Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Separare topsheet de burete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Separare topsheet de burete

    Salut! Aveți idee cum as putea separa topsheet-ul de burete, la o fata de tip sandwich (in cazul de fata, un sandwich Keilord?) Am văzut diverse metode pe youtube (fier de călcat, uscător de par, acetona, toate de prin 2010), ?nsa nu știu care dintre ele s-ar preta la fetele de generație mai noua, care probabil sunt lipite cu adezivi de generație noua...
    Aștept păreri, opinii, sugestii...

  • #2
    Nu te chinui Claudiu că nu o să iasă bine toată afacerea. Adezivul de la fetele noi nu cred că va permite dezlipirea fara rupere de bucăți din burete. O să ai de lucru mecanic până ?ți sar capacele.
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Claudiu84 Vezi post
      Salut! Aveți idee cum as putea separa topsheet-ul de burete, la o fata de tip sandwich (in cazul de fata, un sandwich Keilord?) Am văzut diverse metode pe youtube (fier de călcat, uscător de par, acetona, toate de prin 2010), ?nsa nu știu care dintre ele s-ar preta la fetele de generație mai noua, care probabil sunt lipite cu adezivi de generație noua...
      Aștept păreri, opinii, sugestii...
      Intrebati-l pe domnul Dan Tigau, el are niste tutoriale pe youtube despre lipit topsheet pe burete, poate stie ceva si despre dezlipit, ca e inginer chimist

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de eres01 Vezi post
        Nu te chinui Claudiu că nu o să iasă bine toată afacerea. Adezivul de la fetele noi nu cred că va permite dezlipirea fara rupere de bucăți din burete. O să ai de lucru mecanic până ?ți sar capacele.
        Ma, am o mare dilema, si nu știu cum sa o rezolv... Joc cu un Keiler care are burete galben. Am cumpărat unul nou care are burete portocaliu. Este diferenta enorma intre cei doi bureți (galbenul e soft si reactiv, cel portocaliu este mort ca un burete chinezesc). Vreau sa dezlipesc buretele portocaliu si sa ii pun un alt burete, de la o fata cu burete moale, ca am pe acasa cateva... sa vad ce iese... As cumpăra una noua sa scap de problema, dar se pare ca acum keiler-ul si toate fetele de la SPinlord vin cu panarama de burete portocaliu, care este execrabila. Asa ca am sa caut o soluție la aceasta problema...

        Apropo, am vazaut ca unii incalzeau apa pana la punctul de fierbere, apoi scufundau fata cateva secunde in apa, si topshetul se dezlipea imediat... o fi vre-o șmecherie?

        Comentariu


        • #5
          Solutia cu apa e foarte buna
          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

          Comentariu


          • #6
            Nu va iesi nimic din aceste proceduri.
            odata dezlipit topsheetul, nu va mai fi bun de nimic.
            un singur lemn DEF
            zeci de fețe diverse

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X