE ROST!! MERU VOR APAREA TOT FELUL DE COMENTARII PE BAZA CONCURSULUI!
                                Blade: Butterfly Photino
                                Fh: Butterfly Tenergy 05
                                Bh:Yasaka Rakza 9

                                www.lovetodance.ro

                                Comentariu


                                • #41
                                  Si iti mai zic o chestie makaroane! Desi nu a mai jucat tenis de masă de foarte multi ani ... eu zic ca tu nu poti sa ii iei un meci din 10!! Asa ca lasa "impresiile" de mare jucator deoparte si mai bine te-ai concentra asupra ta cum sa faci sa joci mai bine! Pentru ca toate astea sunt scuze aiurea! Cum am mai auzit tot felul de astfel de scuze ba ca e lumina proasta ... ba ca aluneci pe jos ... ba ca e fileul prea moale ... ba ca e mingia stramba!! Data trecuta ai iesit din grupe ... si ce ai facut?? Ai luat bataie de la toti din cate imi amintesc eu!
                                  Blade: Butterfly Photino
                                  Fh: Butterfly Tenergy 05
                                  Bh:Yasaka Rakza 9

                                  www.lovetodance.ro

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Salut baieti...

                                    Vad ca din nou se inflameaza spiritele aici si nu inteleg de ce...cu totii avem cateva nemultumiri dar sa nu uitam ca organizatorii au parte de mai multe dificultati decat noi cei care jucam...

                                    Makarone, sunt de acord cu tine, daca ai castigat 4 meciuri meritai poate mai mult decat cei care nu au castigat nici unul. De asemenea, sunt de acord si cu Bebe, nu se poate nicidecum sa multumesti toti participantii, de aceea voi ati avut o misiune mai ingrata sambata decat ceilalti participanti...Vreau totodata sa precizez ca semifinala dintre mine si Dl. Bodeanu a fost inainte de toate un meci foarte spectaculos (cel putin din pct. meu de vedere), pe care l-a castigat pe merit si in nici un caz nu am pus la indoiala corectitudinea meciului respectiv - nu aveam dealtminteri nici un motiv... Parerile mele de rau se indreapta numai si numai spre lipsa de concentrare de care am dat dovada, pt ca am condus cu 10-6 in setul decisiv si am pierdut... Probabil ca la asta se referea si Makarone, dar s-a exprimat gresit si nu s-a facut bine inteles.

                                    Sincer, sper sa fie ultima discutie de acest gen pe forum, pt ca nu inteleg de unde atatea orgolii...eu va promit ca daca si dupa urmatorul concurs organizat vom avea parte de aceleasi discutii infertile, nu mai particip, tocmai pentru a ma duce in timpul meu liber sa joc tenis cu placere alaturi de oameni pt care rezultatele conteaza mai putin decat sportul in sine...

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Concurs

                                      Mersi frumos de precizare Eugen si speram ca data viitoare sa iasa mai bine.
                                      Dupa cum se stie eu am si o echipa de tenis de masă cu care ma ocup, deci inseamna un concurs mai micut pe saptamana de organizat.

                                      Asa ca stiu ce inseamna acestep probleme organizatorice. Daca timpul imi va permite voi organiza eu si inca un voluntar urmatorul concurs care sper ca va avea 2-3 grupe mari de 8-10 persoane si se va juca mult mai mult, pe mai multe mese.

                                      Important este ca s-a jucat frumos si lumea a dat tot ce era mai bun.
                                      Ii multumesc domnului Bodeanu Dan pentru meciul jucat, cum a apreciat si dansul ca joc altceva fata de primul concurs, in care da am luat bataie de la toti, atunci fara drept de apel. Insa in acest concurs i-am luat un set si lui Eugen iar in restul i-am suflat in ceafa la avantaje si 8-9, lucru care concursul trecut erau utopii (la 3,4,6 m-a scos), si cu Angelescu Mihai la fel.

                                      Sper ca la concursul viitor sa joc si mai bine si sa las cativa oameni mirati.

                                      Toate bune si antrenati-va...
                                      Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                                      Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                                      Oricine se joaca insa putini joaca...

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Imi pare rau ca s-a ajuns la discutia asta. Trebuie sa fac doua precizari extrem de importante :

                                        1. Makarone a postat mesajul ala initial ( pe care din fericire l-a modificat ) fara sa fie tocmai 100% documentat...ca sa nu zic in necunostiinta de cauza. Am apucat sa vorbesc cu el dupa ce a scris mesajul...in consecinta a modificat...si sper ca a inteles situatia.

                                        2. Daca e sa faceti cuiva reprosuri pentru faza eliminatorie....va rog sa mi le adresati direct mie. EU am facut repartizarea meciurilor in faza eliminatorie si va garantez ca nu am avut nici o agenda ascunsa....si nici nu am vrut sa nedreptatesc pe cineva. Domnul Bodeanu nu e "vinovat" decat ca a pregatit din nou toate hartiile pentru concurs, a pus pe picioare organizarea si a scos din buzunar alaturi de ceilalti finalisti 65.000 la sfarsitul turneului. Evident , s-au facut unele greseli, dar va spun a nu stiu cata oara....nu s-a urmarit nedreptatirea nimanui. Eu am avut doar 3 victorii si m-am simtit bine....cred ca asta e si ideea...distractia...nu neaparat un punct in plus sau in minus.

                                        Vreau sa inchei cu un citat ....

                                        Postat în original de Mihai-Gabriel
                                        Pana la urma frumusetea si pasiunea pt acest sport ramane, indiferent de micile noastre spaime, umori, orgolii...clasamente...

                                        Comentariu


                                        • #45

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Problema este ca nu se aduna in București mai multi jucatori. Daca erati 20 altul ar fi fost deznodamantul turneului........si punctajele fiecaruia, deci putina munca de convingere nu strica nimanui
                                            In legatura cu punctajele eu sunt convins ca nu sunt perfecte si nu reflecta intotdeauna valoarea jucatorului dar turneele A vor fi cele care vor stabili clasamentele si nu cele B unde sunt putine puncte in joc. Ma gandesc la o extindere a sistemului de punctaj si la turneele A in ideea ca daca sunt mai mult de 60 de persoane intr-un turneu A sa se faca 2 turnee separate.

                                            In acest moment o schimbare a modului de punctaj este cam tardiva desi nu imposibila dar posibil ca de anul viitor sa modific punctajele astfel incat sa acopere o plaja mai mare de valori. Circuitul pe acest an este cu titlu experimental pentru ca inca nu putem sa avem pretentia ca circuitul acesta se ridica la nivelul la care ne dorim cu totii, totusi eu simt un interes din ce in ce mai crescut din partea jucatorilor deci cred ca suntem pe calea cea buna. Sunt probleme deocamdata insurmontabile legate de spatiile de joc sau de antrenament si chiar de deschiderea pe care o avem in unele orase (sunt doar o mana de orase participante in acest moment la circuit).

                                            Rugamintea mea este ca toate nemultumirile legate de organizare sa le impartasiti organizatorilor direct sau mie personal si nu prin forum.
                                            Ceea ce mai pot zice cu siguranta este ca daca pierdem un organizator pierdem mai mult decat credeti asa ca va rog sa cantariti tot ceea ce scrieti aici.
                                            Eu am mai oferit si pana acum si voi oferi in orice moment celor care sunt nemultumiti de organizare si doresc sa organizeze, posibilitatea sa vada ce inseamna acest lucru pentru ca week-enduri sunt destule si apoi sa stea sa primeasca critici.........

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Concurs

                                              Postat în original de makarone
                                              Mersi frumos de precizare Eugen si speram ca data viitoare sa iasa mai bine.
                                              Dupa cum se stie eu am si o echipa de tenis de masă cu care ma ocup, deci inseamna un concurs mai micut pe saptamana de organizat.
                                              Asa ca stiu ce inseamna acestep probleme organizatorice. Daca timpul imi va permite voi organiza eu si inca un voluntar urmatorul concurs care sper ca va avea 2-3 grupe mari de 8-10 persoane si se va juca mult mai mult, pe mai multe mese.
                                              Important este ca s-a jucat frumos si lumea a dat tot ce era mai bun.
                                              Ii multumesc domnului Bodeanu Dan pentru meciul jucat, cum a apreciat si dansul ca joc altceva fata de primul concurs, in care da am luat bataie de la toti, atunci fara drept de apel. Insa in acest concurs i-am luat un set si lui Eugen iar in restul i-am suflat in ceafa la avantaje si 8-9, lucru care concursul trecut erau utopii (la 3,4,6 m-a scos), si cu Angelescu Mihai la fel.
                                              Sper ca la concursul viitor sa joc si mai bine si sa las cativa oameni mirati.
                                              Toate bune si antrenati-va...
                                              Super, in primul rand e minunat ca te-ai oferit sa organizezi concursul urmator, te asigur ca nu o sa uitam ca te-ai anuntat...

                                              In al doilea rand, cu totii cred ca am remarcat ca ai facut progresae serioase, ca de altfel toti ceilalti participanti...L-as aminti si eu pe Mihaitza Angelescu, cu care am avut un meci foarte greu, l-am batut nemeritat dupa ce a condus cu 8-6 in decisiv, desi la seturi avusesem 2-0. De asemenea, ca sa fac o gluma, am apreciat foarte tare si faptul ca pe parcursul eciului nostru mi-ai suflat permanent in ceafa, pt ca in acea zi la IDM a fost o caldura greu de suportat, si poate ca fara sa stii, m-ai ajutat si de aceea am si castigat...

                                              Lasand gluma la o parte, toti speram sa ca urmatorul concurs sa fie cat mai disputat la masa de joc, simai putin dupa, pt ca ne-am facut un obicei din a critica initiativele de organizare, eu personal te asigur ca nu voi comenta in nici un fel modul de organizare, pt ca stiu ca este greu sa faci un concurs in acre sa multumesti 20-30 de persoane...

                                              Pe cand credeti ca facem concursul urmator?

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Fratilor, sa uitam si sa iertam, sa continuam sa iubim sportul asta minunat si pe practicantii lui...Zau asa, ce naiba...
                                                Ca acus' vine primavara si o ia hormonu' inaintea neuronului, si vai, se poate inflama glanda, sau, fereasca Sfantu' - glandu'...
                                                Sa nu ne uitam in spate pt ca riscam, asemenea parabolei biblice a lui Lot, sa devenim "stane de sare". Ce a fost, a fost, ce va fi, va fi...

                                                Stiti ceva, toti avem dreptate, dar absolut toti ! Dar ce importa...

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de Mihai-Gabriel
                                                  Fratilor, sa uitam si sa iertam, sa continuam sa iubim sportul asta minunat si pe practicantii lui...Zau asa, ce naiba...
                                                  Ca acus' vine primavara si o ia hormonu' inaintea neuronului, si vai, se poate inflama glanda, sau, fereasca Sfantu' - glandu'...
                                                  Sa nu ne uitam in spate pt ca riscam, asemenea parabolei biblice a lui Lot, sa devenim "stane de sare". Ce a fost, a fost, ce va fi, va fi...
                                                  Stiti ceva, toti avem dreptate, dar absolut toti ! Dar ce importa...
                                                  Mihai, nu vrei sa jucam noi amandoi de acum fara puncte si sa ii lasam pe oamenii astia sa se bata intre ei pt puncte?

                                                  Cred ca am fi mai castigati...

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Ba da Eugen...De ce nu? Cateodata, la "oboseala" chiar joc "la punct": adica nu tine nimeni scorul, tu joci ca sa castigi punctul, serveste cel la care ajunge mingea...totul ca intr-un meci real.
                                                    Pe mine unul, tipul asta de "joc" ma ajuta la concentrare...Fiindca multa vreme am jucat asa, la "poezie", de dragul spectacolului, cu lemne si fete pe care incercam sa le combin pt a gasi combinatia potrivita - tipul asta de antrenament imi da o anumita determinare ...

                                                    PS. Io' zic sa facem aici pe forum o sectiune speciala K1, Kung Fu, bataie cibernetica... dar grija mare la ce zic astrele si la stilul Feng Sui ...

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X