Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A,Suceava 15 aprilie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    amatour

    sper sa fie o competitie tare!
    veteran

    Comentariu


    • #27
      ...tocmai aici e farmecul acestor concursuri.
      Iti da posibilitatea sa intilnesti oameni noi,stiluri de joc diferite.
      Atunci iti dai seama cu adevarat de valoarea ta.
      Un pic de emotie,de suspans...

      Eu unul m-as bucura sa fiu invins de un nou sosit.
      http://rapidshare.de/files/17760441/Ten ... 4.avi.html
      Mizutani SZLC
      Dignics 05

      Comentariu


      • #28
        ce e cu site ul ala katy?
        TB ALC/05FX

        Comentariu


        • #29
          E doar un punct dintr-un meci.
          Orice e posibil...mai ales in tenis.

          Sint sigur ca veti face o impresie frumoasa la Suceava.
          Imi dau seama dupa antrenamentele sustinute pe care le faceti si dorinta de a juca.
          Mizutani SZLC
          Dignics 05

          Comentariu


          • #30
            Ce antrenamente sustinute ?

            Comentariu


            • #31
              Pai tu ce faci in fiecare sambata si duminica la IDM?!?
              Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
              FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
              BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

              Comentariu


              • #32
                Sugestii,propuneri de ultima ora, pentru concurs?
                Nelamuriri,informatii tel.0726736064.
                Mizutani SZLC
                Dignics 05

                Comentariu


                • #33
                  Succes tuturor concurentilor si fie ca cel mai bun sa cistige!

                  Desi,eu cred ca... toti sinteti niste invingatori.
                  Mizutani SZLC
                  Dignics 05

                  Comentariu


                  • #34
                    Numarul total de concurenti 54.
                    Au fost 9 grupe de 6 jucatori.Capii de serie au fost alesi de pe urma punctajelor obtinute pina atunci in Amatour.S-a jucat sistem fiecare cu fiecare 2 din 3 seturi.
                    Din grupe s-au calificat primii 3 si 5 concurenti cu cel mai mare punctaj de pe locul 4.
                    Primii clasati din grupe au fost alesi capi de serie.Ceilalti concurenti au tras un numar cu inscrierea lor pe tabla.
                    Au ramas deci,32 de jucatori care au jucat sistem eliminatoriu pina la final,3 din 5 seturi.
                    Iar acesta a fost:
                    Locul 1:Bacardi Nicu-Piatra Neamț
                    Locul 2:Rusti Catalin-Suceava
                    Locul 3:Morosanu Vasile-Suceava
                    http://rapidshare.de/files/18149064/0416_0009.jpg.html

                    Locul 1 2.000.000.lei,locul 2 1.500.000 lei,locul 3 1.000.000 lei,locul 4 500.000 lei,locurile 5-8 250.000 lei.
                    Sau mai inminat diplome,cupe si tricouri din partea Directiei Pentru Sport si Cultura Suceava,reprezentata prin d-nul Tanasuc.

                    Toate rezultatele din grupe vor fi prezentate prin amabilitatea colegului nostru Suchea Serban.
                    Multumesc in mod special d-lui Bodeanu Dan care ne-a ajutat intr-o foarte mare masura.
                    Sint sigur ca Filo imediat ce va obtine rezultatele concursului va inregistra si contabiliza noile modificari si va inscrie totodata noii jucatori .
                    Am lasat la urma,inscrierea in circuit a unor jucatori sub 19 ani,care m-au impresionat prin maniera de joc.
                    Si sa nu uit ...Ciobi a facut niste meciuri demonstrative ,demne de cartea recordurilor.
                    Mizutani SZLC
                    Dignics 05

                    Comentariu


                    • #35
                      Mai acordati-mi un ragaz pentru rezultatele alea din grupe....vin si ele... !!!

                      Comentariu


                      • #36
                        Ce faceti mai cu rezultatele alea, le mai puneti pe forum?

                        Comentariu


                        • #37
                          Locul 1 - Bacardi Nicu (Piatra-Neamț)
                          Locul 2 - Rusti Catalin (Suceava)
                          Locul 3 - Morosanu Vasile (Suceava )
                          Locul 4 - Bodeanu Mihai (București)
                          Locul 5 - Carpovici Boris
                          Locul 6 - Axinte Vasile
                          Locul 7 - Bodeanu Dan (București)
                          Locul 8 - Opincaru Marius
                          Locul 9 - Tiganasu Mihai
                          Locul 10 - Acsinia Catalin (Suceava)
                          Locul 11 - Juravle Florin
                          Locul 12 - Ciobanu Gabriel
                          -----------------------------------------------------------------
                          Cei care au pierdut in optimi(ultimii 16):

                          Stoleru Cosmin
                          Nemtoi Gabriel
                          Orza Catalin
                          Trifu Bogdan(București)

                          -----------------------------------------------------------------

                          Cei care au pierdut in saisprezecimi(ultimii 32):

                          Andrei Dan
                          Gheorghe Mihaita
                          Vornicu Marian
                          Ursan Viorel
                          Tic Ioan (Oradea)
                          Velniciuc Liviu
                          Ursulean Vasile
                          Zanescu Cristian
                          Scorbohaci Marcel
                          Zaharia Florin
                          Dinu Gheorghe(București)
                          Hetriuc Petrica
                          Bordanciuc Mircea
                          Borcea Viorel
                          Tabacaru Ionel
                          Tudurean Radu

                          -----------------------------------------------------------------

                          Cei care nu au trecut de grupe:

                          Craciunica Gabriel(București)
                          Rata Vasile
                          Lacatus Daniel
                          Vlase Dorin
                          Petenchi Eduard
                          Dascalitei Mihai(București)
                          Constandache Benone
                          Grama Victor
                          Subcinschi Alex
                          Chirap Dan
                          Dumea Lucian
                          Geamana Pompiliu
                          Preda Virgil
                          Andries
                          Craciunica Valentina
                          Ilies Ioan
                          Macabinski Lucian(București)
                          Anton Florin
                          Verdeanu Andrei
                          Suchea Serban(București)
                          Donisan Jenica
                          Constandache Adrian(București)
                          Tanasuc Gheorghe

                          --------------------------------
                          Nu a fost castigator la consolare.
                          ---------------------------------
                          Si acum explicatii despre modul in care am stabilit locurile :

                          Primii 4 --- simplu, s-a jucat si finala mica, nici o problema
                          Locurile 5-8 --- Cei care au pierdut in sferturi
                          Locurile 9-12 --- Primii 4 pierzatori din optimi

                          Departajarea s-a facut dupa urmatoarele criterii : numarul de victorii, meciul direct(daca a fost posibil) si setaveraj(in caz de egalitate). In situatia in care doi jucatori din doua grupe diferite aveau acelasi numar de victorii si acelasi setaveraj, am acordat intaietate jucatorului din grupa cea mai grea. Grupa mai grea am stabilit-o luand in calcul faza unde au fost eliminati ceilalti doi jucatori care s-au calificat din grupa respectiva. ( de ex. : o grupa unde a jucat finalistul si unul care a pierdut in sferturi e mai grea decat una unde au jucat doi eliminati in optimi).

                          Comentariu


                          • #38
                            Dragi prieteni,
                            Cu scuzele de rigoare pentru intarziere voi trece peste introducerea cu multumirile si felicitarile, pentru ca eu cred ca este de mai mare folos critica obiectiva

                            Organizarea turneului de la Suceava:

                            Organizatorul local, D-l Gheorghe Tanasuc, impreuna cu Katiacsinia au reusit cu mult efort sa adune pe cei mai buni jucatori din judet, primind ajutorul comitetului judetean, al Liceului Mihai Eminescu, platind anunturi in ziarele locale, si primind chiar sprijin material.
                            Organizarea din timpul turneului ar fi fost foarte buna, daca nu ar fi lipsit insa cu desavarsire.
                            Cauze:
                            -Lipsa de experienta a organizatorilor locali
                            - Lipsa completa de sprijin din partea organizatorului circuitului- Kati a fost el singur, fara experienta, fara o pregatire prealabila, fara formulare, fara capi de serie, prea bland fata de insistentele unora.
                            - Tupeul si dorinta unui participant local de a stabili el alte reguli decat ale circuitului, care au creat discutii si tensiuni.

                            Dupa o lunga perioada de ceata si discutii contradictorii, am intervenit, am linistit spiritele, am propus modul de desfasurare, am organizat si am inregistrat rezultatele, desi nu aveam nici dreptul, nici dorinta sa fac acest lucru..
                            Jocurile au fost echilibrate si de bun nivel tehnic, iar rezultatele cred ca oglindesc valoarea jucatorilor.
                            O mentiune speciala pentru ajutorul (nu medical ci tehnic si de autoritate) primit din partea Domnului Doctor cu Priza Toc, caruia imi cer scuze ca nu i-am retinut numele, lui Mihai Dascalitei, caruia ii urez insanatosire si revenire grabnica printre jucatorii activi, precum si lui Gabi Craciunica pentru calmul sau molipsitor.

                            Tin, totusi, sa multumesc lui Kati si lui Adytzu pentru invitatia de a vizita in noapte Cetatea Sucevei si Hanul Arcasul!

                            Punctajul dat participantilor este gresit din doua puncte de vedere:
                            Lista participantilor in care sunt trecute localitatile de origine a ramas la D-l Tanasuc, pe care l-am rugat sa trimita o copie lui Kati; se pare ca lista nu a ajuns unde trebuie, deoarece in clasamentul prezentat de Filo apar multi jucatori ca fiind din Suceava, desi multi au fost din Piatra Neamț, Roman, Sascut si nu au primit bonificatie. Il rog pe Kati sa incerce recuperarea ei.
                            In clasamentul propus de Elefentel sunt separate locurile 5-6 de 7-8 si 9-12 de 13-16.
                            Punctajul trebuie sa fie acelasi pentru cei care au iesit in aceeasi treapta a competitiei, asa cum s-a procedat la celelalte turneee anterioare.

                            Cateva concluzii si propuneri privind
                            Organizarea circuitului

                            1 Pregatirea formularelor si a capilor de serie in avans; Cine zice ca nu se poate sa mai studieze.
                            2. Prezentarea separata a punctajelor obtinute la fiecare turneu de jucatori.
                            3. Prezentarea clasamentului sub o forma clara si prietenoasa, din care fiecare sa se poata extrage orice rezultat sau clasament (revin cu propunerea de prezenrtare in format Excel, cu toate rezultatele,fisier pe care il pot pune la dispozitie)
                            4. Reanalizarea clasamentului, in care apar erori: Dinu Gh are 14,83 p; Trifu Bogdan are 17,5 p; Dona Eugen are 13 p; Grama Victor are 14 p; Stoica Dragos este unul singur si are 13 p, la fel Tabacaru Ion care are 13 p. (am verificat punctajele celor cu minim 10 p). Numarul total de participanti inregistrati de mine este de 165.
                            Pentru turneele viitoare:
                            1 Utilizarea de grille de joc cu nr maxim de concurenti 16; 32; 64 si nu 24, 40 sau 60;
                            2. Impartirea jucatorilor in 4 sau 8 grupe pentru evitarea calificarilor ex aequo
                            3. Capii de serie: cate un favorit Amatour si cate un favorit local in fiecare grupa de calificare nu creeaza suspiciuni sau irirtare.
                            4. Impingerea ca favorit Amatour indiferent de punctaj este naucitoare: un asa zis favorit Amatour cu 4 sau 5 p in fata unui favorit local de clasa umileste turneul. Sa stiti ca Aditzu, asa cum a si zis, chiar s-a cracanat de ras cand a aflat ca e cap de serie!!! Punctajul minim pentru a putea deveni favorit trebuie sa fie de 15 p.
                            5. Strangerea de fonduri pentru prezentarea in Mass media locala a evenimentului inainte si dupa desfasurare va atrage participanti mai multi si mai buni decat orice site.
                            Somn usor!

                            Comentariu


                            • #39
                              Sint sigur ca viitorul concurs la care vom participa va arata mult mai bine,deoarece:
                              -capii de serie vor fi alesi altfel si nu in urma clasamentului strict AMATOUR(e clar ca un nr.50 nu poate fi ,cap de serie)
                              -regulile de desfasurare vor fi afisate inainte de inceperea concursului si se vor afla si pe masa organizatorilor in tot timpul desfasurarii
                              -daca nr.de participanti depaseste o anumita suma este bine ca turneul sa se desfasoare pe durata a cel putin doua zile
                              -existenta despartitoarelor dintre mese este un lucru necesar,daca nu obligatoriu
                              -nu se va permite circularea in spatiul de joc pe timpul desfasurarii vreunui set

                              ...iar ca o nota personala,daca as da timpul inapoi pe 15 si as citi cele scrise mai sus,altfel ar fi datele acum.
                              In speranta ca nu am enervat prea multa lume si repet,totusi,este un concurs de amatori,va salut si va doresc cit mai multe succese la viitoarele intilniri.
                              Mizutani SZLC
                              Dignics 05

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X