Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Timișoara

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Timișoara

    Salutare tuturor,

    Citesc de ceva vreme forumul, sint din Timișoara, si am reinceput sa joc, din pacate nu suficient de des, dupa o lunga pauza. Momentan joc tot cu vechiul Meteor (cu "zimti") din vremea liceului (sau cu palete imprumutate ) dar in curind, multumita celor citite pe forum si sfaturilor directe (multumesc Vali!) o sa am prima paleta "serioasa".

    Ce-as vrea sa intreb:
    - unde se poate juca in Timișoara? Am jucat la hotel Senator, am inteles ca se mai joaca la baza "Proiectantul", si am jucat si la BanuSport (dar acolo mesele pareau sa fie amplasate temporar, intr-o sala ce parea sa aiba alta destinatie; n-am mai ajuns pe acolo intre timp). Alte locuri? Exista ceva similar lui IDM din București, unde se intilnesc forumisti pentru joc/antrenament?
    - cunoaste cineva antrenori de tenis de masă prin Timișoara? Care sa primeasca la antrenamente si "oameni ai muncii", nu doar juniori cu perspective?

    O zi buna.

    Io

  • #2
    antrenament in Timișoara

    Salutare tuturor,

    Am numarat 14 membri inregistrati din Timișoara, si as avea o intrebare: voi pe unde jucati? (in afara de Vali-Tm, de care stiu ca e mai norocos ) Exista un loc unde se pot face antrenamente, sau cel putin juca pe teme date, cu parteneri interesati sa invete si sa joace tot mai bine? Am vazut ca in București si in alte orase e mai multa activitate - in Timișoara? Eu joc la Club Senator, cu colegii de lucru, o data pe saptamina - e putin si parca as vrea mai mult; ma poate ajuta cineva?

    Comentariu


    • #3
      Re: antrenament in Timișoara

      Salut Daca nu ai aflat pana acuma in Tm. se joaca tenis de masă in liceul acela de langa casa Studentilor din Iosefini acolo unde coteste trmvaiul 1 spre gara. Este un antrenor DL. Fickl si stiu ca fac de 4 ori antrenamente pe saptamana dupa masa.Platesc 60-80 lei pe luna. Nu prea stiu prea bine caci eu sunt din Lugoj. dar mai joc si eu cateodata acolo in competitii. Apropo in februarie este un turneu de amatori la lugoj cu incepere de la ora 11. Nu lua ora de incepere dupa ce scrie pe forum .bafta
      Blade-Butterflay Kong Linghui OFF,
      Fh-JOWaldner 2
      Bh-Sriver FX 2.1

      Comentariu


      • #4
        Re: antrenament in Timișoara

        Postat în original de mihaisilcom
        Apropo in februarie este un turneu de amatori la lugoj cu incepere de la ora 11. Nu lua ora de incepere dupa ce scrie pe forum .bafta
        salut,nu stiu de unde ai informatia asta, si daca e reala, dar ar trebui luat in considerare faptul ca vor veni jucatori din toata tara care vor trebui sa ajunga si acasa.
        Daca se incepe la 11,se va lungi pana tarziu,mai ales ca se joaca pe 5 mese.Ar fi bine sa stim exact ora de incepere!

        scuze pentru off topic

        Comentariu


        • #5
          Re: antrenament in Timișoara

          Postat în original de io_bri
          Salutare tuturor,
          Am numarat 14 membri inregistrati din Timișoara, si as avea o intrebare: voi pe unde jucati? (in afara de Vali-Tm, de care stiu ca e mai norocos ) Exista un loc unde se pot face antrenamente, sau cel putin juca pe teme date, cu parteneri interesati sa invete si sa joace tot mai bine? Am vazut ca in București si in alte orase e mai multa activitate - in Timișoara? Eu joc la Club Senator, cu colegii de lucru, o data pe saptamina - e putin si parca as vrea mai mult; ma poate ajuta cineva?
          Din fericire pentru mine si eu sunt la fel de norocos ca Vali dar din cate stiu eu, se poate inchiria mese la Proiectul, Club Senator (ce mese au acolo?), Banu Sport (doar ca aici poti inchiria doar seara tarziu dupa ce termina fetele cu fitnessul ; cel putin asa mi-au zis anu' trecut cand am incercat sa rezerv masa pt un meci cu Vali) si mai era la Pencoop dar aici cred ca s-a inchis.

          Comentariu


          • #6
            Oho, ce de informatii de data asta - multumesc!

            Vazusem in lista de turnee Lugojul; apoi a disparut; acum vad ca a aparut anuntul "oficial", ma bucur si incerc sa ajung (ar fi prima participare, sa vad si eu cum arata). Sper ca pina atunci se stabilizeaza ora inceperii.

            (at)vrajitor danut
            La Proiectantul au doua mese puse intr-un fel de beci (1.5-2 m liber in jurul mesei); iar la Banu sport tarifele sint un pic exagerate (de parca ar incerca sa descurajeze tenisul de masa) si mesele intr-adevar nu sint instalate permanent, se aseaza in sala doar daca este sala libera (din nou aceeasi banuiala). La Senator e mai mult spatiu (cel putin in spatele mesei; pe lateral se mai intimpla sa ajunga mingile de pe o masa pe alta - rar); sint 6 mese, mesele sint "de Metro", pe roti, dar pentru ce joc eu sint OK (am fost ieri si chiar mi-a cazut privirea pe numele mesei, dar nu l-am retinut; ma uit miercurea viitoare).

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de io_bri
              Oho, ce de informatii de data asta - multumesc!
              Vazusem in lista de turnee Lugojul; apoi a disparut; acum vad ca a aparut anuntul "oficial", ma bucur si incerc sa ajung (ar fi prima participare, sa vad si eu cum arata). Sper ca pina atunci se stabilizeaza ora inceperii.
              (at)vrajitor danut
              La Proiectantul au doua mese puse intr-un fel de beci (1.5-2 m liber in jurul mesei); iar la Banu sport tarifele sint un pic exagerate (de parca ar incerca sa descurajeze tenisul de masa) si mesele intr-adevar nu sint instalate permanent, se aseaza in sala doar daca este sala libera (din nou aceeasi banuiala). La Senator e mai mult spatiu (cel putin in spatele mesei; pe lateral se mai intimpla sa ajunga mingile de pe o masa pe alta - rar); sint 6 mese, mesele sint "de Metro", pe roti, dar pentru ce joc eu sint OK (am fost ieri si chiar mi-a cazut privirea pe numele mesei, dar nu l-am retinut; ma uit miercurea viitoare).
              Mesele alea imi aduc aminte de copilarie cand jucam pe mese Ella, mingi Diamond, Double Circle si palete din China. Stateam de dimineatza pana seara (nu tu TV, PC, etc)

              Si eu as vrea sa ajung in 23.02 la Lugoj (cu inca un coleg).

              Comentariu


              • #8
                (at)io_bri

                Referitor la tipul de mese de la Club Senator, stai linishtit ca daca is mese de Metro stiu despre ce mese e vorba .

                Cand vad ce mese are domnul din Galați sau la IDM in București ...morrrrr

                Comentariu


                • #9
                  Turneul de la Lugoj

                  salut sunt unul din cei doi organizatori ai turneului de la Lugoj. Referitor la ora de incepere daca se pune prea devreme ora 9 de ex. nu prea cred ca ajung cei de departe daca punem o ora mai inaintata se termina tarziu. Noi suntem la prima organizare. De unde vor fi cei care vor veni si mai ales cu ce? Noi ii asteptam pe cati mai multi din toata tara dar cred ca nu vor veni decat din judetele limitrofe.. . As fi recunoscator daca cineva care a mai organizar asa ceva ne-ar consilia. Prin anii 80 am mai umblat noi pe la turnee dar atunci era altfel. Astept sugestile voastre. Mihai
                  Blade-Butterflay Kong Linghui OFF,
                  Fh-JOWaldner 2
                  Bh-Sriver FX 2.1

                  Comentariu


                  • #10
                    turneu Lugoj

                    Probabil ar aparea mai multe sugestii daca ati posta intrebarea asta chiar in topicul despre turneu, din forumul de competitii AMATouR (si eventual sa le unificati; vad ca acum sint doua thread-uri despre acelasi subiect, cu titluri diferite - probabil se va crea o oarecare confuzie; unul din moderatorii forumului sigur stie si poate sa spuna cum se face asta). Eu citesc thread-ul asta, si ma uit de fiecare data si la mesajele postate de la ultima mea vizita pe forum, dar nu stiu citi altii fac asta - si atunci o sa rateze mesajul anterior.

                    Comentariu


                    • #11
                      Da,exista antrenori,chiar si club de pingpong.se afla la liceul de constructii,clubul se numeste Ciclop.

                      Comentariu


                      • #12
                        Multumesc - se pare ca rabdarea da rezultate

                        Mai stiti si alte detalii (orar etc.)?

                        Comentariu


                        • #13
                          Se pare ca doar acele sunt locurile unde poti juca in Timișoara,iar antrenorii (cunosc pe cineva )care sunt disponibili nu prea sunt dispusi sa mai dea in minge cu cineva care vrea doar sa invete .Am avut o experienta din aceasta,am jucat o perioada ,3 luni,dupa care m-a lasat balta fara sa imi zica nimic si nici de gasit nu mai e. Oricum tre sa ii multumesc ca in aceste luni m-a invatat cate ceva.
                          Xi En Ting-X828
                          Pryde 30
                          Calibra LT Sound

                          Comentariu


                          • #14
                            Timișoara

                            Buna ziua! As dori sa aflu daca exista vreun club de tenis de masă in Timișoara, si daca aveti posibilitatea sa imi dati si niste date de contact. Va multumesc anticipat!

                            Comentariu


                            • #15
                              Timișoara

                              Am deschis acest topic in speranta de a obtine cat mai multe informatii up-to-date legate de tenisul de masa timisorean: locatii (tip mese, program, tarif...), cluburi, rezultate, competitii (exceptand AmaTur) etc, informatii care cred ca ar fi utile oricarui iubitor al tdm din aceasta zona (si nu numai) mai ales ca acest sport dupa cum bine stim este foarte putin mediatizat/promovat.
                              Dau chiar exemplul meu care jucand doar intr-un cerc restrans de prieteni habar nu aveam de ce se intampla prin acest oras, ce echipe sunt, antrenori, etc inainte de a ajunge la concursurile AmaTur. Mai mult am si pierdut cateva competitii locale la care sincer tare mi-ar fi placut sa particip.
                              Am rugamintea tuturor celor care citesc acest forum si au timpul necesar sa posteze orice informatie care ajunge la ei legata de tdm din Timișoara

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Tenis de masa - Timișoara

                                De acord cu tine Dan.Cu cat mai multi cu atat mai bine pt. fiecare.(Asta daca se vrea ).Chiar daca sunt unii mai slabi (ca si mine),trebuie sa invete si ei de undeva ,daca nu isi pot permite un antrenor personal,doar sa fie acceptati. Eu cred ca va fi bine,din pacate sunt putine locuri unde se poate juca in conditii bune.(Liceul Nr. 8 si la sala din Dumbravita ,care este in afara orasului si nu prea vine lumea sa joace ,chiar daca sala ofera cele mai bune conditii).Eu am inceput sa merg pe la sala de la Liceul 8 si este bine deocamdata,asa ca te astept si pe tine acolo.Baietii de acolo sunt foarte primitori,din cei pe care am reusit sa ii cunosc. Sa auzim numai de bine.
                                Xi En Ting-X828
                                Pryde 30
                                Calibra LT Sound

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Tenis de masa - Timișoara

                                  Da suntem primitori chiar cand ai venit faceam putin antrenament cu CRISTI IGNAT nr 1 in timisoara si asta ma bucurat ffff mult,sper ca sti cine sunt? si cred ca am si jucat cu tine CIPI TERESCU cred ca am zis bine?

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Tenis de masa - Timișoara

                                    Sigur. Sper sa mai apucam sa jucam impreuna. Mi-a placut.(defapt cui nu ii place sa joace cu cineva mai bun decat el?)
                                    Xi En Ting-X828
                                    Pryde 30
                                    Calibra LT Sound

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Tenis de masa - Timișoara

                                      Insa nu v-am zis ca exista un program care trebe respectat, se face antrenamente la scoala de constructii nr 8.insa; LUNI, MIERCURI,SAMBATA se antreneaza clubul RARIS TIMISOARA care sunt in div. A.iar MARTI, JOI,SI DUMINICA,SUNTEM NOI AMATORII care avem un antrenor foarte bun si batran care a facut perfomanta in timisoara cu elevii pe care ia antrenat si au ajuns fff buni,si sa revin la subiect; se poate venii la sala la antrenamente insa s a te tii de el pt ca se plateste o cotizatie de 50 ron si ai toate conditiile;doar marti, joi, si duminica si sambata dupa ora 16:00.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Tenis de masa - Timișoara

                                        Pana a veni la sala jucam intr-un cerc de prieteni pe unde apucam si nu prea aveam pe unde , pana am dat de un vice campion national sau campion si il cheama asa sper ca ati auzit de el LAZICI COZMIN el ma adus la club pt ca eu mai jucam cu tata-su MUSA i se mai zice si ma vazut cum jucam si ia placut ca aveam un rever criminal insa de cand ma adus el de doi ani pot sa zic ca am progresat fffff mult si tin s-ai multumesc f. tare.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Tenis de masa - Timișoara

                                          Mai ieftin decat cei care joaca de la 19.30
                                          Xi En Ting-X828
                                          Pryde 30
                                          Calibra LT Sound

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Tenis de masa - Timișoara

                                            Postat în original de johnny drosu
                                            Insa nu v-am zis ca exista un program care trebe respectat, se face antrenamente la scoala de constructii nr 8.insa; LUNI, MIERCURI,SAMBATA se antreneaza clubul RARIS TIMISOARA care sunt in div. A.iar MARTI, JOI,SI DUMINICA,SUNTEM NOI AMATORII care avem un antrenor foarte bun si batran care a facut perfomanta in timisoara cu elevii pe care ia antrenat si au ajuns fff buni,si sa revin la subiect; se poate venii la sala la antrenamente insa s a te tii de el pt ca se plateste o cotizatie de 50 ron si ai toate conditiile;doar marti, joi, si duminica si sambata dupa ora 16:00.
                                            Multumim pt informare.
                                            Care este numele antrenorului?

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Timișoara

                                              As avea o intrebare: Unde este scoala de constructi nr 8?
                                              As dori si eu sa vin sa invat ping pong.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Timișoara

                                                Daca mergi cu tramvaiul 1,8,7 ,te cobori in statia de la intersectia unde tramvaiul trebuie sa faca dreapta spre Gara de Nord.
                                                Xi En Ting-X828
                                                Pryde 30
                                                Calibra LT Sound

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Timișoara

                                                  Salutare tuturor, salutare Johnny ...
                                                  Referitor la spatiile de joc din Timișoara, as vrea sa adaug si mesele lui Eugen amplasate in barul personal din Dâmbovița de pe str. Vulturilor. Acolo m'am antrenat eu mult anul trecut in primavara - vara cu Musa (Lazici, tatal lui Cosmin); ca partener de joc si ca antrenor se numara printre cei mai spectaculosi. Din pacate oficial nu este antrenor, dar pot spune cu mana pe inima ca cu el se poate invata tenis la nivel inalt. Toata rabdarea de care'ar avea nevoie un partener mai bun decat tine, la el se gaseste. As dori cu ocazia asta sa'i multumesc pentru ca exista pentru noi, iubitorii "inraiti" ai tenisului de masa. Johnny tu poate sti, ne'am facut loc pentru doua mese profesionale la intersectia dintre Paris cu Republicii. Trebuia facut ceva si uite ca norocul a facut sa ne puna la dispozitie Cristi, spatiul lui de sub magazinele care's amplasate acolo.
                                                  Eu m'am pus serios pe treaba abia acum aproximativ 2 ani si am inceput cu Proiectantu, apoi m'am enervat si'am cautat un antrenor. Astfel am cunoscut'o pe doamna Eleonora Mihalca (un antrenor exceptional), care acum antreneaza in continuare la CLUB RARIS (fostul Ciclop). Liceul despre care vorbeati voi este fostul Industrial 8, acum numindu'se, daca nu ma insel, "Colegiul Tehnic de Vest, Nr. 8" si se afla pe b'dul. Tineretii. Cum spunea si Johnny, pe acolo trec tramvaiele: 1, 2, 7, 8. Am mai jucat in Dumbravita in sala de antrenament a clubului cu acelas nume. Doamna Nicoleta Husar de altfel, este un antrenor exceptional.
                                                  Te salut si pe tine Danut, Ciprian. Din pacate nu ne'am intalnit niciodata la masa, ci doar ne'am vazut asa ... pe la competitii. Mi'ar placea sa dam cateva mingi. Poate ne suparam intr'o zi si facem o gasca, ce spuneti? Johnny?
                                                  "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X