Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce paleta de tenis sa aleg?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

    Salut. Cred ca lemnul este bun, un lemn ALL+,nu foarte rapid dar suficient pt inceput, iar oferta este foarte buna ( ma refer la pret). Despre Joola 4you ce sa-ti zic? eu joc cu fata asta pe backhand de cateva luni, are control bun, nu este foarte rapida si face toti banii dar mie deja imi pare putin cam lenta si o sa pun ceva mai rapid. Oricum e o fata buna cu care sa incepi si o gasesti la Valigti la un pret foarte bun.
    BLADE: Joola Viva
    FH:Joola Express One
    BH: Joola Express One

    Comentariu


    • #27
      Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

      De fata asta pentru rever ce parere aveti?
      http://www.megaspin.net/store/default.asp?pid=j-drum
      e prea rapida?a jucat cineva cu ea?eu pe rever mai mult tai mingile decat sa atac.caut fete in limita a 80 ron,am 250 ron si ma gandeam la acest lemn
      http://www.tabletennis-sportsmadison.co ... L++XXS.htm
      dar nu gasesc o fata pentru forehand,tot in limita a 80 ron,buna pentru topspinuri si cu control mai mare

      Comentariu


      • #28
        Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

        tare nehotarat mai sunt.dar sper sa ma intelegeti ca e prima mea paleta profesionala.m-am gandit mai bn si as dori o paleta de 200 ron,sa nu ma avant din prima la fete prea rapide,si sa trebuiasca sa o schimb dupa cateva zile.ma gandeam la ceva un pic mai lent.
        http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=view ... =TTB100106 -LEMNUL
        http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=viewprod&id=JO000101 -FETE
        ce parere aveti?

        Comentariu


        • #29
          Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

          este cea mai buna varianta,cumparati cu incredere,toata lumea de aici va vrea binele.
          tt-shop,valigti,tibi-suntem oameni seriosi.
          deja nu vedeti ca nu va mai raspunde nimeni
          aveti la oferte......slava domnului
          curaj
          www.tenismasa.ro

          Comentariu


          • #30
            Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

            Postat în original de tibi
            butterfly este cel mai avantajos, in curand voi veni cu o super Oferta Butterfly (FETE SI LEMNE) la preturi reduse.
            Haideti domnule Tibi, nu ne mai fierbeti ...vine deja luna decembrie
            TB ZLF & T05/T05FX

            Comentariu


            • #31
              Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

              spuneti-mi si mie va rog ce lemn e bun pentru inceput pentru o prima paleta profesionala:
              Kreanga powerspin-butterfly
              Donic testra
              Donic baum
              si inca o nelamurire.ce conteaza mai mult?fetele sau lemnul?
              un lemn cu care are specificatia hard,medium ,soft ce inseamna?ca am gasit aceste caracteristici la descrieri si nu stiu exact ce inseamna

              Comentariu


              • #32
                Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                Fetele sunt mai importante decat lemnul. Dar mai important decat asta, este ca toate sa se potriveasca cu jucatorul.
                Specificatiile de la lemn se refera la simtul pe care-l are la suprafata: "tare,mediu sau moale".
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #33
                  Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                  Daniel, ai 2 pagini in topicul asta pline de sfaturi...chiar nu te poti hotari?
                  uite, iti dau o "mana" de ajutor, un sfat de la cineva care s-a apucat acum o luna de tenis de masă la un nivel un pic mai serios :
                  Lemn : orice iti convine ca pret si se incadreaza in gama ALL/ALL+
                  Fete : personal prefer Donic Sonex JP Soft (pentru tine marimea sa fie neaparat 2.0 , in nici un caz mai mare...)
                  --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
                  --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                    e deja enervant topicul asta....in primul rand ca trebuia pus la echipament...si in al 2lea rand deja sunt inca vreo 10 topicuri deastea acolo....e deja clisheu..... lemn all cu fete de control ce mare branza....

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                      rabdare, rabdare, ca asta cerem si noi de la altii!
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                        Buna.
                        Am vazut ca sunt multe opinii relativ de palete.
                        Eu unul prefer sa joc cu ceva de calitate, pt. ca am avut ocazia si diferenta este intr-adevar foarte mare.
                        Eu m-as considera un jucator care tinde spre avansati cu un stil propriu dezvoltat, si sunt in cautarea unei palete care sa mi se potriveasca mai bine.
                        As dori sa stiu, daca paletele care se gasesc in comert, ar fi potrivite (gen Donic 900-1000 sau Butterfly Schlager, Boll gama Gold sau Platinum?
                        Nu cred ca doresc sa investesc inca intr-o paleta compusa de mine.
                        Multumesc.

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                          daca doresti sa joci cu ceva de calitate nu da banii pe nici una din paletele de mai sus, cumpara ceva profesional, gasesti aici furnizori care te pot ajuta cu lemne+fete profesionale la preturi care nu depasesc 2-3 milioane, vezi: valigti, tibi, tt-shop etc.
                          Blade-Darker speed 90
                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                          Bh- Testing

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                            asa e m--au convins baietii ca nu merita nimic din comert.
                            eu o sa imi cumpar Lemn kreanga powerspin-Butterfly
                            cu fete Donic Twingo-la 200 ron cu tot cu montaj si transport.

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                              Postat în original de danyel89
                              asa e m--au convins baietii ca nu merita sa cumpar nicio paleta prefabricata din comert.
                              eu o sa imi cumpar Lemn kreanga powerspin-Butterfly
                              cu fete Donic Twingo-la 200 ron cu tot cu montaj si transport.

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                30 LEI -transport????
                                ai alesss ????

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                  eu vreau sa aleg transport prin posta romana dar nu stiu daca si montajul costa.imi puteti spune va rog?daca se taxeaza montajul?inca nu am dat comanda pt ca e week-end.o sa fac comanda luni.
                                  eu am facut un calcul si totul ma duce 170 ron+5 lei transport prin posta romana.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                    Pai montajul e munca si timp consumat. Daca unii o fac gratuit ca sa-si promoveze propriile produse, trebuie inteles si apreciat ca o favoare. Cateodata , cand nu e vorba de bani, asta face diferenta.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                      (at)csabius: daca zici ca jocul tau tinde spre avansati atunci clar ar trebui sa stii si ca paletele din comert nu sunt pt un astfel de joc, am avut si eu si am trecut destul de repede la una profi, diferenta este ca de la cer la pamant. Sfatul meu e sa iei legatura cu cei care se ocupa de comercializarea lor pe aici pe site (eu recomand pe tibi) si sa vb cu ei, te pot ajuta mult la alegerea uneia potrivite.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                        Postat în original de adriank
                                        (at)csabius: daca zici ca jocul tau tinde spre avansati atunci clar ar trebui sa stii si ca paletele din comert nu sunt pt un astfel de joc, am avut si eu si am trecut destul de repede la una profi, diferenta este ca de la cer la pamant. Sfatul meu e sa iei legatura cu cei care se ocupa de comercializarea lor pe aici pe site (eu recomand pe tibi) si sa vb cu ei, te pot ajuta mult la alegerea uneia potrivite.
                                        Pai, uite, eu joc ofensiv, relativ aproape de masa, si m-am gandit la un lemn Schlager Precision (OFF-) si fete Tenergy 05.
                                        Ceea ce nu inteleg deplin este ce grosime de burete sa imi aleg. Inteleg ca paleta devine mai rapida daca buretele e mai gros. E adevarat?
                                        De asemenea, nu stiu daca Tenergy 25 ar fi inca de mine...
                                        Mersi.
                                        Csab

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                          Sfatul meu sincer, cum am procedat si eu, contacteaza-l pe domnul tibi aici pe forum si te va sfatui el, poti sta linistit, nu iti va recomanda cel mai scump lemn, in cazul meu desi eu ii cerusem un lemn de defensiv care era pe la 180 RON, m-a sfatuit sa aleg altceva mai ieftin si mai bun, deci poti avea incredere in sfaturile dansului.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                            Ti-ai cumparat BUTTERFLY Kreanga Powerspin?.Cu ce fete?Cum merge? Te rog un raspuns.Merci
                                            BLADE:Nittaku Septear ST
                                            FH:tenergy 05 fx
                                            BH:tenergy 05 fx

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                              D-le Tibi c-am pe cind reusiti sa creati acel site cu produsele dumneavoastra,ca sintem tare nerabdatori mai ales sa va vedem produsele,toata stima pentru tot ce faceti pentru noi, mai rar un om ca d-stra TOT RESPECTUL! Ne surprindeti cu oferta Butterfly! De abia asteptam!
                                              Amultart of+//Tenergy 64//Tenergy 64

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                                mi-am cumparat pana la urma zoran primorac FL off- cu fete donic liga de 2.0
                                                azi am ridicat paleta de la posta,imi place produsul finit si o sa revin cu pareri dupa ce o pun la treaba :P

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                                  Am testat paleta si pot sa spun ca sunt foarte multumit
                                                  Nu se compara cu "scandura" chinezeasca din comert pe care am avut-o.
                                                  Paleta mi se pare usoara si are f mult control,mi-au intrat marea majoritate a mingilor si mi-a trebuit doar un set mare ca ma obisnuiesc cu ea.
                                                  Nu trebuie sa pui multa forta in lovturi,sare gardul usor mingea,iar pe rever,unde stateam cel mai slab,acum parca e alta viata,mingile taiate cu reverul avand un efect f frumos pentru mine,dar nu si pentru adversar.
                                                  Ce sa mai,o recomand cu incredere tuturor celor care cauta o prima paleta profesionala
                                                  SARBATORI FERICITE TUTUROR!!!!! SI MULTE VICTORII LA PING-PONG!!!!!In 2010
                                                  LEMN:Primorac Off- Butterfly FL
                                                  FHonic Liga 2.0
                                                  BHonic Liga2.0

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Ce paleta de tenis sa aleg?

                                                    Am si eu o nelamurire.dupa ce am jucat de cateva ori cu paleta si dupa ce am curatat-o,am observat ca nu se mai pune praful pe ea,inainte se umplea imediat ce o curatam.si la voi se intampla la fel?
                                                    e normal?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X