Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Timișoara

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Timișoara

    Postat în original de clickofmind
    Salutare tuturor, salutare Johnny ...
    ....
    Te salut si pe tine Danut, Ciprian. Din pacate nu ne'am intalnit niciodata la masa, ci doar ne'am vazut asa ... pe la competitii. Mi'ar placea sa dam cateva mingi. Poate ne suparam intr'o zi si facem o gasca, ce spuneti? Johnny?
    te salut si eu
    chiar mi-as dori tare mult sa ne intalnim la o mica "competitie" (Dumbravita, noua ta locatie de pe Paris... propuneti voi ceva pls)
    Mai ales ca tocmai am primit ceva materiale si duc lipsa momentan de parteneri pt a le testa .

    Comentariu


    • #27
      Re: Timișoara

      Unde in dumbravita si cam de la ce ore?
      Daca as vrea sa ma apuc si sa fac performanta as avea unde in timisoara?

      Comentariu


      • #28
        Re: Timișoara

        Se poate, acum ... nu stim ce varsta ai.
        "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

        Comentariu


        • #29
          Re: Timișoara

          Multi sunt cei care'ar dori sa faca performana, dar nu intotdeauna e loc. Eu de exemplu am incercat, dar n'am reusit ... sunt prea batran (26); sau poate nu se investeste de la o varsta in sus, nu stiu ...
          "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

          Comentariu


          • #30
            Re: Timișoara

            am 17 ani. Crezi ca se mai poate. Adica macar sa ma vada un antrenor, poate as avea sanse , daca nu asta e, nu te poti lupta cu soarta.

            Comentariu


            • #31
              Re: Timișoara

              Phil, pana la varsta asta ai mai jucat undeva? Pentru ca este foarte important daca de la o varsta frageda ai facut cu un antrenor. Daca nu, poti incerca, dar in Timișoara sansele sunt destul de reduse. Iti spuneam mai devreme, parca nu se investeste ... oricum pe mine fenomenul ma depaseste si n'as vrea sa comentez prea multe.
              Ca idee, daca esti taltentat poti incerca, dar iti recomand sa cauti un "spatiu" unde sa nu lasi prea multi bani si sa te lase sa joci doar meciuri. Tu ai nevoie de antrenament, deci si de un partener cu care sa te antrenezi.
              Daca vrei strict antrenament cu procedee si chestii de genu' te vor taxa la ora. Acum, tu sti daca'ti permiti si cat de mult vrei sa te implici.
              Eram ca tine acum vreo 2 ani si am incercat in cateva locuri, cu antrenori; ca sa se ocupe de mine trebuia sa scot din buzunar destul de mult. Acum am renuntat, ma antrenez cu un "nene" extraordinar, domnul Musa. Om de nota 1000, antrenor de nota 1000000.
              Ce sa facem! Asta'i primarul pe care'l avem, a scos pana si mesele de piatra din parcuri, din unele parcuri. Ca pe la noi, ce'i drept. Ma rog ...
              Din pcate in Timișoara "se joaca" slabut si intr'un cerc foarte restrans ... deocamdata. Sa vedem pe viitor.
              CREDE'MA, dac'as avea posibilitati as face "valuri" pe linia asta, dar sunt altii care au mai mult decat mine si sti cum e: "de ce sa le cream conditii cand de fapt, trebuie indobitociti?" Cu parere de rau, dar cam asta e sistemul de dezvoltare al calitatilor tinerilor din tara asta, Phil. Din putin in mai putin. Mi'e sila de cei care conduc tara asta!!! Pacat de frumusetile ei ...
              "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

              Comentariu


              • #32
                Re: Timișoara

                Vreau sa precizez mai clar penrtu pt. toti cei care au mentionat mai sus in legatura cu spatii de jos sau cluburi unde se poate antrena sau juca in special pt. timisoreni care stau in timisoara si habar nu au unde se poate juca tenis de masă, am specificat locatia LA SCOALA INDUSTRIALA NR 8 (CONSTRUCTII) si din pacate nu se mai numeste CICLOP, ci CLUB RARIS si este si sponsor a acestui club care se tin antrenamentele in zilele urmatoare; LUNI, MIERCURI VINERI SI SAMBATA DIMINEATA,iar in zilele MARTI, JOI, SI SAMBATA DUPA MASA SI DUMINICA DE DIMINEATA clar ?sper ca ati bagat la cap

                Comentariu


                • #33
                  Re: Timișoara

                  ASA CUM AM PRECIZAT LUNEA MIERCUREA SI SAMBATA E CLUBUL RARIS CARE JOACA IN DIVIZIA A IAR MARTEA JOIA SAMBATA SI DUMINICA IN ACEEASI LOCATIE E CLUBUL AMATORILOR FOSTI JUCATORI DE DIVIZIE CARE VOR SA MAI JOACE SI DATORITA LOR MAI PROGRESAM SI NOI AMATORII SI AVEM SI UN ANTRENOR

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: antrenament in Timișoara

                    Postat în original de io_bri
                    Salutare tuturor,
                    Am numarat 14 membri inregistrati din Timișoara, si as avea o intrebare: voi pe unde jucati? (in afara de Vali-Tm, de care stiu ca e mai norocos ) Exista un loc unde se pot face antrenamente, sau cel putin juca pe teme date, cu parteneri interesati sa invete si sa joace tot mai bine? Am vazut ca in București si in alte orase e mai multa activitate - in Timișoara? Eu joc la Club Senator, cu colegii de lucru, o data pe saptamina - e putin si parca as vrea mai mult; ma poate ajuta cineva?
                    helloo..sunt nou pe forum dar vreau sa=ti dau o veste buna, cred...pana la sfarsitul lunii se deschide un local cu mese de ping pong la intrarea in dumbravita, va tin la curent cu mai multe detalii pe parcurs ...

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Timișoara

                      helllo...se va deschide o sala de ping pong la intrare in Dumbravita pe parcursul lunii martie, o sa revin cu poze si alte detalii cand e gata...daca aveti ceva cunostinte legate de achizitionarea de mese , lasati un mesaj....ms

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Timișoara

                        Salut iubitorii tenisului de masa.
                        O veste buna pentru timisoreni. In data de 14.03.2010 se va deschide in Timișoara o noua sala de tenis de masă, pe strada Pestalozzi, nr. 20. Echipare marca STIGA (mese, palete, mingi).
                        Informatii la tel: 0769.69.59.49.
                        BLADE: Stiga Allround Classic
                        FH: Stiga Almana Sound
                        BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Timișoara

                          Postat în original de Bogy
                          Salut iubitorii tenisului de masa.
                          O veste buna pentru timisoreni. In data de 14.03.2010 se va deschide in Timișoara o noua sala de tenis de masă, pe strada Pestalozzi, nr. 20. Echipare marca STIGA (mese, palete, mingi).
                          Informatii la tel: 0769.69.59.49.
                          uaaauuu
                          chiar in "vecini", avand in vedere ca imi castig traiul pe Pestalozzi nr. 22.

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Timișoara

                            Super !!! Abia astept s'ajung p'acolo !!! ... si duminica ?
                            "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Timișoara

                              http://gheduda.blogspot.com/
                              cateva imagini de la noua sala de tenis, sper sa fie pe placul vostru

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Timișoara

                                Postat în original de tiopmic
                                helllo...se va deschide o sala de ping pong la intrare in Dumbravita pe parcursul lunii martie, o sa revin cu poze si alte detalii cand e gata...daca aveti ceva cunostinte legate de achizitionarea de mese , lasati un mesaj....ms
                                http://gheduda.blogspot.com/

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Timișoara

                                  Postat în original de clickofmind
                                  Super !!! Abia astept s'ajung p'acolo !!! ... si duminica ?
                                  Da, sigur ca e deschis si duminica.
                                  Dar pentru ore mai ciudate (ex. dimineata foarte devreme, sau noaptea, e bine sa dai un tel. 0769.69.59.49).
                                  BLADE: Stiga Allround Classic
                                  FH: Stiga Almana Sound
                                  BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Timișoara

                                    Postat în original de Dragomir Paul
                                    Postat în original de tiopmic
                                    http://gheduda.blogspot.com/
                                    cateva imagini de la noua sala de tenis, sper sa fie pe placul vostru
                                    O draperie la geamuri sau in lipsa merge si folie de aluminiu ( pentru alimente ) dupa ce se pulverizeaza apa simpla pe geam lipita cu rola de paleta ( din cauciuc ).
                                    luni apar si perdelele...ne-am gandit si la acest aspec...ms de sfaturi

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Timișoara

                                      tiopmic, de cand putem aparea si noi p'acolo ... si din capu' lui 14, cat imi ia sa vin pe jos pan' la sala ?
                                      "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Timișoara

                                        va astept la ping pong...www.gheduda.blogspot.com

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Timișoara

                                          Cine-mi poate spune care este cea mai apropiata sala unde se poate juca tenis de masă in zona Dacia - Circumvalatiunii - Gh. Lazar - Cetatii? Multumesc.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Nu prea inteleg ce nu i-a placut user-ului si organizatorului de turnee "bogdanel", la un simplu mesaj de-al meu in care ceream ajutorul celor ce sunt din Tm, in legatura cu existenta vreunei sali de tenis de masă in zonele mentionate, de a tinut neaparat sa foloseasca optiunea "nu-mi place mesaj" !? Ce-ar putea sa-ti placa, sau sa nu-ti placa la un mesaj de genul acesta? Mare-i gradina Ta, Doamne !

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Si eu cautam in Tm un loc. Sunt din nord, dar ajung la timisoara o data la cateva luni si tare as vrea sa merg si pe la o partida de tenis de masă. Se pare ca numai Senator e si, ma gandeam sa incerc si la acel liceu din Iosefin...mai merge cineva acolo, deja, sau ?

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                da sunt deja destui acolo!sunt parteneri pentru toate categorile!
                                                tb alc t05/t05 fx

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de rockafella Vezi post
                                                  Si eu cautam in Tm un loc. Sunt din nord, dar ajung la timisoara o data la cateva luni si tare as vrea sa merg si pe la o partida de tenis de masă. Se pare ca numai Senator e si, ma gandeam sa incerc si la acel liceu din Iosefin...mai merge cineva acolo, deja, sau ?
                                                  Mai sunt si CLUB 11 (str. Pestalozzi nr. 20) si CLUB 101 (str. Iuliu Grozescu nr. 16)
                                                  Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
                                                  Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
                                                  Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Club 101 are placerea sa anunte noul antrenor

                                                    Dl. Teodor Olaru, fost component al lotului national al Rep Moldova, antrenor cu experienta internationala este noul nostru antrenor. Dumnealui va fi la dispozitia dvs pt cursuri de tenis de masă si sparing partner de Luni pana Duminica intre orele 10 - 23. Tariful este unic, 16 lei / ora. Adresa noastra: Timișoara Str. Iuliu Grozescu nr.16 , Rezervari la 0726182460 sau 0742171646

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X