Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Precizari legate de turneul din București din 11 martie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de filo
    Iata clasamentul final al turneului (restul detaliilor mai tarziu)
    1Bodeanu Mihai 30p
    2.Mircea Valentin 25p
    3-4.Acsinia Catalin(Suceava) 20+3p
    3-4.Radu Constantin 20p
    5-8.Iacob Claudiu(Oradea) 15+3p
    5-8.Bodeanu Mihai 15p
    Filo! Eu m-as bucura sa iau 45 depuncte la un turneu la care se acorda maxim 30! As vrea sa iti zic ca persoana de pe locurile 5-8 se numeste Bodeanu Dan! Dar daca tu vrei sa imi oferi mai multe puncte nu ma supar ), dar trebuia sa pui direct in dreptul numelui meu :P!
    Blade: Butterfly Photino
    Fh: Butterfly Tenergy 05
    Bh:Yasaka Rakza 9

    www.lovetodance.ro

    Comentariu


    • #77
      A fost un turneu foarte reusit din care fiecare am avut cate ceva de castigat: unii puncte (mai multe sau mai putine...), altii experienta, dar cu totii am avut parte de un prilej minunat de a ne impartasi pasiunea pentru tenis de masă si bucuria de a fi impreuna. Vreau sa multumesc tuturor celor care s-au ocupat de organizare, dar si participantilor, unii veniti de la multi kilometri distanta. Ati adus multa bucurie in acest inceput capricios de primavara...

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de Bebe
        Postat în original de filo
        Iata clasamentul final al turneului (restul detaliilor mai tarziu)
        1Bodeanu Mihai 30p
        2.Mircea Valentin 25p
        3-4.Acsinia Catalin(Suceava) 20+3p
        3-4.Radu Constantin 20p
        5-8.Iacob Claudiu(Oradea) 15+3p
        5-8.Bodeanu Mihai 15p
        Filo! Eu m-as bucura sa iau 45 depuncte la un turneu la care se acorda maxim 30! As vrea sa iti zic ca persoana de pe locurile 5-8 se numeste Bodeanu Dan! Dar daca tu vrei sa imi oferi mai multe puncte nu ma supar ), dar trebuia sa pui direct in dreptul numelui meu :P!
        Am corectat (cu scuzele de rigoare) clasamentul l-am scris dimineata dupa o noapte nedormita pe tren.........

        Comentariu


        • #79
          Explicati-mi si mie va rog cum se acorda punctajul ? in functie de pozitia ocupata ? credeam k fiecare set castigat valoreaza un anumit numar de puncte...oricum nu conteaza. Intreb ca sa stiu si eu pe viitor. Si inca ceva... 2 concurenti de pe locurile 17-20 au 6+3p , adica 9 iar cei de pe locurile 13-16 au 7p ... cum ??? :P

          Comentariu


          • #80
            Cauta la inceputurile topicului si vei gasi Regulamentul concursului in intregime si in cele mai mici detalii. Cele 3 pct. de la 6+3, sunt pt. deplasare, pt. cei veniti de la o distanta mai mare de 100Km.
            Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
            FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
            BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

            Comentariu


            • #81
              cu atat mai mult imi pare rau ca nu am putut sa ajung, principalul motiv a fost ca vineri am avut faza pe sucursala(curtea de arges), unde am reusit sa castig si astfel sa ma calific pentru faza finala pe Hidroelectrica care va avea loc saptamana asta 16-19 martie la Buzău.
              oricum ma bucur ca a iesit bine si sper sa nu mai ratez nici un turneu de acum inainte.
              Butterfly M. Maze Carbon
              Butterfly Bryce- Fx

              Comentariu


              • #82
                erata

                ''36-40.Bendea Marius ''- corect:Binda Marius
                Primorac OFF+
                fh Tenergy 05 FX/bh Tenergy 64

                Comentariu


                • #83
                  clasamentul general amatour?

                  Postat în original de filo
                  Iata clasamentul final al turneului (restul detaliilor mai tarziu)
                  1Bodeanu Mihai 30p
                  2.Mircea Valentin 25p
                  3-4.Acsinia Catalin(Suceava) 20+3p
                  3-4.Radu Constantin 20p
                  5-8.Iacob Claudiu(Oradea) 15+3p
                  5-8.Bodeanu Dan 15p
                  5-8.Borodan Cristian(Oradea) 15+3p
                  5-8.Ciobanu Alexandru 15p
                  9-12.Cavasi Costin 10p
                  9-12.Trifu Bogdan 10p
                  9-12.Tic Ioan(Oradea) 10+3p
                  9-12.Dascalitei Mihai 10p
                  13-16.Gheorghe Marian 7p
                  13-16.Manaila Mihai 7p
                  13-16.Dona Eugen 7p
                  13-16.Stoica Dragos 7p
                  17-20.Oprea Mihai 6p
                  17-20.Bacotiu Ciprian(Cluj) 6+3p
                  17-20.Craciunica Valentina 6p
                  17-20.Sorohan Anca(Cluj) 6+3p
                  castig consolare Gheorghe Dinu 10p

                  Filo, n-am apucat sa te felicit pentru implicarea ta in organizarea concursului de la Stirom - pentru mine a fost cel mai misto concurs de pana acum. Voiam sa te mai intreb care este clasamentul general al competitiei, nu doar al concursului de pe 11 martie. Mersi

                  Comentariu


                  • #84
                    Si pentru mine a fost cel mai misto concurs de pana acum. La mai mare ...

                    Comentariu


                    • #85
                      Pentru mine ... ce sa zic, a fost exraordinar !
                      multumesc si eu domnului Mihaila , dl. Aurel, Filo si dl. Mihai Dascalitei pentru toate conditiile create, si pentru eforturi.
                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                      Fete de palete tenis de masa
                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                      Comentariu


                      • #86
                        Da, un concurs foarte reusit din toate punctele de vedere !!!

                        Conditii f. bune, organizare buna, meciuri tari ... Nota 10.

                        Multumim gazdelor si organizatorilor pentru eforturi.

                        De asemenea, multumesc elefantelului_roz si lui adytzu pentru amabilitatea de a ne transporta cu masinile de la gara, respectiv de a ne calauzi prin București la plecare.

                        Lupta a fost strinsa !!!!

                        Se pare ca de acum inainte o sa avem o pofta teribila de turnee !!!!

                        Comentariu


                        • #87
                          Multumesc Adytzu....nu citisem partea aia.... m-ai luminat chair nu intelegeam ce e cu alea 3 pct.... Ms !

                          Comentariu


                          • #88
                            Am avut probleme legate de organizare in sensul ca erau 5 mese si noi eram 42!!!
                            Am facut in felul urmator:
                            3 grupe de 8 si 2 de 9 (in fiecare din acestea era un legitimat care juca in afara turneului). Din fiecare grupa s-au calificat mai departe primii 3 amatori + legitimatul deci 15 amatori+2 legitimati. Pe langa acestia cel mai bun de pe locul 4.
                            Noi am facut in grupe pe sistemul 3din5 in ideea ca se vor termina meciurile destul de repede ca sa facem apoi 2 grupe finale dar datorita faptului ca grupele s-au terminat destul de tarziu am adoptat sistemul (ideea lui Mihai Dascalitei) cu 4 grupe finale din care primii 2 sa intre in sistem eliminatoriu (sferturi-semifinale-finala).
                            Problema a fost la repartitia jucatorilor calificati din 5 grupe in 4 grupe, si au fost nelamuriri de ce 2 jucatori care au iesit pe locul 1 erau in aceeasi grupa finala.
                            am impartit grupele astfel pentru o cat mai judicioasa repartizare a valorilorex:11 locul 1 din grupa 1, B4 locul 4 cel mai bun)
                            grupa 1- 11,51,23,B4 +legitimatul din grupa 5
                            grupa 2- 21,42,52,33
                            grupa 3- 31,22,13,43
                            grupa 4- 41,32,12,53 +legitimatul din grupa 4
                            legitimatii i-am pus in grupa cu locul 1 din prima grupa inferioara a sa ca sa nu mai joace impreuna (pentru a castiga timp).

                            Problemele au aparut la grupa 1 datorita faptului ca B4 era din aceeasi grupa cu legitimatul si cu 51 deci s-au nimerit 3 din aceeasi grupa inferioara.

                            In rest, pacat ca unii(unul) nu stiu ce inseamna fair-play dar acest lucru se mai intampla la nivelul nostru de amatori fara sa prejudicieze calitatea concursului care a fost una deosebita.
                            Sala extraordinara, jucatorii exceptionali, meciuri incinse, progres la aproape toti jucatorii, deci un calificativ de excelent cred ca este de-a dreptul meritat pentru toti cei care au facut posibil acest concurs chiar si asa pe nerasuflate si in special lui Mihai Dascalitei si celor de la Stirom.

                            Felicit castigatorul turneului care a aratat o forma deosebita si o conditie fizica de invidiat (tu nu mai si obosesti?), pe finalistul turneului care a stiut sa joace exceptional atunci cand a fost nevoie, pe Catalin care mi-a acordat o lectie de tenis de masă in sferturi, pe Adytzu care este un domn intotdeauna si nu in ultimul rand pe fiecare participant care datorita numarului mare in care au venit au facut din acest turneu unul memorabil.
                            Mentiuni deosebite se indreapta catre toti cei din provincie care au facut deplasari istovitoare, catre un anumit domn care mi-a demonstrat ca mai am si nervi si gura prea sloboda (mi-a trecut deja), pe cei doi legitimati care ne-au aratat cam incotro ar trebui sa progresam,

                            Sper ca cu fiecare turneu ne maturizam putin cate putin in organizare, in joc, in calitatea de a fi prieteni adevarati.......................

                            NE REVEDEM IN SUCEAVA PE 8 APRILIE!!!!!!

                            P.S. singura problema deosebita a fost ca jucatorii care au ajuns in fazele superioare erau deja extrem de obositi deci ar fi fost mai indicat un sistem in grupele inferioare de 2din3 si nu de 3din5.

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de filo
                              Felicit castigatorul turneului care a aratat o forma deosebita si o conditie fizica de invidiat (tu nu mai si obosesti?), pe finalistul turneului care a stiut sa joace exceptional atunci cand a fost nevoie, pe Catalin care mi-a acordat o lectie de tenis de masă in sferturi, pe Adytzu care este un domn intotdeauna si nu in ultimul rand pe fiecare participant care datorita numarului mare in care au venit au facut din acest turneu unul memorabil.
                              Mentiuni deosebite se indreapta catre toti cei din provincie care au facut deplasari istovitoare, catre un anumit domn care mi-a demonstrat ca mai am si nervi si gura prea sloboda (mi-a trecut deja), pe cei doi legitimati care ne-au aratat cam incotro ar trebui sa progresam
                              Multumesc mult pentru aprecieri filo! Dar aici cred ca si-a spus cuvantul si varsta frageda pe care o am! La care se adauga si "noptile" pierdute in compania vecinilor la fotbal (mergem aproape in fiecare sambata seara, in general de la 10 la 12 sau poate chiar mai mult la fotbal pe teren sintetic) si mai ales primariei orasului bucuresti pentru terenul de fotbal(pe bitum) pe care l-au facut chiar langa blocul meu! Asta este antrenamentul meu .. si in mare parte asa mi-am facut conditia fizica :P
                              Blade: Butterfly Photino
                              Fh: Butterfly Tenergy 05
                              Bh:Yasaka Rakza 9

                              www.lovetodance.ro

                              Comentariu


                              • #90
                                Ma bucur ca am avut onoarea sa particip la acest concurs.
                                Conditiile de joc excelente,jucatori cu adevarat talentati.
                                Am sa vorbesc doar despre citiva,aleator.
                                Costin foarte ambitios,a reusit niste mingi cu Eugen,remarcabile.
                                La Valentin Mircea m-a uimit saltul valoric pe care l-a facut.
                                Filo,bestial as spune,la nota artistica are un 10 de la mine.Ma uitam de pe margine la el si nu-mi venea sa cred cum putea sa atace fiecare minge.
                                Dragos,un adevarat luptator.Linistit isi vedea de treaba,trecind sigur de fiecare adversar.
                                Bebe,constant in joc,calculat,lasind prea putine sanse adversarilor,cu o mentalitate si o forta de mare jucator.
                                Eugen,un fin tactician,se vede la el,antrenamentele pe care le-a facut in ultima perioada.
                                Roban,un adevarat maestru.
                                Gicu,un explorator,un magician al loviturilor ciudate si neasteptate.
                                Ciprian,cred, un foarte bun coleg de antrenament.
                                Mihai, cu adevarat un mare jucator,e printre cei mai dificili adversari pe care-i putem avea.
                                Alexandru pe care nu-l cunosteam pina acum,surprinzator de bun.
                                Imi cer scuze ca nu-i pot enumera pe toti,mi-ar trebui citeva pagini...

                                Iar in sfirsit citeva cuvinte despre katyacsinia.
                                Tot ce puteam da ,am dat in meciurile cu Roban si Gica.Jucatori profesionisti,unsi cu toate alifiile.
                                Daca intradevar am incercat sa bat pe cineva,ei bine... ei au fost.
                                Iar scorul in intilnirile cu ei ma multumesc pe deplin.
                                Pacat insa ca la sfirsitul lor eram terminat ca bateria de la ceas.
                                Oricum, nu cred ca aveam vreo sansa in fata lui Bebe, care era cu trei clase ,cel putin,mai sus de mine.
                                Deci ce pot spune ...un concurs reusit,plin de invataminte.
                                10 organizatorilor,11 concurentilor.
                                Mizutani SZLC
                                Dignics 05

                                Comentariu


                                • #91
                                  La un moment dat era un baiat care filma chiar cu 2 camere nu cu una ! Stie cineva cine a fost ? Cum poate fi contactat ?
                                  Eu as vrea si acele cadre pe care le-a tras el , ca adun si eu tot ce pot legat de tenis si indeosebi imaginile cu forumisti " la treaba " !

                                  sper ca acest post sa nu treaca neobservat de cel, cei, in cauza.

                                  Multumesc
                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                  Fete de palete tenis de masa
                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    salut
                                    o sa aduc sambata in idm cd-ul, sper sa pot face rost si de a doua caseta, din pacate, eroul negativ sunt eu, dar vezi tu ce scoti, am meciul cu filo (pe care ti-l trimit si tie, filo, daca vrei)

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Eu as vrea materialul brut, daca se poate, in format AVI-DV. Vin eu cu HDD-ul.
                                      Ti-as cere caseta, dar eu am camera pe sistem NTSC si probabil a ta e in PAL.
                                      Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                      FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                      BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        o sa aduc camera, dar si eu tot ntsc trag, ca-i americanca asa ca iti voi lasa caseta

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          si eu as vrea meciurile ! pls pls . Poate intra careva pe dc sau nu stiu cum facem dar le vreau si eu daca se poate. Multumesc
                                          Lemn : Donic Crisan Titanium
                                          FH : Donic Sonex JP : rosu
                                          BH : Donic Sonex : negru
                                          www.versuri-muzica.tk

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de bogdanel
                                            o sa aduc camera, dar si eu tot ntsc trag, ca-i americanca asa ca iti voi lasa caseta
                                            Pai e perfect atunci. Imi convine mai mult asa, ca am deja experienta cu prelucrarea lor si mi-am prestabilit toate filtrele si pt. format DVD si pt. DivX-uri.

                                            PS: Vezi ca am incercat sa te trec pe lista de Yahoo Messenger.
                                            Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                                            FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                                            BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              ok adrian, poate invat ceva si despre procedurile de montaj, eu le pun pe toate pe auto

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Asa , asa baieti , haideti cu CD-urile alea !
                                                Deci vreau si eu unul complet cu tot ce s-a filmat.

                                                multam' fain
                                                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                                Fete de palete tenis de masa
                                                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  am uitat cate ceva:
                                                  bugetul turneului s-a calculat astfel:
                                                  42 jucatori, 15 ron per jucator din care:
                                                  110 ron locul 1
                                                  80 ron locul 2
                                                  50 ron semifinalisti(2)
                                                  15 ron sfertfinalisti(4)
                                                  20 ron locul 1 consolare
                                                  10 ron locul 2 consolare

                                                  210 ron plata salii
                                                  50 ron cheltuieli protocol
                                                  0 ron organizare

                                                  Totodata in cadrul turneului firma B&B din București prin amabilitatea lui Marius Binda coleg de AMATouR cu noi, a acordat 3 premii constand in ceasuri locului 1 la amatori, celui mai tehnic jucator (legitimat) si celui mai tanar jucator.

                                                  Comentariu


                                                  • Pana la urma , are cineva cd-ul cu tot ce s-a filmat ? Rog pe cei ( sau cel) care are cd-ul sa ma contacteze. Multumesc
                                                    Lemn : Donic Crisan Titanium
                                                    FH : Donic Sonex JP : rosu
                                                    BH : Donic Sonex : negru
                                                    www.versuri-muzica.tk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X