Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Caut partener de joc

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Caut partener de joc

    Bine v-am gasit,
    Sunt nou venit pe forum, si nu am nici experienta in cadrul acestui sport. Insa doresc sa invat si in functie de ce timp si
    resurse financiare voi avea disponibile, sper sa pot fi o partida placuta pentru cei de nivelul meu sau nivele suprioare ce doresc sa ajute si pe altii, sau nu fac diferenta daca omul cu care joaca e incepator, mediu, avansat sau profi.
    Inca nu detin un echipament personal. Doresc sa achizitionez dar inca nu am idee ce s-ar potrivi pentru nivelul meu si nu am idee cat de repede voi avansa. Iar sa schimb multe lemne si fete chiar nu`mi permit Deh! Cum banul este masura tuturor lucrurilor... In fine, sa nu divagam.
    Asa ca doresc cunosc persoane care sunt dispuse sa joace si care poate sunt dispusa sa dea si informatii. Din pacate in scris e mai complicat. Prefer explicatiile cu exemple, sa vad diferente intre un material si altul, intre o paleta si alta, intr-un stil de joc si altul. Asa doar sa merg la ghici iarasi nu-mi permit
    Pot ajunge cam prin orce zona, atat timp cat e macar o gura de metrou prin apropiere sau macar am o ruta cu un autobuz, etc. Nu cunosc exact toate locatiile din Buc. pe unde se poate juca. Am vazut ca pe langa mine e o mica sala, pe Fizicienilor. Or mai fi si altele. Prefer insa locurile in care sa nu dau peste colorati sau baietasi de cartier cu limbaj si comportament neadecvat. Nu suport ideea de fum de tigara sau zgomot de fond mai mult decat fac jucatorii la masa. Imi place sa ajung acasa cu mintea relaxata. Asta e si scopul... mai ales ca mai dai si bani pe orele acelea.
    Ma puteti gasi pe messenger, ID: lepsulet sau pe telefon: 0723 257 326
    Va multumesc!
    Cristian
    Blade: none
    FH: none
    BH: none

  • #2
    Re: Caut partener de joc

    Curios... din toata lumea care joaca, nimeni nu a postat. Am reusit sa intru in vorba cu 2-3 persoane (doar din ce am cautat eu), dar... se pare ca doar eu am mai mult timp liber la dispozitie. Sper pe viitor sa am posibilitatea sa cunosc mai multe persoane cu care sa pot juca. Cumplit sa vrei si sa nu ai cu cine, totusi e un sport care necesita prezenta inca unuia/uneia.
    Eu am sa multumesc anticipat celor care o sa-si faca simtita prezenta pe viitor si ma vor contacta sau vor lasa date de contact aici pentru a putea fi contactati fie de mine fie de cei care citesc acest post si doresc acelasi lucru.
    Blade: none
    FH: none
    BH: none

    Comentariu


    • #3
      Re: Caut partener de joc

      Adaug la anuntul meu si faptul ca, pentru zilele de week-end am si varianta de a juca la o masa de tenis, in interior, fara bani. Pot veni insotit de un (1) partener/a de joc. Locatia e ok, conditiile nu sunt ca in IDM sau Tineretului, dar e free. E o masa obsinuita, nu de firma, mocheta pe jos. Tavanul este cam jos, prin urmare mingile inalte sunt excluse. In fine, cine doreste, la fel, ma poate contacta si stabilim din timp. Daca nici mura`n gura nu se vrea... atunci e trist. Sau lumea nu citeste aceste posturi.
      Cristian
      Blade: none
      FH: none
      BH: none

      Comentariu


      • #4
        Re: Caut partener de joc

        Sal Cristi,
        In ceea ce ma priveste, ne-am vazut la sala, deci apelurile tale gasesc tinta.
        Pentru a juca mai des ramane sa te orientezi fie catre un grup, cum e cel din pub178, care se reuneste prin apeluri pe site, fie sa-l cauti pe petrolofisi care este, asemenea tie, in cautari, fie sa apelezi la parteneriate contra cost cu George Durdun, sau alti jucatori de clasa de la care ai de invatat foarte multe.
        Iar cand te plictisesti, inchiriaza o masa si invita la joc jucatorii excedentari de la mesele vecine. O sa ai surpriza sa vrea multi sa schimbe o minge cu un partener diferit.
        Despre mine, ramane sa ne vedem dupa formula stabiita.
        TsE

        Comentariu


        • #5
          Re: Caut partener de joc

          Multumesc Emil,
          Pentru ajutor si pentru sfaturi. Ma bucur ca am putut juca impreuna. Da, ai dreptate, se gasesc oameni. Insa speram sa fie mai multi ca mine, si activi in acelasi timp pe forum, sau macar sa fie atenti la ce apare scris nou. Pe parcurs o sa-mi fac o serie de cunostinte cu care am sa joc. Partea trista pentru mine e ca sunt putin cam pretentions in ceea ce priveste conditiile de joc si din ce am vazut prin București, cred ca doar IDM sau Tineretului ma pot satisface, probabil Tineretului mai mult. Dar acolo mai greu sa gasesc incepatori, jucand mai mult veterani.
          O sa incerc sa vad cum pot impaca si capra si varza, resursele mele fiind limitate. Insa pentru antrenament, in week-end, sper sa gasesc persoane interesate, mai ales ca dispun de o masa de tenis gratuita. Chiar daca nu e ea profi.
          Asa ca... astept.
          Blade: none
          FH: none
          BH: none

          Comentariu


          • #6
            Re: Caut partener de joc

            Pentru cei care sunt la nivel incepator sau care doresc sa joace, indiferent de nivelul la care se afla coechipierul si obisnuiesc sa mearga la sala de langa strandul Tineretului, puteti sa-mi lasati un mesaj. Am abonament, deci masa este mai ieftina sau ne intelegem la fata locului. Oricum banii sunt dati, doresc sa joc. Astept iarasi persoane interesate si de bun simt.
            Toate cele bune !
            Blade: none
            FH: none
            BH: none

            Comentariu


            • #7
              Re: Caut partener de joc

              Sunt dispus sa joc Sambata si Duminica dupa orele 14.00 pana spre seara... 19.00-20.00 (uneori pot sta si mai tarziu, depinde de programul facut in ziua respectiva - deci un interval de timp destul de mare). In timpul sapatamanii pot veni macar de 2 ori, de la 19.30 pana la 22.00. In total 4 zile pe saptamana, functie de program pot si mai mult, depinde de partener/a.
              Blade: none
              FH: none
              BH: none

              Comentariu


              • #8
                Re: Caut partener de joc

                salut
                Eu prefer dimineata,dar am timp oricind.Am chiar si masa dar nu mai am unde sa o pun.Locuiesc prin berceni dar pot merge oriunde in buc si pot lua cu mine si parteneri.Daca cineva are unde pune masa si sa aiba si mult timp de joc,o ofer gratis.Tel 0744764557 Adrian P.S. uneori joc si tenis de camp dar mult mai bine joc cel de masa,dar daca sint amatori...

                Comentariu


                • #9
                  Re: Caut partener de joc

                  Salut Mihai,
                  Eu joc la sala Galion de la Fizicienilor, daca sapi pe aici gasesti indicatii.
                  Am constat ca marti-joi-vineri-duminica, in intervalul 18-20 am timp de jucat tenis de masă.
                  Din datele astea, cam de 2-3 ori reusesc sa ajung la sala. Acolo sunt posibilitati de combinare la masa de joc sau de cautat in agenda cu numere de telefon a patronului si contactat jucatorii amatori din zona.
                  Din Berceni- cu 102-ul, ajungi direct.
                  Acolo exista Pub 178, de care n-am mai auzit nimic nou de cand a dat frigul.
                  Pe curand,
                  Emil.
                  PS Cu ce paleta joci? Asta spune mult despre dorinta ta de perfectionare a jocului de tenis de masă... Nu trebuie sa fie scumpa, dar cu palete hobby nu ai mari sanse de progres sau de parteneriat.
                  TsE

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X