Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

    In perioada 05 -06.09.2009, va avea loc la Zalău, Concursul national de tenis de masă "Memorialul Mike Stefan" editia a X a.
    Competitia este oraganizata de CSM Armatura Zalău, in parteneriat cu Primaria si Consiliul Local Zalău si se va desfasura la Sala Sporturilor din Zalău, dupa urmatorul program:
    Sambata 05.09.2009, orele 14.00 - 21.00 Open Juniori, doua categorii, pana la 14 ani si peste 14 ani.
    Duminica 06.09.2009, orele 09.00 - 20.00 Open Seniori si Senioare.
    Se va juca numai la simpul, in grupe de 4 - 5 sportivi(sportive), iar primii 2 din fiecare grupa se vor califica pe tablou eliminatoriu.
    Au drept de participare toti sportivii care au viza FRTM si viza medicala la zi, se accepta cu inscriere din timp si alti sportivi, nelegitimati.
    Taxa de participare va fi de 25 lei pentru Open Seniori, 20 lei pentru juniori peste 14 ani si 15 lei pentru juniori sub 14 ani.
    Cazarea se va face la Hostel Stadion, pensiuni sau la camine scolare in functie de solicitari.
    Pentru orice relatie (inscriere, cazare, alte detalii) in legatura cu participarea la aceasta competitie il puteti contacta telefonic pe dl antrenor Puie Victor la tel 0745465052.
    Inscrierea se poate face si prin fax la nr. 0260 618979, pana in data de 05.09.2009, orele 12.00, cei care nu se vor inscrie in competitie pana la aceasta ora, vor fi accepatati in competitie platind o taxa suplimentara de 10 lei.
    Castigatorilor primelor 3 locuri le vor fi inmanate din partea organizatorilor premii in bani, obiecte, cupe, medalii si diplome.

  • #2
    Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

    Postat în original de mircea.garaz
    Interesanta provocare pentru cei mai buni si cei mai in forma din AMATuR!
    Care daca s-ar putea teleporta de la Mangalia la Zalău ar veni cu cea mai mare placere
    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

    Comentariu


    • #3
      Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

      Da
      Pentru cei care pot veni ar fi o provocare. Este o oportunitate pentru jucatorii nelegitimati sa-si masoare fortele cu jucatori din superliga intr-un concurs national.

      Comentariu


      • #4
        Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

        Nu sunt doritori?!

        Comentariu


        • #5
          Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

          E prea tarziu anuntat! Chiar nu e evident?
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

            Concursul a fost anuntat cu aproape 2 saptamani inainte deci a fost timp pt inscriere.
            E adevarat ca nu am stiut sa-l anunt la inceputul anului, dar cine a dorit sa-si masoare fortele cu jucatori legitimati si-a putut schimba programul pe ultima suta.
            In functie de informatiile despre organizarea urmatoarei editii, o sa incercam sa anuntam concursul din timp, probabil la inceputul anului.
            Poate la anul o sa fie mai multi din amatur . Au fost cativa (4 sau 5, nu stiu exact) dar nu au iesit din grupe.
            "Memorialul Mike Stefan" 2009 :
            locul I Seni Ionut
            locul II Coroianu George
            locul III Simon Csaba, Carpaci Edmond

            Comentariu


            • #7
              Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

              Chiar daca nu au fost prea multi participanti din Amatur, suntem totusi interesati sa aflam amanunte despre turneu: Cati participanti au fost, cum s-a jucat. cine a castigat, ceva instantanee.

              Comentariu


              • #8
                Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

                Din pacate poze nu am.
                Au fost 7 jucatori din top 20.
                Pe langa primii clasati din concurs: I Seni Ionut (locul 3 frtm in 30 iunie 2009), II Coroianu George (locul 2 frtm iunie 2009), III Simon Csaba (locul 10 frtm iunie 2009) si Carpaci Edmond (locul 37 frtm iunie 2009) , au mai fost : Postoaca Gabriel (locul 13 frtm iunie 2009), Gabudean Dorin ( locul 15 frtm iunie 2009 ), Ciupe Alin (locul 16 frtm iunie 2009) , Marchis Mihai ( locul 18 frtm iunie 2009), Simon Attila (locul 24 frtm iunie 2009) , Marin Vlad ( locul 31 frtm iunie 2009), Kanabe Szilard ( locul 33 frtm iunie 2009), Barti Lorand, (locul 39 frtm iunie 2009) , Farcas Dan ( locul 46 frtm iunie 2009), Cucean Cristian (locul 52 frtm iunie 2009).
                Au mai fost dar de acestia mi-am adus aminte.
                Din cate am vorbit cu organizatorul , dl. antrenor Puie , concursul se va tine si la anul in septembrie. O sa incercam sa-l anuntam si la inceputul anului viitor ca sa poata participa mai multi jucatori din amatur.

                Comentariu


                • #9
                  Re: Concursul national "Memorialul Mike Stefan" Zalău

                  domnule BM cu parere de rau dar a-ti uitat sa-l enuntati pe celebrul meu prieten
                  si anume MANESCU MIHAITA.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X