Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cerere de derogare - Amatur

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

    Daca tot sa inceput aceasta miscare (care nu vad sa mai poata fi oprita)si s-au facut regulamente,nu vad de ce nu s-ar respecta?!?!?!!?Daca o sa se incalce o sa se ajunga exact ca la FRTM si nu cred ca asta se urmareste,cel putin eu am inteles alta chestie si de aceea si respect tare mult aceasta miscare.....cred ca la toata lumea le este drag Georgica Durdun dar Dan2 are mare drepatate si pe deasupra este si unul din infocatii organizatori.....MULTA BAFTA AMATOUR!

    Comentariu


    • #27
      Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

      Cred ca poate juca,dar numai ca invitat,in grupele inferioare si superioare,pana trec cei 2 ani.

      Comentariu


      • #28
        Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

        Un vot de la mn . E pacat sa stea pe banca 2 ani

        Comentariu


        • #29
          Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

          Postat în original de CANDREI
          Un vot de la mn . E pacat sa stea pe banca 2 ani
          Dvs.nu cititi si ceea ce s-a scris pana acum ?!...
          N-ati inteles ca nu conteaza acest vot,nici macar ca palmares pe cartea de alegator ?

          Comentariu


          • #30
            Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

            Acest topic pare o chestie la bascalie facuta impotriva lui George.
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #31
              Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

              Postat în original de patrick
              un vot pentru
              inca un vot pentru

              Comentariu


              • #32
                Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                tot ce inteleg eu de aici este ca regulamentul e foarte vechi si ar trebui modificat in functie de opiniile majoritatii..asta cred ca ar fi primul pas....

                Comentariu


                • #33
                  Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                  Sunt COSTIN GEORGESCU.
                  Asa cum a spus si d-l Dan2, eu am jucat in divizia A acum aproape 2 ani. De aproape un an am incercat sa joc in AMATUR, dar am fost reclamat de anumiti jucatori care au spus ca am jucat in divizie. Nu am jucat decat grupe inferioare la turneele AMATUR. Situatia mea se stie de catre organizatori.
                  Am inteles si respect regulamentul privind neparticiparea timp de 2 ani.
                  Referitor la George Durdun cu care "jucam" (am pus ghilimele deoarece nu stiu daca mai este la echipa) impreuna si cu care nu am nimic, ar fii frumos sa respecte si el regulamentul cum il respect si eu.
                  Daca hotarati sa joace nu am nimic impotriva, decizia este in "parlament".
                  TSP BLAZZE CARBON OFF+
                  FH - DONIC Bluefire M3 2.1
                  BH - DONIC Bluefire M3 2.1

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                    Decizia este luata.
                    Subiect inchis.

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                      diferenta este ca tu nu ai spus de la inceput ca ai jucat el da......in cazul in care calatoresti fara bilet in tren si ii spui controlului asta ,platesti doar biletul....daca nu ii spui platesti amenda......asa ca????!!!

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                        DAR DE CE NU SE RESPECTA OPINIA MAJORITATII????....POATE CA REGULAMENTIL AR TREBUI UN PIC MODIFICAT

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                          Postat în original de patrick
                          DAR DE CE NU SE RESPECTA OPINIA MAJORITATII????....POATE CA REGULAMENTIL AR TREBUI UN PIC MODIFICAT
                          Domnule Patrick, in ce calitate insisti peste limita bunului simt?
                          Avem un regulament pe care nu esti in drept sa-l contesti.

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                            nu stiu ce este asa neclar si se cauta tot felul de motivatii...
                            NU O SA JOACE IN AMATUR CU ACEST STATUT TIMP DE 2 ANI !

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                              deci o decizie nu poate fi luata de o persoana ,doua,trei......daca majoritatea au o alta opinie, ea ar trebui repectata...inseamna ca regulamentul nu este bun si ar trebui modificat in functie de dorintele fiecaruia dintre voi....in caz contrar mai devreme sau mai tarziu veti avea probleme.....
                              pe un forum nu trebuie sa am nici o calitate...sunt liber sa imi spun opinia....daca va deranjeaza inseamna ca problema nu este la mine

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                Majoritatea a ales sa respecte regulamentul, iar tu ai ales sa critici un regulament care nu te priveste si nici nu l-ai citit.
                                Iar opinia ti-o spui o data sau de doua ori si esti ascultat cu atentie, dar daca insisti si a zecea oara devii deja plictisitor.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                  Sant tare curios cum ai sa ma convingi pe mine, ca la turneul de la Curtea de Argeș sa accept acest lucru !...si ca mine mai sant si alti organizatori,care nu vor sa strice atmosfera acestor turnee prin a discuta discutii,despre ceva unde au hotarat impreuna un regulament.
                                  Vorbim discutii !
                                  Pa !

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                    din toate discutiile astea de aici reiese ca majoritatea sunt de acord ca el sa fie lasat sa joace cu drepturi depline.....poate ca atunci cand a fost facut regulamentul aceasta miscare nu avea atatia membrii....aici este problema.....probabil ca regulamentul ar trebui modificat....de ce nu tineti cont si de parerea altor membrii??nu toti aveti aceleasi drepturi?????

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                      Postat în original de Vali Suta
                                      Sant tare curios cum ai sa ma convingi pe mine, ca la turneul de la Curtea de Argeș sa accept acest lucru !...si ca mine mai sant si alti organizatori,care nu vor sa strice atmosfera acestor turnee prin a discuta discutii,despre ceva unde au hotarat impreuna un regulament.
                                      Vorbim discutii !
                                      Pa !
                                      nu intelegeti..nu eu trebuie sa va conving....majoritatea ar trebui sa decida!!!!

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                        Nu fi capcaun! "majoritatea" de care vorbesti e formata din doua sau trei persoane oarecare care si-au dat cu parerea, iar "minoritatea" e formata din vreo 10 persoane cu putere de decizie si de opinie care te-au contrazis, incercand sa-ti explice ca propunerea ta nu nu respecta regulamentul si nu a fost acceptata!
                                        E ultimul meu raspuns in acest topic!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                          si numai acele 10 persoane au putere de decizie???de ce???!!!!inseamna ca parerea celorlalti nu conteaza...inseamna ca acele 10 persoane hotarasc totul...si nu au fost 10......au fost 5 persoane care doresc ca el sa joace si tot vreo 5 care sunt impotriva...

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                            Bai Patrik esti penibil! Du-te si invata despre majoritate, minoritate si democratie.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                              Amaturul are 2000 de membri,care au aderat benevol,acest lucru insemnand implicit ca respecta regulamentul asociatiei Amatur.Organizatorii de turnee,in clipa in care anunta organizarea unui concurs in cadrul Amatur,isi asuma toate drepturile si obligatiile ce decurg din regulament. Faptul ca 10-20 de oameni din 2000 de membri dau cu votul in totala necunostinta de cauza,e treaba lor.N-au decat sa-si faca o asociatie separata in care sa joace unde cand cum si cat vor.Acest topic lansat de dl Oancea sau cum se numeste dansul este doar un subiect de cearta,pe care dumnealui o provoaca cu fiecare noua postare. Sau poate,pur si simplu,datorita unor cauze genetice obiective ii este dificil sa parcurga si sa inteleaga coerent raspunsurile date de cei care se chinuie sa clarifice situatia
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                                bai aurelu...du-te si vb pe camp cu bah,mah

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                                  Postat în original de cata_60
                                                  Amaturul are 2000 de membri,care au aderat benevol,acest lucru insemnand implicit ca respecta regulamentul asociatiei Amatur.Organizatorii de turnee,in clipa in care anunta organizarea unui concurs in cadrul Amatur,isi asuma toate drepturile si obligatiile ce decurg din regulament. Faptul ca 10-20 de oameni din 2000 de membri dau cu votul in totala necunostinta de cauza,e treaba lor.N-au decat sa-si faca o asociatie separata in care sa joace unde cand cum si cat vor.Acest topic lansat de dl Oancea sau cum se numeste dansul este doar un subiect de cearta,pe care dansul o provoaca cu fiecare noua postare. Sau poate,pur si simplu,datorita unor cauze genetice obiective ii este dificil sa parcurga si sa inteleaga coerent raspunsurile date de cei care se chinuie sa clarifice situatia
                                                  toti cei 2000 de membrii au votat regulamentul???!!!si de fapt nici unul dintre voi nu a inteles nimic

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: ANUNT FOARTE IMPORTANT

                                                    Patrick,
                                                    daca vrei sa-i faci un bine persoanei la care faci referinta,opreste-te !
                                                    Daca o ti asa este posibil nici ca invitat sa nu mai fie primit.
                                                    Nu-mi imaginez cum o persoana asa modesta ca tine,poate reusi o derogare in acest stil prostesc care-l duci in continuare in penibil.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X