Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce paleta de tenis sa aleg?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce paleta de tenis sa aleg?

    As vrea sa imi recomandati si mie va rog o paleta de tenis bunicica,de agrement.as dori sa fie intre 50 si 80 de ron.eu m-am gandit la urmatoarele modele:
    http://www.totalminisport.ro/Paleta_Joola_Champ.htmhttp://www.scorpionulrosu.ro/?x=arata_produs&id_p=228http://www.magazinsport.ro/0,253,palete ... champ.htmlhttp://www.tennisrevolution.ro/tenis-de ... s-500.htmlhttp://www.clickbox.ro/Palete_99/Butter ... p1695.html
    va multumesc anticipat

  • #2
    Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

    sfatul meu e ca nu conteaza pe care o cumperi, toate sunt la fel, bune pentru amatori dar inutile daca vrei sa progresezi.. Roafa pe cineva sa iti dea o paleta mai pro sa joci cu ea si ai sa simti diferenta.
    Un singur sfat am sa iti dau: daca nu ai o masa unde sa joci gratis nu mai da banii pe asa ceva; cam peste tot pe unde te duci sa joci ti se vor cere bani si ti se va da o paleta la fel ca aia
    blade: DHS HURRICANE KING 655
    fh: DHS Hurricane 3
    bh: TENERGY 25

    Comentariu


    • #3
      Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

      dar nu conteaza deloc cifrele?
      una dintre palete are control 88
      spin 75
      speed 80
      mie mi se par destul de ridicate.rog sa ma lamureasca cineva in domeniu daca se poate

      Comentariu


      • #4
        Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

        CIFRELE DIN COMERT NU AU NICI O LEGATURA CU CE CUMPARATI
        pot sa va dau gata facuta cu fete lipite din fabrica la 70 ron-CHAMPION
        insa nu va recomand sa o cumparati,peste un timp o sa mai dati banii pe alta ca nu va placea ,ca orice paleta din comert
        sau
        LEMN DONIC BAUM EXCLUSIVE-100 LEI -SIGILAT
        FETE DONIC TWINGO-35 LEI /BUC-SIGILATE
        TAIATUL FETELOR,LIPITUL-GRATIS
        TRANSPORT IN TARA GRATUIT
        TOTAL-170 LEI
        EU ZIC CA ESTE CEA MAI BUNA VARIANTA
        AVETI MILA..... DE BANII D-VOASTRA
        MULTUMESC
        0728747067
        www.tenismasa.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

          Daca vrei sa joci regulat, si mai ales sa si progresezi, asculta sfaturile ce ti-au fost date. Nu merita sa arunci 70 de lei. Mai bine investeste 170 de lei. Vei fi mult mai multumit in timp.
          Succes.

          Comentariu


          • #6
            Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

            Multumesc acum incep sa inteleg si eu unele lucruri.
            Am gasit aceasta paleta de la Joola,din clasa S,destinata sportivilor de club ce se antreneaza saptamanal,deci nu e orice scandura dupa parerea mea.voi ce parere aveti?
            http://www.sportall.ro/products/118--jo ... smash.html

            Comentariu


            • #7
              Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

              Daca chiar vrei sa joci tenis de masă si nu doar pacaneala, asculta ce te-a sfatuit lumea pe aici. Daca te incapatanezi sa iei gata facuta din magazin nu cred ca are rost sa mai intrebi pe acest forum, nimeni nu o sa iti recomande o astfel de paleta.

              Comentariu


              • #8
                Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                Nici o paleta de tenis preasamblata din comert, nu se ridica la nivelul celei mai slabe palete profi pe care ti-o poti procura de aici. Sfatul meu mai pune inca 70-80 de lei, si ai PALETA.
                Iti si motivez afirmatia mea:
                Am facut un experiment la inceput, tocmai ca sa vad diferenta dintre un lemn din magazin, si unul profi. Am pus niste fețe STIGA MENDO pe un lemn tot STIGA dar un lemn din comert.
                1- paleta e mult mai grea
                2- nu e acelasi joc ca si cu un lemn profi (diferenta e mare si la control, si la viteza, si la..... tot, crede-ma)
                Repet ce am spus inainte, poti sa ai incredere in ce vinde Tibi, sau Valigti.
                Nu cred ca cineva de aici iti va spune sa alegi o paleta din comert.
                Succes.

                Comentariu


                • #9
                  Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                  Cat despre oferta lui Tibi... Nu mai sta pe ganduri... Nu se poate compara cu ceea ce ai propus tu.
                  Diferenta de calitate nu e doar de 70 de lei, cat e diferenta de pret. Asta e sigur.
                  Succes.

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                    Baietii au dreptate 100% in ceea ce te-au sfatuit...ar fi intelept din partea ta sa mai reflectezi si sa le accepti sfatul. Trebuie sa te gandesti ca sunt destul de multi printre noi care au cumparat prima data palete din gama hobby(si eu ma numar printre ei ) la niste preturi astronomice fata de ceea ce ofera produsul in sine...asa ca nu te poate sfatui nimeni sa arunci niste bani pe geam(in opinia mea)... oricum orice paleta profesionala este secole lumina fata de cele preasamblate. Daca vrei ceva mai ieftin poti sa iei si ceva eventual la mana a doua...pretul scade simtitor dar ar fi bine sa vezi produsul efectiv in ce stare se afla sau sa cumperi de la cineva de incredere. Cat despre cifre...vorbe goale...e numai marcheting....Toate cele bune.
                    Blade: Viscaria, FL
                    fh: T05, 2,1 mm, black
                    bh: T05, 2,1 mm, red

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                      ok m-ati convins sa cumpar o paleta profi acum caut o oferta avantajoasa.
                      tibi,am cautat lemnul tau pe net si am vazut ca are control-6.nu este cam putin?chiar nu ma pricep la palete profesionale si nu stiu ce sa cred

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                        Buna ziua,
                        Puteti incerca:
                        http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=viewprod&id=TT999999
                        sau
                        http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=viewprod&id=TT999998
                        BUTTERFLY Romania
                        Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                        E-mail: office@prosoftbn.ro
                        BUTTERFLY Store Bucuresti
                        Tel. Mihai: 0736-887467
                        E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                        Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                        Instagram: @butterflyromania
                        YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                        http://www.tt-shop.ro
                        http://www.butterfly.tt
                        http://www.tenisdemasa.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                          as dori sa mai stiu.ce firma produce cele mai avantajoase fete si lemne?raport calitate/pret?

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                            butterfly este cel mai avantajos, in curand voi veni cu o super Oferta Butterfly (FETE SI LEMNE) la preturi reduse.
                            www.tenismasa.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                              deci eu caut ceva cat mai avantajos cam in limita a 200 ron,cu tot cu lipit si transport.eu joc ofensiv,imi place sa lovesc cu backandul si sa pun efect in mingi.aveti vreo oferta avantajoasa din acest punct de vedere?nu stiu care este treaba cu lemnele.care produc vibratii si care nu,si cat de puternic sare mingea

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                1. nu exist? termeni de compara?ie între o palet? profi cu una de hypermarket - cred că deja ai ?n?eles asta
                                2. dac? nu te pricepi la lemne/palete, a?a cum spui, singurul criteriu care ar trebui să te intereseze este pre?ul ?i aici pe forum sunt destule oferte avantajoase - deja ai primit una
                                Ca unul care a trecut prin ceea ce treci tu, ai avea dou? posibilit??i: fie mergi la un club de tenis ?i rogi jucătorii sa-?i ?mprumute paletele pentru câteva mingi ca sa-?i faci o idee despre ce ?i s-ar potrivi, fie ??i cumperi o palet? profi de tipul ALL - OFF- cu fe?e cu control rinicat ?i în timp ??i vei da seama ce ?i-ai dori.
                                Sincer acuma, toate sfaturile pe care le-ai primit sunt cât se poate de rezonabile ?i oamenii de pe acest forum nu au nici un interes să te încurce, dimpotriv?. Nu ai mai jucat cu o asemenea palet? ?i crede-m? că vei avea o mare surpriz?, ajung?nd chiar pân? la schimbarea total? a stilului de joc
                                Toate bune
                                TB ZLF & T05/T05FX

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                  Daniel,eu mi-am luat de la Tibi un lemn Donic SawTec cu fețe Gallardo Power Sound,prima mea paleta profesionala si ce am observat de la inceput este controlul exceptional pe care mi-l da,cu toate ca are viteza fața de celelalte palete din comert.
                                  Sa mai spun ca are un feeling la minge,simti tot timpul de ce ai gresit si poti avansa repede.
                                  M-am apucat de tenis de masă acum doua saptamani si la niste prieteni care joaca de cativa ani nu le vine sa creada ca sunt incepator.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                    Credeti sau nu, Dl. Tibi vine cu niste oferte formidabile privind raportul calitate/pret. Asa ca nu trebuie decat sa asteptati cu putina rabdare sa vina cu noua oferta si sunt absolut sigur ca nu veti regreta, cunoscand "antecedentele" dansului. Imi pare extraordinar de rau ca atunci cand mi-am cumparat primul echipament profesional, dansul nu se ocupa de treaba aceasta. Eu a trebuit sa invat singur din greseli (cu costuri f mari), dar si asta a avut totusi un rost, fiind acum in masura sa-i ajut pe altii, care intampina aceleasi probleme.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                      Cam multa reclama acestui DOMN.
                                      Dar o merita
                                      Si eu si 3 prieteni de-ai mei si inca 5 si inca 7 si toti au fost multumiti
                                      RESPECT

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                        Daca joci ofensiv, te sfatuiesc sa nu cumperi DONIC TESTRA. Asta a fost prima mea paleta profi, si am schimbat-o dupa o luna. Nu ma mai ajuta la nimic. Daca ai juca defensiv sau all-, ar fi ok. Dar nu prea te ajuta pt un joc ofensiv.
                                        In ceea ce il priveste pe Tibi, si eu ma numar ptintre clientii multumiti.
                                        Suntem nerabdatori sa ne spui ce (cand) ti-ai cumparat
                                        Succes.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                          Postat în original de tibi
                                          butterfly este cel mai avantajos, in curand voi veni cu o super Oferta Butterfly (FETE SI LEMNE) la preturi reduse.
                                          Domnule Tibi, nu incetezi sa ne surprinzi... Si butterfly???

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                            Ms mult pentru sfaturi.de abia astept ofertele lui tibi,ca prea e laudat aici
                                            Normal ca o sa vin cu pareri dupa achizitie.sper sa fiu multumit.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                              v-am dat m.p
                                              lasati-mi un nr.de telefon si va sun eu
                                              0728747067
                                              multumesc
                                              www.tenismasa.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                                am gasit acest lemn de la butterfly dar nu imi vine sa cred ca este asa ieftin.
                                                http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=view ... =TTB100106
                                                am gasit pe alt site ca are control 87 si viteza 84
                                                pentru un joc ofenisv este bun?are feeling?ce fete imi recomandati?dispun de un buget de 200 ron,pentru prima mea paleta profesionala

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                                  si ma gandeam la o fata din aceasta pentru forehand
                                                  http://www.megaspin.net/store/default.asp?pid=j-4you
                                                  pentru rever,ce imi recomandati?as dori ceva cu mai mult spin,deoarece eu tai mingile pe rever

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X