Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Oprim zapada de pe forum?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Oprim zapada de pe forum?

    Va rog frumos, opriti zapada!
    Este de-a dreptul enervanta dupa 3 minute de browsing.
    Merci,
    Cristi
    Editat de Clau:
    Am facut un chestionar care va tine 4 zile. Se va respecta decizia majoritatii.
    32
    Nu. (Daca e doar de sezon, merge.)
    0,00%
    0
    Da! (E enervanta.)
    100,00%
    32
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Re: snowstorm.js

    Postat în original de grasomega
    Va rog frumos, opriti zapada!
    Este de-a dreptul enervanta dupa 3 minute de browsing.
    Merci,
    Cristi
    Fa un chestionar sa vedem daca e chiar o dorinta majoritara.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Re: Oprim zapada de pe forum?

      Da de ce nu se face gramajoare, eu aveam acum 2 ani un screen saver care facea troiene pe litere....
      Daca il gaseste cineva?
      TsE

      Comentariu


      • #4
        Re: Oprim zapada de pe forum?

        Pentru mine cel mai enervant este ca imi duce un procesor in load de 100%, asa ca am dat disable la orice script pentru acest site.
        TB ZLF & T05/T05FX

        Comentariu


        • #5
          Re: Oprim zapada de pe forum?

          Postat în original de macocco
          Pentru mine cel mai enervant este ca imi duce un procesor in load de 100%, asa ca am dat disable la orice script pentru acest site.
          Revin, nu pot edita mesajul precedent. Deci am un procesor in load 100% pe Firefox sau in 70% pe Safari - folosesc un Mac. Daca opresc scripturile, incarcarea revine la normal.
          TB ZLF & T05/T05FX

          Comentariu


          • #6
            Re: Oprim zapada de pe forum?

            daca te uiti la un meci nu mai vezi mingea,se confunda cu fulgii de zapada

            Comentariu


            • #7
              Re: Oprim zapada de pe forum?

              Fetita mea cea mica se bucura enorm ca macar la calculator ninge!

              Comentariu


              • #8
                Re: Oprim zapada de pe forum?

                Postat în original de macocco
                Postat în original de macocco
                Pentru mine cel mai enervant este ca imi duce un procesor in load de 100%, asa ca am dat disable la orice script pentru acest site.
                Revin, nu pot edita mesajul precedent. Deci am un procesor in load 100% pe Firefox sau in 70% pe Safari - folosesc un Mac. Daca opresc scripturile, incarcarea revine la normal.
                Mie pe un Iphone (deci tot safari) imi merge cursiv cu tot scriptul de ninsoare. Iar in paralel ruleaza alte aplicatii (radio, telefon, mail, etc)
                Dar se va tine cont de decizia majoritatii.
                Inca ceva: Ce alt script iti deranjeaza procesorul? Pentru ca e cam singurul.
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Re: Oprim zapada de pe forum?

                  Nu am stat sa analizez care sunt scripturile, am dat disable la tot - folosesc un addon NoScript - pentru ce era mult mai simplu . Calculatorul nu se misca mai greu, dar vad care e incarcarea pe procesor si se aude ventilatorul. Ceea ce am spus mai sus este valabil pe un MB Air, La birou am un iMac si pe el am load de 80% pentru firefox si 40% pentru Safari, dar fiind mult mai puternic nu se simte absolut nimic. Pe windows browserul se comporta normal, probabil e o problema de implementare java pe macos. La inceput am crezut ca e din cauza plugin-ului de java din firefox, dar daca si in safari am incarcare mare.....
                  Desigur, rezultatul votului va decide si nu am de gand sa-l contest
                  TB ZLF & T05/T05FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Oprim zapada de pe forum?

                    La mine nu a fost o problema tehnica - nu am avut probleme cu incarcarea procesorului sau altceva, ci doar mi s-a parut obositor.
                    In orice caz, nu am vrut sa se ajunga la referendum pentru zapada
                    Multumesc pentru raspuns si pentru grija pentru forum, Clau.
                    Salutari,
                    Cristi
                    P.S. Pe Firefox l-am scos si eu cu Adblock+, dar pe Chrome nu l-am putut convinge. OS: Windows.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X