Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LISTA NEAGRA cu utilizatori neseriosi

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Imi pare rau dar nu am intrat pe furis....si comportamentul meu este cu totul altul....veti vedea ca nu mai sunt cel de dinainte...va promit tuturor...
    - - - Actualizat - - -
    Dar te rog scoate-mi acel Troll pentru ca e o diferenta intre cine sunt acum si cine eram atunci...asta doar daca vrei..dar ai sa te convingi si va veti convinge toti ca m-am schimbat
    Blade :Timo Boll Spirit Old AN
    Fh : Tenergy 05
    Bh : Tenergy 64

    Comentariu


    • Postat în original de anonymous127 Vezi post
      Imi pare rau dar nu am intrat pe furis....si comportamentul meu este cu totul altul....veti vedea ca nu mai sunt cel de dinainte...va promit tuturor...
      - - - Actualizat - - -
      Dar te rog scoate-mi acel Troll pentru ca e o diferenta intre cine sunt acum si cine eram atunci...asta doar daca vrei..dar ai sa te convingi si va veti convinge toti ca m-am schimbat
      OK, am scos troll-ul. Incearca sa valorifici aceasta sansa.
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • Interesant e ca declara anonymous127 varsta 38 de ani. Daca ai ajuns la varsta asta si ai un astfel de comportament... aaa... nu mai am nimic de adaugat.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • Postat în original de grasomega Vezi post
          Interesant e ca declara anonymous127 varsta 38 de ani. Daca ai ajuns la varsta asta si ai un astfel de comportament... aaa... nu mai am nimic de adaugat.
          Are 21 ani, cine stie ...pana la 38!!! ....sa-si corecteze avatar-ul. A promis ca se face baiat cuminte....a inceput sa participe si la turnee
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • am 17 ani ... vreau sa schimb varsta dar nu stiu cum...si inca o data Promit ca ma fac baiat cuminte si chiar imi pare rau pentru cat de dobitoc am putut fii...m-am bucurat la niste prostii...asta este..rau e sa fii in situatia mea ...dar am sa fac tot posibilul sa fiu baiat cuminte. ca sa-mi recastig respectul...deja cateva persoane din turnee ma cunosc si ma stiu ca sunt cuminte...pentru ca nu mai sunt aceeasi persoana ...inca o data scuze domnului Bogdan si domnului Marcu...sper sa imi creez o imagine pozitiva cat mai curand...
            Blade :Timo Boll Spirit Old AN
            Fh : Tenergy 05
            Bh : Tenergy 64

            Comentariu


            • Eu zic sa ii dam o sansa baiatului daca chiar iubeste tenisul si s-a facut baiat cuminte. Cred totusi ca ar fi frumos si onorabil din partea lui sa scape de "tinichelele" mai vechi, adica problemele cu dl Marcu si cu dl Bogdan. In rest, spor la tenis si speram sa auzim mai departe de un tanar serios care joaca tenis cu mare placere!
              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

              Comentariu


              • intradevar iubesc tenisul de masa... pacat ca m-am apucat asa de tarziu ....joc abia de 1 an jumate...dar cu vointa am progresat destul.... Va multumesc ca m-ati inteles si sper sa ma iertati
                Blade :Timo Boll Spirit Old AN
                Fh : Tenergy 05
                Bh : Tenergy 64

                Comentariu


                • te-ai apucat tarziu dar ai progresat mult...bv mai sunt de invatat dar e timp pentru toate spor la antrenamente si ne vedem maine la sala
                  Fh: Rakza X
                  Blade: Bty Innerforce ULC
                  Bh: Rakza X Soft

                  Comentariu


                  • Sunt relativ nou pe forum si nu stiu exact cam cum functioneaza treburile aici, dar daca un user iti accepta initial o oferta pentru un produs care il vinde si ulterior iti spune ca nu-ti mai vinde tie ci altcuiva, ca a gasit o oferta mai buna, poate fi considerat neserios?Mie mi se pare lipsa de seriozitate si chiar daca nu e mare lucru e deranjant sa te astepti la un lucru si sa te trezesti brusc ca nu-l mai primesti dintr-un astfel de motiv.Nu vreau sa acuz pe nimeni, oricum nu am de gand sau dau nume sau chestii de genul...sunt doar curios daca sentimentul meu de nemultumire e justificat si vroiam o parere in legatura cu asta.Multumesc!

                    Comentariu


                    • este oarecum justificat,dar nu destul pentru lista neagra...nu poti sa stii toate motivele celui in cauza...

                      Comentariu


                      • singurul motiv il vad financiar...in detrimentul celui moral...nici nu propuneam adaugarea lui pe lista neagra sau chestii de genul,eram doar nedumerit de felul cum ar fi trebuit sa reactionez.Mereu vad pe forum cum toti vorbiti de chestii ce tin de moralitate si corectitudine,dar se pare ca pentru unii acest lucru e valabil doar cand le sunt in avantajul lor.Imi cer scuze daca am gresit topicul,desi nu cred.

                        Comentariu


                        • In principal, rubrica de anunturi vanzare/cumparare nu ar trebui sa fie o licitatie, si nu se incurajeaza astfel de practici...exista principiul (dar nu stiu daca este scris sau nu ) ca primul sosit sa fie si primul servit, adica cel ce-si manifesta primul interesul pentru un anumit produs sa fie si cel caruia i se vinde produsul...( vezi regulamentul pentru postarea unui anunt de vanzare/cumparare ).
                          Cred ca astfel de practici trebuie aduse la cunostinta administratorului site-ului, userul Clau, care probabil ca ii va da un avertisment vanzatorului neloial, apoi....probabil ca vor fi luate si alte masuri, daca practicile continua...
                          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                          Comentariu


                          • Postat în original de gabikr Vezi post
                            In principal, rubrica de anunturi vanzare/cumparare nu ar trebui sa fie o licitatie, si nu se incurajeaza astfel de practici...exista principiul (dar nu stiu daca este scris sau nu ) ca primul sosit sa fie si primul servit, adica cel ce-si manifesta primul interesul pentru un anumit produs sa fie si cel caruia i se vinde produsul...( vezi regulamentul pentru postarea unui anunt de vanzare/cumparare ).
                            Cred ca astfel de practici trebuie aduse la cunostinta administratorului site-ului, userul Clau, care probabil ca ii va da un avertisment vanzatorului neloial, apoi....probabil ca vor fi luate si alte masuri, daca practicile continua...
                            Nu am eu inima sa incerc sa-i fac rau acelei persoane, dar as fi multumit daca prin discutia asta s-ar descuraja pe viitor astfel de situatii.M-am uitat si scrie in regulament ca vanzarile nu se realizeaza in sistem de licitatie,de unde s-ar subintelege si ideea exprimata de tine cu primul venit, primul servit.Poate acest lucru ar trebui mai clar specificat in regulament,parerea mea...

                            Comentariu


                            • Calificativ comercial negativ?
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • Nu vad de ce i-ar acorda un calificativ negativ. Pana la urma, in secțiunea de vânzare cumparare, totul se reduce la a vinde produsele noi sau sh, la un preț cat mai bun, in condițiile menționate de Clau. Nu exista un contract ale carui clauze trebuie respectate. Exista doar respect, parolism si seriozitate intre membri acestui forum (unii dețin aceste calitați, alții nu). Cei care urmaresc sa "?mpuște" preturi cat mai bune nu trebuie damnați ca fac acest lucru, atâta vreme cat nu inseala, dau tepe sau aduc prejudicii financiare celorlalți membrii ai forumului.

                                Comentariu


                                • Pe langa "prejudiciul moral", eu cred ca indirect poti fi afectat si financiar.
                                  Sa luam un exemplu simplu: te intelegi cu vanzatorul pentru un produs si astepti raspuns final de la el. El gaseste pe alticineva care ii ofera mai mult si pe tine te uita cumva sa iti mai dea raspuns. In acest timp cat tu ca si cumparator astepti raspuns final , pe forum poate apare acelasi produs la vanzare de la un alt user poate la un pret mai bun decat te-ai inteles cu primul vanzator. Tu esti de buna-credinta si astepti, timp in care si al doilea produs se vinde, si poate intr-un final primesti si raspunsul asteptat de la primul vanzator ca nu iti mai da marfa tie. Deci, poate exista si aceasta varianta si nu cred ca e tocmai ok.
                                  "Impuscarea unor preturi sa se faca la licitatie cu strigare" - si atunci stim ce asteptam fiecare.
                                  Cred ca multi dintre noi am patit asa ceva si eu sunt pentru un calificativ negativ.
                                  "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                  Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                  BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                                    Nu vad de ce i-ar acorda un calificativ negativ. Pana la urma, in secțiunea de vânzare cumparare, totul se reduce la a vinde produsele noi sau sh, la un preț cat mai bun, in condițiile menționate de Clau. Nu exista un contract ale carui clauze trebuie respectate. Exista doar respect, parolism si seriozitate intre membri acestui forum (unii dețin aceste calitați, alții nu). Cei care urmaresc sa "?mpuște" preturi cat mai bune nu trebuie damnați ca fac acest lucru, atâta vreme cat nu inseala, dau tepe sau aduc prejudicii financiare celorlalți membrii ai forumului.
                                    Daca un vanzator iti promite sa-ti vanda un produs si nu ti-l mai vinde, tot teapa se cheama, in opinia mea. Calificativul comercial trebuie sa reflecte tocmai "respectul, parolismul si seriozitatea" fiecaruia. Apoi, exista si calificativul neutru, care poate fi util in astfel de cazuri: nu vreau sa dau un calificativ negativ, dar nici pozitiv, vreau sa atrag atentia asupra nemultumirii mele - dau calificativ neutru.
                                    Oricum, daca este vorba de un abuz, Clau modereaza acordarea calificativelor si poate retrage respectivul calificativ.
                                    In orice caz, nu e cazul pentru lista neagra, dar probabil ca acest topic este cel mai bun loc pentru semnalarea acestor probleme si cererea unui sfat public.
                                    Blog de tenis de masă

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                                      Pe langa "prejudiciul moral", eu cred ca indirect poti fi afectat si financiar.
                                      Sa luam un exemplu simplu: te intelegi cu vanzatorul pentru un produs si astepti raspuns final de la el. El gaseste pe alticineva care ii ofera mai mult si pe tine te uita cumva sa iti mai dea raspuns. In acest timp cat tu ca si cumparator astepti raspuns final , pe forum poate apare acelasi produs la vanzare de la un alt user poate la un pret mai bun decat te-ai inteles cu primul vanzator. Tu esti de buna-credinta si astepti, timp in care si al doilea produs se vinde, si poate intr-un final primesti si raspunsul asteptat de la primul vanzator ca nu iti mai da marfa tie. Deci, poate exista si aceasta varianta si nu cred ca e tocmai ok.
                                      "Impuscarea unor preturi sa se faca la licitatie cu strigare" - si atunci stim ce asteptam fiecare.
                                      Cred ca multi dintre noi am patit asa ceva si eu sunt pentru un calificativ negativ.
                                      Chiar asa am si patit.Aveam 2 lemne in vedere dar inclinam mai mult spre unul.Acum am ramas cu ochii in soare si fara lemn fiindca si celalalt se vanduse chiar la un pret mai mic(nu era vorba de acelasi model, dar oricum...).Am sa ma gandesc in legatura cu acordarea calificativului si sunt de parerea ca asta e cel mai bun mod de a-mi arata nemultumirea.Va multumesc tuturor pentru sfaturi si amabilitate.

                                      Comentariu


                                      • Indica?ie (dar cred că e în van)

                                        Postat în original de Daniel1389 Vezi post
                                        Prietene , am mai facut schimb pe aici cu lumea , nu sunt tepar stai linistit , nu aveam de ce sa iti pastrez lemnul , dar infine , cand va ajunge lemnul tau cu posta romana am sa te rog sa corectezi , nu este vina mea ca posta se misca cu viteza luminii stinse , am preavizul de trimitere acasa , imi pare rau ca nu am cu ce face scan .
                                        Poti face o poza cu telefonul, nu trebuie scaner!

                                        Comentariu


                                        • Discutiile referitoare la "Un roman care trage tzepe pe mytabletennis" au fost unite si mutate aici:
                                          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...mytabletennis-!!!
                                          lemn: Waldner Dotec Carbon
                                          fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                                            Exista doar respect, parolism si seriozitate intre membri acestui forum (unii dețin aceste calitați, alții nu).
                                            Plecand de la ceea ce a spus colegul Claudiu mai sus, de ieri ma macina o intrebare si nu-mi dau seama daca ideea lipsei de respect se aplica in acest caz: am cumparat o fața de la un coleg de forum; pretul mi s-a parut ok, starea produsului este exact ca in descriera facuta de vanzator, oferta facuta de acesta in MP fiind transportul gratuit daca viram banii in cont si cumparam doua fețe; toate bune si frumoase pana aici. Doar ca ieri, dupa ce am receptionat coletul (cautand un anumit topic pentru a da calificativ pozitiv unui alt user, care nu are legatura cu aceasta poveste), am descoperit ca aceeasi fața fusese vanduta cu aproape o luna de zile in urma cu un pret mai mic decat cel pe care l-am platit eu. Contactat in MP, vanzatorul meu a replicat ca diferenta de bani este reprezentata de contravaloarea transportului, desi conditia fusese mai mult decat clara:
                                            120 ron transport inclus daca se pun bani in cont !
                                            Desi din punct de vedere comercial mi se pare corect, cand cineva detine un bun ii stabileste singur pretul, din punct de vedere moral este corect? Este lipsit de respect fata de colegii unei comunitati restranse ca cineva sa cumpere ceva la un pret iar apoi, peste ceva vreme, sa vanda acel ceva la un pret mai mare in cadrul aceleiasi comunitati? Este normal sa stam fiecare sa facem politie, sa vedem cine si ce a mai vandut, cu ochii-n 10, si sa vedem apoi pe unde mai apare acel produs si la ce pret?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de bobovis Vezi post
                                              Plecand de la ceea ce a spus colegul Claudiu mai sus, de ieri ma macina o intrebare si nu-mi dau seama daca ideea lipsei de respect se aplica in acest caz: am cumparat o fața de la un coleg de forum; pretul mi s-a parut ok, starea produsului este exact ca in descriera facuta de vanzator, oferta facuta de acesta in MP fiind transportul gratuit daca viram banii in cont si cumparam doua fețe; toate bune si frumoase pana aici. Doar ca ieri, dupa ce am receptionat coletul (cautand un anumit topic pentru a da calificativ pozitiv unui alt user, care nu are legatura cu aceasta poveste), am descoperit ca aceeasi fața fusese vanduta cu aproape o luna de zile in urma cu un pret mai mic decat cel pe care l-am platit eu. Contactat in MP, vanzatorul meu a replicat ca diferenta de bani este reprezentata de contravaloarea transportului, desi conditia fusese mai mult decat clara:
                                              Desi din punct de vedere comercial mi se pare corect, cand cineva detine un bun ii stabileste singur pretul, din punct de vedere moral este corect? Este lipsit de respect fata de colegii unei comunitati restranse ca cineva sa cumpere ceva la un pret iar apoi, peste ceva vreme, sa vanda acel ceva la un pret mai mare in cadrul aceleiasi comunitati? Este normal sa stam fiecare sa facem politie, sa vedem cine si ce a mai vandut, cu ochii-n 10, si sa vedem apoi pe unde mai apare acel produs si la ce pret?
                                              Am gasit si eu astfel de vanzatori, am fost si eu pus in astfel de situatii.
                                              Trebuie sa te gandesti daca materialul justifica sau nu pretul cerut.
                                              Nu este suficient sa-l pui pe un om pe lista neagra prin faptul ca a cerut un pret mai mare. Daca nu ti-a dat ce ai platit, sau daca ti-a trimis un material cu defecte ascunse, atunci da.
                                              Oricum, este usor sa vezi cine face comert...
                                              TsE

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de bobovis Vezi post
                                                Plecand de la ceea ce a spus colegul Claudiu mai sus, de ieri ma macina o intrebare si nu-mi dau seama daca ideea lipsei de respect se aplica in acest caz: am cumparat o fața de la un coleg de forum; pretul mi s-a parut ok, starea produsului este exact ca in descriera facuta de vanzator, oferta facuta de acesta in MP fiind transportul gratuit daca viram banii in cont si cumparam doua fețe; toate bune si frumoase pana aici. Doar ca ieri, dupa ce am receptionat coletul (cautand un anumit topic pentru a da calificativ pozitiv unui alt user, care nu are legatura cu aceasta poveste), am descoperit ca aceeasi fața fusese vanduta cu aproape o luna de zile in urma cu un pret mai mic decat cel pe care l-am platit eu. Contactat in MP, vanzatorul meu a replicat ca diferenta de bani este reprezentata de contravaloarea transportului, desi conditia fusese mai mult decat clara:

                                                Desi din punct de vedere comercial mi se pare corect, cand cineva detine un bun ii stabileste singur pretul, din punct de vedere moral este corect? Este lipsit de respect fata de colegii unei comunitati restranse ca cineva sa cumpere ceva la un pret iar apoi, peste ceva vreme, sa vanda acel ceva la un pret mai mare in cadrul aceleiasi comunitati? Este normal sa stam fiecare sa facem politie, sa vedem cine si ce a mai vandut, cu ochii-n 10, si sa vedem apoi pe unde mai apare acel produs si la ce pret?
                                                Nu sunt de acord cu Dnv, userul a facut un anunt in care a vandut un material de care nu mai avea nevoie , cu pretul pe care l-a gandit dumnealui ca ar fi corespunzator valorii acelei fete.
                                                Daca dumneavoastra, ati cumparat acel material cu acel pret inseamna ca v-a convenit initial si ati crezut ca acel produs va va ajuta in viitorul apropiat iar pretul este unul accesibil conform cerintelor dumneavoastra.
                                                Presupun ca acest domn si-a recuperat investitia care a facut-o prin plata acelui produs + transportul pe care l-a platit, si ma indoiesc ca ar fi un speculant al pietei.
                                                Si eu daca as gasi un lemn Timo Boll ZLC cu 250 de ron la super oferta si nu m-as inteleg cu el fiti sigur ca nu l-as mai vinde la acelasi pret cand stiu ca el valoreaza 500 in conditiile in care arata impecabil.

                                                Toate cele bune
                                                Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                                BH : Tenergy 05Fx
                                                FH : Tenergy 05Fx

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                                                  Nu este suficient sa-l pui pe un om pe lista neagra prin faptul ca a cerut un pret mai mare. Daca nu ti-a dat ce ai platit, sau daca ti-a trimis un material cu defecte ascunse, atunci da.
                                                  Nu, tocmai ca nu am avut nici o clipa pornirea de a acorda calificativ negativ, pentru ca produsele sunt ok. Ba, din contra, voi acorda pozitiv in cazul in care imensa majoritate care vor posta in legatura cu aceasta situatie vor gandi ca totul este ok, din ambele puncte de vedere, comercial si moral.

                                                  Postat în original de Ben Vezi post
                                                  Nu sunt de acord cu Dnv, userul a facut un anunt in care a vandut un material de care nu mai avea nevoie , cu pretul pe care l-a gandit dumnealui ca ar fi corespunzator valorii acelei fete.
                                                  Daca dumneavoastra, ati cumparat acel material cu acel pret inseamna ca v-a convenit initial si ati crezut ca acel produs va va ajuta in viitorul apropiat iar pretul este unul accesibil conform cerintelor dumneavoastra.
                                                  Presupun ca acest domn si-a recuperat investitia care a facut-o prin plata acelui produs + transportul pe care l-a platit, si ma indoiesc ca ar fi un speculant al pietei.
                                                  Am spus si in primul post, d.p.d.v. comercial nu am ce sa reprosez, produsele sunt cele prezentate, am platit ceea ce am convenit de comun acord, nici prin cap nu-mi trece sa comentez ceva.

                                                  Postat în original de Ben Vezi post
                                                  Si eu daca as gasi un lemn Timo Boll ZLC cu 250 de ron la super oferta si nu m-as inteleg cu el fiti sigur ca nu l-as mai vinde la acelasi pret cand stiu ca el valoreaza 500 in conditiile in care arata impecabil.
                                                  Aici e marea intrebare: este normal sa facem acest lucru intr-o asemenea comunitate, in care se presupune ca suntem oameni onesti si ne respectam unii pe altii?
                                                  Daca veti cumpara ZLC-ul de pe forum astazi, cu 250, si-l veti vinde poimaine cu 500, pentru ca acesta este pretul pietei, acest lucru va fi corect fata de toti cei care au dorit sa cumpere acel lemn cu 250 si n-au apucat? Prietenii sau colegii de sala va vor privi cu invidie sau cu dispret?

                                                  Din pacate regulamentul forumului nu are specificatii clare despre acest tip de comert si, inca o data, vreau sa fiu bine inteles: nu acuz pe nimeni de nimic, nu dau nume si nici calificative negative. Doar supun atentiei acestei comunitati un aspect pentru a fi dezbatut, iar rezultatul poate fi, intr-un fel sau altul, de folos oricaruia dintre noi.

                                                  Comentariu


                                                  • Au mai existat situatii asemanatoare cu "ZLC - ul" dvs, pe forum, cu un lemn cumparat cu o suma mai mica si vandut la prețul pieței. Nici mie nu mi s-a parut normal, dar nu a fost adus nici un prejudiciu nimanui. Omul l-a vândut sub prețul lui de nou, asa ca nu e nici o problema dpdv financiar. Moral ?nsa... depinde de la caz la caz.
                                                    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X