Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

prima masa de tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • prima masa de tenis

    Buna,
    Am un prieten ce vrea sa-si cumpere o masa de tenis pentru interior.
    Sunt tot felul de oferte pe net. Asta e una din cele relativ mai accesibile.
    http://www.shopix.ro/Mese-de-joc-Sun...r_p_25223.html
    Is curios ce parere au cunoscatorii despre ea.
    Multumesc.

  • #2
    Re: prima masa de tenis

    Salut, parerea mea ca nu merita banii,mai bine cauti ceva oferte tot pe acest site pt. o masa la mina2a,am senzatia ca Gelu are niste Donicuri de vinzare la niste preturi super-bune..am uitat ce ID are aici dar,sunt convins ca dai tu de el sau el de tine....BAFTA!

    Comentariu


    • #3
      Re: prima masa de tenis

      Postat în original de lica
      Salut, parerea mea ca nu merita banii,mai bine cauti ceva oferte tot pe acest site pt. o masa la mina2a,am senzatia ca Gelu are niste Donicuri de vinzare la niste preturi super-bune..am uitat ce ID are aici dar,sunt convins ca dai tu de el sau el de tine....BAFTA!
      Am vazut donic-urile oferite de dl gelu (aka tibi) dar pretul e important. donicurile is cam duble ca pret.

      Comentariu


      • #4
        Re: prima masa de tenis

        Postat în original de maggeorge
        Buna,
        Am un prieten ce vrea sa-si cumpere o masa de tenis pentru interior.
        Sunt tot felul de oferte pe net. Asta e una din cele relativ mai accesibile.
        http://www.shopix.ro/Mese-de-joc-Sun...r_p_25223.html
        Is curios ce parere au cunoscatorii despre ea.
        Multumesc.
        Salut,
        Masa respectiva este din clasa D,considerata hobby 100% in tenisul de masa ( blat 16 mm)...pe site la shopix e prezentata si usor "eronat",in sensul ca nu inteleg prea bine ce inseamna invelisul de plastic
        Te sfatuiesc,daca ai posibilitatea sa gasesti in zona de domiciliu ceva asemanator,chiar si din metro,carrefour sau cora,pentru ca din orice punct al tarii pana la Cluj ( m-am luat dupa ce scrie in dreptul numelui tau) ,prietenul tau va plati in plus o taxa de transport care nu mai justifica achizitia unei mese din categoria respectiva ( peste 100 Lei )
        Pentru mese profi,e alta discutie...dar daca doreste ceva "in banii" respectivi,mai bine cauta ceva asemanator ,cu transport inclus ( sau personal,daca e in acelasi oras)
        www.stiga-tenis.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: prima masa de tenis

          El e din bucuresti deci transportul ar fi gratis.
          Donicurile d-lui tibi de aici http://www.tenisdemasa.ro/forum/view...p=39517#p39517 ce clasa sunt?
          Am cautat pe price.ro si am gasit o multime de alte variante pe acelasi range de pret de la kettler, sponeta, insportline si inca cateva variante de la sunflex.
          Puteti sa recomandati o firma din cele de mai sus in mod special?
          Aveti un link catre un tabel cu clasele de mese de tenis?
          Ce face ca o masa sa fie intr-o clasa sau in alta?
          multumesc.

          Comentariu


          • #6
            Re: prima masa de tenis

            scuze ,am crezut ca e din Cluj
            despre Donicurile respective,e bine sa-l intrebi pe cel care le vinde,cu siguranta vei primi informatii complete,eu mi-am permis sa-mi dau cu parerea despre un site care vinde si mere si aspiratoare :P si unde de obicei ( de fapt in general) nu poti gasi tenis de masă "sofisticat"...just hobby
            poti incerca o masa hobby sau profi la Stiga,adica la mine la firma ( noi fiind reprezentantii respectivei marci Suedeze in Romania),dar nu asta era ideea ...am crezut ca doresti o masa in zona Clujului si incercam sa-ti explic cum s-o achizitionezi cu costuri cat mai mici,din zona respectiva
            www.stiga-tenis.ro

            Comentariu


            • #7
              Re: prima masa de tenis

              Multumesc pentru sugestie. Am gasit una pe site-ul D-voastra de 200E - clasa hobby.
              Insa inca o data va intreb, mai ales ca aveti un site care vinde astfel de produse, mi-ati putea explica (sau da ceva link) cum e cu diferentele de clase intre mese?
              Spre exemplu vad ca pe site-ul ce il aveti in semnatura sunt 3 mese clasa A si una clasa D. Intre ele ar trebui sa fie B si C, nu?
              multumesc

              Comentariu


              • #8
                Re: prima masa de tenis

                Am cumparat recent pentru campionatul orasanesc de la Miercurea Ciuc 10 mese Butterfly Playback Indoor Rollaway de la TT Shop. La pret sunt din categoria hobby, dar calitativ sunt peste.Intr-un cuvant au un raport pret calitate foarte bun. Eu zic ca-si merita din plin banii.
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  Re: prima masa de tenis

                  Mesele din clasa A sunt ITTF,adica profesionale,sunt de interior,nu exterior si nu sunt hobby.
                  Mesele DONIC-WALDNER CLASSIC 25-sunt ittf,clasa A
                  multumesc
                  www.tenismasa.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: prima masa de tenis

                    Postat în original de maggeorge
                    Multumesc pentru sugestie. Am gasit una pe site-ul D-voastra de 200E - clasa hobby.
                    Insa inca o data va intreb, mai ales ca aveti un site care vinde astfel de produse, mi-ati putea explica (sau da ceva link) cum e cu diferentele de clase intre mese?
                    Spre exemplu vad ca pe site-ul ce il aveti in semnatura sunt 3 mese clasa A si una clasa D. Intre ele ar trebui sa fie B si C, nu?
                    multumesc
                    clasa D si C acopera in general zona hobby,aici intervin diferente la sistemul de pliere,densitate material,etc,dar raman tot in categoria hobby,asta neinsemnand ca pe ele nu se poate juca un tenis de masă de calitate sau cu placere; in general 16mm...mai rar 19.
                    clasa B este deja masa de antrenament,cum este ea prezentata pe afara,pentru grupe de copii,etc...ma rog,in alte vremuri si poate alte tari mai bogate ,cu densitatea blatului mai mare dar si cu grosimi superioare ,19...uneori 22 mm.
                    deja de la clasa B in sus apare o chestie interesanta,buna de tinut minte : nu mai avem fileul inclus in pret ( in standard,nu si pe promotii sau alte oferte de sezon)
                    clasa A : numai de interior,aprobare ittf,blat de cel putin 22 mm,de obicei 25 sau 30 ...si inca multe...care le fac class A
                    www.stiga-tenis.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: prima masa de tenis

                      Multumesc
                      In mare am inteles cam care-i situatia.
                      Am povestit cu prietenul meu. => S-a reorientat spre un butterfly de pe ttshop sau un stiga "basic roller". Tamane sa se hotarasca singur .
                      edit: la metro, cora, real si auchan am fost azi => au doar mese ACTIV 500-550 interior 800-850 exterior... asta pentru cei ce vor variante cele mai ieftine

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X