Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cerere de derogare - Amatur

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cerere de derogare - Amatur

    Va anunt cu regret ca incepand cu data 15.11.2009, orele 12h sportivul George Durdun si-a anuntat retragerea din cadrul echipei SPARTAC BUCURESTI.
    Acest lucru s-a intamplat datorita neintelegerilor cu ceilalti membrii ai echipei cat mai ales datorita neinspiratiei dl antrenor care a gresit foaia in 2 meciuri importante astfel incat George nu a apucat sa joace,in prima zi cu Sora de la clubul CSS UNIVERSITATEA CRAIOVA...In ziua de duminica, datorita presiunii si stresului acumulat, George si-a rupt lemnul in meciul cu Simon, din aceasta cauza el nereusind sa castige nici un meci cu Craiova.. Mentionez ca in conditii normale el avea sansa de a castiga 3 meciuri...
    El si-a incheiat ultima etapa a carierei din cadrul diviziei A cu un bilant de 10 meciuri castigate si 8 meciuri pierdute..
    In mai multe randuri sportivul si-a exprimat pe acest forum dorinta de a fi lasat sa joace AMATOUR si in noaptea de sambata spre duminica s-a confesat noua (colegilor de echipa) ca pentru el ar fi mult mai bine sa evolueze in AMATOUR...Din aceasta cauza noi va rugam sa analizati situatia lui si sa il lasati totusi sa joace tinand cont ca aceasta este cea mai mare dorinta a lui si ar fi pacat ca un sportiv ca el sa stea 2 ani pentru a-si implini visul...Mentionez aici si faptul ca el a venit in nenumarate randuri la turneele amatour ,jucand de placere..

  • #2
    Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

    prieteni buni vad ca are, si va avea si in Amatour, din punctul meu de vedere ar putea juca( eu doresc sa invat ceva de la el, sau oricare altul de nivelul lui!), dar nu cred ca cei aflati mai sus in clasamentul Amatour vor fi de acord,motivele sunt cele care sunt, sau poate ma insel. Exista un regulament, care oricum nu e respectat de multi( vezi fete interzise, comportament nesportiv, derogari etc.) dar majoritatea vor sa il respecte si cu timpul sa fie izolati cei ce nu respecta acest regulament. Deci desi eu sau multi altii am dori sa vina in circuit (asa cum multi altii nu ar dori sa intre!) asta contravine regulilor actuale, eu ii doresc sa faca cat mai mult loby pe langa organizatori pentru o derogare. Sau o propunere: sa joace dar sa nu puncteze 2 ani. Succes!
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

      Decizia va apartine voua...eu v-as propune sa supuneti la vot aici timp de 2 saptamani......

      Comentariu


      • #4
        Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

        Ar fi foarte bine ca George Durdun sa joace in Amatur...
        Forma in care participa este foarte importanta, cu puncte sau fara, cu calificari in faze superioare sau nu, cu participari in turnee Open, sau de "consolare". Important e ca jucatori ca el sa gasesca intelegere si sa joace. Iar ei nu vin doar pentru 5 meciuri garantate. Cred ca trebuie lasata initiativa / libertatea fiecarui organizator de turnee daca accepta jucatori activi.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

          un vot pentru

          Comentariu


          • #6
            Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

            dorintele nu au de a face cu un regulament.
            Ce rezolva votul ?(asta de pe forum,nu cel de duminica)
            de ce ar fi un anunt asa de importatnt ?

            Comentariu


            • #7
              Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

              pt ca asta e cea mai mare dorinta a lui si au tot fost discutii despre aceasta tema aici.....
              el chiar isi doreste sa fie colegul vostru asa ca LUATI-L...E NUMAI AL VOSTRU

              Comentariu


              • #8
                Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                cine poate mai mult poate si mai putin! Cine a facut regulamentul, face si derogarile, nimeni altcineva. Sa fim calmi si sa gandim "cuminte", daca se poate se poate, daca nu, nu si asta e, nu trebuie sa iasa iar discutii. Poate organizatorii sunt cei care ar trebui sa voteze, pana la urma in mare parte datorita lor avem turnee, avem regulament, avem Amatour invidiat de multi.
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                  CORECT!!!!U ESTI UNUL DINTRE FOARTE PUTINII USERI CARE POSTEAZA CONCRET SI CARE NU ISI SCHIMBA APROAPE NICIODATA OPINIA....

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                    nu e cazul, cunosc cel putin 3 persoane care te-ar cotrazice , doar imi exprim si eu opinia.
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                      Postat în original de patrick
                      pt ca asta e cea mai mare dorinta a lui si au tot fost discutii despre aceasta tema aici.....
                      el chiar isi doreste sa fie colegul vostru asa ca LUATI-L...E NUMAI AL VOSTRU
                      este ca si cand din scoala generala ai trece direct in facultate.(nu ca ar fi imposibil,dar mai greu).Este nevoie de liceu,chiar daca in acest caz perioada ar fi numai de 2 ani.(maxim)
                      Ati scris "luati-l",de parca ati vrea sa scapati de el !

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                        AM "SCAPAT" DEJA....IN UNELE CAZURI LICEUL POATE DURA SI 10 ANI....UNII NICI NU IL FAC..... ASA CA, S-AR PUTEA FACE O EXCEPTIE

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                          Daca se doreste o derogare , trebuie cumva votat . Regulamentul nu e facut degeaba , chiar daca George e un jucator pe care multi il vor in Amatur

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                            exact....eu asta am si propus...haideti sa incepeti sa votati...eu nu o fac pentru ca am drept de vot....

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                              De la mine are un vot pentru . Si sa dea o bere pt asta ...

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                deci are 2 voturi pentru pana acum si nici unul impotriva

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                  Postat în original de patrick
                                  deci are 2 voturi pentru pana acum si nici unul impotriva
                                  Se joaca 3 din 5 ?
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                    NU STIU CUM E IN REGULAMENT.....EU FAC DOAR UN SONDAJ....VOI HOTARATI

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                      Derogarile dau nastere la precedente.Un caz similar s-a intamplat acu 3-4 luni cu jucatorul Mihai Giol din Brăila,desi el nu mai juca in div B de cateva luni.
                                      S-a optat pentru respectarea termenului din regulament,tocmai din motivul mai sus mentionat.Nimeni nu il impiedica sa vina sa se simta bine.Poate sa joace si grupe superioare,ca al 5-lea jucator,hors-concurs,asa cum s-a intamplat in iarna la Bistrița cu copii din lot de acolo.
                                      Din acest motiv consider poll ul si lobbyul inutile,sry
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                        sunt curios, cine a optat?
                                        Blade-Darker speed 90
                                        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                        Bh- Testing

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                          Domnilor,
                                          pierde-ti timpul !
                                          Aceasta intrebare ca si acceptul se poate face deocamdata numai de catre organizator !
                                          Ce v-ati face cand votul ar fi ok,pentru a juca in Amatur,si-n momentul cand un organizator ar spune BA pentru aceasta participare la turneul care-l organizeaza !?...poate votul sa anuleze turneul ?!?
                                          Si apoi,daca acest domn la un turneu Amatur datorita"antrenorului",rupe iar paleta,..il trecem in lista persoanelor cu un comportament ciufut ,si cerem derogare la legitimati..?
                                          Timpul le va rezolva pe toate, benefic pentru ambele parti !

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                            Greu sa fii obiectiv.
                                            Eu nu pot juca cu jucatori mai slabi cu mult ca mine (ma refer la antrenament , nu la concurs).
                                            Exista insa jucatori care pot face asta si au toata stima si admiratia mea ( am exemple in sala in care ma antrenez ).
                                            Daca George considera ca poate sa joace cu placere, si sa bata cu aceeasi placere 90% din Amatur, fie binevenit. Eu unul nu pot sa am aceasta placere.
                                            De gustibus non disputandum!
                                            Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                            FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                            BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                              Postat în original de Dado.daniel
                                              sunt curios, cine a optat?
                                              Initiatorul miscarii Amatur,Filo(care din motive medicale s-a retras pe parcurs) a alcatuit si un regulament pe care cei ce au aderat aici s-au obligat implicit sa il respecte.
                                              In urma cu cateva luni,la initiativa dlor Bodeanu si Leorda,s-a incercat (si inca se incearca) oficializarea acestei miscari,cristalizandu-se o asociatie alcatuita din cativa organizatori de turnee din diferite zone ale tarii si oameni care efectiv pun umarul la mentinerea unei activitati fluente in Amatur si pe acest site.Regulamentul a mai fost discutat si adaugit in sectiunea "regulamente" si in cea a membrilor asociatiei ,dar restrictia cu privire la legitimati a ramas aceeasi de la creearea siteului, in urma discutiilor interminabile avute in cadrul multor topicuri deschise ici-colo.
                                              Daca rasfoiesti aceasta sectiune cu 5 pagini in urma,in cadrul topicului despre legitimatii FRTM,o luare de pozitie vehementa o are chiar Dado Daniel care posteaza,citez:"Calificatii sa joace fara sa ia nici un punct,CE E ASA DE GREU DE INTELES.ZECE MII DE TOPICURI PE ACELASI SUBIECT!!!" Am respectat grafia autorului.
                                              Impartial ca tot romanul ....
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                                Va rugam respectati regulamentele sportive. Asa cum se respecta regulamentele FRTM asa trebuie respectate si cele ale AMATURULUI. Altfel nici odata nu va fi ordine. In afara concursului poate juca timp de 2 ani. Stefan Rusu a stat 2 ani si a revenit. Legile si regulamentele trebuie aplicate si respectate de toti jucatorii. Nu vad de ce intra "avocati" ai unor jucatori. Creem precedente, iar acestea sunt periculoase.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                                  Cred ca aceasta discutie se poate incheia rapid, daca facem referire la o notiune de drept. si anume la PRECEDENT;
                                                  1 Au fost mai multe precedente identice, care s-au incheiat identic: nu s-a dat acest accept, Indiferent de numele si calitatea celui care a dorit aceasta. Mai mult, doua persoane au acceptat situatia si abia asteapta sa inceapa turneul anul viitor, cand vor avea drept de participare; Florin Toma si Costin Georgescu.
                                                  2. Daca vom crea acum un precedent, vor veni alti 5-10-100 de jucatori legitimati, care vor cere acelasi lucru si vor avea un argument clar: "Ati mai dat derogare"
                                                  Sper ca pe viitor cei care au cunostinte juridice si vor sa-si spuna punctul de vedere sa le utilizeze in interesul respectarii regulilor si nu al incalcarii lor prin asa zise derogari...
                                                  Concluzie;
                                                  Draga George, chiar daca esti simpatic si ambitios, nu vei putea participa in turnee decat peste doi ani!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X