Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Concurs la București 11 Martie 2006

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Concurs la București 11 Martie 2006

    In week-end-ul 11 - 12 Martie 2006 se pregateste organizarea unui concurs la București.
    La cancurs sunt asteptati si jucatori din tara.
    Organizator al competitiei este Mihai Dascalitei.
    Organizatorii ar dori ca aceasta intalnire sa fie un turneu A, de aceea va rog sa va spuneti parerea pentru a ne lamuri ce fel de concurs va fi.
    Acest concurs se va desfasura la sala clubului Stirom din București in niste conditii de joc excelente.
    Taxa de participare este stabilita, de principiu, la 15 RON.
    Organizatorii si-ar dori ca acest concurs sa aiba cel putin 40 de participanti.

    Ce parere aveti?

  • #2
    Eu unul sunt de acord cu organizarea acestui turneu in cadrul circuitului AMATouR, dar nu sunt de acord ca acest turneu sa fie unul A deoarece in luna martie .. turneul A se desfasoara la Bistrița! Pana la urma se mai tine acel turneu pe 5 Martie?? Nu de alta dar pe topicul pe care l-am facut in legatura cu aceasta problema nu am primit nici un raspuns concret! Si in plus .. in regulamentul AMATouR este precizata o cu totul alta luna in care se va desfasura turneul A in București! De aceea propun ca acest turneu sa fie tot unul B!
    Argumentez acestea ... cu un citat din regulamentul scris de filo pe forum:
    "București in luna iunie (simplu) sau septembrie (in București va fi si turneul A+ in luna decembrie"
    Blade: Butterfly Photino
    Fh: Butterfly Tenergy 05
    Bh:Yasaka Rakza 9

    www.lovetodance.ro

    Comentariu


    • #3
      Valentine rugaminea mea ar fi ca acest turneu sa-l impingeti pe inceputul lunii aprilie datorita apropierii ca data de concursul de la Bistrița pentru ca este foarte greu ca jucatorii aflati in alte localitati decat Bistrița si București sa poata participa la ambele turnee. Oricum ideea este buna si o sustin.

      Problema este ca daca voi doriti sa se organizeze asa de repede va trebui sa avem acceptul lui Catalin de la Suceava in ideea ca el ar muta concursul lui in luna iunie. Daca doriti neaparat organizarea la data stabilita nu e nici o problema dar nu stiu daca veti reusi sa faceti un turneu A (minim 32 de participanti din care minim 33% din afara, si minim 60% jucatori inscrisi in circuit) Sfatul meu este urmatorul: faceti eventual acum un turneu B si vedeti cum iese, mai prindeti ceva experienta si apoi discutam de un turneu A, si eu va dau la schimb luna mai daca doriti sau vorbim cu Catalin sa mute turneul de la Suceava in alta luna.

      Eu puteam face exact o chestie similara la Alesd datorita faptului ca vor fi la turneu peste 30 de participanti din care minim 15 sunt din afara localitatii (vin jucatori din mai multe localitati din judetele Cluj, Salaj, Maramureș si Bihor) deci puteam sa-l consider ca turneu A dar prefer sa-l fac B acum si sa vad cum iese si apoi voi hotari daca voi face un turneu A in Alesd sau nu.

      Comentariu


      • #4
        Corect....sunt niste reguli si tb sa le respectam. Pentru luna respectiva era programat un turneu la bistrita. E pacat de conditiile de la stirom...dar poate fi un turneu B cu participare nationala.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de elefantel_roz
          Corect....sunt niste reguli si tb sa le respectam. Pentru luna respectiva era programat un turneu la bistrita. E pacat de conditiile de la stirom...dar poate fi un turneu B cu participare nationala.
          pai tocmai participarea nationala e problema ca daca ii zic la nevasta-mea ca intr-un week-end ma duc la Cluj in altul ma duc la Alesd si in altul ma duc la Bistrița si in altul ma duc la București isi cauta ea ........altul. Si cam asa suntem toti cei insurati!

          Comentariu


          • #6
            Ce pot sa zic....ideea initiala a fost ca turneele B sa fie oarecum locale...tocmai ca o masura de protectie pentru neveste. Daca fiecare oras isi facea turneu B in fiecare saptamana...nu se mai ajungea aici. Si o data pe luna puteati pleca in deplasari fara probleme.
            Dar voi acolo ati ajuns ceva de genul haideti voi din cluj sapt asta la noi, sapt viitoare mergem la aia din alejd...dupa aia mergem noi la voi....normal ca s-au prins nevestele ca ceva e necurat la mijloc.

            Comentariu


            • #7
              Cred ca ar fi mai intelept sa-l facem la inceputul lui aprilie. Argumente:
              1. Data prea apropiata de primul turneu A.
              2. Starea proasta a "vremurilor" (daca e sa-i credem pe meteorologi).
              3. Bugetul redus dramatic de evenimentele din 1/8 martie al posesorilor de neveste/prietene ...
              4. Mai mult timp pentru mediatizarea acestui turneu si pentru atragerea unor eventuali sponsori.
              5. Mai mult timp pentru pregatirea acestui / si pt acest concurs.

              Propun sa votam democratic...

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de elefantel_roz
                Ce pot sa zic....ideea initiala a fost ca turneele B sa fie oarecum locale...tocmai ca o masura de protectie pentru neveste. Daca fiecare oras isi facea turneu B in fiecare saptamana...nu se mai ajungea aici. Si o data pe luna puteati pleca in deplasari fara probleme.
                Dar voi acolo ati ajuns ceva de genul haideti voi din cluj sapt asta la noi, sapt viitoare mergem la aia din alejd...dupa aia mergem noi la voi....normal ca s-au prins nevestele ca ceva e necurat la mijloc.
                se vede ca nu esti insurat!!!!!
                tu nu ai fi facut acelasi lucru in locul nostru?

                Comentariu


                • #9
                  Cred ca mesajul este binevenit, deoarece pune din nou in discutie turneul de la Bistrița.
                  Atata timp cat nu s-a organizat nici un turneu la Bistrița, ba mai mult, Posibilii organizatori de acolo care au disparut din forum de mai bine de o luna nu s-au implicat in nici un fel in aceasta actiune, exista temeri justificate ca nu sunt capacitati organizatorice la nivel local. Momentul optim al initierii turneului deja este depasit, este necesar un timp de minim o saptamana pentru inscrieri, de o zi pentru organizatori, care vineri trebuie sa anunte lista de inscrieri si modul de organizare ...
                  Asadar, propun sa mai asteptam pana miercuri anuntul oficial pentru turneul din Bistrița cu detalii organizatorice si abia dupa aceea sa putem privi turneul propus la București ca un turneu B sau un posibil turneu tip A si sa il organizam pe masura. Oricum, categoria ABBA nu este in regulament...dar invitatia este bine venita pentru toti.

                  Comentariu


                  • #10
                    ATENTIE!!!

                    in functie de numarul de participanti concursul s-ar putea disputa la sala Ion Creanga (unde au loc concursurile TOP 12)

                    data de desfasurare nu poate fi decat 11 martie 2006 (sambata)

                    va rog sa va anuntati prezenta

                    Comentariu


                    • #11
                      salut,
                      vom fi acolo!!!!
                      bogdan trifu
                      marius popa


                      ps. cu palete...... de data asta

                      Comentariu


                      • #12
                        Si eu o sa particip.

                        Comentariu


                        • #13
                          si eu o sa fiu acolo daca nu se mai tine concursul la bistrita :P Asa ca ... voi fi acolo daca se desfasoara sambata! Duminica nu cred ca voi putea sa ajung
                          Blade: Butterfly Photino
                          Fh: Butterfly Tenergy 05
                          Bh:Yasaka Rakza 9

                          www.lovetodance.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Rog organizatorii concursului de la București sa ma contacteze pentru a stabili detaliile de prezentare+organizare.

                            Comentariu


                            • #15
                              Iata ca ce ne asteptam sa nu se intample nu s-a intamplat, turneul de la Bistrița se amana la o data incerta.
                              Avem posibilitatea de a organiza acest turneu A in luna martie, asa cum ne-am dorit, si se poate la București, fie in data de 11- 12 fie la o alta data pe care o vom putea anunta in timp util.
                              Pentru a putea stabili daca turneul pe care Mihai Dascalitei il propune poate fi de categorie A, il rog pe Mihai sa prezinte conditiile de organizare pe care le poate pregati: numarul de mese, costul salii, perioada de inchiriere a salii, numarul maxim de concurenti care pot intra in concurs, alte amanunte legate de organizare.
                              Ar fi corect fata de ceilalti participanti si organizatori bucuresteni ca Mihai sa inceapa prin a participa si a organiza competitii de tip B, prin care sa-si verifice posibilitatile de organizator si sa dea celorlalti increderea ca vin la un concurs de calitate si nu ca vrea sa impuste doar concursuri mari. Ar putea veni cu urmatoarea propunere: pe 11 poate organiza un turneu de tip B si la o data ulterioara, tot in martie, un altul de tip A.
                              Dezbaterile care vor urma pe forum vor arata daca va fi aleasa oferta lui Mihai, daca va fi aleasa o alta varianta posibila de organizare, sau poate, o varianta de mijloc.
                              Cu siguranta, insa, vom avea un turneu A in martie la București

                              Comentariu


                              • #16
                                Voi fi acolo si eu daca se tine .
                                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                Fete de palete tenis de masa
                                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Dan2
                                  Ar fi corect fata de ceilalti participanti si organizatori bucuresteni ca Mihai sa inceapa prin a participa si a organiza competitii de tip B, prin care sa-si verifice posibilitatile de organizator si sa dea celorlalti increderea ca vin la un concurs de calitate si nu ca vrea sa impuste doar concursuri mari. Ar putea veni cu urmatoarea propunere: pe 11 poate organiza un turneu de tip B si la o data ulterioara, tot in martie, un altul de tip A.
                                  Dezbaterile care vor urma pe forum vor arata daca va fi aleasa oferta lui Mihai, daca va fi aleasa o alta varianta posibila de organizare, sau poate, o varianta de mijloc.
                                  Cu siguranta, insa, vom avea un turneu A in martie la București
                                  Eu nu eram de acord ca acest turneu sa fie de tip A atata timp cat era inca in carti turneul de la Bistrița. In noile conditii nu ma deranjeaza ca turneul lui Mihai sa fie un turneu A. Nu stiu daca poate face rost de sala de mai multe ori astfel incat sa-l "testam" la inceput cu un turneu B dupa care sa-i incredintam un turneu A.
                                  Daca se inscrie ca organizator si va pregati concursul in spiritul si potrivit regulilor amatour.....totul e perfect. Daca nu, vom separa acest concurs de amatour. Singura problema este sa stim clar ce intentii are ca sa nu bata forumistii din provincie sute de km fara sa stie exact la ce tip de turneu participa.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Eu inca nici acum nu am primit nici un telefon macar ca sa clarificam situatia.
                                    Propunerea mea este urmatoarea: il face cine doreste turneul cu taxe si premii pe care le doreste dar organizarea efectiva trebuie facuta de un organizator AMATouR care a mai organizat sau cine il organizeaza sa aibe supervizare de la un organizator `mai vechi`.
                                    Repartizarea capilor de serie trebuie facuta in functie de punctajele AMATouR, cap de serie este un jucator care are cel putin 4 puncte media (deci pot fi capi de serie nr.1 nr.2 .....nr.5 etc., jucatorii cu acelasi punctaj au acelasi nr de cap de serie) jucatorii care nu au puncte AMATouR pot fi capi de serie cu acceptul majoritatii participantilor la valoarea apoximativ egala si recunoscuta de acestia dar nu mai mult de 25% din numarul capilor de serie. Punctajele AMATouR vor fi disponibile cat mai curand, inca nu am primit rezultatele pe februarie de la Suceava si de la Bistrița dar pana miercuri am sa le am.
                                    Regulamentul concursului trebuie sa se inscrie in regulile generale AMATouR si el trebuie stabilit si comunicat inaintea desfasurarii turneului cu cel putin 48 de ore.
                                    O spun acum sa nu fie nici o indoiala ca daca un organizator AMATouR sau mai multi jucatori reclama incorectitudine in organizare nu voi omologa rezultatele concursului.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de filo
                                      cap de serie este un jucator care are cel putin 4 puncte media (deci pot fi capi de serie nr.1 nr.2 .....nr.5 etc., jucatorii cu acelasi punctaj au acelasi nr de cap de serie) jucatorii care nu au puncte AMATouR pot fi capi de serie cu acceptul majoritatii participantilor la valoarea apoximativ egala si recunoscuta de acestia dar nu mai mult de 25% din numarul capilor de serie.
                                      Eu nu am gasit regula asta in regulamentul amatour. !!

                                      In ce priveste neomologarea turneului....sa nu ne grabim.....mai asteptati o zi doua sa avem ocazia sa vorbim cu mihai.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de filo
                                        O spun acum sa nu fie nici o indoiala ca daca un organizator AMATouR sau mai multi jucatori reclama incorectitudine in organizare nu voi omologa rezultatele concursului.

                                        Si inca o chestie nu inteleg....un organizator face cat mai multi simpli participanti ?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Sunt reguli de bun simt. Nu poate fi cap de serie un jucator care nu a confirmat statutul de cap de serie. Si pe de alta parte sunt jucatori buni care nu au participat inainte de acel turneu in circuit si mi se pare firesc ca daca au o anumita valoare sa fie pusi capi de serie, acest lucru s-a intamplat si la Cluj si la Oradea si la Alesd.
                                          Am ajuns la aceste concluzii din activitatea de organizare si nu le-am scos din regulament.

                                          Si daca vrei, un organizator care stie cum se organizeaza un turneu stie mai mult decat un jucator care nu are experienta in domeniu despre respectiva organizare.

                                          In ce priveste neomologarea turneului eu ce am scris aia am vrut sa transmit, nimic mai mult, eu nu doresc inceperea unor discutii interminabile cu privire la organizare cum s-a mai intamplat si de aceea am scris ce am scris, si de aceea doresc ca orice turneu si mai ales cele A sa fie cat mai transparente cu putinta in afara oricarei suspiciuni.

                                          Si bineinteles ca eu nu pot neomologa un turneu inainte de a incepe!

                                          Sa nu ne intelegem gresit, eu salut initiativa si o sustin deplin, dar doresc sa fie un turneu exceptional din toate punctele de vedere pentru ca multi ochi sunt atintiti asupra noastra si nu doresc sa patim lucruri care se intampla in mod normal de firesc in Romania.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Legat de turneul care doreste sa-l organizeze Mihai va pot spune ca el va fi ajutat de cei care au organizat TOP 12, super liga, adica de cei mai buni in bransa , deci nu ar trebui sa va face-ti griji de evolutia " cifrelor pe hirtii ".
                                            Si ca toate sa mearga bine, o sa-l rog sa mearga si sa faca 2-3 poze salilor, ca sa vedeti ca vom avea cele mai bune conditii din toate punctele de vedere , si aici ma refer la mese , lumina , spatiu, si chiar climatizare
                                            Acum depinde de voi daca veniti la turneu , ce concurs fa fi A sau B dar daca nu ne vom stinge cit mai multi , nu vom putea apela la ajutorul celor in cauza si atunci tot noi vom fi cei care pierdem.
                                            Cert e insa faptul ca nu se poate desfasura decit pe 11 martie, datorita faptului ca e singura zi libera in agenda salilor.
                                            Voi reveni cu amanunte si cu poze cit de curind.
                                            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                            Fete de palete tenis de masa
                                            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Nu de poze avem nevoie.....daca e turneu A sau B nu se hotaraste chiar la fata locului. Daca e A...trebuie anuntat ferm cu ceva timp inainte ( a se vedea Regulamentul ala pe care toata lumea il ocoleste de parca ar fi scris degeaba ). Problema majora nu e capacitatea salii, climatizarea sau cine face hartiile ci disponibilitatea organizatorilor de a respecta regulile Amatour.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Inscrierea in turnee de tip A. (organizatorul turneului are obligatia de a anunta cu o saptamana inainte prin www.tenisdemasa.ro detaliile turneului)
                                                La turneele de tip A inscrierea se face prin contactarea telefonica a organizatorului cu minim 72 de ore inaintea inceperii turneului. Organizatorul are obligatia de a prezenta lista inscrisilor cu 24 de ore inaintea inceperii turneului.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Astea sunt regulile asupra carora v-ati dat cu parerea. Daca nu va convin spuneti....mai bine niste reguli proaste care se respecta decat niste reguli care suna frumos si pe care nu le ia in seama nimeni.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X