Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CLUJ-NAPOCA: În fiecare Duminică (ora 17:00) - Turneu LAMONT

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Salut.
    Am invitat 2 domnisoare la turneu si nu stim inca daca pot participa ambele.
    Te trec rezerva momentan.

    Urmareste te rog aici situatia inscrierilor.

    Postat în original de alexandru111 Vezi post
    Ma inscriu pentru data de 01/03 daca mai este loc - Nistor Alexandru
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

    Comentariu


    • #27
      Actualizare lista turneu "Cupa Mărțișorului Lamont"

      Se înscriu la turneul "Cupa Mărțișorului Lamont" din data de 01.03.2020
      Hriscu Florentina și Ifrosa Rebeca

      Comentariu


      • #28
        Pentru a evita situatii ca si cea de ieri, cand a ramas pe dinafara Valentin Kis, un jucator foarte bun care participa regulat la turneu, am renuntat la regula care permite alocarea celui de-al 8-lea loc celui mai bine clasat jucator in clasamentul combinat. Si la clasamentul combinat Miercuri-Duminica am renuntat. Turneul de miercuri e foarte puternic si nu mai are nevoie de regula asta.

        Vor putea intra jucatori noi in continuare, dar din postura de rezerve.
        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

        Comentariu


        • #29
          Ma retrag de la turneul de Duminica.

          Comentariu


          • #30
            Se înscrie Edi Sabou pt. turneul din 8 martie!

            Comentariu


            • #31
              Listă deschisă pt. 08.03.2020
              1. Uglea M.
              2. Răzvan P. (cu ?)
              3. Criste M.
              4. Marcel T.
              5. Edmond Sabou

              Comentariu


              • #32
                Rezultatele de azi, clasamentul si situatia la zi a inscrierilor sunt pe site.
                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                Comentariu


                • #33
                  Vezi că Răzvan este "cu ?" , să-l pui și pe site "cu? " te rog!
                  Pe site apar rezultatele de pe 16 feb de 2 ori și lipsesc rezultatele din data de 23feb.
                  Ultima editare de Nigel; 01.mar.2020, 22:22. Motiv: Răzvan cu?

                  Comentariu


                  • #34
                    Pentru a nu mai a exista discuții referitoare la mesele de joc(1,2, " 3-la coteț") vom trage la sorți ordinea jucătorilor pe lista de concurs 1?8.Am aplicat cu succes această regulă la turneul precedent!

                    Comentariu


                    • #35
                      In turneul de Miercuri ordinea pe desfasurator e conform clasamentului de la turneul precedent. La turneu cu 8 participanti doar 2 jucatori sunt putin defavorizati, ei jucand cate 3 meciuri la cotetz. Cel de pe pozitia a 4-a e unul dintre ei.

                      Parerea mea e ca ar trebui mentinuta regula pentru a premia castigatorii. Primele 3 locuri joaca intre ele doar la mesele 1 si 2.

                      Tragerea la sorti poate genera mai multe nemultumiri decat regula asta.
                      Aplicand-o risti sa pedepsesti medaliatii turneelor.

                      Postat în original de Nigel Vezi post
                      Pentru a nu mai a exista discuții referitoare la mesele de joc(1,2, " 3-la coteț") vom trage la sorți ordinea jucătorilor pe lista de concurs 1?8.Am aplicat cu succes această regulă la turneul precedent!
                      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                      Comentariu


                      • #36
                        Dacă sunt "medaliați", cei mai buni pot să joace cel puțin la fel de bine ca și cei care nu sunt "medaliați" "la coteț"! Cel mai echitabil, consider că este tragerea la sorți; a aplicat-o și Bădescu(de fapt a fost ideea lui) la turneele organizate dimineața(S și D) și s-a dovedit de-a lungul timpului, a fi cea mai bună metodă, pt. a elimina orice divergență pe această temă! Cupe, Medalii și Diplome sunt destule în turneele oficiale AmaTur, aici nu cred că este cazul! Scopul este de a face mișcare, să ne simțim bine împreună și cu cât mai multă lume se simte bine, jucând niște meciuri amicale, fără miză și fără presiunea concursului oficial,
                        cu zeci de participanți asupra sa, cu atât mai bine!

                        Comentariu


                        • #37
                          La turneul de miercuri aplic regula premierii de aproape 1 an si nu s-a plans inca nimeni. Riscul de a prinde unul din cele 2 locuri usor defavorizate (cu 3 jocuri la cotetz) e mai mic asa decat cu tragere la sorti.

                          Ca organizator, poti alege metoda care ti se pare mai potrivita. Eu am am folosit tragerea la sorti inainte de a-mi veni ideea de stabili ordinea conform clasamentului din turneul precedent. "Datul cu banul" mi s-a parut nepotrivit. A luat din timpul de joc si a creat nemultumiri mult mai mari decat cealalta metoda. Daca dadea roade nu renuntam la abordare.

                          Practic alegi intre a te baza pe noroc sau a recompensa rezultatele muncii. Dpdv logic si etic a alegerea e clara. Ca sa fie 100% corect, ar trebui sa refacem schema astfel incat sa joace 3 meciuri la cotetz ultimii 2 clasati. Din pacate, e foarte greu de generat o astfel de schema. Si cea de acum mi-a luat foarte mult timp...


                          Postat în original de Nigel Vezi post
                          Dacă sunt "medaliați", cei mai buni pot să joace cel puțin la fel de bine ca și cei care nu sunt "medaliați" "la coteț"! Cel mai echitabil, consider că este tragerea la sorți; a aplicat-o și Bădescu(de fapt a fost ideea lui) la turneele organizate dimineața(S și D) și s-a dovedit de-a lungul timpului, a fi cea mai bună metodă, pt. a elimina orice divergență pe această temă! Cupe, Medalii și Diplome sunt destule în turneele oficiale AmaTur, aici nu cred că este cazul! Scopul este de a face mișcare, să ne simțim bine împreună și cu cât mai multă lume se simte bine, jucând niște meciuri amicale, fără miză și fără presiunea concursului oficial,
                          cu zeci de participanți asupra sa, cu atât mai bine!
                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                          Comentariu


                          • #38
                            Ar mai fi o soluție, dar nu prea a fost agreată de majoritatea: pt. Turneul de 6 să se joace la două mese, iar "cotezul" este scos din schemă sau se joacă amical! Practic 2 jucători stau , sau joacă amical dacă e liber "cotezul"!

                            Comentariu


                            • #39
                              Eu sunt pentru doar doua mese cand e posibil.

                              Comentariu


                              • #40
                                Daca majoritatea respinge varianta cu 2 mese poti face o alta schema pentru retur, astfel incat cei ce au jucat primul meci la cotetz sa aiba alta masa la retur. Va fi dificil sa-ti iasa numar egal de meciuri la fiecare masa pentru toti jucatorii, cum e acum, iar eu nu am timp sa generez algoritmul.

                                Poate te ajuta Razvan, care e tare la mate si Excel-uri.

                                Postat în original de Nigel Vezi post
                                Ar mai fi o soluție, dar nu prea a fost agreată de majoritatea: pt. Turneul de 6 să se joace la două mese, iar "cotezul" este scos din schemă sau se joacă amical! Practic 2 jucători stau , sau joacă amical dacă e liber "cotezul"!
                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de tudorprecup Vezi post
                                  Daca majoritatea respinge varianta cu 2 mese poti face o alta schema pentru retur, astfel incat cei ce au jucat primul meci la cotetz sa aiba alta masa la retur. Va fi dificil sa-ti iasa numar egal de meciuri la fiecare masa pentru toti jucatorii, cum e acum, iar eu nu am timp sa generez algoritmul.

                                  Poate te ajuta Razvan, care e tare la mate si Excel-uri.
                                  S-a încercat și așa, dar nu iese echitabil nici cum!
                                  Pt. turneul de 8 cred cel mai ok e cu tragere la sorți , pt. 5,6 vom vedea la fața locului, cum dorește majoritatea!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Poti face sa iasa echitabil, dar cu efort mare...
                                    Ma platiti sa rezolv eu?

                                    Postat în original de Nigel Vezi post
                                    S-a încercat și așa, dar nu iese echitabil nici cum!
                                    Pt. turneul de 8 cred cel mai ok e cu tragere la sorți , pt. 5,6 vom vedea la fața locului, cum dorește majoritatea!
                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Nu cred că miza este așa de mare! Mai bine bem o bere împreună🎂cu toții 🍻de banii ăia!😁🤑👨‍💻👍🍾🍺🍻🍻🍻🍾

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Nu am sa pot ajunge duminica asta.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Confirm!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Datorită faptului că am rămas doar 3 participanți, în urma consultărilor(cu Mihai) , s-a luat decizia de a nu mai ține turneul azi!
                                            Vă doresc o dumincă plăcută în continuare!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Următoarele 4 turnee voi fi plecat din localitate cu serviciul, prin urmare nu voi putea să mă ocup de organizare. Rog pe cei interesați, să ia legătura cu d-ul Liviu Roșoga, iar în cazul în care nici el nu poate organiza, cu d-ul Tudor Bădescu!
                                              Vă mulțumesc pt. înțelegere și vă doresc turnee cât mai reușite!
                                              Have Fun!🏓🏅🏓🏅🏓🏅

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X