Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AMATouR OPEN

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: AMATouR OPEN

    Postat în original de Alex.C
    si mai exista varianta ca din cand in cand sa mai "lasam" pe cate un legitimat care chiar isi doreste cu adevarat sa joace in amatur ...
    george ar fi unul dintre ei, si-a exprimat dorintza de mai multe ori...
    e doar o parere...
    Alex, nu ar fi OK sa facem derogare pt 1-2 persoane. Se pot face derogari daca se va dori asta, insa pe baza unor reguli general valabile, nu pe criterii subiective ori pe simpatii. Cred ca asa e corect.

    Comentariu


    • #27
      Re: AMATouR OPEN

      Postat în original de raducu
      Postat în original de Alex.C
      si mai exista varianta ca din cand in cand sa mai "lasam" pe cate un legitimat care chiar isi doreste cu adevarat sa joace in amatur ...
      george ar fi unul dintre ei, si-a exprimat dorintza de mai multe ori...
      e doar o parere...
      Alex, nu ar fi OK sa facem derogare pt 1-2 persoane. Se pot face derogari daca se va dori asta, insa pe baza unor reguli general valabile, nu pe criterii subiective ori pe simpatii. Cred ca asa e corect.
      Pozitia organizatorilor AMATuR este insa specificata clar de Dan, intr-un mail anterior, asa incat nu mai e nimic de spus. Si cred ca asa e si corect...

      Comentariu


      • #28
        Re: AMATouR OPEN

        Postat în original de gdurdun
        Postat în original de Alex.C
        A zis cineva mai sus ca E DIFERENTZA PREA MARE INTRE LEGITIMATI si AMATOURISTI.
        Cred ca e o afirmatie falsa sau cred ca nu ai stiut tu sa te exprimi sau cred ca trebuia sa mai completezi...
        Jucatori Legitimati inseamna Divizia B, A si Superliga. Sunt f multi jucatori in Amatour care ar putea sa joace in B. Iti garantez de fapt ca daca s-ar face o echipa de top din din Amatour, ar ajunge in A. Si cred ca ar face fața la cateva echipe si prin A. Diferentza adevarata se vede la jocul cu cei din Superliga. PAREREA MEA!
        Eu sunt de acord cu tot ce-a spus domnul Kantor. f bine punctat !
        Alex,
        Jucatori legitimati inseamna Superliga, Divizia A, Divizia B, Calificari, Onoare, toate sunt in cadrul FRTM si daca jucatorii de top din amatour cu o echipa ar face fata in B si A si nu contest treaba asta, de ce sa nu se puna restrictie doar pe superliga
        Nu toate sunt in cadrul FRTM, la FRTM sunt doar Superliga, Divizia A, Divizia B , restul sunt in cadrul Asociatiei de Tenis de Masa București (http://amtm.weebly.com) (http://amtmpozesirezultate.weebly.com/a ... -2010.html) iar anul acesta sunt: Calificari Divizie, Calificari si Onoare. Si aici doar pasiunea amatorilor de tenis de masă a facut ca sa mai existe aceasta asociatie, aceleasi probleme si aici cu salile de tenis de masă care sunt din ce in ce mai putine si a locurilor unde se pot disputa aceste meciuri.
        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
        Fh: Xiom Omega II euro black
        Bh: Xiom Omega I euro max red
        Glue: Xiom i-bond
        http://www.okclub.lx.ro

        Comentariu


        • #29
          Re: AMATouR OPEN

          Eu vroiam doar sa spun ca participarea legitimatilor, din punctul meu de vedere, e un lucru benefic. Si am dat cazul lui george deoarece am observat ca el a mai scris pe forum si si-a exprimat dorintza de-a participa la mai multe turnee. nu are absolut nici o legatura cu vreo simpatie. Oricum prea multi nu ar fi interesati din simplul motiv ca nu castiga nimik substantial (ma refer la jucatorii de top care au impresia ca mai au putin si ajung ca ma lin). E greu de crezut ca o sa se ajunga sa fie premii de asemenea natura incat sa acopere deplasarea + cazarea + mancarea + ce-o mai fi ... Eu raman la parerea mea si o voi sustine mereu , si anume ca cel mai bine a fost mereu OPEN si AMATORI ( iar la open sa participe si legitimatii (fara superliga) ). Stiu ca la un moment dat s-a incercat asa...si toata lumea a fost multumita, cel putin asa am ramas eu cu impresia.
          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

          Comentariu


          • #30
            Re: AMATouR OPEN

            Din tot ce s-a discutat in acest topic am inteles urmatorul lucru : Nu conteaza cat de bun sau cat de slab esti, atata timp cat esti jucator legitimat activ la orice club afiliat FRTM nu ai voie sa participi in circuitul amatour.Dupa dupa 2 ani de pauza (adica dupa ce ai terminat-o cu "profesionismul") ai voie sa participi in circuit.
            Corect ?

            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

            Comentariu


            • #31
              Re: AMATouR OPEN

              S-a inteles foarte bine.Jucatorii legitimati pot participa in afara concursului. Joaca inclusiv in grupele superioare, dar nu puncteaza. Cei legitimati trebuie sa inteleaga ca si amatorii au un regulament si acesta trebuie sa fie respectat nu incalcat.

              Comentariu


              • #32
                Re: AMATouR OPEN

                Postat în original de Alex.C
                Eu vroiam doar sa spun ca participarea legitimatilor, din punctul meu de vedere, e un lucru benefic. Si am dat cazul lui george deoarece am observat ca el a mai scris pe forum si si-a exprimat dorintza de-a participa la mai multe turnee. nu are absolut nici o legatura cu vreo simpatie. Oricum prea multi nu ar fi interesati din simplul motiv ca nu castiga nimik substantial (ma refer la jucatorii de top care au impresia ca mai au putin si ajung ca ma lin). E greu de crezut ca o sa se ajunga sa fie premii de asemenea natura incat sa acopere deplasarea + cazarea + mancarea + ce-o mai fi ... Eu raman la parerea mea si o voi sustine mereu , si anume ca cel mai bine a fost mereu OPEN si AMATORI ( iar la open sa participe si legitimatii (fara superliga) ). Stiu ca la un moment dat s-a incercat asa...si toata lumea a fost multumita, cel putin asa am ramas eu cu impresia.
                1.te contrazici singur si iti schimbi opiniile in functie de vreme.........daca ai o opinie si o postezi aici, ea ar trebui sa ramana aceeasi...daca o schimbi in fiecare zi inseamna ca nu stii ce vrei de fapt...in fine...
                2.trebuie sa intelegi ca nu toti jucatorii sunt atat de pasionati de tenis ca tine si ca multi altii.......ca si in cazul meu daca nu as avea nimic de castigat din punct de vedere substantial nu as veni niciodata sa joc la un turneu amator si in plus sa mai dau si bani de la mine pt cazare....eu consider ca pentru mine este o pierdere de timp....as vrea si eu sa fiu atat de pasionat ca si tine dar nu pot....deci poti fi sigur ca in cazul multora nu e grandomanie ci doar considera ca este pierdere de timp....
                ps...mi-am spus doar opinia si nu vreau sa fiu rautacios.....tot respectul pt cei care sunt cu adevarat pasionati si fac foarte multe sacrificii din toate punctele de vedere pt a partcipa in amatour si asta doar din pasiune pt tenis!!

                Comentariu


                • #33
                  Re: AMATouR OPEN

                  Pai daca esti profesionist ,si esti platit sa joci tenis,joaca tenis acolo de unde ies bani ,si lasa-ne pe noi care jucam din placere in pace.
                  YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: AMATouR OPEN

                    asta a si spus! eu apreciez sinceritatea lui, e punctul lui de vedere, si am inteles ca si el il respecta pe al nostru!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: AMATouR OPEN

                      TIGANE NU MAI SUFERI PLS !!! PROFESIONISTULE!!! TE-AI IMBOGATIT DE CAND JOCI IN DIVIZIA A !!! )))
                      Dupa parerea mea jucatorii pro sunt aia care au un contract calumea, conditii de joc, salariu motivant, ...etc
                      Nu cred ca e cazul la noi in divizia A , nici macar in superliga. Noroc ca mai pacalesti baietii pe la idm , mai castigi si tu o cola ). Aaa si apropo sa stii ca mai sunt si jucatori de divizia A (vezi colegu tau de echipa, george) care nu vin neaparat doar daca sunt PREMII SUBSTANTIALE. Sau poate ma insel... Hai te-am pupat!
                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: AMATouR OPEN

                        1.profesionist inseamna sa ai un salariu lunar(mic,mare nu conteaza),sa ti se plateasca deplasarile,sa ti se ofere echipament....nu conteaza neaparat valoarea....in romania este imposibil sa traiesti doar din tenis dar nu o sa stau acum sa-ti explic tie de ce.... a fost o perioada cand traiam doar din tenis dar nu imi placea lucrul asta...pur si simplu nu suportam sa ma antrenez in fiecare zi...
                        2.eu nu am atarnat sau pacalit pe nimeni ,niciodata si nicaieri,cum fac multi altii, sa joc ci cineva pt o bere sau pt un pachet de tigari....daca eu am propus cuiva sa joc cu el nu i-am cerut nimic in schimb chiar daca el a vrut sa imi ofere ceva nu am acceptat....
                        3.cand am jucat cu cineva de acolo am facut-o din mai mult motive:
                        1.pt ca persoana respectiva imi era simpatica si pur si simplu aveam placere sa joc cu el...
                        2.din ambitie...
                        3.de sila pt ca se rugau prea mult de mine si pana la urma sa scap de ei jucam un set,sau meci sa nu ii mai aud... asta nu o sa se mai intample...
                        4.numai imi da tu mie exemple pt ca nu le bag in seama...fiecare persoana are caracterul si persoanalitatea proprie...ce ma intereseaza pe mine ca lui george ii place sa vina la un amatour sa joace 5 meciuri in grupa si gata....poate n-are ce face in ziua respectiva...e problema lui si atat
                        5.nu ai inteles nimic din ce am postat eu si sunt sigur ca nici acum nu o sa intelegi

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: AMATouR OPEN

                          ho ma nervosule ce te ambalezi asa, mai fac si eu putina caterinca.
                          cum ramane cu castingul ala pt nevasta ?
                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: AMATouR OPEN

                            nu sunt nervos si nu sunt suparat pe tine...ti-am explicat doar....
                            ps...cu tine jucam din ambitie

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: AMATouR OPEN

                              Postat în original de patrick
                              2.eu nu am atarnat sau pacalit pe nimeni ,niciodata si nicaieri,cum fac multi altii, sa joc ci cineva pt o bere sau pt un pachet de tigari....daca eu am propus cuiva sa joc cu el nu i-am cerut nimic in schimb chiar daca el a vrut sa imi ofere ceva nu am acceptat....
                              Respect!Confirm cele afirmate mai sus!
                              E mereu o adevarat placere sa joc cu un atacant ca tine!
                              ps.Nu ma incadrezi la punctul 3,nu?! :P

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: AMATouR OPEN

                                aha bine ma , si eu care credeeam ca joci din placere..(( =((
                                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: AMATouR OPEN

                                  una n-o exclude pe cealalta
                                  Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X