Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Modificare mesaje

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Modificare mesaje

    Am pus un anunt in categoria Competitii si mi-au atras atentia cativa colegi ca am gresit ceva.
    Nu am mai reusit sa modific primul mesaj. Mesajul de eroare este: "Nu mai puteți modifica sau ?terge mesajul".
    Am mai pus un mesaj cu erata mai jos si am incercat sa-l modific. Pe acesta am putut sa-l modific.
    Este vreo problema cu modificarea primului mesaj dintr-un topic (bug) sau acesta este comportamentul normal (dorit) al softului?
    Cristi
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Re: Modificare mesaje

    Postat în original de grasomega
    Am pus un anunt in categoria Competitii si mi-au atras atentia cativa colegi ca am gresit ceva.
    Nu am mai reusit sa modific primul mesaj. Mesajul de eroare este: "Nu mai puteți modifica sau ?terge mesajul".
    Am mai pus un mesaj cu erata mai jos si am incercat sa-l modific. Pe acesta am putut sa-l modific.
    Este vreo problema cu modificarea primului mesaj dintr-un topic (bug) sau acesta este comportamentul normal (dorit) al softului?
    Cristi
    Am enumerat majoritatea modificarilor aduse forumului in sectiunea "Sugestii pentru tenisdemasa.ro", topicul de gen anunt (sticky) "Versiune noua de forum". (adica exact cu un rand mai sus decat acest subiect). Recomand userilor interesati sa citeasca toata sectiunea respectiva.
    viewtopic.php?f=9&t=1666&p=43384#p43384
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Re: Modificare mesaje

      Merci.
      Am citit, am bagat la cap.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Re: Modificare mesaje

        Modificarea mesajelor:
        Userii pot sa-si modifice propriile mesaje intr-o limita de timp de 30 de minute.
        In sectiunea Anunturi Vanzare-Cumpararea nu exista limita de timp pentru modificarea mesajelor.
        In sectiunile "Sugestii pentru site" si "AmaTUR" userii normali nu pot creea chestionare.
        In sectiunea AmaTUR ramane cum am scris mai sus, cu specificarea ca Organizatorii de Turnee au drepturi mult mai mari decat userii obisnuiti.
        Foarte multi useri abuzeaza de dreptul de modificare in sectiunea de vanzare-cumparare.
        Exemple:
        1. Dupa ce userul isi vinde echipamentul, se apuca si modifica primul mesaj stargand continutul si numele topicului sau inlocuindu-le cu texte care nu au legatura cu ce a fost acolo initial.
        REZULTAT: toate discutiile din acel topic nu mai au nici un inteles pentru un vizitator ulterior.
        REZOLVARE: Aveti posibilitatea sa va inchideti topicurile deci faceti acest lucru fara modificarea inutila a mesajelor.
        2. Vanzatorul schimba pretul materialului, drept urmare mai scrie un mesaj cu schimbarea de pret, modifica si primul mesaj si inlocuieste pretul, modifica si titlul topicului.
        REZULTAT: Cumparatorul nu are de unde sa stie daca pretul a fost scazut sau urcat, de fapt nici nu observa ca s-a modificat ceva.
        REZOLVARE: Cine e interesat sa cumpere vede mesajul cu schimbarea de pret!!
        Eu cred ca anunturile vechi trebuie sa ramana asa cum sunt pentru ca un cumparator sa vada ulterior la ce preturi s-au vandut diferite echipamente, sa vada cine a vandut anumit material, sa vada reactii ale cumparatorilor, etc.
        Daca ciuntiti mesajele nu o sa se mai inteleaga nimic. Incet o sa se transforme forumul intr-un mare talcioc.
        Dreptul de modificare a fost lasat pentru adaugare de poze in primul post din topic (ca sa fie anuntul mai "artistic") desi se pot pune poze si prin mesajele ulterioare. Alt motiv a fost pentru a adauga cuvantul "VANDUT" in titlul subiectului dupa ce anuntul nu mai era valabil.
        Dar se poate rezolva si prin INCHIDEREA topicului de catre cel care l-a initiat dupa ce anuntul nu mai e valabil.
        Astept reactii despre masurile ce ar trebui luate.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Re: Modificare mesaje

          In opinia mea, este necesara introducerea limitei de timp si in sectiunea in cauza. Ca un compromis, aceasta limita sa fie de sa spunem 3 ore si nu 30 de minute ca in celelalte sectiuni. Inchiderea topicului inseamna 'vandut', iar pozele se pot urca si ulterior - nu neaparat in primul mesaj din topic. Cred ca e cea mai simpla solutie si un compromis "echitabil" pentru utilizatori.
          TB ZLF & T05/T05FX

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X