Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mingi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    care sunt mai bune: Donic Coach sau JOOLA MAGIC LONG-LIVED ?
    DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
    FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

    Comentariu


    • #27
      Cele mai bune mingi cu care am jucat pana acum sunt Nittaku 3 stele, unii spun ca ajung lucioase dar asta e un lucru bun, sunt deci rezistente!
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #28
        Yasaka 3*, pentru ca sunt singurele care se mai gasesc.
        Mingii de antrenament nu mai are aproape nimeni la vanzare.
        Incepe schimbarea celuloidului? E criza de mingii?
        Au aparut mingiile noi?
        TsE

        Comentariu


        • #29
          La fel de bune ca si nittaku 3* sunt mingile TSP 3*,dar care se gasesc mai greu.Si sunt destul de rezistente.Eu personal nu ma antrenez cu mingi donic coach,deoarece acestea sunt mai usoare si la aceeasi miscare de lovire a mingii,ele fiind mai usoare ,le dau in aut dincolo de masa si nu-mi convine sa-mi modific :din mers:unghiul de lovire al mingii.Spun acest lucru ,deoarece in competitii joc NUMAI cu minge de 3*,indiferent de marca.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • #30
            BTY *** mi se par cele mai bune dar nu am jucat niciodata cu nittaku.De curios am sa imi comand un set!Joola sunt si ele bune iar Donic mi se par cele mai slabe!

            Comentariu


            • #31
              a jucat cineva cu mingile astea: Donic Coach sau JOOLA MAGIC LONG-LIVED ? care sunt mai grele si mai rezistente?
              DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
              FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

              Comentariu


              • #32
                Am eu 1 buc Donic Coach cu care am jucat o singura data si mi se pare execrabila....grea,necesita atingeri usoare dar per total destul de rezistenta!De ea se ocupa fica-mea la 2 ani!Cu tipul acela de Joola nu am jucat doar cu cele de 3*!
                A jucat cineva cu Cornilleau de 3* aprobate ITTF?Ma gandeam sa comand sa incerc!

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de Interzis_16 Vezi post
                  Am eu 1 buc Donic Coach cu care am jucat o singura data si mi se pare execrabila....grea,necesita atingeri usoare dar per total destul de rezistenta!De ea se ocupa fica-mea la 2 ani!Cu tipul acela de Joola nu am jucat doar cu cele de 3*!
                  A jucat cineva cu Cornilleau de 3* aprobate ITTF?Ma gandeam sa comand sa incerc!
                  Ca sa vedeti cat de relative sunt parerile (desi cel de mai sus a incercat o singura minge, o singura data si deja si-a format o parere).
                  Dintre mingile cu care se joaca la Bistrița la centrul olimpic (ma refer la mingile de antrenament, nu cele de 3 stele) clasamentul e urmatorul:
                  1. Donic Coach - cele mai cautate (sunt si cele mai grele)
                  2. Tibhar Basic
                  3. Butterfly Youth - putin cam usoare
                  4. Stiga (posibil sa fie modelul Club Select)- niste mingi cu dimensiuni mai mari de 40 si poate de asta sar mai ciudat.
                  Asta e atat parerea mea personala cat si a majoritatii colegilor de antrenament.
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • #34
                    subscriu la donic coach ; foarte rezistente si ,la 1 leu bucata,probabil si cea mai buna calitate...

                    Comentariu


                    • #35
                      Yasaka3

                      Comentariu


                      • #36
                        Mingi de antrenament mai rezistente decat Duble Fish o stea nu am avut dar sunt bune si Donic Coach,Joola Magic, Neotech, Gambler.
                        De competitie 3 * eu zic Nittaku, Bty, Joola , Duble Fish.
                        As fi curios ce ar iesi la un sondaj de opinie.

                        Comentariu


                        • #37
                          Double Fish 3 stele sunt facute de gainile din China - 2/3 din ele. Altfel, bune mingi.
                          DHS 3 stele - de la gaini.
                          Tibhar 3 stele - oua din Germania.
                          Yasaka 3 stele - decente, dar cam usoare
                          Butterfly 3 stele - rotunde, bune, dar daca sufli spre ele se sparg
                          Nittaku 3 stele - bune, rotunde, rezistente, dar scumpe. Se fac lucioase si aluneca pe masa, deci degeaba sunt rezistente.
                          Joola Gold 3 stele - bune, ieftine, rotunde, cam usoare.
                          Joola 40 3 stele ambalaj albastru - ovale, usoare, se sparg repede, ceva mai ieftine
                          Donic 3 stele - nu am prea folosit, dar sunt cam ovale si unele nu prea rezista.
                          De antrenament:
                          Yasaka Superior 40 - oua din Suedia sau unde or fi fabricate (China?)
                          Donic Coach - decente pentru cutie
                          Double Circle - oua din China, dar rezistente
                          Butterfly de antrenament imprimeu albastru - oua usoare
                          Gewo 2 stele - oua si se sparg repede
                          Gewo 3 stele - nu sunt de competitie, sunt putin mai rotunde, dar nu mai rezistente ca cele 2 stele
                          Joola Magic imprimeu negru - rezistente, ovale cam multe, destul de grele
                          Cam astea sunt cele probate de mine de-a lungul timpului.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #38
                            Nittaku 3 stele se fac lucioase pentru ca nu sunt de antrenament, de jocuri de 3-4 ore de cinci ori pe saptamana! Sunt cele mai bune la nivel international exact pt. ceea ce sunt facute adica pentru concurs, un meci nu tine mai mult de 1 ora cu indulgenta! In acea ora sunt cele mai bune! Parerea mea!
                            Blade-Darker speed 90
                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                            Bh- Testing

                            Comentariu


                            • #39
                              Corect! Intr-un concurs sunt perfecte. Dar ca investitieentru un amator sunt, probabil, la fel de avantajoase ca Butterfly 3 stele, care sunt mai ieftine si se sparg mai repede.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #40
                                deci donic de antrenament sunt cele mai grele. pai atunci raman la ele,multumesc!
                                DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de grasomega Vezi post
                                  Double Fish 3 stele sunt facute de gainile din China - 2/3 din ele. Altfel, bune mingi.
                                  DHS 3 stele - de la gaini.
                                  Tibhar 3 stele - oua din Germania.
                                  Yasaka 3 stele - decente, dar cam usoare
                                  Butterfly 3 stele - rotunde, bune, dar daca sufli spre ele se sparg
                                  Nittaku 3 stele - bune, rotunde, rezistente, dar scumpe. Se fac lucioase si aluneca pe masa, deci degeaba sunt rezistente.
                                  Joola Gold 3 stele - bune, ieftine, rotunde, cam usoare.
                                  Joola 40 3 stele ambalaj albastru - ovale, usoare, se sparg repede, ceva mai ieftine
                                  Donic 3 stele - nu am prea folosit, dar sunt cam ovale si unele nu prea rezista.
                                  De antrenament:
                                  Yasaka Superior 40 - oua din Suedia sau unde or fi fabricate (China?)
                                  Donic Coach - decente pentru cutie
                                  Double Circle - oua din China, dar rezistente
                                  Butterfly de antrenament imprimeu albastru - oua usoare
                                  Gewo 2 stele - oua si se sparg repede
                                  Gewo 3 stele - nu sunt de competitie, sunt putin mai rotunde, dar nu mai rezistente ca cele 2 stele
                                  Joola Magic imprimeu negru - rezistente, ovale cam multe, destul de grele
                                  Cam astea sunt cele probate de mine de-a lungul timpului.
                                  Interesant review...vad ca multa lume prefera mingile de 3* nittaku.In privinta Donic-ului Coach raman la parerea ca fiecare are feelingul lui asupra mingii(influentat si de paleta cu care joaca)..deci mie mi se pare ca lovesc o "piatra".Dar asta e doar parerea mea.
                                  Astept detalii depre Cornilleau 3*!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Dupa parerea mea pentru concursuri:
                                    1 Butterfly 3*
                                    2 Joola 3*
                                    3 Tibhar 3 *
                                    Iar pentru antrenament :sunt mai rezistente - Yasaka
                                    Nittaku
                                    Joola magic
                                    DHS
                                    Donic

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      As mai mentiona ceva, care se potriveste in majoritatea cazurilor: daca in spatele mesei este perete dur, direct expus, sau calorifer, nu conteaza ca ai mingi Nittaku 3 stele, sau o marca necunoscuta. Mingile se vor sparge rapid, indiferent de rezistenta lor in conditii normale.
                                      Blog de tenis de masă

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X