Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LISTA ALBA a Amatur-ului

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • LISTA ALBA a Amatur-ului

    ar fi mare pacat daca nu am mediatiza si LISTA ALBA, fiindca exista multi jucatori pe care ii putem lua ca modele.
    pentru inceput ii voi mentiona doar pe cei care imi vin in minte acum:
    APIAN FLORIN
    SARGU MIHAIL
    BACOTIU CIPRIAN
    NASCU SERBAN
    NASCU HORIA
    RUSU CRISTIAN
    si mai sunt multi ( din fericire )
    as vrea sa il felicit pentru fair play pe unul dintre organizatorii turneului de la timisoara, in persoana numitului ALIN BUDES.
    am jucat cu el in grupele superioare, meciul era pe muchie de cutit, 2-2 la seturi si in setul 5 am atacat o minge care nu am observat ca a atins masa. ALIN s-a dus dupa minge, a revenit la masa si mi-a spus ca a fost tus. am ramas perplex, fiindca am fost convins ca mingea nu a atins masa. l-am felicitat pe ALIN pentru gestul sau, dar , din pacate, punctul pe care l-a recunoscut l-a facut sa piarda meciul.
    felicitari ALINE ! ai pierdut un meci pe care puteai sa-l castigi. dar asa, ai castigat ,,doar " STIMA.
    sunt convins ca vor veni si altii cu astfel de exemple.
    mcy, sa auzim de bine !

  • #2
    Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

    Stima este mai importanta decat acel meci
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

      domnul RUSU STEFAN - un om extraordinar, atat am de zis

      Comentariu


      • #4
        Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

        As completa lista cu domnul Dragomir Paul de la Galați, gazda minunata a multor B-uri stropite cu licori magice si voie buna, jucator pasionat si indragostit de acest sport minunat. Sa ne traiesti maestre!
        Nu as putea sa-l uit pe domnul Gelu, alias Tibi pe forum, care desi nu ma cunostea decat de pe forum, m-a primit la mesele dansului din Tei si nu numai ca nu mi-a luat nici un leu pentru aproximativ 2 ore de joc, dar a avut bunavointa sa ma invete si ceva tenis, jucand impreuna vreo 10 seturi! Deasemenea mi-a pus la dispozitie, iarasi fara bani suc, ce mai o gazda minunata! Iar ultima fapta de arme a fost ca mi-a trimis o banda de cant din catifea Xiom si citez"nu ma lasa inima sa te pun sa bati drumul pana la banca sa platesti 15 lei pe banda"!! !!
        Nu as vrea sa-l uit pe Valigti, jucator de valoare, om de valoare, care m-a ajutat de multe ori cu sfaturi si materiale de tenis, saritor la nevoie, sufletist cum nu e altul.Prea putini inteleg cat se lupta omul asta pentru a face cat de cat profitabil micul comert cu materiale sportive!
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

          asa da! parca ne simtim mai bine cand aflam despre asemenea comportamente, mai apropiate civilizatiei rasei umane.
          datorita acestor oameni si a multor altora, deabia astept sambata sa plec la cate un turneu.
          sa ne vedem sanatosi si civilizati !

          Comentariu


          • #6
            Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

            Buna ziua!
            As adauga pe aceasta lista a merituosilor pe d-l Stefan Medeleanu impreuna cu echipa lui grozava. Organizatorul turneelor de la Mangalia, un pasionat de tenis care pune suflet in tot ceea ce face! Sa nu uitam ca dansul participa cu gasca lui frumoasa prin toata tara la turnee, cu un microbuz simpatic ce atrage atentia, inscriptionat "Recycling Mat-Tenis de masa Team".
            De mentionat pe langa fair-playul desavarsit de la masa e joc, si modestia dansului, care ii confera o si mai mare eleganta.
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • #7
              Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

              tot respectul pentru echipa din mangalia.oameni de 10 ++
              Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

              Comentariu


              • #8
                Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                iar cat despre D-nul Dragomir,e ca un tata si nu numai pt mine.acum depinde de fiecare cum isi respecta parintii
                Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                Comentariu


                • #9
                  Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                  asa este, echipa de la mangalia merita tot respectul, atat pentru implicare in organizarea turneelor, cat si pentru participarea la turnee. nu mai vorbesc despre comportamentul lor, parca sunt trasi la indigou.
                  FELICITARI !

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                    dar domnul paul dragomir ma enerveaza rau, ca locuieste tocmai la galati si nu vrea sa se mute mai in centrul tarii sa-l putem calca si noi

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                      Postat în original de mateidumitru
                      ar fi mare pacat daca nu am mediatiza si LISTA ALBA, fiindca exista multi jucatori pe care ii putem lua ca modele.
                      pentru inceput ii voi mentiona doar pe cei care imi vin in minte acum:
                      APIAN FLORIN
                      SARGU MIHAIL
                      BACOTIU CIPRIAN
                      NASCU SERBAN
                      NASCU HORIA
                      RUSU CRISTIAN
                      si mai sunt multi ( din fericire )
                      as vrea sa il felicit pentru fair play pe unul dintre organizatorii turneului de la timisoara, in persoana numitului ALIN BUDES.
                      am jucat cu el in grupele superioare, meciul era pe muchie de cutit, 2-2 la seturi si in setul 5 am atacat o minge care nu am observat ca a atins masa. ALIN s-a dus dupa minge, a revenit la masa si mi-a spus ca a fost tus. am ramas perplex, fiindca am fost convins ca mingea nu a atins masa. l-am felicitat pe ALIN pentru gestul sau, dar , din pacate, punctul pe care l-a recunoscut l-a facut sa piarda meciul.
                      felicitari ALINE ! ai pierdut un meci pe care puteai sa-l castigi. dar asa, ai castigat ,,doar " STIMA.
                      sunt convins ca vor veni si altii cu astfel de exemple.
                      mcy, sa auzim de bine !
                      Tin sa va trec si pe dumneavoastra pe aceasta lista .
                      Datorita dumneavoastra reusim sa ajungem la unele turnee.Va multumit domnule Matei.

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                        Postat în original de furk
                        Postat în original de mateidumitru
                        ar fi mare pacat daca nu am mediatiza si LISTA ALBA, fiindca exista multi jucatori pe care ii putem lua ca modele.
                        pentru inceput ii voi mentiona doar pe cei care imi vin in minte acum:
                        APIAN FLORIN
                        SARGU MIHAIL
                        BACOTIU CIPRIAN
                        NASCU SERBAN
                        NASCU HORIA
                        RUSU CRISTIAN
                        si mai sunt multi ( din fericire )
                        as vrea sa il felicit pentru fair play pe unul dintre organizatorii turneului de la timisoara, in persoana numitului ALIN BUDES.
                        am jucat cu el in grupele superioare, meciul era pe muchie de cutit, 2-2 la seturi si in setul 5 am atacat o minge care nu am observat ca a atins masa. ALIN s-a dus dupa minge, a revenit la masa si mi-a spus ca a fost tus. am ramas perplex, fiindca am fost convins ca mingea nu a atins masa. l-am felicitat pe ALIN pentru gestul sau, dar , din pacate, punctul pe care l-a recunoscut l-a facut sa piarda meciul.
                        felicitari ALINE ! ai pierdut un meci pe care puteai sa-l castigi. dar asa, ai castigat ,,doar " STIMA.
                        sunt convins ca vor veni si altii cu astfel de exemple.
                        mcy, sa auzim de bine !
                        Tin sa va trec si pe dumneavoastra pe aceasta lista .
                        Datorita dumneavoastra reusim sa ajungem la unele turnee.Va multumit domnule Matei.
                        faptul ca va ajut sa ajungeti la unele turnee, nu are legatura cu fair-play-ul.
                        din pacate, eu sunt prea nervos ca sa-mi pot controla tot timpul comportamentul.
                        imi cer scuze fata de toti cei pe care i-am suparat si o sa-i mai supar, dar, comportamentul meu depinde de cate tus-uri si netz-uri imi da adversarul.
                        sunt multe de discutat in privinta fair-play-ului. important este ca am inceput si ca suntem deschisi la discutii.
                        sa auzim de bine !

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                          de ce nu se inchide subiectul asta?
                          Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                            Pentru ca traim in democratie si avem liberul arbitru sa discutam ce dorim fara sa ne atraga cineva atentia ca nu discutam doar ce doreste acel cineva. Multumit de raspuns?
                            Blade-Darker speed 90
                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                            Bh- Testing

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                              Esti cam confuz. Liberul arbitru il ai in orice regim, oricat de totalitar(sau nu) ar fi el. In alta ordine de idei, daca te referi la libertatea exprimarii, atunci e valabila atat pentru tine, cat si pentru mine, si atunci nu inteleg de ce scoti tepii la mine Respira adînc si nu fa riduri tocmai din cauza mea, ca nu caut scandal
                              Eu am pus intrebarea pentru ca prin eliminare, daca un user nu este pe lista neagra, atunci ar trebui considerat ca si cum face parte din "lista alba" si tratat cu tot respectul cuvenit.
                              In al doi-lea rand, nu va trece mult si vor aparea discutii in contradictoriu asupra diverse persoane numite aici si dintr-un "panou de onoare" se va transforma intr-o gazeta de scandal.
                              Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                cine cauta scandal il va gasi oriunde, daca nu-l va gasi il va produce. Intr-adevar postul tau lacunar m-a facut sa cred ca ai ceva impotriva acestui topic, deci confuzia ai creat-o tu prin omisiune. Daca citesti primul meu mesaj din postul Lista neagra, vei vedea ca avem aceeasi opinie, dar lista alba cred ca nu poate decat sa ne faca sa ne cunoastem mai bine.
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                  Postat în original de marqq
                                  Esti cam confuz. Liberul arbitru il ai in orice regim, oricat de totalitar(sau nu) ar fi el. In alta ordine de idei, daca te referi la libertatea exprimarii, atunci e valabila atat pentru tine, cat si pentru mine, si atunci nu inteleg de ce scoti tepii la mine Respira adînc si nu fa riduri tocmai din cauza mea, ca nu caut scandal
                                  Eu am pus intrebarea pentru ca prin eliminare, daca un user nu este pe lista neagra, atunci ar trebui considerat ca si cum face parte din "lista alba" si tratat cu tot respectul cuvenit.
                                  In al doi-lea rand, nu va trece mult si vor aparea discutii in contradictoriu asupra diverse persoane numite aici si dintr-un "panou de onoare" se va transforma intr-o gazeta de scandal.
                                  oamenii nu pot fi etichetati doar ca ,,ALBI" si ,,NEGRI"; mai exista si ,,GRI ".
                                  si mai exista si posibilitatea ca oamenii sa treaca de pe o lista pe alta, de preferat de pe negru pe alb; si noi asta speram prin discutiile ce le purtam aici.
                                  sa auzim de bine !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                    Doar de dragul flosofiei, oamenii NU pot fi albi sau negri ci doar gri. Listele pot fi de orice culoare vrem noi
                                    Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                      eu tot nu am inteles de ce ai intrat pe acest topic, sincer fara rautate si "riduri", cum crezi ca are toata lumea...
                                      Blade-Darker speed 90
                                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                      Bh- Testing

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                        Motivul meu e acelasi ca al dumneavoastra pentru postul de mai sus.
                                        In schimb dumneavaostra aveti un obicei foarte prost de a interpreta eronat in favoarea dumneavoastra ceea ce spun ceilalti, si de a va asocia majoritatii, cu intentia de a va pune partenerul de dialog intr-o falsa minoritate. (ex: "fara rautate si "riduri", cum crezi ca are toata lumea". Nu am afirmat niciodata ca as crede ca lumea e rea sau ridata. Deci ati tras (sper intentionat) o concluzie falsa, si v-ati mai si identificat (tot eronat) cu toata lumea. Eu am zis doar ca dumneavoastra ati fost ridat cand ati conceput un post anterior.)
                                        Trec totusi asta sub acoperisul defectului profesional, desi chiar si un avocat incepator ar trebui sa fi invatat sa evite erorile logice
                                        Voie buna!
                                        P.S. Consider ca am inegrit destul lista alba cu comentarii de prisos. Daca mai aveti curiozitati personale in ceea ce ma priveste va rog respectuos sa folositi mesajele private.
                                        Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                          deja nu cred ca merita sa raspund la atacuri personale, nu as face decat sa intru in jocul tau., mentionez doar ca e o idee preconceputa ca breslele au un anumit defect profesional, dar asta e alta discutie.
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                            Nu sar in apararea lui Daniel(nici nu il cunosc personal ci doar il stiu de pe forum ca fiind o persoana pasionata de acest sport care scrie in legatura cu tenisul de masa), dar nu inteleg , marqq, ce vrei de fapt...???Nu sunt singurele mesaje pe langa subiect , prin care vrei sa dovedesti "inteligenta " ta.
                                            Te plictisesti?Pare-se ca nu ai cu cine conversa....
                                            De cand ai aparut pe acest forum, nu faci decat sa te bagi in seama.Intr-adevar, exista libertatea de exprimare, dar atata timp cat nu ai nimic de spus in legatura cu un anumit subiect , de ce postezi?Forumul are si el niste reguli...
                                            Adresez scuze celorlalti , dar nu m-am putut abtine...
                                            [size=1]Blade: XIOM - Absolute Carbon Control OFF
                                            FH: DONIC - Coppa JO Platin Soft -2.0
                                            BH: DONIC - Sonex JP Gold -2.0

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                              Postat în original de marqq
                                              P.S. Consider ca am inegrit destul lista alba cu comentarii de prisos. Daca mai aveti curiozitati personale in ceea ce ma priveste va rog respectuos sa folositi mesajele private.
                                              Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                                durdun george..... pt dorinta lui de a vi se alatura

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: LISTA ALBA a Amatur-ului

                                                  Postat în original de patrick
                                                  durdun george..... pt dorinta lui de a vi se alatura
                                                  patrik, meriti sa fii cap de lista alba.
                                                  Mai ales ca ne-ai albit pe toti cu obsesiile si mesajele tale albe (fara continut).

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X