Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Rakza 7 soft,fh-bh

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Rakza 7 soft,fh-bh

    Buna!!!
    Foloseste cineva un setup cu rakza 7 soft,pe ambele parti???2.0-max?
    Pe ce lemne merg mai bine?multumesc
    Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

  • #2
    Am folosit si mergea bine pe Yasaka Ma Lin Extra Offensive
    Tenergy 05 - Yasaka Alnade - Tenergy 05

    Comentariu


    • #3
      Am folosit Rakza 7 soft mai ales pe rever pentru un an si ceva (am incercat-o si pe forehand dar prin comparatie cu T05 sau Tibhar Mx-p este pistol cu apa). E o fata foarte buna, mai ales prin controlul pe care il ofera, pe lemnele All Wood. Daca vrei insa sa o folosesti pe lemne care au compozit nu mai este asa eficienta (varianta 2.0 nu merge aproape deloc, varianta max se descurca pe lemne gen innerforce care au stratul de carbon mai la interior). Nu o recomand ca o fata bazata pentru un joc cu topspin datorita buretelui foarte moale. Prin urmare o paleta care sa o aiba atat pe forehand cat si backhand ar avea control foarte bun insa nu ar „musca” din adversar. E o fata care te ajuta pana la un anumit nivel si anume pana dai de adversari pe care nu-i poti invinge decat daca ii pui in dificultate. Insa pana acolo isi face treaba foarte bine. Recomand folosirea ei in combinatie cu o fata recunoscuta prin capacitatea de a finaliza punctul.
      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
      FH: Butterfly Dignics 05
      BH: Tibhar Grass D.TecS

      Comentariu


      • #4
        Softul pe forehand e boala europenilor si strica efectiv mana, eu am jucat cu Rakza 7 normal pe forehand si pot spune ca trecerea la DHS Hurricane 3 pe forehand a fost cea mai inteleapta decizie.

        Comentariu


        • #5
          Multumesc pt raspunsuri!!!!si mai astept impresii,sugestii,recomandari!!!
          Mihai905-care ar fi fetele respective cu care ar merita sa le combin???(da cand sunt la avansati nu prea castig meciuri,moment?n am combinatia Joola Aruna off,rhyzm p-2.0,rakza 7 soft-2.0)
          Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

          Comentariu


          • #6
            Eu am folosit mult timp pe forehand Andro Rasant si Tibhar Mx-p si pe backhand Rakza 7 soft. A fost combinatia folosita timp de aproape un an si jumatate. A functionat bine combinatia pe lemne All+ pana la lemnele care au stratul de carbon la interior (gen Innerforce). Apoi am trecut la Tenergy 05 pe forehand. Rakza 7 soft am mai pastrat-o cam inca doua luni pana am trecut tot la Tenergy 05 si pe rever. Faptul ca nu eram in stare sa joc eficient impotriva jucatorilor cu material m-a determinat si inlocuiesc dupa cateva luni Tenergy 05 cu iarba.

            In concluzie am folosit perioade mai indelungate Tibhar Mx-p si Tenergy 05. Sunt fete foarte bune pentru forehand. In prezent folosesc Dignics 05 care este la randul ei foarte buna in ciuda pretului destul de piperat. Am avut ocazia sa mai joc, insa nu foarte mult si cu alte fete. Am auzit lucruri bune si mi s-au parut foarte bune si fetele Andro Rasanter, insa nu am jucat atat de mult cu ele incat sa emit o parere mai detaliata bazata pe experienta personala indelungata.

            Stiu ca multi considera ca trebuie sa primeze controlul. Partial sunt de acord. In timp insa am ajuns la concluzia ca, in cazul meu, imi trebuie mai multa viteza, forta, mai ales pe forehand, deoarece cu cat iti creste nivelul adversarilor cu care joci cu atat iti dai seama ca ai este mult mai usor sa finalizezi cu un lemn Off+ avand Dignics 05 decat cu un lemn All+ avand Rakza 7 soft. In ceea ce priveste controlul asupra paletei acesta se imbunatateste in timp prin experienta de joc, dar mai ales prin antrenamente. Antrenamentele sunt cheia progresului, paleta te ajuta foarte mult, insa o paleta trebuie sa fie pusa si in valoare de catre jucator.

            Asa ca daca ati ajuns la momentul in caresimtiti ca paleta nu va mai ajuta, ca nu mai pune adversarii in dificultate, si in acelasi timp tehnica va permite tranzitia catre un setup mai rapid atunci e cazul sa faceti acest pas. Daca credeti ca se mai poate scoate ceva din paleta dumneavoastra imbunatatindu-va tehnica atunci spor la antrenamente daca nu spor la cumparatori si apoi din nou spor la antrenamente.
            Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
            FH: Butterfly Dignics 05
            BH: Tibhar Grass D.TecS

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Mihai905 Vezi post
              Eu am folosit mult timp pe forehand Andro Rasant si Tibhar Mx-p si pe backhand Rakza 7 soft. A fost combinatia folosita timp de aproape un an si jumatate. A functionat bine combinatia pe lemne All+ pana la lemnele care au stratul de carbon la interior (gen Innerforce). Apoi am trecut la Tenergy 05 pe forehand. Rakza 7 soft am mai pastrat-o cam inca doua luni pana am trecut tot la Tenergy 05 si pe rever. Faptul ca nu eram in stare sa joc eficient impotriva jucatorilor cu material m-a determinat si inlocuiesc dupa cateva luni Tenergy 05 cu iarba.

              In concluzie am folosit perioade mai indelungate Tibhar Mx-p si Tenergy 05. Sunt fete foarte bune pentru forehand. In prezent folosesc Dignics 05 care este la randul ei foarte buna in ciuda pretului destul de piperat. Am avut ocazia sa mai joc, insa nu foarte mult si cu alte fete. Am auzit lucruri bune si mi s-au parut foarte bune si fetele Andro Rasanter, insa nu am jucat atat de mult cu ele incat sa emit o parere mai detaliata bazata pe experienta personala indelungata.

              Stiu ca multi considera ca trebuie sa primeze controlul. Partial sunt de acord. In timp insa am ajuns la concluzia ca, in cazul meu, imi trebuie mai multa viteza, forta, mai ales pe forehand, deoarece cu cat iti creste nivelul adversarilor cu care joci cu atat iti dai seama ca ai este mult mai usor sa finalizezi cu un lemn Off+ avand Dignics 05 decat cu un lemn All+ avand Rakza 7 soft. In ceea ce priveste controlul asupra paletei acesta se imbunatateste in timp prin experienta de joc, dar mai ales prin antrenamente. Antrenamentele sunt cheia progresului, paleta te ajuta foarte mult, insa o paleta trebuie sa fie pusa si in valoare de catre jucator.

              Asa ca daca ati ajuns la momentul in caresimtiti ca paleta nu va mai ajuta, ca nu mai pune adversarii in dificultate, si in acelasi timp tehnica va permite tranzitia catre un setup mai rapid atunci e cazul sa faceti acest pas. Daca credeti ca se mai poate scoate ceva din paleta dumneavoastra imbunatatindu-va tehnica atunci spor la antrenamente daca nu spor la cumparatori si apoi din nou spor la antrenamente.
              Multumesc frumos!!!
              Yasaka Sweden Extra - Yasaka Rakza 7 - Yasaka Rakza 7

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X